PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Krankla İlgili bir soru

spxwOw
24 Mayıs 2016, 23:33
Arkadaşlar aklıma takıldı krank degişmesi gerek dedi usta bende parçalara bakmaya gittim bu krankın ara ara olan yerleri var usta dediki buranın normalde 1 kısımdan bahsediyor ayna gibi olması lazım dedi 3 diger kısım daha parlak ama o kısım öyle degil gibiydi biraz ama böyle birşey için degişmesi gerekirmi krankın Temsili resmi bu kırmızıyla işaret ettigim nokta benim krankta digerlerine göre fazla ayna gibi degil

http://i.hizliresim.com/v4mjl6.jpg

EmreKocyigit
24 Mayıs 2016, 23:41
Diğerlerine göre daha fazla ayna gibi değil ise korkacaksın...

weirdo1
24 Mayıs 2016, 23:44
Banlansanda kurtulşak kardeşim. Benim samimi yorumum budur.

spxwOw
24 Mayıs 2016, 23:47
Diğerlerine göre daha fazla ayna gibi değil ise korkacaksın...

Degişmesi gerekirmi yani abi bilmiyorum soruyorum ögrenmeye calısıyorum sagol valla sende yardımcı oluyorsun

Arkadaşım bilmiyorum soruyorum bir sorununmu var sanki zorla kafana silah dayatıp tıklattırıp okutuyoruz girme bakma alala

mücahit1
24 Mayıs 2016, 23:48
Kırmızı içine aldığın alanda ne gbi bi icraat varda ayna olması lazım ne diye değişicek görevini yapmıyomu falan bi sorgula ustanı komple krank al diyoda niye o krank değişmesi gerekli kurcala motoru bırak bikaç gün yatsın

spxwOw
24 Mayıs 2016, 23:51
Kırmızı içine aldığın alanda ne gbi bi icraat varda ayna olması lazım ne diye değişicek görevini yapmıyomu falan bi sorgula ustanı komple krank al diyoda niye o krank değişmesi gerekli kurcala motoru bırak bikaç gün yatsın

Valla işte gittim ben oraya yatakları gösterdi normalde nasıl şuan nasıl oldugunu ona eyvallah harbi vardı birşeyler kranktada dedi degişmesi gerekiyor normalde bu aralar ayna gibi olur bak burası degil kararmış dedi krank 4 krank kolu yag pompası ana yatak yataklar degişicek dedi

EmreKocyigit
24 Mayıs 2016, 23:51

Erdoğan abi arkadaşın başına kötü bi olay gelmiş çaresizlikten hep bunlar..

oyunageldim
24 Mayıs 2016, 23:53
Grank sarmışsa sorun senin sandığın gibi sadece renk ile alakalı değil
Geri dönüşü olmayan bir zarara uğramıştır

Banlansada kurtulsak diyen arkadaş: Motor forumunda ne konuşsakta sizi tatmin etsek söylermisin?

spxwOw
25 Mayıs 2016, 00:03
Grank sarmışsa sorun senin sandığın gibi sadece renk ile alakalı değil
Geri dönüşü olmayan bir zarara uğramıştır

Banlansada kurtulsak diyen arkadaş: Motor forumunda ne konuşsakta sizi tatmin etsek söylermisin?

Yani görünürde direk o şekilde tarif etti ama parça bana genel olarak normal gözüktü ama anlamadıgım için sormak istedim yani yatak sarmış dedi ama tam ney o parçada sıkıntı oldugunu nasıl anlarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Şimdi okudugumda yatak sarmaya başladıgında krankta çatlaklar oluşuyormuş ama gözle görülür degil pudaryla filan belli oluyormuş ve degişmesi gerekiyormuş harbi öylemi ya bir çatlak mı yani

sedat_57
25 Mayıs 2016, 00:23
3-4 bin liralık olursunuz demiştim vazgeçtim krank varsa 6-7 diyorum hakkını helal et gerçekler acıdır acıtır :)

spxwOw
25 Mayıs 2016, 00:27
3-4 bin liralık olursunuz demiştim vazgeçtim krank varsa 6-7 diyorum hakkını helal et gerçekler acıdır acıtır :)

Valla öyle oldu şuan

Krank - 4 krank kolu - ana yatak - kol yatak - yag pompası -yag filtresi - yağ şuan parça ve gerekli olan şeyler dedi yurtdışında bir siteden baktım vergi dahil 3840 liraya tüm parçaları 0 getirebiliyorum ama ordada r6 4 5 tane farklı kodları var hangisi oluyor onu çözemedim bilgisi olan varmı birde bu işin işçiligi ne kadar olur sizce

seta34
25 Mayıs 2016, 00:32
Arkadasin babasi yatakta ekmek yemis hep bu yuzden bunlar...

shruikan
25 Mayıs 2016, 00:49
n'aptın abi sen? patlak motoru mu itelediler sana? ille de "reyzik" mi bineceksiniz arkadaş?

spxwOw
25 Mayıs 2016, 00:52
Usta dedi sordum motor açılmışmı önce yok dedi , ama bu motor yarışlarda kullanılmış yorulmuş motor dedi ondan dolayı dedi

shruikan
25 Mayıs 2016, 00:55
Usta dedi sordum motor açılmışmı önce yok dedi , ama bu motor yarışlarda kullanılmış yorulmuş motor dedi ondan dolayı dedi

ahanda dediğime geldin:

n'aptın abi sen? patlak motoru mu itelediler sana? ille de "reyzik" mi bineceksiniz arkadaş?

spxwOw
25 Mayıs 2016, 00:59
ahanda dediğime geldin:

valla abi 2 inci motordan sogudum ya valla napıyım ben şimdi

seta34
25 Mayıs 2016, 02:03

Sen araba al foruma girme

jimi_hendrix
25 Mayıs 2016, 02:03

sallayın abi içinizi ferah tutun hayatı ROCK'N ROLL tadında yaşayın.

spxwOw
25 Mayıs 2016, 02:15
Ya abi harbi ayarım ya bu forum bilmedigimizi sormak ögrenmek için yokmu üstelik sohbet bölümündeyiz burda herşey konuşulabilir ama sürekli birileri sen yazı yazma sen foruma girme biri banlasın ne bu abi sevmiyorsanız beni tamam saygım var ama yazma bakma etme cokmu zor anlamıyorumki

Erkan344
25 Mayıs 2016, 09:31

Çocuk gibisiniz..
Ne yaptı bu arkadaş size???
Adamın sıkıntısı var .Belliki bir nebze moral fikir almak için burada konu açıyor..
Çünkü burası paylaşım ve bilgi alışverişi için var.
Yok yatakmış yok banlansınmış...
Çok ayıp çokkk..!!
İşine gelmiyorsa bakmazsın cevap yazmazsın olur biter.!!

kahraman1
25 Mayıs 2016, 09:35
Bazilari yaşadiğin sorunlari bile kiskaniyor galiba

Erkan344
25 Mayıs 2016, 09:35
Arkadasin babasi yatakta ekmek yemis hep bu yuzden bunlar...

Espri mi yaptın !!!

seta34
25 Mayıs 2016, 09:39
Espri mi yaptın !!!

evet,güldün mü !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

Metehan07-70
25 Mayıs 2016, 09:55
Sıkıntı arkadaşın soru sormasında değil, aynı problem ile ile alakalı hergün 2-3 konu açması, bir başlığın altında devam etse forumun üst sayfalarında daha fazla yararlı ve çeşitlilikte konu bulunabilecek.
bir de arkadaşın konularından şöyle bir sonuç çıkardım,(ki zaten bilinirdi de) motorculuk, aletin üstüne çıkıp, aha bak ben 250 yaptım değildir.

< iLk@yy >
25 Mayıs 2016, 10:04
kardeşim yatakların bindiği yerler her zaman parlaktır.
buralara özel bir sertleştirme işlemi yapılır çünkü hemde sürekli işleyen sürtünme olan bir bölge olması nedeni ile parlak olurlar

motora bu kadar masraf yapacak isen her parçayı ölçmen gerek.
önce yatakları ölçeceksin krankı buna göre sipariş verebilirsin yataklardaki ölçülere göre bir miktar daha ufak kalacak arada kalan boşluğu yatakların kapatması lazım vs vs ( motosikletinin service manualini indirmen daha sağlıklı olur çünkü yataklar ile beraber toplanacağı zaman tolere edilebilir maks. ve min. boşluk ölçüleri yazılır burada. olması gerekenden sıkı olması ve gerekenden daha boş kalmamalıdır yatak boşlukları

service manualinde herşey tek tek yazar grenajındaki vidaya kadar hangi güçte sıkacağın vs bunu indirip bul buna göre ölçümlerini yap ve buna göre siparişlerini vermen en sağlıklısı olur. yatakların bile farklı ölçüleri var çünkü kafana göre yapamazsın öyle

spxwOw
25 Mayıs 2016, 16:00
Öncelikle yorumlara saçma sapan laf sokmalı ignelemeli yazan arkadaşlara sormak istiyorum abi düşmanınızmıyım ben sizin lafmı attım ekmeginemi el koydum hayır anlamamıyorum naptım birden fazla konu açtıgım dogrudur ama hepsinde farklı şeyler soruyorum niye hepsini bir açmıyorsuın diyenede hergün yeni bir terim bir şey ögrendigimden gelecegi görme imkanım olmuyor sorma geregi hissediyorum

kardeşim yatakların bindiği yerler her zaman parlaktır.
buralara özel bir sertleştirme işlemi yapılır çünkü hemde sürekli işleyen sürtünme olan bir bölge olması nedeni ile parlak olurlar

motora bu kadar masraf yapacak isen her parçayı ölçmen gerek.
önce yatakları ölçeceksin krankı buna göre sipariş verebilirsin yataklardaki ölçülere göre bir miktar daha ufak kalacak arada kalan boşluğu yatakların kapatması lazım vs vs ( motosikletinin service manualini indirmen daha sağlıklı olur çünkü yataklar ile beraber toplanacağı zaman tolere edilebilir maks. ve min. boşluk ölçüleri yazılır burada. olması gerekenden sıkı olması ve gerekenden daha boş kalmamalıdır yatak boşlukları

service manualinde herşey tek tek yazar grenajındaki vidaya kadar hangi güçte sıkacağın vs bunu indirip bul buna göre ölçümlerini yap ve buna göre siparişlerini vermen en sağlıklısı olur. yatakların bile farklı ölçüleri var çünkü kafana göre yapamazsın öyle

Evet bende öyle düşünüyorum kardeşim yurtdışından parça sitelerinden model hatta motorun resmine kadar buldum ona göre parçaları seçtim ama cok pahalı be abi vergi kargo dahil 2600 tl 1250 tl usta işçilik alırım dedi 400 tl üst kapak tornaya gidicek dedi 200 tl yag yag filtresi of of

redmap
25 Mayıs 2016, 16:28
Bu motorla hiç uğraşma satıp kurtulmaya bak. İllaki motorun dilinden anlayacak adam edebilecek birileri çıkıp alacaktır. Masraflara harcayacağın paranıda ana paranın üzerine ekleyip temiz bir makine al kafan rahat etsin.