PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : M sınıfı ve Today 50 hk

atalay012
20 Mayıs 2016, 22:29
Merhaba arkadaşlar honda today 50 sahibiyim b sınıfı ehliyetim var yeni ehliyetler ile değiştirdim m sinifi kapsıyor resmi gazete de m sinifi için 50 cc kadar içten yanmalı motorlu araç diyor ancak polise sordum sadece pejo tarzı motor olur diyor today tarzı olursa ceza yersin diyor birkaç polis bunu söyledi...peki today motosiklet ise (motosiklet tanımı 50 cc üstü gücü 15 kw kadar diyor yani today olmuyor ) peki bu Motorun sınıfı ne ? Pejo tarzı motor da motorlu araç ona oluyor da todsy neden olmuyor mantıksız geldi bana çok bunun ile ilgili bilgisi olan varmı yada net yasal bilgi nereden alınır bana kalırsa yasaya göre uygun m sinifi today için...Teşekkürler

Mengu16
20 Mayıs 2016, 23:19
Polis yanlış biliyo 50cc'ye kadar otomatik vites bütün 2 tekerli taşıtları kullanabilirsin.

atalay012
21 Mayıs 2016, 07:35
Resmi gazeteye göre kullanılır oluyor bendeki motor motosiklet tanimlarina uymuyor polise göre moped de değil peki ne bu araç :) cevap için teşekkürler

Draconian
21 Mayıs 2016, 08:01
Sürebilirsin. Yasanın ekran görüntüsünü alıp telefona at. Herhangi bir çevirmede ruhsat bilgilerinle yasayı karşılaştırıp polise gösterirsin. Sistem oturana kadar olacak bu tip pürüzler.

atalay012
21 Mayıs 2016, 21:47
Polis e diyorum yasa da öyle demiyor diye yasa da neymiş resmi yasa biziz diyor :) :)

mehmetseza
21 Mayıs 2016, 22:23
bu konuda bır kardesımız esmı gazeteyı ve kanunu paylasmıstı forumda bulursan ve lınkı kopyalarsan sorun olmaz
artık ulke polıs devletı degıl seffaf kanun var nızam var
kımse kafasına gore ahkam kesemez hıcbırsey olmaz bın motoruna gıt
sen ne dıye soruyorsun kı bosver