PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MOTOSİKLET TERÖRÜ !!!!

mertcan1
22 Mayıs 2016, 23:19
Bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir gerçekten tehlikemi arz ediyoruz. Sadece suçu kaldırımda yürümek veya otobüs durağında beklemek olan kişilerin araç sürücüleri yüzünden vefat etmesi veya yarı kaldırımda duran yarısı yolda yanına bide bi başka araçda yanaşıp trafiki kitlemeye sebep olanlar varken biz mi ?
not lütfen kaldırıma park etmek motorada araçada yasak yazmayın motor sürüpte şurda bi kişi yoktur kaldırıma park etmeyen en kötü akşam kapının önüne bırakırken bırakıyoruz.

EmreKocyigit
22 Mayıs 2016, 23:39
Usta ben bişey anlamadım, sorun tam olarak ne?

mertcan1
22 Mayıs 2016, 23:41
Usta ben bişey anlamadım, sorun tam olarak ne?

haberlere çıkmışız atv de motorcular sağa sola park ediyo yaya yoluna giriyo terör saçıyor diye işe bakki videoda spikerin arkasında kaldırıma çıkmış araçlar onlar haber olmuyor

ivan bebek
22 Mayıs 2016, 23:41
komşum motoru eve sokuyor ben de öyle yapıcam yarım kat için portatif rampa aldık hatta.kaldırıma trafik terörü diyenler önce 1371739817 tane motoru çalıp grenajlıları parçalayıp grenajsızları yüzsüz yüzsüz sahibinden para isteyip geri satan,tehdit eden çoğu zaman da zarar veren gerçek terörün sahipleriyle ilgilensin önce

velizrsln
22 Mayıs 2016, 23:43
welcome to bktan ülke

akindir
22 Mayıs 2016, 23:43
atv ye malzeme lazim maglumm

lostmymindd
23 Mayıs 2016, 00:21
komşum motoru eve sokuyor ben de öyle yapıcam yarım kat için portatif rampa aldık hatta.kaldırıma trafik terörü diyenler önce 1371739817 tane motoru çalıp grenajlıları parçalayıp grenajsızları yüzsüz yüzsüz sahibinden para isteyip geri satan,tehdit eden çoğu zaman da zarar veren gerçek terörün sahipleriyle ilgilensin önce

Hocam portatif rampa hakkında bilgi alabilir miyim? Hazır satılan birşey mi bu?

gungenir
23 Mayıs 2016, 00:48
Alakasız yerde bu konuyu açmaktan hoşlanmıyorum ama siyasi nedenlerle bu haberler yapılıyor.
Taraf tutmadan nasıl anlatabilirim bir bakalım.
Bildiğiniz üzere ATV belli bir siyasi tarafı seçmiş ve o tarafın lehine haber yapmaktadır. Bu siyasi tarafı destekleyen vatandaşlar daha çok geleneksel, muhafazakar bakış açısına sahip. Dışarıdan bakıldığında da motosikleti ihtiyaç dışında keyif amacıyla kullanan kimselerin tutumlarının bu muhafazakar tavırla örtüşmediği düşünülüyor. En nihayetinde "Bizden taraf olmayan bertaraf olur." mantığıyla motosiklet kullanmak da bu bakış açısıyla "tu kaka" sınıfına giriyor.

ivan bebek
23 Mayıs 2016, 00:54
Hocam portatif rampa hakkında bilgi alabilir miyim? Hazır satılan birşey mi bu?
Tabi internetten birsürü değişik size uyan çeşidini de bulabilirsiniz.merdivenin başına sonuna koyup motoru çıkarıp sonra toplanıyor muazzam bişey.biliyosunuzki dışarıda 10 bin liralık kilit de taksanız isterlerse çalarlar :(

MotorKafa
23 Mayıs 2016, 01:16
not lütfen kaldırıma park etmek motorada araçada yasak yazmayın.

1.si motosiklet de bir araçtır.

Asıl anlatmak istediğin şeye gelecek olursak da, motosiklet teröründen ziyade kurye terörü diye bir şey var.

Taksici, dolmuşçu, kamyoncu terörü gibi, belli bir zümreyi anlatan 'kurye terörü'.
Aralardan geçme, makas atma, emniyet şeridinden gitme, durakta yolcu indiren otobüsün sağından geçme, kaldırıma park etme, yaya yoluna girme gibi bir çok kural tanımazlıkları mevcut bu arkadaşların.

Ancak bunun yanında özellikle aksiyon kameraları ayağa düştükten sonra, sosyal medyada popüler olma hevesiyle ona buna salça olan bir sürü tip çıktı piyasaya. Trafik kurallarından bihaber, hatanın %99'u kendisinde olan adam, "vay sen benim canımı nasıl tehlikeye atarsın" deyip de suçsuz masum adamlara saldırır oldular. Ve motorcu sıfatını taşımayı hak etmeyen bu arkadaşlar yüzünden, kurye terörü dediğimiz olay, motorcu terörüne dönüşmek üzere.

Kuryeler dahil, tüm motosiklet kullanıcılarının bilinçlenmesini dilesem de; ülkede her geçen gün düşen eğitim seviyesi, sosyal ahlakın dibe vurması, saygının sadece bir sözcükten ibaret hale gelmesi sebebiyle, önümüzdeki en az 20 yıl boyunca sadece bir dilek olarak kalacağını biliyorum...

bbatuhann
23 Mayıs 2016, 01:19
kendi adıma konuşayım kendi motorumla trafikte gayet mülayim bişekilde ilerler tüm kurallara uyar insanlara rahatsızlık vermem ama iş yerinde kabul ediyorum biraz sıkıntılı çünkü iki siparişatıp gelene kadar hız sınırını aşmak trafiğe kapalı alana girmek kaldırımdan gitmek eds'siz ışıklarda kırmızıda geçmek gibi bir çok apaçilik örneiği sergiliyoruz sadece ben değil kuryeler olarak kabul ederek mesleğimiz gereği yapıyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:16 ----------

Asıl anlatmak istediğin şeye gelecek olursak da, motosiklet teröründen ziyade kurye terörü diye bir şey var.

Taksici, dolmuşçu, kamyoncu terörü gibi, belli bir zümreyi anlatan 'kurye terörü'.
Aralardan geçme, makas atma, emniyet şeridinden gitme, durakta yolcu indiren otobüsün sağından geçme, kaldırıma park etme, yaya yoluna girme gibi bir çok kural tanımazlıkları mevcut bu arkadaşların.

Ancak bunun yanında özellikle aksiyon kameraları ayağa düştükten sonra, sosyal medyada popüler olma hevesiyle ona buna salça olan bir sürü tip çıktı piyasaya. Trafik kurallarından bihaber, hatanın %99'u kendisinde olan adam, "vay sen benim canımı nasıl tehlikeye atarsın" deyip de suçsuz masum adamlara saldırır oldular. Ve motorcu sıfatını taşımayı hak etmeyen bu arkadaşlar yüzünden, kurye terörü dediğimiz olay, motorcu terörüne dönüşmek üzere.

Kuryeler dahil, tüm motosiklet kullanıcılarının bilinçlenmesini dilesem de; ülkede her geçen gün düşen eğitim seviyesi, sosyal ahlakın dibe vurması, saygının sadece bir sözcükten ibaret hale gelmesi sebebiyle, önümüzdeki en az 20 yıl boyunca sadece bir dilek olarak kalacağını biliyorum...

abi bu bizim seçimimiz değil ki biz terörist sek bizi çok kısa bir süre içerisinde siparişini ( yemek-ilaç-evrak ) bekleyen terörist elebaşı müşterilerdir bide işverenler

mertcan1
23 Mayıs 2016, 01:43

abi tamam da eskiden kurye terörü yoktu benim bildiğim kadarıyla yani haber olucak şekilde. bence değişen piyasada işyerleri birbiriyle rekabete girince bunlar ortaya çıkıyor hepsi birbirinden daha üstün olmaya çalışıyor ama rekabete girdiklerinde olumsuz etkilenen çalışanlar oluyor bi noktada emekçiler zarar görüyor yani biçok iş için böyle sadece kuryecilikte değil . mesela şöyle bişey olsa siparişlerde süre sınırını kaldırsalar böyle sorunlarda kalkar gibi yine tabiki bu kural çiğneme olur ama daha az olur gibi kuryeciler onlar emekçi sonuçta onlara görev veriliyor onlarda ekmeğinin peşinde kim boş yere kendi canını veya başkalarının canını tehlikeye atmak isterki veya bundan zevk alırki
bide bu ülkede motor sürmek ayrı bişey abi gerçekten bunu anca yurtdışında sürdükten sonra anlayabilirsin ülkemizde insanların sürücülerin motora bakış açılarıda başka. insanlar genel olarak motorculardan korkuyor bu ama kuryelerle kötü sürücülerle bağlı değil kültür farkından mesela gerçekten şunu yaşadım trafik ışığında beklerken yanımdaki araçtaki çocuk camdan motora bana bakıyodu yanindaki kişi çocuğu çekip camı kapadı ne diyeyimki şimdi. ama yurtdışında bi kaç avrupa ülkesine gittim abi gerçekten farklı burda. Orda motor süremedim bisiklet sürdüm ama motorları gözlemledim. bisikletle giderken otobüs bile karşıdan karşıya geçerken yol verdi bana yani yayalarada veriyolarda ben türk olarak orda 2-3 gün alışamadım kurallara ikitekere ve yayalara verilen saygıya

hakikiteker
23 Mayıs 2016, 09:01
Kaldırıma park etme mevzusuyla ilgili yazacağım; motosikletinizi arabaların manevra yaparken çarpamayacağı bir yere (genelde kaldırım oluyor) park etmezseniz motosikletinizi yerde veya bir yanı çizik-ezik görme ihtimaliniz %90 bana göre. Gözümün önünde pickup çarptı motoruma, kaç defa kaldırıma park etmediğimde gidip araç sürücüsünü yönlendirip çarpmasını engelledim. Farkında değilsiniz belki ama insanların çoğu arabalarının tamponunu dokundurarak park ediyor, özellikle büyük şehirlerde. Sonra gelip senin motosikletinin olduğu yere girerken de aynı zahmetsiz işi yapıyor ve bum. Çoğu çarptığını fark etmez bile, motosiklet yere düşerse bisiklet düşmüş gibi kaldırıp gider çoğu insan. Size ve emek verdiğiniz bir şeye özen gösterilmiyorsa bence farklı bir çözüm aramaktan başka bir yol yoktur. Yaya geçişini, engellileri de düşünerek park ederim. Ceza yazılabiliyor tabi ama bence motosiklet park yerleri olmadıktan sonra bu riski almak daha mantıklı.

Sizi kanun dışı bir şeye yönlendirmeye çalışmıyorum, yaptığım şeyin nedenlerini açıkladım. Yorum yaparken, evine hırsız giren adama:"sen de kapını düzgün kilitleseydin" dermiş gibi yorum yapmazsanız sevinirim.

OğuzÖztürk
23 Mayıs 2016, 10:08
Ben motosiklet sürerken en çok diğer motosikletlerden çekiniyorum. Bana motosikletlerin yakınımdan geçtiği mesafeden 1 araç geçmişse sayısını bilemediğim motor geçmiştir. Ben yaya olarak çocuklarımla kaldırımda gezerken bir motorlu taşıtın sağımızdan solumuzdan geçmesi hiç hoş olmuyor. Hani normalde sürmüyor çoğu. Adam kayıp düşse bizide sıkıntıya sokacak kadar sert ve hızlı sürüyor. Bunların çoğu da malesef eve servisçiler oluyor. Bu hareketleri kendini bilen adamlar yapmıyor. Çoluk çocuk takımı yapıyor.

Geçen Pendik sahilden Kurtköy'e doğru dönerken baktım cbf 150 ye 3 genç birden binmişler. Bir sonraki ışıkta yanlarına yanaşıp 3 kişi nasıl biniyorsunuz ben 2 kişi zor gidiyorum dedim. Abi biz 4 kişi biniyoruz buna dediler :) Sadece sürücü de kask var diğerleri t-short giymişlerdi.

Polis falan kimse kimseye bir şey sormuyor ki. Normal bu durum ülkemizde. Uzun yıllar boyuncada soran olmayacak gibi duruyor.

Mertcan00
23 Mayıs 2016, 10:09
Facebook'da bir yazıdan alıntı.
http://i.hizliresim.com/7vVp1Y.jpg

http://i.hizliresim.com/PMYAa5.jpg

http://i.hizliresim.com/go4DY5.jpg
Ahhahaha

OğuzÖztürk
23 Mayıs 2016, 10:11
Bu arada eklemeyi unuttum. Motosiklet terörü mü? Bu ülkede hangi terör yok ki? Otomobil terörü, trafik terörü, terörist terörü, cinsel istismar terörü, erkek terörü, maganda terörü...

Motosiklet terörü en sondakidir.

feti_can
23 Mayıs 2016, 10:17
Park etme kısmı geçişini engelleyecek veya zorlaştıracak şekilde değilse bence sorun değil
ama kaldırımdan gidilmesine her durumda karşıyım

İstisnai bir durum varsa ve kaldırımdan gidiliyorsa bile
Yakında yaya varsa yürüme hızı veya çok az üstünde yanından geçilmeli

Draconian
23 Mayıs 2016, 10:27
Kırmızı ışıkta beklemesi gereken yayalar ne olacak peki? Otomobiller geçerken bekleyip motosikletler geçerken yola atlayan teyzeler, amcalar ne olacak?

Kavsağı kaçırıp sağına soluna bakmadan önümüze kıran, bir de haklıymış gibi el kol yapan sürücüler ne olacak?

Yolcunun elini görür görmez ışık hızıyla sağa kırıp acı fren yapan taksicileri, otobanda yolcu indiren servisçileri ne yapacağız?

Haberde bahsedilen tipler eğitimden yoksun, ehliyetsiz kebapçı kekoları. Her gün canıyla kumar oynayan insanları "terörist" ilan etmek, hem de bunu İstanbul gibi bir şehirde yapmak.. Bilemiyorum Altan. Çok samimiyetsiz be.

Lucien
23 Mayıs 2016, 10:49
Önce zihniyet. Lakin park vs kısmını geçtim araba ile giderken 10 motordan en az 6-7si araç sürücülerini tahrikkar kullanıyor. Daha geçen arkasında kız arakdaşı olan bir motorlu arkadaş sanarsın arka koltuğumdalar öndeki araç ani fren yaptı buda nerdeyse vuruyodu benim araca bide söyleniyor arkadaşlar motor kullanan kişiler olarak herkesten önce kendi güvenliğinizi düşünün.

park konusuna gelince apartman giriş kapılarını giriş çıkışı engelleyecek kadar park yapan kaç aracı belediyeye şikayet ettim oraya bi duba konsun park direği dikilsin diye ve gelen cevap : o kısım yola dahil direk dikilemez. çektir arabayı papaz ol diyor. Gördüğüm kadarıyla İstanbul için sölüyorum burda araba araç motor değil. Semte görede farklılık gösteriyor.

cihangir151
23 Mayıs 2016, 10:56
"motosikletlilere saygı" , "motosikletlileri fark edin" diye bas bas bağırıp da aynı saygısızlığı yayaya yapmak hangi saçma zihnin ürünüdür? Sen adamın yürüdüğü yolu gasp ederken aynı adamın yolda senin şeridini gasp etmemesini beklemek nasıl bir samimiyettir? Saygı görmek istiyorsanız saygı göstereceksiniz! Fark edilmek istiyorsanız fark edeceksiniz! Verdiğiniz örneğe bakın, neymiş efendim arkadaki kaldırıma park etmiş araçlar varken motosikletleri haber yapıyorlarmışmış. Kötü örnek, örnek teşkil etmez! Onları geç, onlar aptal, onlar avare... Onlar öyle diye bize de mi serbest olmalı. Babalar gibi haklı adamlar. Ben denk geldiğimde küfretmekten girdiğim günahın hesabı yok! Dedim ya arabaları geçtim onları allah bildiği gibi yapsın ama bir bakıyorsun motosiklet kaldırımda ama böyle bir park yok bildiğin ayak altı. Böyle özenle bir tarafta ağacın veya kablo kutularının ya da direklerin olduğu, kaldırımın daralan bir noktasında hemde af edersiniz motorun kıçı bir tarafta başı bir tarafta duruyor. Beyimiz içeride kafede keyif yaparken motorunu süzecek piyasayı kesecek ya!!! Kaldırımdaki vatandaş halt etmiş, b.k yemiş de oradan geçmek istemiş.
Dünyayı değiştirmek istiyorsanız önce kendinizden başlayın arkadaşlar.
Diğer kaldırım gaspçılarına da buradan selam olsun.... :farao:

newmoto76
23 Mayıs 2016, 11:41
Son zamanlarda motosiklet sürücülerinde çokça rastladığım bir kask kamerası durumu var. Bunlar herhalde herhangi bir duruma delil teşkil etmek için. Yani sürekli diğer taşıtlar hata yapıyor motosikletler eziliyor falan filan..

Ancak bir motor sürücüsü olarak yaşadığım şey benim şu.. Otomobil kullanırken sağımdan solumdan kontrolsuz ( kontrollü geçenlere lafım yok ) saçma sapan ben motosikletim her türlü geçerim durumu var..

Bence mesele genetik kodlarla ilgili.. İsviçrede adam sokaklara çöp atmıyorsa ve sürekli kendi çıkarlarını korumak adına kuralları ihal etmiyorsa bu adamın yetiştirilme tarzı ile alakalı..

Toplum olarak fazla "uyanık" ız.. O kadarki o uyanıklık motosikletle birleştiğinde her türlü hakkı gasp etme olayına trafikte dönüşebiliyor...

Adam gibi motosiklet kullanırsan istisnalar hariç genel olarak trafiğin motosikelte saygısını arttırabiliriz.

Her defasında kendini haklı görmek ve diğer taşıtlara kabahat bulmak zaten başlı başına saçma sapan birşey..

Ben hergün motosiklet sürücülerinin neler yaptıklarını kameraya alsam ihlaller, tehlikeli sürüş vs vs birçok görüntü bulurum...

Aslında bu hayatımızın her alanında var.. HEP HAKLIYIZ ! Bu kadar haklı milletin sokakları çöp içinde, üçkağıdı bol , ticareti şaibeli , kendinden başkasına saygısı olmayan bir sosyal düzeni var!!! Ne enteresan değil mi????

oxus
23 Mayıs 2016, 11:46
Alakasız yerde bu konuyu açmaktan hoşlanmıyorum ama siyasi nedenlerle bu haberler yapılıyor.
Taraf tutmadan nasıl anlatabilirim bir bakalım.
Bildiğiniz üzere ATV belli bir siyasi tarafı seçmiş ve o tarafın lehine haber yapmaktadır. Bu siyasi tarafı destekleyen vatandaşlar daha çok geleneksel, muhafazakar bakış açısına sahip. Dışarıdan bakıldığında da motosikleti ihtiyaç dışında keyif amacıyla kullanan kimselerin tutumlarının bu muhafazakar tavırla örtüşmediği düşünülüyor. En nihayetinde "Bizden taraf olmayan bertaraf olur." mantığıyla motosiklet kullanmak da bu bakış açısıyla "tu kaka" sınıfına giriyor.

tebrikler çok doğru tespit

ZümeR
23 Mayıs 2016, 12:06
La olm ne bıdı bıdı ediyorsunuz.
Motorunuza binin ve mutlu olun :) Ben öyle yapıyorum boşverin kim kime ne demiş neden demiş.
Takılmayın boş şeylere.. ::gazla::::gazla::::141::

burak burk
23 Mayıs 2016, 21:57
atv nin haberlerini ciddiye alıyorsanız söylenecek lafım yok size.almıyorsanız yolda devam tapa gaz:bestmt:

Blindfire
24 Mayıs 2016, 14:25
Birileri kasıtlı olarak motosiklet sektörünü bitirmeye çalışıyor, kendi arabama bu yıl için 2 katı trafik sigortası öderken motosikletime 3,5 katı trafik sigortası ödemek zorunda kaldım. Bizimle alıp veremedikleri ne var anlamış değilim. Hayırlısı olsun.

Oldskool
03 Haziran 2016, 00:07
Yeni konu açıp konu kalabalığı yaratmak istemedim. Başlıktaki söz konusu haber üzerine yapılmış bir canlı yayın. Birilerinin bu haberlere kayıtsız kalmayacağını bilmek sevindiriyor insanı. Bizlerde birşeyler yapabilsek, kayıtsız kalmasakta, yapılmış olan bu ve yapılacak olan bunun gibi haberlerin önü bukadar açık kalmasa. İzleyenleriniz vardır belki, linki paylaşayım yinede.

http://youtu.be/CQEtAXCgQKk