PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ilk motorumu almak istityorum

sakaliherif
20 Mayıs 2016, 03:43
ilk motorumu almak istiyorum kafamda bazı sorular var
mesela sıfır mı almalıyım ikinci el mi? bütçemde dar mesela ekipmanları tamamlamak üstüne kalanıyla motor almak istiyorum
cbr 125 repson almak istiyorum sıfır ama bunu yapabilmem için 2-3 yıl para biriktirmeliyim
yani kafam çok karışık motor önerin ikince el mi sıfır mı tavsiye verin kısaca yardım edin

mostro
20 Mayıs 2016, 03:49
2. el almalısın bence bütçen de darmış öğrenene kadar para biriktirir ilerde sıfırını alırsın.

sakaliherif
20 Mayıs 2016, 04:41
ya evet de neden 2-3 yıl daha bekleyip kimsenin binmediği bir ata sahip olmayım ki

caglar48
20 Mayıs 2016, 04:54
ya evet de neden 2-3 yıl daha bekleyip kimsenin binmediği bir ata sahip olmayım ki

3 yil sonraki motor icin mi tavsiye istiyosun yoksa benim uykum mu geldi

something123
20 Mayıs 2016, 07:56
Temiz 2. El alabilirsin, malesef ufak kazalarinda olacaktır acemiligine atarsin guzel kardesim

sakaliherif
20 Mayıs 2016, 22:21
3 yil sonraki motor icin mi tavsiye istiyosun yoksa benim uykum mu geldi

yok öyle değil 3 yıl bekleyip 0 mı olmak yoksa hemen 2.el mi soru bu :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Temiz 2. El alabilirsin, malesef ufak kazalarinda olacaktır acemiligine atarsin guzel kardesim

mantıklıdır ama insan 2.ele güvenemiyor ki ya ama bi bakıcam japonlara

gokseltoprak
20 Mayıs 2016, 22:27
Neyine güvenemiyorsun, sanki 600'lük 1000'lik motor alacaksın. Altı üstü cbr125, ne olabilir ki yani, yine de için rahat etsin istersen bir ustaya verirsin 50 lira baktırırsın olur biter. İlk motor olarak eğer bütçe sorunu varsa sıfır doğru olmaz, hele ki japon bir motosiklette. Ufak bir düşmen olur, 2-3 parça değişmek istersin, çin malı bir motorda 150 lira harcarken, japonda 1000 lira harcaman gerekir. İkinci el bütçene uygun bir şey almalısın.

sakaliherif
21 Mayıs 2016, 02:08
Neyine güvenemiyorsun, sanki 600'lük 1000'lik motor alacaksın. Altı üstü cbr125, ne olabilir ki yani, yine de için rahat etsin istersen bir ustaya verirsin 50 lira baktırırsın olur biter. İlk motor olarak eğer bütçe sorunu varsa sıfır doğru olmaz, hele ki japon bir motosiklette. Ufak bir düşmen olur, 2-3 parça değişmek istersin, çin malı bir motorda 150 lira harcarken, japonda 1000 lira harcaman gerekir. İkinci el bütçene uygun bir şey almalısın.

hayır 2.elin sıkıntısından korkuyorum bilen bi insanla gitsem alsam falan daha iyi anlamında diyorum bi bakcaz ona işte bilen birini bulup gitmek lazım