PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alman Adventure Gruba Otostop Çekmek: Motorcu Motorcuyu Yolda Komaz (Foto ve Videolu)

zileliorhan
24 Mayıs 2016, 17:27
Benim ilk göz ağrım 2010 model Mondial 100 UKH cub motoru bugün satmak için Hanak İlçesine götürdüm. Dönüşte Anayola çıktı. Üstümde ekipmanlar, elimde kask, yola dikildim. Belki 15-20 araç geçti, kimse almadı. Baktım Damal tarafından 4 tane motorcu geliyor. Kaskı yukarı kaldırarak, otostop çektim. Hemen durdular. 2 çift Alman karı-koca. Dördü de ayrı ayrı V-Strom 1000'lere binmişler. Erkeklerden birisi beni artçı aldı. İlk defa böyle güçlü touring bir motora artçı bindim. Aman Allah'ım o ne gidiş be!... Kaskta kamera vardı, binerken kamerayı açtım. Ancak ne olduysa bindikten birkaç saniye sonra kamera kapanmış. Beni Ardahan'a kadar getirdiler, üniversitenin kapısında bıraktılar. Saat öğleden önce 11.00 idi. Yemeğe davet ettim, "hem dinlenir, devam edersiniz" dedim ancak bayanın birinin karnı ağrıyormuş. Programlı yolculuk ettiklerini ve bugün Erzurum'a yetişmek zorunda olduklarını söylediler. "Danke viel mal, gute reise" dedim, uğurladım.

Kıssadan hisse: Motorcunun motorcudan başka dostu yok. Alman da olsa.

http://i.hizliresim.com/YbMW4A.jpg (http://hizliresim.com/YbMW4A)

http://youtu.be/yV9eL1f903M

Bu bilgisayar işlerinden geçnler kadar iyi değilimi, videoyu yayınlayamadım. Yardımcı olursanız, sevinirim.

antilop_skul
24 Mayıs 2016, 17:36
valla abi istanbulda motorcuda motorcuya düşman adam kaz ayapıyor yerde kıvranıyor vızvız gecip giidyorlar

Levent
24 Mayıs 2016, 18:05
Videonuz ufak olduğu için youtube'a uplayıp konuya güncelledim.

zileliorhan
24 Mayıs 2016, 18:24
Videonuz ufak olduğu için youtube'a uplayıp konuya güncelledim.

Teşekkür ederim, zahmet oldu.:rendeer:

metecel
24 Mayıs 2016, 20:22
Hocam, ne film insansınız ya. Ardahan'da Alman motorcu grubuna otostop çekmek!... Valla helal olsun

potasyum
24 Mayıs 2016, 23:00
touring motor alırsınız artık :)
tadı damakta kalmıştır şimdi artçı da olsa

EmreKocyigit
24 Mayıs 2016, 23:24
Orhan abi idolümsün gün geçmiyor ki bir aksiyon yaşama

beko12345
24 Mayıs 2016, 23:54
Abi motosiklet dl 1000 değil dl 650.

Yanlış anlama vstromsever biri olarak düzeltmezsem rahat edemezdim. Yanlış anlama lütfen , tik gibi birşey :queen:

zileliorhan
25 Mayıs 2016, 06:42
Orhan abi idolümsün gün geçmiyor ki bir aksiyon yaşama

http://i.hizliresim.com/WY4oAL.jpg (http://hizliresim.com/WY4oAL)

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:14 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:16 ----------

touring motor alırsınız artık :)
tadı damakta kalmıştır şimdi artçı da olsa

125'lik Drift de touring sınıfta. Şimdilik bu ayağımızı yerden kesiyor. 100-200 cc sınıfında henüz 20.000 km tecrübem var. Biraz daha tecrübe kazanıyım, inşallah alırız bir 600 cc.lik touring: Kedinin postunun siyah ya da beyaz olmasının önemi yoktur, önemli olan fareyi yakalayıp, yakalayamamasıdır. (Mao)

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:20 ----------

Abi motosiklet dl 1000 değil dl 650.

Yanlış anlama vstromsever biri olarak düzeltmezsem rahat edemezdim. Yanlış anlama lütfen , tik gibi birşey :queen:

Berkut, niye yanlış anlayım. Hatayı kabul etmek ve düzeltmek bir erdemdir. Aptal insan hatasında ısrar eder. Ben iyi bildiğimden değil, tahmin üzere dl 1000 dedim.

Yahu, dl 650 böyleyse, dl 1000 nasıldır? Aman Allah'ım!... Motorun üzerin de kendimi sanki bir boğanın üstündeki rodeocu gibi hissettim.:thumleft:

sarph35
25 Mayıs 2016, 08:39
[/COLOR]

125'lik Drift de touring sınıfta. Şimdilik bu ayağımızı yerden kesiyor. 100-200 cc sınıfında henüz 20.000 km tecrübem var. Biraz daha tecrübe kazanıyım, inşallah alırız bir 600 cc.lik touring: Kedinin postunun siyah ya da beyaz olmasının önemi yoktur, önemli olan fareyi yakalayıp, yakalayamamasıdır. (Mao)[COLOR="Silver"]

Vallaha kendimden örnekle ve hata yaptığımı bilerek söylüyorum, daha 1500 km tecrübem olmadan Harley'e geçmiştim, ordan 6000-7000 civarı Fazer'a daha da 15000 olmamışımdır. Eğitim sıfır, tecrübe neredeyse sıfır, otur yerine deseniz haklısınız. Nedense bu hayatta bazılarımız hemen sıçramak istiyor. İmrendim alçak gönüllülüğünüze. Umarım güzel bi fazer'ınız olur kendinizi hazır hissettiğiniz zamanda:)

something123
25 Mayıs 2016, 10:50
İstanbulda yavas gidiosun zaten kadin bi seyden de anlamazsin havasinda nefretle arkamda huzursuzluk veren gene motorculardir....

cıbırlover1
25 Mayıs 2016, 11:36
İstanbulda yavas gidiosun zaten kadin bi seyden de anlamazsin havasinda nefretle arkamda huzursuzluk veren gene motorculardir....

Bu ülkede sadece bayan sürücü olmak kolay değil,her anlamda kadın olmak zor abla...

Bilmiyorum bana kızarlar belki forumda ki arkadaşlarim ama ben motosiklet camiasini ikiye ayiriyorum ... Kültürsüz , Motor kültüründen bir haber motosiklet sürücüleri.. Birde donanımlı motosikleti sadece sevdiği icin yapan motosiklet kültürü almış kültürlü insanlar..

Ben inanıyorum ki gercek motor kültürü almis olan insanlar bu videoda hocamizinda çektigi gibi olan sürücüler... Ve eminim bu kültür ve seviyedi ki insanlar siz bayansınız diye asla hakkınızda farklı şeyler düşünmüyorlardır...

zileliorhan
25 Mayıs 2016, 21:17
[/COLOR]

125'lik Drift de touring sınıfta. Şimdilik bu ayağımızı yerden kesiyor. 100-200 cc sınıfında henüz 20.000 km tecrübem var. Biraz daha tecrübe kazanıyım, inşallah alırız bir 600 cc.lik touring: Kedinin postunun siyah ya da beyaz olmasının önemi yoktur, önemli olan fareyi yakalayıp, yakalayamamasıdır. (Mao)[COLOR="Silver"]

Vallaha kendimden örnekle ve hata yaptığımı bilerek söylüyorum, daha 1500 km tecrübem olmadan Harley'e geçmiştim, ordan 6000-7000 civarı Fazer'a daha da 15000 olmamışımdır. Eğitim sıfır, tecrübe neredeyse sıfır, otur yerine deseniz haklısınız. Nedense bu hayatta bazılarımız hemen sıçramak istiyor. İmrendim alçak gönüllülüğünüze. Umarım güzel bi fazer'ınız olur kendinizi hazır hissettiğiniz zamanda:)

Ben Kawacıyım. Gönlümdeki ER-6f. Nasip diyelim.

something123
26 Mayıs 2016, 09:31
Bu ülkede sadece bayan sürücü olmak kolay değil,her anlamda kadın olmak zor abla...

Bilmiyorum bana kızarlar belki forumda ki arkadaşlarim ama ben motosiklet camiasini ikiye ayiriyorum ... Kültürsüz , Motor kültüründen bir haber motosiklet sürücüleri.. Birde donanımlı motosikleti sadece sevdiği icin yapan motosiklet kültürü almış kültürlü insanlar..

Ben inanıyorum ki gercek motor kültürü almis olan insanlar bu videoda hocamizinda çektigi gibi olan sürücüler... Ve eminim bu kültür ve seviyedi ki insanlar siz bayansınız diye asla hakkınızda farklı şeyler düşünmüyorlardır...

tabi ki canım, çok güzel ornekleri de var, selamlaşarak guler yuzle o guzel ben hümanizm diyorum birazda hem insanın insanı sevmesi hemde bu işe gonul vererek sürmek.. bunlar inanılmaz keyifli, hele motorcunun motorcuya yardımı, sagolsun kurye arkadaşlara bazen hızlı kullanımlarından kızsamda, yolda hemen durup hanfendi yardımcı olalım mı demeleri inanılmaz güzel bir duygudur,

Geçenlerde altunizade çıkışında debriyaj ayarımı yapan kuryeci arkadaşa da burdan tşk ederim :) belki duyar :)