PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şimdiye Kadar Başıma Gelenler - Tek nefeste okutma garantisi

spxwOw
24 Mayıs 2016, 00:42
Merhabalar arkadaşlar,sizlerle motor işine ilk başladıgımdan beri başımdan geçenleri paylaşmak istiyorum.
Ben motora, ilk olarak cok farklı bir şekilde başladım.
Ben lol oynuyordum, online bir oyun. Bu oyunda bana arkadaşımın hediye verdigi oyun için para vardı.
Kodu d******** den konu açıp koymuştum biri mesaj attı.
Önce sen muhabbeti oldu, ben verdim kodu. Degeri 200-300 tl gibi birşeydi,sonra bu arkadaş cevap vermedi,kodu kullandı paramı vermedi.

Bende forumda konu açtım, sagolsun tüm forumla destekleriyle o arkadaşın babasının numarasını buldum paramı aldım. Sonra bu arkadaşla bir konusmaya başladık. Bu arkadaşta motorcu işte zx6 vardı galiba o zaman onda, ben fotolarını görünce sordum etim muhabbet ettik.

Sonra aklıma geldi,babam zamanında marketimiz de siparişleri götürmek için 2 tane cup tarzı motor almıştı, hatta yuki marka,
arkadasım, modeli 100 dü galiba dedi.

Ben bu motoru cıkarıyım biniyim bunu cıkardım motorun sıfır fiyatıda 1000 tl bir tane burda metin diye bir bisiklet motor ustası var ama hiç sevmem adamı ama bir o var motorlar belli bir süredir yatıyordu depoda götürdüm dedim abi yap herşeyini gittim 250 tl para almıştı motor yagı birşeyler birşeyler saydı 50 tl lik işi 200 extra geçirerek kitledi neyse onla başladı hevesim 60 ı geçmezdi bir tane önü acık kask aldım 50 tl lik birşeydi onla biniyordum sonra birgün arkama arkadaşım bindi gidiyoruz motorda plaka yok bu arada faturası yok cıkaramadımda digerm otorun var ama diger motorunda biraz işi var ondan almamıştım onu neyse arkadaşla gidiyoruz ışıga geldik tam biz geçerken sarı yandı geçiyordum geçdim o sırada yandan yola katılıyordu bir araç sarıda fırladı ucundan geçtim o sırada gidiyoruz işte baktık bir araba geliyor arkadan beyaz o sıradada "c" şeklinde bir yoldayız adam solluyor bizi dedik napıyosun üstümüze sürüyor resmenbizi geçti sonra önümüze kırdı yolu kapattı cok az bir boşluk vardı yani öyle bir yerde önümüze kırdıki çarpıp fırlıcaz yani başka çare yok şeklinde ben ani bir dönüşle aradan geçtim ama saydırıyoruz adama hemen geçtikten sonra solda durduk indik yanımıza geldi sen napıyosun demeye kalmadan bir telsiz sesi indi plakan nerde ehliyetten bir girdi 1700 küsür bana 1700 küsür babama cezayı yazdıgı gibi motoru çekti mal gibi bıraktı bizi sonra bunun üstüne park parası fialn motoru alalım dedik parkta kalsa para katlanıyor filan o motoru sonra yine bir gün arkadaşım arkamda bende kask var onda yok dedim bu böyle olmaz gidelim kask alalım sanada banada iyi birşey o sırada ara sokaktan geçiyordum böyle + şeklinde yol düşünün ben ileri dogru gidip tam dönüşe geldim o motorun kafasını az bireşy yola cıkardım baktım bir motor geliyor ama 120 ile filan oda bisiklete motor takmışlar görünce hemen basıp kaçmaya çalıştım geldi arka tekerden vurdu arkadaşım düştü kolunu kırdı bana çarpanda o metin ustanın oglu onunda ehliyeti yok benimde suc onda ama neyse birşey yapamazdım babasını aradım ustayı deidm olun bana çarptı tamam hallederiz sen polisi filan aramadı dedi aramadım gittim birde yüzsüz bir şekilde para istedi bende motoru o şekilde gidip garaja attım sonra geri digerini aldım onun gerekli şeylerini yaptırdık bunun faturası vardı hemen gittim plaka cıkarttırdım sigortasını yaptırdım bir yandanda o sırada kursa yazılmıştım neyse o motora biniyorum filan motorda şey sorunu vardı giderken çat stop edip arka tekeri kitliyordu bende o metin ustaya götürdüm adam 150 tl aldı yine yaptım diye verdi yok olmamıştı yine aynıydı dedim haram olsun o para gittim başka bir ustaya adam dedi şu parçasında direk sıkıntı var aynaları filan şu bu adam hakkıyla yaptı 100 tl tuttu verdim mis gibi motor gidiyor herşey cok iyi bende halat almıştım tekerle motorumu hep agaca kitlerim ogün akşamı motoru bahçeye koydum bizim evin agaca kitledim sabah oldu bir kalktım motor yok calınmış kilidi kesmişler inanamadım evimizinde hemen altında dükkan var onun kamerasında ozaman bunu bulmuştum
https://www.youtube.com/watch?v=KFPoVsIrBAc&feature=youtu.be işte hemen karakola gittik çalındı diye ihbar ettik aradan 1 ay geçti polis aradı motorsikleti çalanlar yolun karşısında kaymakamlıgın orda sıfır çizerken bulunmuşlar diye asında 20 25 gün önce bulunmuş ama şimdi arıyorlar bu çalan kişilerinden 1 inin abisi geldi futbuolcu gölbaşısporda oynuyor kardeşi adına özürler diledi motorun 500 tl mi ne babam parasını aldı verdi şikayetini geri almamızı rica etti babamda daha cocuk diye aldı ama kamu davasına dönüştü olay devam ediyordu yinede yani ve bu kardeşinin çevresinde cocuklar bir arada bir jip calmış motorunu indirip bu abisine 30 40 milyar mı ne masraf cıkarmışlar adam ben evlenicem kardeşimi adam edemedim filan diye yakınıyordu neyse o motor öyle gitti ama benim motor sevdam kabardı gidip para biriktirip ekipmanlarımı önden aldım dainese bir ceket aldım 2 inci el sonra dizlik aldım shark kask aldım ehliyetide aldım 250 lik motorlara bakıyordum aklım ninja 250 liklerdeydi istanbulda birtane bulmuştum 15 lira civarındaydı galiba 3 bin km demi ne tam o sırada r25 cıktı cıktıgı ilk ayda birde 13500 den cıktık deli gibi tüm illerdeki bayileri aradım 60 a yakın bayi aradım ama hepsi 2 inci ay 15 e veririm mantııgıyla vermiyordu en son şansıma bayinin sahibib babası açtı dedim böyle böyle almak istiyorum kaporayı gönderin dedi gönderdim gönderdikten sonrada oglunun yani sahibinin haberi olmuş ama geri birşey diyemedi adam parayı alınca şans yani gittim motoru alanyadan otobüse yüklettim getirdim herşey güzel sürüyorum ediyorum 1 2 ay kadar sonra mal gibi meraktan teker nasıl yakılıyor diye merak ediyordum debriyaj sıkılı mal gibi gaza basa basa debriyajı yaktım daha motorun parçası türkiyede yok birde , neyse şansa bulduk ettik taktık 15.500 e sattım motoru üstünde rosso 2 lastikte takmıştım verdim gitti onu sonra daha cok çalıştım kredi çektim annem babam destek cıktı 8 bin 10 bin tl kadar r6 aldım bu motordada şimdi yolda giderken birden bire taktuk ses geldi şimdi yatak vuruyor dedi bir usta bu olay olmadan 3 5 gün öncede motor sıknıtı cıkarmasın diye buji dişli zincir yag herşeyini degiştirmiştim şimdi motor sanayide bakalım motor inicek ne cıkıcak ne olucak ama durum böyle hiç yüzüm gülmedi yani bu r6 dan öncede passatım vardı onu satıp r6 aldım o arabadada 10 milyar zarar ettim başta hasar kayıtsız araba diye kayıtlarına baktıgımda yoktu sonra 60 milyar hasar kaydı cıktı bunu satanda bir tanıdık dünyanın şeyi oldu gittim geri verdim ona arabasını 5 bini sonra veriyim dedi aldıgım paranın 1 milyar aşagısına geri verdim 5 i sonra veriyim dedi vermedi sürekli birşey birşey yoruldum valla artık napıyım bilmiyorum sizlerlede paylaşmak istedim okdugunuz için teşekkür ederim ( yazı cok olunca noktalama işaretleri yok evet napıyım öyle alışkanlık olmuş )

slotoma
24 Mayıs 2016, 00:59
kardeşim herseyi sat sıfırdan git bi araba al kafanı rahat tut ..

spxwOw
24 Mayıs 2016, 01:03
kardeşim herseyi sat sıfırdan git bi araba al kafanı rahat tut ..

o arabayı passatta denedim kardeşim ayrıca arabaya binince kendimi kısıtlanmış mala baglamış hissediyorum motorda özgür rahat iyi hissediyorum kendimi

tinerci
24 Mayıs 2016, 01:05
Kendini nefesi kuvvetli bir hocaya güzelce ......

Okut.

slotoma
24 Mayıs 2016, 01:06
o arabayı passatta denedim kardeşim ayrıca arabaya binince kendimi kısıtlanmış mala baglamış hissediyorum motorda özgür rahat iyi hissediyorum kendimi

ozmn kardeşim sıfır motor al en azından garantili olur kafanı yormaz , 2 3 seneyede motorla baba ogul gibi olur sorunları anında aşarsın , gecmişini bilmedigin motorların kahrını cekme iyi sürüşler, tekerin düz bassın..

caglar48
24 Mayıs 2016, 01:06
Nokta , virgul , satir basi , paragraf hak getire kor oldum yarisinda biraktim

spxwOw
24 Mayıs 2016, 01:08
ozmn kardeşim sıfır motor al en azından garantili olur kafanı yormaz , 2 3 seneyede motorla baba ogul gibi olur sorunları anında aşarsın , gecmişini bilmedigin motorların kahrını cekme iyi sürüşler, tekerin düz bassın..

valla aynen öyle yapmalıydım asında düşünmüştüm ama egzozsuz extralardır masraftan kaçıyım diye girmedim ama dogrusu o 0 almak ama 0 r6 da nasıl alıcaksın abi 60 milyar filandı galiba

Onurhan D
24 Mayıs 2016, 01:13
Gözlerimin şaşı kalmasından korkup yarı da bırakmak zorunda kaldım.

slotoma
24 Mayıs 2016, 01:13
sende haklısın kardeşim , 30 bin tl lik motorlara 60bin tl veremeyip alamıyoruz bu ülkede , hem vergiler hem sigortalar hemde cezalar cok katı hayırlısı olsun diyelim

spxwOw
24 Mayıs 2016, 01:15
sende haklısın kardeşim , 30 bin tl lik motorlara 60bin tl veremeyip alamıyoruz bu ülkede , hem vergiler hem sigortalar hemde cezalar cok katı hayırlısı olsun diyelim

Valla öyle yurtdışındaki araç sitelerine bakıyorum hatta batuma bakıyorum motor fiyatlarına insan aklını yitiriyor yoksa kim istemez 0 motora binmek :/

Furkan Tarık
24 Mayıs 2016, 01:17
Yok usta o r25'i satmıcaktın aslında. Napacan ki yav 600'lük ss i cıncık gibi ufak ss motorun var bin gez dolan ne güzel hız istiyosan hız tork istiyosan tork. 250 basıp da napacan bak büyük motorun da bi ton masrafı var. Geçmiş olsun Allah kolaylık versin

Mengu16
24 Mayıs 2016, 01:20
Arada bi noktaya virgüle entera basaydın yine tek nefeste okurduk biz

IRau
24 Mayıs 2016, 01:42
tum yazdiklarini okudum.hic biseyden yuzun gulmemis calistigin ettigin tum paralar heba olmus hem para hem vakit hem moralin bozulmasi cabasi...

Daha fazla vakit ve para kaybetmemek icin yapilmasi gereken motoru bu halde dusuk fiyata satip r25 e geri donmen daha dogru olacaktir diye dusunuyorum...

spxwOw
24 Mayıs 2016, 01:45
tum yazdiklarini okudum.hic biseyden yuzun gulmemis calistigin ettigin tum paralar heba olmus hem para hem vakit hem moralin bozulmasi cabasi...

Daha fazla vakit ve para kaybetmemek icin yapilmasi gereken motoru bu halde dusuk fiyata satip r25 e geri donmen daha dogru olacaktir diye dusunuyorum...

Motorumuda seviyorum hiç satmak istemiyorum tam istedigim motor şuanki motorum yani herşeyiyle 1 2 ekipmanımı iyileştirmem lazım o kadar ama aksilikler bırakmıyor peşimi

ivan bebek
24 Mayıs 2016, 01:51
Pes etme bence yaptır yada yeni al bilmiyorum ama pes etme.hatta 1000 cc vakti gelmiş :Dddd

spxwOw
24 Mayıs 2016, 01:53
Pes etme bence yaptır yada yeni al bilmiyorum ama pes etme.hatta 1000 cc vakti gelmiş :Dddd

dimi :D yok ya hayabusa alıyım diyorum 1000 cc kurtarmıyor

jimi_hendrix
24 Mayıs 2016, 02:28
dimi :D yok ya hayabusa alıyım diyorum 1000 cc kurtarmıyor
ustam herşeyin hayırlısını isteyin... olur inşallah; bol bol dua edin

spxwOw
24 Mayıs 2016, 02:30
ustam herşeyin hayırlısını isteyin... olur inşallah; bol bol dua edin

Öyle ya valla bazı şeyleri olmayınca zorlamamk lazım ben birde buraya yazmayı unuttum yolda gidip o sesler cıktıgında ve motoru tamirciye çektigimde arka tekerin demirinin cıkmış oldugunu gördüm motor eger o arızayı vermese ölebilirdim bazı şeyleri görmek lazım at gözlügünü cıkarıp allahın sevdigi kuluymuşum

crocodill
24 Mayıs 2016, 09:23
Tek nefeste okudum

http://i.hizliresim.com/1d42nY.jpg (http://hizliresim.com/1d42nY)

Ercument
24 Mayıs 2016, 09:26
Sabah sabah tıklamaz olaydım. Midem bulanıyor, çift görüyorum.

sey_47
24 Mayıs 2016, 09:41
Adam tek nefes diyince akıcılıktan tek nefes olacağız sandım.
Meğerse noktalama işareti koymamış. O yüzden tek nefes okunacak.
(okumadım. Okuyacağım)

VESPERA
24 Mayıs 2016, 09:46
YAhu Allah Muhammed aşkına şu paragraf nedir, nokta virgül nedir öğrenip öyle yazalım ya. Vallahi okuyasım gelmedi, bakınca o kadar kötü gözüküyor ki insanın okuyası gelmiyor yemin ediyorum..

Draconian
24 Mayıs 2016, 09:48
Kör oldum.

kurubuz
24 Mayıs 2016, 09:53
Okumaya çalıştım ama okunmuyor ki ! Nokta, virgül, büyük harf, satırbaşı vs yok. Bir kelime anlamadım. Kelimeler birbirine giriyor. Sorsan lise bitirmiştir ama ilkokul 2. sınıftaki kızım daha iyi yazıyor.

jacob34
24 Mayıs 2016, 11:24
okudum. kanımca en büyük hatayı r25 i satmakla yapmışsın.

kadango
24 Mayıs 2016, 11:34
Okumadim.....

Levent
24 Mayıs 2016, 11:49
Konuyu düzenleyeyim dedim, ilk 1-2-3 satırı çevremdeki insanlardan destek alarak tamamladım da, kardeşim düzenlemek için bile anlamak lazim yahu.

Bu nedir, Senin hiç mi okulda Türkçe/Edebiyat öğretmenin olmadı, yazım kuralı, devrik cümle, özne, nesne,yüklem,sıfat bla bla bla vs.?

Bi gözden geçirin şu yazıyı, editleyin ben mesajı kaydırırım. Okurken stres oldum, düzenlemekten vazgeçtik yahu, yapmayın bunu bu insanlara lütfen :queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen:: queen::queen::queen::queen:

Jemand
24 Mayıs 2016, 11:52
bu ne lan, 3. göz lazım bunları okuyup anlamaya

baba akü yok
24 Mayıs 2016, 11:58
zaten yeterince zor sartlar altında neler cekmis bi darbe de forumdan yedi adam imla kuralları falan lafımı olur tek nefeste okudum aksiyon gerilim dram dalında 3 oscar diyorum

Lucas
24 Mayıs 2016, 12:12
Bir an boğuluyorum sandım. Sağ üst köşedeki x işaretine bastım da solunum yollarım açıldı birden :P

MotorKafa
24 Mayıs 2016, 12:59
.......,,,,,,,!!!;;;::: '''"""

Yukarıdaki işaretleri gerekli yerlere serpiştirerek beni garantiden yararlandırmanı talep ediyorum.

c.ozan
24 Mayıs 2016, 13:03
okuyamadım. nokta,virgül olmadan anlamaya çalışmak çok yorucu.

Levent
24 Mayıs 2016, 13:09
okuyamadım. nokta,virgül olmadan anlamaya çalışmak çok yorucu.

Bir yerden sonra nokta veya virgül olsa da anlaşılmıyor zaten. :)

Tİme_shİft42
24 Mayıs 2016, 13:15
r6 kaç model ve kaç gayme :)

eren3736
24 Mayıs 2016, 13:28
Fazla dayanamadım polisin size cezayı kitlediği yere kadar okuyabildim

Noktalama işaretleri, akıcı ve anlaşılır yazma gibi konularda biraz daha hassas olsakda okuyucunun gözleri ve beyni s.kilmese

mkoni
24 Mayıs 2016, 14:03
Turkce ogretmeninin kulaklarini esek yalasin yaa. Git bi abdest al. Tovbe namazi kil. Cami cemaatiyle tanis ol. Gerisi duzelecek ins.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

Ozet: mahalledeki motor ustasi murat.adam ceyar cikti resmen

EmreKocyigit
24 Mayıs 2016, 14:29
Nokta , virgul , satir basi , paragraf hak getire kor oldum yarisinda biraktim
İşte konu başlık uyumu bir nefeste okutmak için noktalama işaretleri yok. Bir an boğuluyorum sandım

montrello
24 Mayıs 2016, 14:54
Hafta sonu tatilimde okurum.

dejavoo
24 Mayıs 2016, 15:46
İnat ettim okudum bir gayretle ama sonraki mesajlara geçince ip koptu...

Machair
24 Mayıs 2016, 15:54
Tek nefeste okuYAMAdı!

Konu başlığı gibi aynen tek nefes olmuş. 3'üncü cümlede küfür edip bıraktım. Biraz açıp kitap okumanı tavsiye ederim.

GezeGeze
24 Mayıs 2016, 17:00
Okuyamadım.

Arkadaşım, metni güzelce yeniden kaleme al. Burdan kopyala, word belgesine yapıştır. Orada yeniden bir düzenle. Sonra tekrardan forumda mesaj olarak Word belgesinden kopyalayıp yapıştır.

Sanırım "güzel bir konu"; sırf imlasızlıktan güme gidiyor. Okuyamıyoruz...

Bilgine...

Morphin
24 Mayıs 2016, 17:06
Kazık yemediğin insan kalmamış. Bana göre sorun tamamen sende, çok safsın...
Seni dolandıran bir insan ile muhabbet etmek?
Seni dolandıran başka bir ustaya tekrar gitmek?
Sana çarpan bir insan var ve adamın babası senden para istiyor ha? Ve sen şikayet etmiyorsun?
Elinden bu kadar motorun geçmesine rağmen yinede bilinçsiz kalman çok şaşırttı beni.

Nasıl bu dünyada Panda'ların tüm aptallıklarına rağmen hayatta kaldığını anlayamıyorsam, senin içinde aynısını düşünüyorum.
Bence iyi gelmişsin bu zamana kadar k.bakma :mrgreen:

Ayrıca: Yazın çok bozuk, bir çok hata ve anlam bozukluğu içeriyor. TDK görse müebbet verir o derece.

Coach_k
24 Mayıs 2016, 17:11
R6 nın yataklarından ses geldiğine nasıl kanaat getirdiniz ? Kaç km de ? Çok mu yağsız bıraktın ? Yağ pompası mı bozulmuş da yataklardan ses geldi ?

Yasin D
24 Mayıs 2016, 17:58
Videoda motor göremedim, kaçıncı dakikada?

godfather
24 Mayıs 2016, 18:00
Tek nefeste okuyalım diye hiç nokta koymamış arkadaş.

istanbu_gezg
24 Mayıs 2016, 18:23
http://cdn.zapkolik.com/thumb/7/7/6/533x300/peceli-bulbul-yenilmedim-namazdayim_776803_183-1391441231.jpg

buyrnnn

coldboy35
18 Haziran 2016, 19:15
Anladığım tek şey, Türkçe'nin ve noktalama işaretlerinin başına gelmeyen kalmamış...

mustafa42121
18 Haziran 2016, 19:37
Daha yeni okudumda ;abi git bi gusül al.

Edit: basliga sanirim Levent Gocmen el atmis :)

spxwOw
18 Haziran 2016, 21:15
Anladığım tek şey, Türkçe'nin ve noktalama işaretlerinin başına gelmeyen kalmamış...

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/165102-motorsiklete-ilk-adim-attigimdam-beri-basima-gelenler-duzenlenmis-bol-nefesli.html?highlight= al kardeşim düzenledigim versiyonuda var

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

R6 nın yataklarından ses geldiğine nasıl kanaat getirdiniz ? Kaç km de ? Çok mu yağsız bıraktın ? Yağ pompası mı bozulmuş da yataklardan ses geldi ?

Ona usta kanat getirdi ki başlarda sürten bir zincir sesine benzer birşey varken sonradan bagıra bagıra calısmaya başladı motor ya subap yakalıyor ya yatak sarmış dedi açtı baktı ve söyledi