PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sessiz Kask

Makul Rider
24 Mayıs 2016, 09:54
Selamlar. Sessiz kask olmaz da sesi az alan kask işte. Nolan N87 bir de AGV K3 sv vulcan begendiğim kasklar. Kullananlar görüş bildirirse sevinirim. Farklı önerilerde de bulunabilirsiniz. Bütçe 700-900 tl. Gerçi LS2 den sonra (ff351) memnun olmama gibi bir duygu yaşayacsğımı sanmıyorum bu baremdeki kasklarda. Güneş vizörü mutlaka olsun.

MoKo777
24 Mayıs 2016, 09:58
Ben de gelecek hafta yeni bir kask almayı düşünüyorum.Nolan n87 ile Shark Skwal Flynn arasında kaldım kullanıcıları varsa bilgilerini bekliyorum.Shark Skwalın linki bu http://www.motosikletaksesuarlari.com/Shark-Skwal-Flynn-Ledli-Kapali-Motosiklet-Kaski-Siyah-Beyaz_35538.html

kuzan14
24 Mayıs 2016, 10:10
Nolan fazlasıyla ses alıyor agv'ler iyidir

nines
24 Mayıs 2016, 10:26
ben n86 kullanıyorum. önceki kaskım lazer lz6'ydı lazerden sonra traktörden inip ferrariye binmiş gibi oldum ben memnunum ama bahsettiğin karşılaştırmayı iki kaskı kullanan arkadaşların cevaplaması daha doğru olur.

Yasin D
24 Mayıs 2016, 10:31
Nolan fazlasıyla ses alıyor agv'ler iyidir

Ağabey AGV'ler derken AGV K-3 SV serisi hakkında konuşmuyorsundur inşallah :)

ryangt
24 Mayıs 2016, 11:02
Schuberth dışındaki tüm kasklar seslidir.

Nolan n86 hava alma problemleri yüzünden revize edilip n87 çıktı, onla ilgili yorumları beklemek lazım, illa plastik italyan bir kask alcam diyorsanız nolan her konuda > agv

Schuberth in ucuz kasklarin vardı 1.250 olan eminimki sessizdir. Keza shoei qwest fiyatları 1.200 civarinda, evet malzeme ve işçilik kalitesi ust segmentteki nxr gibi değil ama en azından fiber vede shoei.

kuzan14
24 Mayıs 2016, 11:39
Arkadaşda agv k5 var benim, bi değişelim dedim sonra kaskı geri vermemek için hiç durmadım :) bende nolan n44 var bu arada. 3-4 bilmiyorum da 5 gerçekten iyi

M.Cankurt
24 Mayıs 2016, 15:31
Agv K5 öneririz :bounce:

ZümeR
24 Mayıs 2016, 15:48
Uzun yıllar AGU olarak okuduğum
"-ulan buda nasıl markaymış"
diye yıllar sonra araştırıp AGV olduğu anladığım Estetik ve ayrodinamiğini çok beğendim ama alamadığım bir baret.. :)

redmap
24 Mayıs 2016, 15:57
Bende yeni kask almaya niyetlendim muhtemelen marushin alıcam.Sessiz olduğu konusunda söylemler var.

atoprak
24 Mayıs 2016, 16:14
Schubertler sessizdir ama bu demek değilki diğer üst seviye markalar seslidir..
Ben araştırmalarım sonucunda Shoei NXR almıştım, ses konusunda genel olarak başarılı, kabuk ölçü adedi fazla (bu sayede tam olarak kafanıza uyan kaskın, dış profilide optimum seviyede küçülüyor) olan bir kask..

Makul Rider
25 Mayıs 2016, 10:45
İlgi ve öneriler için teşekkürler. AGV K5 i aldım gündeme.

BigLion
25 Mayıs 2016, 11:23
Ben de gelecek hafta yeni bir kask almayı düşünüyorum.Nolan n87 ile Shark Skwal Flynn arasında kaldım kullanıcıları varsa bilgilerini bekliyorum.Shark Skwalın linki bu http://www.motosikletaksesuarlari.com/Shark-Skwal-Flynn-Ledli-Kapali-Motosiklet-Kaski-Siyah-Beyaz_35538.html

ben n87 kullanıyorum ses alıyor.

sarph35
25 Mayıs 2016, 11:35
Başlık altında ürün eleştirim olsun diye yazıyorum. Yeni kaskın hayırlı olsun, inşallah gözlemlerini de burda yazarsın. Caberg duke çene açılır kask kullanıyorum ve inanılmaz sesli bir kask. Keşke daha iyi araştırsaydım diyorum şimdi. Resmen 650 tl boşa gitti.

erreguay
25 Mayıs 2016, 11:45
K5 i bende baktıştım sonra bi anda shark speed r a yöneldim nedense. Bu kaskada bakabilirsin.
Ama sen ne aldın dersen hala araştırıyorum :)

MrMath
25 Mayıs 2016, 11:58
Suan agv k3 kullanıyorum, nolan ve k5i de 30kmlik yolda denedim ayrı ayrı, ses olarak iyiden kötüye performanslar(şahsi fikrim) k5>k3>nolan, bence agv alın pişman olmazsınız

MimTolga
25 Mayıs 2016, 12:10
K5 i bende baktıştım sonra bi anda shark speed r a yöneldim nedense. Bu kaskada bakabilirsin.
Ama sen ne aldın dersen hala araştırıyorum :)

Speed R'ın ne yazık ki gayet ses aldığını söyleyebilirim. Eski kaskım olan scorpion exo 500 ile kıyaslıyorum. Ben normalde kulak tıkaçsız kesinlikle kullanmıyorum motosikleti. Bir gün tıkacı unuttuğum için 12km bir yolda denemek zorunda kaldım , çok fena. ÖZellikle 70-80 i geçince sürat içeride fırtınalar kopuyor. Ama şunu belirtmeliyim kaskın çene rüzgarlığı takılı değil. Pinlock u havalar sıcak diye henüz takmadığım için buğulanma problemi yaşamamak adına chin pad- çene rüzgarlığını takmadım. Gürültüde bu da etken olabilir ama dediğim gibi tıkaç kullandığımda zaten bütün kasklar sessiz ;)

Tıkaç olarak da aşağıda linkini ve fotoğrafını paylaştığım ürünü tavsiye ederim. Tıkaçsız kullanmayın kaskınızı , uzun süreler yüksek sese maruz kaldığınızda duyu kayıpları yaşamanız çok olası.

http://www.motomaxonlineshop.com/alpine-motosafe-kulaklik-pmu280

http://www.motomaxonlineshop.com/pictures/201416184434_alpine_motosafe1.jpg

NeVerQuaKe
25 Mayıs 2016, 12:24
Headphone lu kaskın ses geçirmeyeninden istiyorum. Şayet hem gürültüden korunacağım, hem müzik dinleyeceğim. Ama korna seslerini az da olsa duymak istiyorum. Düşünsenize belki arkadaki adam yol istiyor, biz duymuyoruz dayak yeme ihtimali var :D