PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu vidayı nasıl çıkarabilirim acil yardım !

TheGokay
20 Mayıs 2016, 11:12
Arkadaşlar karbüratörün diyafram kapağını tutan vida aşırı sıkışmış(ben sıkmadım). Tornavida yeri yalama oldu.Pense ile denedim gine açılmıyor. Lütfen yardım edin kaldım böyle .
http://i.hizliresim.com/MJl6d6.jpg (http://hizliresim.com/MJl6d6)

BERSHKA
20 Mayıs 2016, 11:23
Sen zaten elindeki imkanları denemişsin, artık yalama olmuş. Tornacıya götürürsen çıkarır.

CrazyBullet
20 Mayıs 2016, 11:25
Arkadaşın söylediği gibi, Türkiye rnaciya gotur, malzemen ve ustalığın varsa vidaya yiv açıp cikarabilirsin

TheGokay
20 Mayıs 2016, 11:29
Sen zaten elindeki imkanları denemişsin, artık yalama olmuş. Tornacıya götürürsen çıkarır.

Nalburda falan sökerler mi ? Veya oto tamircide

Mertcan39
20 Mayıs 2016, 11:38
keski ile denenebilir aslında

tbk_1980
20 Mayıs 2016, 11:42
Benim apache dede aynı yerde aynı sökülmemezlikle karşılaştık.. uzun uğraşla sökünce gördük ki titreşimle gevşeyip düşmesin diye ilaç sürerek sıkmış elin Hintlisi...kolay gelsin..

Ofius
20 Mayıs 2016, 11:45
Matkap varsa vidanin boyutunda delip çikarabilirsin

TheGokay
20 Mayıs 2016, 11:46
keski ile denenebilir aslında

Şimdi denedim oda olmadı.

Olcay Avşar
20 Mayıs 2016, 11:50
Vidaya düz bir kanal açarak (testere vb bir şey ile) bir nevi düz tornavida başlı vida haline getirip sağlam bir düz tornavida ile açmayı deneyebilirsin.

muhahha306
20 Mayıs 2016, 11:52
Bir keresinde benzer durumda şu şekilde yapmıştım. 1 mm lik kesme taşı ile (canavar denilen aletle) tam ortadan düz tornavida oturacak şekilde kesik atıyorsunuz. Mümkünse büyük düz tornavida ile açıyorsunuz. Benim açtığım 8 mm altıgen başlı vidaydı. Kolay gelsin.

aylak.surucu
20 Mayıs 2016, 11:57
Kalın bi vida veya yamulmayacağına güvendiğin ucu sivri bi demir parçasını vidanın açılma yönüne doğru eğimli bi şekilde çakarak açabilirsin. Fabrikada çalıştığım dönemlerde böyle açardık sıkışmış vidaları ama karbüratöre bi zarar verir mi vermez mi bilemem

TheGokay
20 Mayıs 2016, 12:01
Kalın bi vida veya yamulmayacağına güvendiğin ucu sivri bi demir parçasını vidanın açılma yönüne doğru eğimli bi şekilde çakarak açabilirsin. Fabrikada çalıştığım dönemlerde böyle açardık sıkışmış vidaları ama karbüratöre bi zarar verir mi vermez mi bilemem

ondan korkuyorum o yüzden öyle yapmayı düşünmüyorum çünkü ufacık bir çatlak bile çok kötü olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

Vidaya düz bir kanal açarak (testere vb bir şey ile) bir nevi düz tornavida başlı vida haline getirip sağlam bir düz tornavida ile açmayı deneyebilirsin.

Falçata ile denemiştim olmadı :D Birazdan testereyle denerim sonucu yazarım

Levent
20 Mayıs 2016, 13:17
Son care Matkap ile delinebilir.

tanertc
20 Mayıs 2016, 13:17
Pense ile dışından yakalayıp açmayı dene. El testeresi varsa ortasından biraz keserek düz tornavida için ağız çıkarabilirsin. Olmadı getir ben açarım.

ehil
20 Mayıs 2016, 13:45
ters somun bulabilirsen

Morphin
20 Mayıs 2016, 14:05
Kaynak ile birşey kaynatıp sökebilirsin. Çözüm yolu çok.
Eğer elinde hiç bir ekipman yoksa bence başka birine yaptır bu işi.

CrazyBullet
20 Mayıs 2016, 14:08
Uygun kalınlıkta bir freze ucunu matkaba tak, varsa dremel tarzı el frezesi daha iyi iş Gorur. Tornavidaya uygun kanal aç.

zulu
20 Mayıs 2016, 14:11
Sağlam dişli küçük bir eğe ile iki tarafını eğeleyerek anahtar ağzı yap , sonra uygun ölçüde açık ağızlı anahtarla sökersin

ZümeR
20 Mayıs 2016, 14:12
ince uç matkap ile delip, ters diş vida ile sökeceksin.

TheGokay
20 Mayıs 2016, 16:28
Sorunu çözdüm arkadaşlar. Vidanın üzerine saf su ve sonrasında aseton döküp bekledim sonra penseyle çevirince açıldı.

Mengu16
20 Mayıs 2016, 16:53
Sorunu çözdüm arkadaşlar. Vidanın üzerine saf su ve sonrasında aseton döküp bekledim sonra penseyle çevirince açıldı.
O zaman zaten karşı vidayı söküp kapağı biraz kanırtıp saat yönünün tersinde çevirseniz de açılırmış. Sorunu çözmüş olmasanız bunu tavsiye edecektim.

muhahha306
21 Mayıs 2016, 09:52

Porçöz döksen pası çözer diyeceğim de asetonu anlamadım. Ama Sorun çözülmüş bir şekilde.

burak5353
21 Mayıs 2016, 10:46
https://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&ved=0ahUKEwin886N1urMAhUKvRQKHaPQADYQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fwww.teknikoutlet.com%2Fpense-yan-kesici-kargaburun-kerpeten%2F3%2F11%2F123.html&psig=AFQjCNFg5Ml5PiQlnx5bbwVR10Jx_u6V3w&ust=1463903078773683
işlh dogru koydum resmi bununla acabilirsin ben sıkısan yalama yapan vidaları bununla acıyorum

yürekçe
21 Mayıs 2016, 10:58
çözüm sayısına bakınca, arşivlik başlık olmuş..

TheGokay
21 Mayıs 2016, 12:16
Aynen sabitlenebilir bir yere

geziyor
21 Mayıs 2016, 12:37
Çetin Vidaya Söylenirken

Aldım elime tornavida,
Düştüm vidanın yoluna,
Ben açamadım neden acaba
Bu vidayı üretenin taa a...a ko....m.

Zorlamaktan ağırır bellerin,
Kıçından akar damla damla terlerin,
Beynin kopar sigorta tellerin

Çivi çiviyi söker der atamız,
Niye vida vidayı sökmez,
Neden kimse bunun çaresine bakmaz,

Ey arkadaş önce motosiklet tamircisi bulacaksın,
Sonra önce parayı bayılacaksın,
Sonra kompresör matkapla vidayı açtıracaksın,

Sana ozanın tavsiyesi var,
Bilmediğin vidalarla uğraşma atar beynindeki damar,
Kolunu birde tornavidanı yorar,
Sonra bu vidayı üretenin ejdadını si.....n.

Neyse ben şimdi gider yollara,
Artçım koca götlü Naciye sarılmakta,
Bu seleyi dar üreten firmaya ben fena kaymakta,
Naciye yediğini saklamışın be güzelim

Akıllı telefon G5 Akıllara zarar paylaşım