PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bajaj Chopper Modeli: Bajaj Avenger 150

Sayfa : [1] 2

hasanyildir
21 Mayıs 2016, 01:15
Merhaba arkadaşlar. Bu motoru kullanan veya hakkında herhangi bi bilgisi olan arkadaşlar artı ve eksi yönlerini aktarırsa çok memnun olurum. Benim dikkatimi çeken ilk mevzu, Hero Karizma 225cc 5 yıl garantili motor 6.500tl ye satılıyor. Ancak Avenger 150 6.790tl. Ortada büyük bi mantıksızlık var. Ekrem abide mesajımı görürde aydınlatır insallah. Sizlerinde görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

supersamo48
21 Mayıs 2016, 01:19
Kuba superlight 7000 lira, Harley Davidson'lar 30000-40000 bin lira benimde ilk dikkatimi bu çekti.

Harley yetkililerinden açıklama bekliyorum :queen:

hasanyildir
21 Mayıs 2016, 10:26
Kuba superlight 7000 lira, Harley Davidson'lar 30000-40000 bin lira benimde ilk dikkatimi bu çekti.

Harley yetkililerinden açıklama bekliyorum :queen:

Bide sizin gibiler türedi. Ha ha ha çok komik ya gülerken kan geldi gözlerimden. Hadi başka kapıya koç.

yürekçe
21 Mayıs 2016, 10:32
bununla ilgili 1 hafta içinde başka bir konu açılmıştı, hatta yetkililerle bire bir görüşülüp aynen aktarılmış ve inatla 150cc yeterli cevabı alınmıştı...

bi bakınız derim ;)

hasanyildir
21 Mayıs 2016, 10:36
bununla ilgili 1 hafta içinde başka bir konu açılmıştı, hatta yetkililerle bire bir görüşülüp aynen aktarılmış ve inatla 150cc yeterli cevabı alınmıştı...

bi bakınız derim ;)

Forumu aradım taradım bi bilgi bulamayınca konu açtım bende hocam. Bakıyorum şimdi. Sizde denk gelirseniz o konuya yazın buraya hemen. Selametle :)

avici
21 Mayıs 2016, 10:38
Fiyat cc'ye göre değil, malzeme kalitesi ve işçiliğe göre belirlenir. Tabiki cc'ninde etkisi vardır ancak ana etkin maddeler bunlar.

hasanyildir
21 Mayıs 2016, 10:42
Fiyat cc'ye göre değil, malzeme kalitesi ve işçiliğe göre belirlenir. Tabiki cc'ninde etkisi vardır ancak ana etkin maddeler bunlar.

Çok haklısın kardeşim de bulunmayan hint kumaşımı kullandılar, gerçi bunlar hintli bulmuş olabilirler :) Ve yeni çıkan bi motor, kimsede güvenemiyor. Pulsar 150 ns de kaliteli motor yorumlarına göre ama 6 bin tl civarından satılıyor. Bunuda öyle satsa hiçbir sıkıntı olmaz benim açımdan.

fatih063838
21 Mayıs 2016, 11:16
Hocam merhaba bende mondial 125zn ile başladım ve artık motor değiştirmek istiyorum. Bu motor çok dikkatimi çekti bende konu açtım hatta. Motorun artıları ve eksilerini tam anlamıyla anlatacak birisi olsa harika olacak. Ama motorun duruşu filan çok hoşuma gitti.

hasanyildir
21 Mayıs 2016, 11:31
Hocam merhaba bende mondial 125zn ile başladım ve artık motor değiştirmek istiyorum. Bu motor çok dikkatimi çekti bende konu açtım hatta. Motorun artıları ve eksilerini tam anlamıyla anlatacak birisi olsa harika olacak. Ama motorun duruşu filan çok hoşuma gitti.

Benimde dikkatimi çeken bi motor ama bu kadar çok para veremem. Içim el vermez çünkü öğrenciyiz. Bunun daha sigortası var ekipmanı var. Bu fiyata tutulursa da helal olsun.

fatih063838
21 Mayıs 2016, 11:40
Hocam motor kaliteliyse 10bin kilometre sonra bana sıkıntı çıkartmayacak sa alırım.

hasanyildir
21 Mayıs 2016, 11:59
Hocam motor kaliteliyse 10bin kilometre sonra bana sıkıntı çıkartmayacak sa alırım.

Ben kullanmadığım için bu konuda bir şey diyemiycem. Ama sorun çıkaracağını pek sanmıyorum. Benim takıldığım olay fiyatı. Bu motora bu parayı vermek yerine daha çok kullanıcısı olan kuba superlight 200 alırdım. Tabi bu benim fikrim. Kullanan arkadaşlar bilgilendirir senide çok fazla kişide yok daha bu motor.

geziyor
21 Mayıs 2016, 12:17
Kuralkan = Para çok şey beklemeyin bu firmadan mondial gibi gidip çin malı parçalardan oluşan RX Evo GETİRME gibi cesareti olan bir firma değil kuralkan onun yerine qute diye hilkat garibesini satmaya çalışır piyasada bajaj mı tövbe daha almam düşünsene malına Sahip çıkamayan yedek parçasını Ekrem ATA torpiliyle getirten bir firma bu :) Ekrem Ata olmasa yollarda kalacağız her motosiklet firmasına bir Ekrem ATA şart arkadaşlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

Yağ değişimine sadece 60 TL masraf alan

Yağ : 20 TL
Filtre: 10 TL
İşçilik : 30 TL

5 vida açarsın ve sonra sıkarsın ver 30 TL bu servisçilik anlayışıyla fazla yaşamazsın kuralkan

hasanyildir
21 Mayıs 2016, 12:42
Kuralkan = Para çok şey beklemeyin bu firmadan mondial gibi gidip çin malı parçalardan oluşan RX Evo GETİRME gibi cesareti olan bir firma değil kuralkan onun yerine qute diye hilkat garibesini satmaya çalışır piyasada bajaj mı tövbe daha almam düşünsene malına Sahip çıkamayan yedek parçasını Ekrem ATA torpiliyle getirten bir firma bu :) Ekrem Ata olmasa yollarda kalacağız her motosiklet firmasına bir Ekrem ATA şart arkadaşlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

5 vida açarsın ve sonra sıkarsın ver 30 TL bu servisçilik anlayışıyla fazla yaşamazsın kuralkan

Avenger modeli için bu dediğin 'kuralkan=para' benzetmesine bende katılıyorum. Klasmanında fazla rakibi olmayan bi model(chopper) olduğu için fiyatı biraz şişirmişler. Bu fazla fiyatlada belki tutar stratejisi uygulamış olabilirler. Bir şey kaybetmiyorlar çünkü zaten. 200 ns den her türlü kara geçiyorlar. Olan biz tüketicilere oluyor.

Ertugyigit
21 Mayıs 2016, 12:57
çöp bir motor alma

geziyor
21 Mayıs 2016, 13:05
Şu an kurye piyasası bajaj illal çekti ya honda yamaha kaç yıllık 85.000 km gördüm banamısın demiyor discover dağıtmışlar hangi kuryeye sorsam discover diyor bırak kardeşim lanet olsun aldığım güne motoru kendi imkanlarımla yaptırmasam çöp resmen bu servisçilikle müşteriye yağını değişmeyi bile öğretiyolar 60 TL ya sen ne yaptın vurmuşun voleyi zaten kuryelerden şahıs için ideal marka değil bajaj almayın aldırmayın

hasanyildir
21 Mayıs 2016, 13:24
Öğreneceğimiz çok şey var sizlerden. Bilmiyordum ben bunları. Peki kuba superlight 200 hakkında herhangi bi bilginiz var mı? Alınır mi?

Bthndmrl
21 Mayıs 2016, 13:28
Avenger şuan rakipsiz görülüyor kuba hariç alınır bence.

Mengu16
21 Mayıs 2016, 13:29
O motor chopper değil. Mondial 150MR neyse o. Gidin görün. 6800 lira verilmez.

SAZMAN
21 Mayıs 2016, 13:40

Size katılıyorum. Ben de sadece yağ değişimi için benzer fiyat ödedim. Servis kalitesi ve ilgisi düşük. Zaten adamlar Honda yeleği giyiyordu. Ama bunlar da bir süreç zamanla bu şekilde eleştirilere maruz kalarak servis kalitelerini iyileştirirler, eğer iyileştirmezler ise yok olurlar.
Ben bu firmaları anlamıyorum, atama yaparsın sahaya bir denetçi, verirsin altına bir motor, servis servis dolaşıp yağ değişimi falan filan uğrayarak denetleme yapar. İşte o zaman görürler kaliteli mi değil mi sahadaki adamlar.
Yahu farı tutan yan vidalar düşmüş titreşimden farkında değiller abi motor tamam diyor, ben fark ediyorum. Ellerinde vida yok civatacıdan aldım geldim vallahi billahi.
Ustaya 8200 veriyorlar motora ne yapayım satayım mı dediğimde; hiç durma hemen sat diyor. Aidiyet olmayan firmalarda kurumsallaşma yalan olur. NET.

hasanyildir
21 Mayıs 2016, 17:42
Size katılıyorum. Ben de sadece yağ değişimi için benzer fiyat ödedim. Servis kalitesi ve ilgisi düşük. Zaten adamlar Honda yeleği giyiyordu. Ama bunlar da bir süreç zamanla bu şekilde eleştirilere maruz kalarak servis kalitelerini iyileştirirler, eğer iyileştirmezler ise yok olurlar.
Ben bu firmaları anlamıyorum, atama yaparsın sahaya bir denetçi, verirsin altına bir motor, servis servis dolaşıp yağ değişimi falan filan uğrayarak denetleme yapar. İşte o zaman görürler kaliteli mi değil mi sahadaki adamlar.
Yahu farı tutan yan vidalar düşmüş titreşimden farkında değiller abi motor tamam diyor, ben fark ediyorum. Ellerinde vida yok civatacıdan aldım geldim vallahi billahi.
Ustaya 8200 veriyorlar motora ne yapayım satayım mı dediğimde; hiç durma hemen sat diyor. Aidiyet olmayan firmalarda kurumsallaşma yalan olur. NET.

Yazdıklarının altına imzamı atarım. Firma çalışanlarının firmadaki görevlerini bilmeleri, sevmeleri ve içselleştirmeleri gerek. Adam utanmasa 'sat sat sat k... a... sat' diyecek

geziyor
21 Mayıs 2016, 18:06
Hocam serviçilerde sıkıntı var işte şimdi otomobil firmaları gibi sıfırdan servis kurulmadığı için sadece bajaj kendine ait servisi olmadığı için bunlar oluyor şimdi honda ile bajaj kurumsallığını kuralkan ile anadoluhonda kurumsallığını bir tutabilirmisin tutamazsın neden kuralkan gider sanayide bir usta ile anlaşır al sana servis olay bu değil işte samsun bajaj hem bajaj hem mondiale bütün modellere bakıyor adam lamicimi etse servis anında bırakıyor işi sonuçta başka motorlarda var yaptığı bundan dolayı motor gelsede servis fiyatı çeksem diyorlar sonra banada diyorlar yeni motor al yeni motor al niye boxer tamir etmek işine gelmiyor ne kadar pahallı o kadar çok para servis umurundamı müşteri alırsan bu 150 cc uğraşmican büyük motor alacan ki tek seferlik masrafın olacak yıllar ca kullancan

SAZMAN
21 Mayıs 2016, 18:09
Yazdıklarının altına imzamı atarım. Firma çalışanlarının firmadaki görevlerini bilmeleri, sevmeleri ve içselleştirmeleri gerek. Adam utanmasa 'sat sat sat k... a... sat' diyecek
Hahaha çok iyi ya. Aynen sizin dediğiniz gibi noktaları birlestirdiginde ortaya çıkan cümleyi kuruyor. Hatta buradan aşağı yuvarlanarak git sat diyor ya. Neyse gerek yok uzatmaya ben de sattım zaten. O söyledi diye değil. 2015 modeli 8200 e müşteri bulduğum için.
Ama Servisler kaliteli olsa fiyat performans olarak tek rakibi tnt 25 gibi. Binilmeyecek motor değil. İyi gidiyor, vasat duruyor.Sürüşte agresifsen yakıyor. Sakinsen ekonomik.
Sayfasını takip ediyor ve pozitif yorumlar yazıyorum sırf Japonların pahalı olmasına inat.
Tüm markalar için iyilestirme kullanıcı eleştirilerini dinlediği kadar gerçekleşir.
Güzel şeyler olsun inşaallah.

Mengu16
21 Mayıs 2016, 18:17
Hocam serviçilerde sıkıntı var işte şimdi otomobil firmaları gibi sıfırdan servis kurulmadığı için sadece bajaj kendine ait servisi olmadığı için bunlar oluyor şimdi honda ile bajaj kurumsallığını kuralkan ile anadoluhonda kurumsallığını bir tutabilirmisin tutamazsın neden kuralkan gider sanayide bir usta ile anlaşır al sana servis olay bu değil işte samsun bajaj hem bajaj hem mondiale bütün modellere bakıyor adam lamicimi etse servis anında bırakıyor işi sonuçta başka motorlarda var yaptığı bundan dolayı motor gelsede servis fiyatı çeksem diyorlar sonra banada diyorlar yeni motor al yeni motor al niye boxer tamir etmek işine gelmiyor ne kadar pahallı o kadar çok para servis umurundamı müşteri alırsan bu 150 cc uğraşmican büyük motor alacan ki tek seferlik masrafın olacak yıllar ca kullancan
Çok haklısınız Rafet Goral bey

geziyor
21 Mayıs 2016, 18:45
Çok haklısınız Rafet Goral bey

Mengu ne Bajaj ekmek mi veriyor sana beni ifşa ediyorsun olurda Ekrem ATA patronundur para alıyorsundur belki yaz burda 100 kelimesi 1 TL hahaha ama çalış mengu motoruna benzin lazım forumdada olsa bajaj sahiplenmeleri lazım o kadar olumsuzluğa ramen birileri iyi desinki kuralkan mal satsın ekmek yiyin değil mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

Mengu sENİN ADIN NE KANKA benim adım belli sana ne olarak hitap ediyorlar söylermisin Samsun Eğitim Araştırmaya bekliyorum orada çalışıyorum Ekrem ATA sana haşlık versinde bin gel motorunla forumları yine manipüle edersin kanka sonuçta ekmek parası seni anlıyorum

MeNGuC
21 Mayıs 2016, 19:01
Mengu ne Bajaj ekmek mi veriyor sana beni ifşa ediyorsun olurda Ekrem ATA patronundur para alıyorsundur belki yaz burda 100 kelimesi 1 TL hahaha ama çalış mengu motoruna benzin lazım forumdada olsa bajaj sahiplenmeleri lazım o kadar olumsuzluğa ramen birileri iyi desinki kuralkan mal satsın ekmek yiyin değil mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

Mengu sENİN ADIN NE KANKA benim adım belli sana ne olarak hitap ediyorlar söylermisin Samsun Eğitim Araştırmaya bekliyorum orada çalışıyorum Ekrem ATA sana haşlık versinde bin gel motorunla forumları yine manipüle edersin kanka sonuçta ekmek parası seni anlıyorum

Patlat bi şiir gel bu gece :rendeer:

mustafa_325
21 Mayıs 2016, 20:13
Şu an kurye piyasası bajaj illal çekti ya honda yamaha kaç yıllık 85.000 km gördüm banamısın demiyor discover dağıtmışlar hangi kuryeye sorsam discover diyor bırak kardeşim lanet olsun aldığım güne motoru kendi imkanlarımla yaptırmasam çöp resmen bu servisçilikle müşteriye yağını değişmeyi bile öğretiyolar 60 TL ya sen ne yaptın vurmuşun voleyi zaten kuryelerden şahıs için ideal marka değil bajaj almayın aldırmayın

Samsunlu abi artık seni mesajlarından direk tanıyoruz. Bu kaçıncı üyelik oldu:)

SAZMAN
21 Mayıs 2016, 20:16
Samsunlu abi artık seni mesajlarından direk tanıyoruz. Bu kaçıncı üyelik oldu:)

Noktalama işaretleri kullanmazsa, her yerde tanınır. Okurken nefesim kesiliyor shshshshshhsssss. Ama bazı noktalarda kendisine katılıyorum. Aralara nokta koymasa da.

truck123
21 Mayıs 2016, 20:48
Al bi z one 180 arkana bakma hunk falan hikaye

Mengu16
21 Mayıs 2016, 21:20

Dayı sen ne diyon ya. Benim kadar Bajaj Pulsar'ı şikayet etmiş biri varmıdır şu forumda. Hoşuma gitmeyen ne olduysa yazdım. Firma için çalışmıyorum. Siz ama inatla yeniden yeniden üyelik alıp kendi çabalarınızla bozduğunuz motor için Bajaj'ı suçluyorsunuz.

Crixa
21 Mayıs 2016, 21:50
Bu motor chopper değilki

hasanyildir
21 Mayıs 2016, 22:29
Bu motor chopper değilki

Ne peki hocam?

Stunt
21 Mayıs 2016, 22:43
Chopper böyle olur

http://i.hizliresim.com/NEbyRQ.jpg (http://hizliresim.com/NEbyRQ)

SAZMAN
21 Mayıs 2016, 22:54
Alçak motosiklet olarak bilinen bu motosikletler chopper olarak sınıflandırılırlar. Chopper motosikletler aslında cruiser motosikletlerin kişinin isteğine göre düzenlenmesi sonucu ortaya çıkan bir motosiklettir.

Chopper motosikletlerin tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. 2. Dünya Savaşı sonrası evlerine dönüş yolunda olan kişilerin motosikletlerini daha hafif ve olduğundan biraz daha hızlı yapmak istemeleri sonucu ortaya çıkan yepyeni bir sınıftır. Chopper kelimesi ise kesmek kırpmak biçmek anlamına gelmektedir. Ayrıca bir helikopterin pervanesinin çıkardığı chop chop chop sesininde ilham kaynağı olduğu söylenenler arasındadır.

Her chooper kendi sınıfında tektir ve bir başka eşi benzeri yoktur. Sadece motor kısmı hariç, tamamen kişiye özeldir. Motor aksamı ve tekerleğe aktarma Dünya üzerindeki her chopper motosiklette aynıdır. Bu yönden bakarsanız aslında chopper motosikletlerin dünyada eşi benzeri olmadığı söylenemez ve birçoğunda kullanılan aksesuarlar aslında aynıdır. Örneğin, aynalar çoğu yaprak şeklinde ya da malta hacı şeklinde ayna kullanırlar.

Chopperlar üzerinde yaklaşık 256 adet parça kişiye özel olarak dizayn edilebilmektedir. Hız amacı gütmeyen sadece gezi amaçlı motosikletlerdir.

Alıntıdır.

hasanyildir
21 Mayıs 2016, 23:25
Chopper böyle olur

http://i.hizliresim.com/NEbyRQ.jpg (http://hizliresim.com/NEbyRQ)

Ne yaptın sen? Yedek parçasını alamayız biz öğrenciler bu motorların 😁

Mengu16
21 Mayıs 2016, 23:26
Alçak motosiklet olarak bilinen bu motosikletler chopper olarak sınıflandırılırlar. Chopper motosikletler aslında cruiser motosikletlerin kişinin isteğine göre düzenlenmesi sonucu ortaya çıkan bir motosiklettir.

Chopper motosikletlerin tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. 2. Dünya Savaşı sonrası evlerine dönüş yolunda olan kişilerin motosikletlerini daha hafif ve olduğundan biraz daha hızlı yapmak istemeleri sonucu ortaya çıkan yepyeni bir sınıftır. Chopper kelimesi ise kesmek kırpmak biçmek anlamına gelmektedir. Ayrıca bir helikopterin pervanesinin çıkardığı chop chop chop sesininde ilham kaynağı olduğu söylenenler arasındadır.

Her chooper kendi sınıfında tektir ve bir başka eşi benzeri yoktur. Sadece motor kısmı hariç, tamamen kişiye özeldir. Motor aksamı ve tekerleğe aktarma Dünya üzerindeki her chopper motosiklette aynıdır. Bu yönden bakarsanız aslında chopper motosikletlerin dünyada eşi benzeri olmadığı söylenemez ve birçoğunda kullanılan aksesuarlar aslında aynıdır. Örneğin, aynalar çoğu yaprak şeklinde ya da malta hacı şeklinde ayna kullanırlar.

Chopperlar üzerinde yaklaşık 256 adet parça kişiye özel olarak dizayn edilebilmektedir. Hız amacı gütmeyen sadece gezi amaçlı motosikletlerdir.

Alıntıdır.
O zaman fabrika çıkışı basık Mondial Masti serisi ve Kuba Çita R serisi motorlara da chopper diyebiliriz :mrgreen:

SAZMAN
22 Mayıs 2016, 00:15
O zaman fabrika çıkışı basık Mondial Masti serisi ve Kuba Çita R serisi motorlara da chopper diyebiliriz :mrgreen:

Bilemem Vikipedi ye sormalıyız. İzin verirlerse diyebiliriz. 😊

HAZZILHAR
22 Mayıs 2016, 01:16
Chopper dediğiniz hiçbir motor chopper değil zaten, cruiser.

Bajaj'ın bu motoru da maalesef cruiser görünümü verilmeye çalışılmış bir commuter. Yani bırak chopperı, cruiser bile değil.

Bu paraya değer mi değmez mi diye tartışmayacağım ama kendisinden daha kaliteli ve tipi düzgün Çinliler var. Bence alınacaksa sürüş pozisyonu rahat bir commuter olduğu için tercih edilebilir. Alçak selenin vereceği güvenlik vs. Başka da bir esprisi yok, görüntüsü bile içler acısı.

hasanyildir
22 Mayıs 2016, 01:57
Chopper dediğiniz hiçbir motor chopper değil zaten, cruiser.

Bajaj'ın bu motoru da maalesef cruiser görünümü verilmeye çalışılmış bir commuter. Yani bırak chopperı, cruiser bile değil.

Bu paraya değer mi değmez mi diye tartışmayacağım ama kendisinden daha kaliteli ve tipi düzgün Çinliler var. Bence alınacaksa sürüş pozisyonu rahat bir commuter olduğu için tercih edilebilir. Alçak selenin vereceği güvenlik vs. Başka da bir esprisi yok, görüntüsü bile içler acısı.
Katılıyorum sana. Buna verecegim paraya Kuba Superlight 200 alırım. Hem görüntüsü mükemmel hemde çok fazla kullanıcısı var. Kendini kanıtlamış bi model.

exhell
22 Mayıs 2016, 02:01
Tek silindir 150 cc ve mondial verture çakması model.. 6700 tl :( o paraya çöp, bajaj kaliteli marka, ama marka diye o para verilmez

chopper alacaksaniz 2-3 bin daha bayip v alin.. 250 cc alin , chopperlar agir ve keyif motoru oldugu icin 250 cc alti kesmiyor bana göre..

ayrica bu fiyatta etken chopper olmasidir sanirim, 100 cc de olsa chopperlar hep pahalli. daha uzun motor oldugu icindir belkide.

natila
22 Mayıs 2016, 07:47
yurt dışında 220 likleri varmış o olsayı daha iyi olurdu bence ama getirmemişler yazıkki

yürekçe
22 Mayıs 2016, 08:06
Hyosung Gv 250 29 hp ile, bence bu sinifin hepsine bedel.
Yakıt ortalaması, hız, güç, titresim..
30.000km kullanmış biri olarak söylüyorum.
6700tl.. 150cc metal yığınına verilir mi?
Ve de görüntüye?

MD.Murat
22 Mayıs 2016, 08:24
Hyosung Gv 250 29 hp ile, bence bu sinifin hepsine bedel.
Yakıt ortalaması, hız, güç, titresim..
30.000km kullanmış biri olarak söylüyorum.
6700tl.. 150cc metal yığınına verilir mi?
Ve de görüntüye?

Hyosung kaç lira?

hasanyildir
22 Mayıs 2016, 09:36
Hyosung kaç lira?

Sıfırı 13.000tl civarında.

yürekçe
22 Mayıs 2016, 11:29
İkinci el hyolar 6-8bin civarı mevcut. Az önce baktım.
Lakin V motor, her bir silindir 8 valf ve kıyaslanamaz..
Mantık şu: sıfır Tofaş mi ikinci el vectra mi ( ki yakıtı daha dusuktur. Tapa gaz 145 km hızda 107 km sonucu alınan yakıt 3.8lt deneyin! )

beko12345
22 Mayıs 2016, 12:01
Şu motoru beğenmeyen ve asla cruiser/chopper gibi görmeyen bir tek benmiyim ya. Bırakın 7.000 tl yi 5.000 olsa cruiser diye alıp binmem ben buna. Sl200 mesela cruisere benziyor hakkını yemiyim ama bunedir arkadaş.

ekrem ata
22 Mayıs 2016, 12:29
Değerli arkadaşlar;

Herkese hayırlı pazarlar diliyorum, geçmiş ber’at kandilinizi de tebrik ediyorum.
Yorumları okumaya çalıştım. Öncelikle söyleyebileceğim şunlardır;

1. Bir modelin fiyatında esas olan kriterin ‘şu markada şu cc ürün bu kadar fiyat, bunun da fiyatının en fazla şu kadar olması gerekir’ mantığı olmaması gerekir. Her modelin kendine has özellikleri vardır,

2. Modelimiz hızla sahiplerine ulaşıyor. Geri dönüşler çok olumlu. Hindistan’da ayda ortalama 30.000 adet satışı olan bu ürünün çok başarılı olduğunu söyleyebilirim. Servislerimizi de eğittik. Ortak görüş aynı. Bize gelen tek eleştiri cc 200 üzeri olsa idi çok daha iyi olurdu talebidir. Bu görüşü haklı bulmadığımı söylemiyorum. Ancak test sürüşleri sonucunda 14,55 HP 9000 d/d gücü ve şaşırtıcı tork değeri ile (12,5 Nm-6500 d/d) tüm tereddütlerin giderildiğini ifade etmek isterim,

3. Sahipleri 30-35 yaş grubunda daha fazla olacak görünüyor.

4. Ayrıca bize çok sorulan soru? Titreşim var mı? Kesinlikle yok. Çift balansör var. Farklı bir teknoloji var. Balansöre ilave olarak ayrıca titreşimi azaltıcı ayrı bir motor teknolojisi kullanılmış.

Tüm bunlarla beraber fiyatı pahalı mı? Ben kesinlikle gayet uygun olduğunu (ucuz demiyorum) iddia ediyorum. Bu fiyattan olması için özel gayret de gösterdik. Gerek parça kalitesi ve işçiliği, gerekse sürüş keyfi için yakından tanımanızı arzu ederim.

Şimdilik sadece İstanbul OKTAY MOTOR/İkitelli bayimizde test sürüşü yapabilirsiniz.

Saygılarımla…

http://i.hizliresim.com/r9mVE1.png
http://i.hizliresim.com/mLrz4P.png
http://i.hizliresim.com/pPmo0q.png
http://i.hizliresim.com/pPmoWz.png
http://i.hizliresim.com/J274OE.png
http://i.hizliresim.com/7vVbyr.png
http://i.hizliresim.com/PMYoDv.png

hasanyildir
22 Mayıs 2016, 15:44
Değerli arkadaşlar;

Herkese hayırlı pazarlar diliyorum, geçmiş ber’at kandilinizi de tebrik ediyorum.
Yorumları okumaya çalıştım. Öncelikle söyleyebileceğim şunlardır;

1. Bir modelin fiyatında esas olan kriterin ‘şu markada şu cc ürün bu kadar fiyat, bunun da fiyatının en fazla şu kadar olması gerekir’ mantığı olmaması gerekir. Her modelin kendine has özellikleri vardır,

2. Modelimiz hızla sahiplerine ulaşıyor. Geri dönüşler çok olumlu. Hindistan’da ayda ortalama 30.000 adet satışı olan bu ürünün çok başarılı olduğunu söyleyebilirim. Servislerimizi de eğittik. Ortak görüş aynı. Bize gelen tek eleştiri cc 200 üzeri olsa idi çok daha iyi olurdu talebidir. Bu görüşü haklı bulmadığımı söylemiyorum. Ancak test sürüşleri sonucunda 14,55 HP 9000 d/d gücü ve şaşırtıcı tork değeri ile (12,5 Nm-6500 d/d) tüm tereddütlerin giderildiğini ifade etmek isterim,

3. Sahipleri 30-35 yaş grubunda daha fazla olacak görünüyor.

4. Ayrıca bize çok sorulan soru? Titreşim var mı? Kesinlikle yok. Çift balansör var. Farklı bir teknoloji var. Balansöre ilave olarak ayrıca titreşimi azaltıcı ayrı bir motor teknolojisi kullanılmış.

Tüm bunlarla beraber fiyatı pahalı mı? Ben kesinlikle gayet uygun olduğunu (ucuz demiyorum) iddia ediyorum. Bu fiyattan olması için özel gayret de gösterdik. Gerek parça kalitesi ve işçiliği, gerekse sürüş keyfi için yakından tanımanızı arzu ederim.

Şimdilik sadece İstanbul OKTAY MOTOR/İkitelli bayimizde test sürüşü yapabilirsiniz.

Saygılarımla…

http://i.hizliresim.com/r9mVE1.png
http://i.hizliresim.com/mLrz4P.png
http://i.hizliresim.com/pPmo0q.png
http://i.hizliresim.com/pPmoWz.png
http://i.hizliresim.com/J274OE.png
http://i.hizliresim.com/7vVbyr.png
http://i.hizliresim.com/PMYoDv.png

Öncelikle bizi dikkate alıp, görüşlerimize saygı gösterip, tartıştığımız konuları cevapladığınız için teşekkürler. Ancak ne kadar Avenger ile Pulsar 150ns farklı kategorilerde de olsa Pulsar 150ns: 17HP güce (Avenger: 14.5HP güç) ve Pulsar 150ns: 13Nm'lik torka (Avenger: 12.5 Nm tork)sahipler. Pulsar 150Ns'te de okuduğum kadarıyla titreşim çok az sadece yüksek devirlerde. Ama Pulsar 150Ns 6.000tl civarında satılırken, Avenger gibi daha kilit bi kullanıcı topluluğu oluşturmayan, ülkemize yeni giren bi motorun 6.800 gibi bi fiyata satılması beni şaşırtıyor. Ki çoğu chopper kullanıcısı bu motorları alıp hız yapmak için kullanmıyor. Arada tapa gaz tabi gidecekler. Ama çoğu motorun yakışıklılığına bakıyor. Görünüş bakımından da baktığımda beni pek tatmin etmiyor. Bu fiyata bi superlight 200'ü andırmasını beklerdim. Tekrardan cevaplarınız için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

http://i.hizliresim.com/DJ82Yz.jpg
http://i.hizliresim.com/819ZWa.jpg

yürekçe
22 Mayıs 2016, 15:48
İkinci el bir vulture alırım 2750tl veririm. Zaten hemen hemen Aynı değil mi?

hasanyildir
22 Mayıs 2016, 16:55
İkinci el bir vulture alırım 2750tl veririm. Zaten hemen hemen Aynı değil mi?

Üstüne az daha koyup ybr de alınabilir :)

yürekçe
22 Mayıs 2016, 17:30
Üstüne az daha koyup ybr de alınabilir :)

Yok, ben 6000tl ye suzuki freewind 650, aprilla pegaso 650. Suzki gs 500 lere bilmiyorum. isim olmaz 6-7bin verip 150 liklerle ugrasamam. Cc kucunsedigimden değil, tecrübe ve mantık... zamanında cinlilere verdiğim paralara yanıyorum :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

http://www.motosiklet.net/forum