PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Activa ile uzun yol? (600km)

Powermove
23 Mayıs 2016, 03:48
Selamlar. Ne zamandır yapmayı istediğim ve yapmayı kafaya koyduğum bir fikir vardı. İkinci motorum Honda Activa ile birkaç hafta sonra Ankara'dan Fethiyeye gitmeyi planlıyorum. :)(622km) Yolculuk epey uzun olacağı için (Tahminim 15 Saat veya daha fazla)gece çıkmayı planlıyorum. Yolculuğun uzunluğu ve yoruculuğu beni pek korkutmuyor. Dediğim gibi çok uzun zamandır yapmak istediğim bir şeydi zaten. Aklımda problem olabilecek tek konu motor dayanabilir mi? Çıkmadan önce genel olarak bakıma sokup her yerine baktıracağım. Rota boyunca uzun süre yokuş tırmanacağım yerler de olacak. Motor aşırı olmasa da yüklü olacak. Activa ile daha önce uzun yol yapan var mı? Motoru mümkünse patlatmadan :cherry: nasıl bir yolculuk önerirsiniz? Kaç kmde bir mola? Mutlaka yanıma almama gerekenler? vs. fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler. :) Bu arada yolculuğu sorunsuz tamamlarsam fotoğrafları ve tecrübelerimi buradan aktaracağım.

bikerboi
23 Mayıs 2016, 08:48
622 km yolu gerçekten 15 saatten fazla bir sürede mi tamamlamayı düşünüyorsunuz:silent:

Bthndmrl
23 Mayıs 2016, 22:41
Son hızı düzde 85 90 oda bakımlı ise. Gidilir ama 70 80 ile kırmızı bölgede uzun süreli gitmek subap ayarını kaçırtıyor. Haberiniz olsun.