PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MT vs DUKE

Mertcan00
24 Mayıs 2016, 20:53
Sizce yamaha mt 125 mi daha iyi yok sa ktm duke 125 mi ?
Hızlanma,
Servis,
Görünüm,
Dayanıklılık vs...

mchi
24 Mayıs 2016, 20:59
mt125 deki görünüm süper ama ben duke alırdım.

velizrsln
24 Mayıs 2016, 21:11
duke daha güzel sanırım
http://www.epey.com/motosiklet/karsilastir/4440-26641/yamaha-mt-125_ktm-125-duke-abs/

stevejones
24 Mayıs 2016, 21:47
mt125 tabiki

Mertcan00
24 Mayıs 2016, 21:53
Parasından çok dediğim özellikler önemli benim için :)

caglar48
24 Mayıs 2016, 21:56
Seç artık bı motor 37. Kıyaslama konun .. Ehliyetine ne kadar kaldı

Mertcan00
24 Mayıs 2016, 21:58
Kasım'da ehliyetimi alıyorum ama motoru yazın falan almayı planlıyorum ailemlede oturup ciddi konuştum zaten çok fazla uzattım ama yüzdüm yüzdüm kuyusuna geldim alayım önce eğitimşerle ve kapalı alanda ehlieye kadar kendimi ustalaştıracağım

fatih.
24 Mayıs 2016, 22:01
az daha çıkar ybr al

Mertcan00
24 Mayıs 2016, 22:03
az daha çıkar ybr al

Ybr bence başlangıç için çok güçlü :queen:

KaskReis
24 Mayıs 2016, 22:06
bence duke o ktm turuncusu beni benden alıyor...

redmap
24 Mayıs 2016, 22:07
Mt125 duke 125'i döver.Duke 250 mt 25'i döver.Mt125 şehir içinde fıtıfıtı gezerim heryere giderim az yaksın kaliteli olsun diyen insanlar için. Ynei başlıyorsan maddiyatda sınırlıysa alma.Hem kendisi çok pahalı hemde parçaları.

Mertcan00
24 Mayıs 2016, 22:08
bence duke o ktm turuncusu beni benden alıyor...
İyi güzelde servisi daha geç işlemiyor mu ktm nin ? Hani 50 tl gfalza olur aynı hız olur sıkıntı olmazda geç olursa yamahadan üxücü olur benim için :/ yamaha biraz daha tercihim ileride mt-07 ve 09 istiyorum çünkü.

ceyhun383
24 Mayıs 2016, 22:11
http://i.hizliresim.com/EJbRDA.png

Mertcan00
24 Mayıs 2016, 22:15
http://i.hizliresim.com/EJbRDA.png

http://i.hizliresim.com/MJXvB1.png
Baktım zaten tam uyuşan 1 konu vardı ondada boya göre değerlendirilmiş :(

KaskReis
24 Mayıs 2016, 22:19
İyi güzelde servisi daha geç işlemiyor mu ktm nin ? Hani 50 tl gfalza olur aynı hız olur sıkıntı olmazda geç olursa yamahadan üxücü olur benim için :/ yamaha biraz daha tercihim ileride mt-07 ve 09 istiyorum çünkü.

Hocam ktm sürene yamaha yasaklamıyorlarki isterseniz onuda dener hangisini beğenirseniz ona geçersiniz.Bu arada yamaha servisi tabiki daha yaygın ama işleme konusu bilemem.

Mertcan00
24 Mayıs 2016, 22:26
Hocam ktm sürene yamaha yasaklamıyorlarki isterseniz onuda dener hangisini beğenirseniz ona geçersiniz.Bu arada yamaha servisi tabiki daha yaygın ama işleme konusu bilemem.

Çevremdeki arkadaşlarımada danıştım geneli kırmızı mt dedi ben ktm duke 125 beğeniyordum ama özellikle kızlar dışarıda bakınca ki görüntü senin için önemli değil mi falan dediler o yüzden biraz da mt de aklım herkes mt diyor bana daha güzel olduğunu iddia ediyor.

caglar48
24 Mayıs 2016, 22:30

Ktm servismi geç işliyor ? Adama mesai bıtımıne 45dk once çalışmayan motor goturdum ne marş alıyor nede gaza basınca gaz alıyordu adam hemen el attı sagolsun 5 10 dkda cıkardı hakkını yemeyın servısın

burak burk
24 Mayıs 2016, 22:31
2 sinede o kadar para verilmez.almışken bari duke 200 yada mt25 al.ehliyetin yeterli değilsede bence ybr falan al doldur seneni sat istediğini al.2 motorda gerçekten uçuk fiyatta çünkü yazık günah.2014 aralık ayında mt125 0 olanını 7750 lira vermişlerdide almamıştım kafama tüküreyim 13.000 lira oldu.

Mertcan00
24 Mayıs 2016, 22:35
Duke şu an 6500 e bile var ama mt en ucuz 10.000 den başlıyor açıkçası 2 yıl sürekli kullanacağımdan bir keyif motoru istiyorum neden 2 yıl için yakışıklı bir motor almayayım ki

SenC_an
24 Mayıs 2016, 22:36
Mertcan mt125 çok güzel motosiklet kardeşim , tüm parçaları mt25ten kaliteli , motorun şekli oturuş pozisyonundan tut herşeyi gerçekten çok güzel Motor pahalıdır , parçası pahalıdır çünkü kalitelidir ama verdiğin parayı sonuna kadar hakeder kardeşim. Hiiç ktmye girmeye konu açmaya falan gerek yok 125 cc daha iyi bir makine yok varsa paran al geç . 250cclerde konuşsaydık farklıydı konu ki senin en az 2 sene var önünde , satışında kaliteli olur dandik adam almaz mt125i net , yamaha servisi fizanda bile var motor şık 125 cc'nin vereceği performans belli bunuda en konforlu veren yamaha şu an , başka soru?

Mertcan00
24 Mayıs 2016, 22:39
Ama şöyle bir durum var duke ler hep 2008 den falan kalma ama mt ler 2014 hatta 2015 yani garantileri var bence mt almak bu yüzden daha mantıklı başta supersport istiyordum aprilia rs4 125 ya da yzf r125 ama onlarlada uğraşmak istemedim :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Mertcan mt125 çok güzel motosiklet kardeşim , tüm parçaları mt25ten kaliteli , motorun şekli oturuş pozisyonundan tut herşeyi gerçekten çok güzel Motor pahalıdır , parçası pahalıdır çünkü kalitelidir ama verdiğin parayı sonuna kadar hakeder kardeşim. Hiiç ktmye girmeye konu açmaya falan gerek yok 125 cc daha iyi bir makine yok varsa paran al geç . 250cclerde konuşsaydık farklıydı konu ki senin en az 2 sene var önünde , satışında kaliteli olur dandik adam almaz mt125i net , yamaha servisi fizanda bile var motor şık 125 cc'nin vereceği performans belli bunuda en konforlu veren yamaha şu an , başka soru?
Güzel bir açıklama oldu :) teşekkürler zaten 2 yıl sonra direk elimden çıkarıcam belki küçük ihtimal kendime güvenirsem mt-07 alırım ama kawasaki 250sl almayı planlıyorum şu an çok hoş motor arabaya 100.000 vereceğime bir mt bir kawasaki bir de ktm off road alırım daha iyi :)

SenC_an
24 Mayıs 2016, 22:43
ss makinenin keyfi başkadır , ama para ister ss üstündeki kıyafetin kaliteside artmak zorunda, yatırdın gitti grenaj hadi bayıl 2bin lira ayrıca tecrübe ister memleketin yolları sürücülerinin hali belli. Sen hiç aceleye getirmeden şık bir nakedla bir süre geçir sonra ne zaman ehliyeti yükselttin yavaştan çevrede yapmış olursun binersein arkadaşının makinesine bi tur verirsin kararını kedi değilsin kardeşim 1 canın var akıllı yürü keyfini yaşa

Mertcan00
24 Mayıs 2016, 22:48
ss makinenin keyfi başkadır , ama para ister ss üstündeki kıyafetin kaliteside artmak zorunda, yatırdın gitti grenaj hadi bayıl 2bin lira ayrıca tecrübe ister memleketin yolları sürücülerinin hali belli. Sen hiç aceleye getirmeden şık bir nakedla bir süre geçir sonra ne zaman ehliyeti yükselttin yavaştan çevrede yapmış olursun binersein arkadaşının makinesine bi tur verirsin kararını kedi değilsin kardeşim 1 canın var akıllı yürü keyfini yaşa
Naked da ss de 135 kmh hızla gidiyor açıkçası yeni başlayacağım sırf görünüm için sırtımı şimdiden ağrıtmak istemedim :) aldıktan sonra ki masrafı pek düşünmüyorum zaten düşünsem aprilia rs4 125 istemezdim :D zaten bir naked 1 ssim olacak inşallah ileride Allah hepimize nasip etsin yani mt bu kadar şıkken açıçası ss ne kadar keyifli olsada dediğim gibi 15 hp de saçma geliyor bana :D açıçası en çok istediğimde bir gün ss motorum ile virajı bol ve güzel bir yola girip doyasıca yatırmak :) bana istanbulda bir de öğrenirken ss yerine kıvrak bir motor daha güzel geliyor aslında ben bakımını falanda kendim yapmak istiyorum yağ olayı falan ama sırf garanti için ellemeyeceğim şimdilik. Çok örnek gördüm garantisini bozup pişman olanını :/

shruikan
25 Mayıs 2016, 00:35
sen motor falan almazsın (NOKTA)

Ali1903
25 Mayıs 2016, 01:39
Kardeşimiz şekil şükül peşinde. Karıya kıza hava atma peşinde. Yazın ehliyeti almadan motoru alırsa ya haberlerde izleriz kazasını yada burda kaza raporunda paşa paşa okuruz. Gerçi ehliyetini alsada uslu olacağını pek sanmıyorum. İnşallah beni yanıltırsın

Dipnot: Kardeşimiz Kasım18 doğumluymuş yani ehliyeti bile 2017 ye kalıyor neredeyse. Bunuda göz önünde bulunduralım

SenC_an
25 Mayıs 2016, 02:01
Forum böle bişi işte abi , mertcan almaz belki bi süre daha ama onun açtığı konuyu okuyan başkaları olur, bilgi sahibi olur senin buraya kattığınla . Yaşı genç istekli arkadaşları hor görmeyin / tokatlamayın arkadaşlar. düşük cc / scooter yada çin motoruna binen adamı da hor görmeyin , illa bilmemkaç cc lik japon motoruna binmesi gerekmez kişinin bir ruh/karakter durumudur motorcu dediğin , yaşı küçüktür 100 tane konu açar , yaşı büyüktür yinede ne alsam ne yapsam der..

3 gün önce izmire gideyim dedim yolda karşılaştığım durumu yazıyorum : motorcu motorun cc'sine markasına değil (göremiyorsun o kadar zaten o hızda) motora binmiş tanımadığı adamın üstündeki ekipmana selam verir nokta... 1 selamsız motorcu gs vs geçmedi solumdan : bende ne sellektör çaktım ne elimi kaldırdım nede kornaya bastım kasksız ekipmansız adama... öbürü aynı dili konuşmasan da 1100lük makineyle hollandadan buraya kadar gelir yatar asfalta memleketimin tofaşlı öküzleri yüzünden yanından geçen sayısız aracın arkasından ben 150lik çinli motororumdan iner hastaneye kadar onunla gider işimi gücümü bırakıp 2 günümü harcarım. sonucunda , bir dostum daha olur dünyanın bir ucundan..sende bilemezsin şu an yazdıklarını kaç yıl sonra kim okuyacak

zealous
25 Mayıs 2016, 02:41
Seç artık bı motor 37. Kıyaslama konun .. Ehliyetine ne kadar kaldı

Ahahahahah gece gece ne güldüm hacı ya :D

Mertcan00
25 Mayıs 2016, 08:43
Kardeşimiz şekil şükül peşinde. Karıya kıza hava atma peşinde. Yazın ehliyeti almadan motoru alırsa ya haberlerde izleriz kazasını yada burda kaza raporunda paşa paşa okuruz. Gerçi ehliyetini alsada uslu olacağını pek sanmıyorum. İnşallah beni yanıltırsın

Dipnot: Kardeşimiz Kasım18 doğumluymuş yani ehliyeti bile 2017 ye kalıyor neredeyse. Bunuda göz önünde bulunduralım
İnşallah yanıltırız :) trafiğe kapalı alanda nasıl kaza yapabilirim ki bir de oradan bakarsak ?