PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cup Gaz Yemiyor / Boğuluyor

burak.bedir
25 Mayıs 2016, 18:03
Arkadaşlar merhaba.
Benim cup 10 senelik 40.000 de. Baya eski yani. Motor yolda giderken birden bişey oluyo gaz yemiyo zorla gidiyo. Sanki frene basıpta gitmeye çalışıyo gibi.
Şimdi diceksiniz 10 senelik motor ne bekliyon. Motorunu falan komple değiştirttik. 110 luktu 125 cc silindir falan taktirdik.
Benimkiyle hemen hemen aynı değerlere sahip ramzey 100 cup var onda hiçbi sorun yok canavar gibi motor.

Şimdi bikaç yerde okudum karburator pistir hava filtresi kirlidir buji eskidir vb. Karbüratoru bi güzel temizledim. (Zaten tertemizdi içi) hava filtresi de öyle. Buji ye bakmadım. Ama deneyecem onu da.
Bir şyden daha şüpheleniyorum ama şimdi benim benzin borusuyla karbürator aradında filtre var bu filtre şeffaf kap içinde ama o kap hiçbir zaman dolu olmuyo dibinde azıcık bişey oluyo. Ondan olucani sanmiyom çünkü o yokken de yapıyodu aynı şeyi.

Özet olarak arkadaşlar durduk yere motor bi tıkanıyo bi açılıyo kafasına göre.

Sorun nedir ? Çözümü nedir ? Bi yardimci olursaniz sevinirim arkadaşlar.
Yeni motor almaya durum müsait değil elimizdekini bari düzeltelim...

Herkese saygılar, yardımlarından dolayı teşekkür ederim....

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Yardım edecek kimse yokmu be arkadaşlar....

shruikan
25 Mayıs 2016, 20:34
cupta debriyaj oluyo mu olmuyo mu, pek anlamam cuptan. hani plakalarda mı sorun var dicem de?

EmreKocyigit
25 Mayıs 2016, 20:38
cupta debriyaj oluyo mu olmuyo mu, pek anlamam cuptan. hani plakalarda mı sorun var dicem de?

Olmaz. (10karakter)

burak.bedir
25 Mayıs 2016, 21:17
Bazen iyi gidiyo bildiğin uçuyo motor bazende zorla gidiyo anlayamadım gitti ya çözümü bilen varsa söylerse çok makbule geçer cidden