PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye yeni gelecek motorsiklet

bilal567
19 Mayıs 2016, 23:33
Neden piyasayı sarsacak?

Bunun birçok nedeni var aslında. Bunların başında diğer hiçbir motosiklette görmediğimiz “Hadi Canım!” diyeceğiniz özellikleri barındırması yatıyor. Nedir bunlar?

Kırılmaz Plastik Aksam: Evet yanlış duymadınız bu motosikletin çamurluğuna ve karanajına çekiçle dalsanız dahi kıramayacaksınız. İllaki asfaltta sürünürse erime yapacaktır ama kırılmayacak buna emin olun. Yan yattı çamura battı da ondan kırıldı muhabbetini bu motosiklet için unutun.
250cc Hacimli Motosiklette 200km/h Maksimum Hız: İnanması güç gelse de bu hıza ulaştığınızı görünce çok şaşıracaksınız. Yanlız bu konuda bir detay vereyim. Motosikletinizi ilk aldığınızda maksimum hızınız 140km/h olacak. Fakat uygulanacak bir çip ve yazılım ile 200km/h hızına ulaşabileceksiniz. Yanlız bu uygulama garanti süresi sonuna kadar yetkili servislerde uygulanamayabilir. O konuda şirketten net bir bilgi yok. Peki bu iş nasıl olacakmış hoca? derseniz; motosiklette özellikle modifiye arabalarda görmeye aşina olduğumuz Delphi marka yakıt enjeksiyon ve ECU sistemi kullanılmış. Bu sayede çip ve kit uygulaması yapılabiliyor.
Vidasız Yan Kapaklar ve Karanaj: Gerçek tasarım kesinlikle detaylarda gizlidir. Bu motosikletin çevresinde dolaşırken hiçbir kapağın veya karanaj unsurunun üzerinde vida, somun v.s. göremeyeceksiniz. Kendilerine ait patentli ve özel bir teknoloji ile bunu çözmüşler.
Parçalar Arası Uyum: Motosikletin gövde ve karanaj unsurlarındaki herhangi iki parçanın arasındaki boşluk maksimum 0.5mm olacak şekilde tasarlanmış. Dikkat edin 1mm bile değil. Bu özellikteki bir montaj standardını otomotiv sektöründe bile bulmak zor iken, ancak 40-50 bin tl üzeri motosikletlerde görebileceğiniz kalitede bir montaj söz konusu. Bu yekpare özelliği ile çeşitli kuruluşlardan parçalarıyla en uyumlu motosiklet ödüllerini toplamış bile.
Yukarıda saydığım bu özellikleri hemen hemen hiçbir motosiklette bulmanız mümkün değil. Yani bu sınıfta demiyorum dikkat edin. Hemen hemen hiçbir motosiklette diyorum…

Gelelim diğer bilgilere ve özelliklere:

Motosikletin Markası Modeli: Zontes 250S

Kim getiriyor?: Türkiye distribütörü Uğur Motorlu Araçlar UMA bu markayı Türkiye ile buluşturacak. Özellikle sordum üzerinde hiçbir oynama yapmadan direk ithal olarak gelecek satış servis ve yedek parça ağı UMA üzerinden kurulacak.

Gelelim Teknik Özelliklerine

Ölçüler Motor ve Güç Süspansiyon ve Tekerler
Uzunluk 1976 (mm) Motor Bloğu Aliminyum Alaşım Şase yüksek yoğunluklu çelik
Genişlik 773 (mm) Silindir Sayısı Tek Silindir Lastik yapısı Radial
Yükseklik 1052 (mm) Egzantrik DOCH (Üstten Çift Egzantrik) Ön jant boyutu 3.0×17
Dingil Açıklığı 1384 (mm) Bore X Stroke 73 (mm) X 59.5 (mm) Arka jant boyutu 4.5×17
Net weight 144 (kg) Soğutma Sistemi Hava ve Yağ Soğutma Ön Teker Boyutu 110/70R17 54S
Ağırlık 154 (kg) Yakıt Benzin Arka Teker Boyutu 150/55R17 64S
Yerden Yükseklik 188 (mm) Sıkıştırma Oranı 10.4:1 Ön Fren Çift Pistonlu Papatya Disk
Yakıt Tankı Kap. 11 (L) Displacement 249 (ml) Arka Fren Tek Pistonlu Papatya Disk
Kafa / Kuyruk / Sinyaller LED (Ayrıca önde projektör)
Yakıt Enjeksiyon Sistemi Delphi Marka
Ateşleme Sistemi CDI
Aktarma Sistemi Yağ Keçeli (Oringli) Zincir
Rolanti 1400±100 (r/min)
Maksimum Güş 18 (kW)/8000 (rpm) 25BG
Maksimum Tork 23 (N·m)/6500 (rpm)
Maximum Hız 145 (km/h) (Özel çip ile 200km/h )
Şanzıman 6 vitesli
Vites yapısı Uluslararası 1 aşağı 5 yukarı sıralı
Kavrama Çoklu ıslak plaka
Yakıt Tüketimi 2.3 (L) /100 (KM)
Mümkün olduğunda size detaylı olarak bilgi vermeye çalıştım. Yukarıdaki teknik özellikler tablosuna baktığınızda bu motosikletin duruşu gibi gidişi hakkında da fikir sahibi olma ihtimaliniz var.

Diğer artıları ve Farklılıkları: Yukarıda belirttiğim başka hiçbir motosiklette bulunmayan öncü özelliklerin dışında bu sınıfta bulunmayan farklı özellikleri de var. Robot Kafa Tasarımı içerisinde gündüz ve gece led farları aynı zamanda da projektör ön lamba, full dijital gösterge, 360 derece ve her noktaya dönebilen aynalar, kontaktan açılan ve deponun bir parçası gibi görünen depo kapağı, çok farklı bir yöntemle atılan boya, standart direksiyon yükseltme, upside down ters ön maşa v.s…

Zontes 250S Fiyatı Ne Olacak? diye sorarsanız tabiyki ben bu konuda yetkili bir ağız değilim ancak piyasayı sarsacak dememdeki esas neden bunca özelliğe rağmen bu motosikletin fiyatının 8900tl olacağını düşünmemdir. Tabi bu sadece bir öngörü olup satışlar başladığında bu öngörümün doğru olup olmadığını hep birlikte göreceğiz.
bilmenizi isterim.

Zontes_250S-(2)

Zontes_250S-(3)

Zontes_250S-(4)

Zontes_250S-(5)-

Zontes_250S-(6)

Zontes_250S-(7)

Zontes_250S-(8)

Zontes_250S-(9)

Zontes_250S-(10)

Zontes_250S-(11)

Zontes_250S-(12) Zontes_250S-(13) Zontes_250S-(14)

Zontes_250S-(15)

Zontes_250S-(16)

tinerci
19 Mayıs 2016, 23:37
Tam onu diyordum ben de

4Vaqrant
19 Mayıs 2016, 23:43
Biz de yedik

Tundzhay
19 Mayıs 2016, 23:49
yaw he he....

EmreKocyigit
19 Mayıs 2016, 23:53
Modeli neydi ZORTes mi?? Sen palavere bırah

bilal567
19 Mayıs 2016, 23:56
Alın ayrıntïlï billgi (bu motor hakaten cok mutş bişey fotoraflara bakın mh drift 250s mondial cinsi biseyhttp://www.zontes.com/EN/Products/Models250S.aspx

CyberShooter
20 Mayıs 2016, 00:16
harbimi bu ya

redmap
20 Mayıs 2016, 01:51
Otomatik açılıp kapanan benzin kapağından dolayı gelirse alanlar mutlaka olacaktır:mrgreen:

*Heka
15 Haziran 2016, 02:19
Ayrıntılı bilgiye sahip veya yakından inceleme şansı olan var ise aydınlatsın bizi lütfen.

metecel
15 Haziran 2016, 02:25
sen iyimisin? kafanı bir yere falan mı vurdun? 24 BG motor nasıl 200 km/saat son sürat yapıyor? Çip uygulaması turbo gbi bir şey mi? Değil. Yoksa motorun kıçına nişadır mı sürcez? Eğer o hızı yapmazsa, nişadırı senin kıçına süreriz, razı mısın?

Bu sitede senin dediğin şeyleri hiç yazmıyor. Az çok İngilizcemiz var yani, dümbük.

http://www.bikesdoctor.com/zontes-s250-best-motorcycle-in-the-world/

redmap
15 Haziran 2016, 02:31
sen iyimisin? kafanı bir yere falan mı vurdun? 24 BG motor nasıl 200 km/saat son sürat yapıyor? Çip uygulaması turbo gbi bir şey mi? Değil. Yoksa motorun kıçına nişadır mı sürcez? Eğer o hızı yapmazsa, nişadırı senin kıçına süreriz, razı mısın?

Bu sitede senin dediğin şeyleri hiç yazmıyor. Az çok İngilizcemiz var yani, dümbük.

Sahur vakti sesli güldü:mrgreen:

EmreKocyigit
15 Haziran 2016, 02:45

Hocam ne etti bu arkadaş sana bu ne sinir ::cekic::

Carbondioxid
15 Haziran 2016, 02:49
Zontes firmasına boşalmış adam , bi çatma , sataşma yok , sizde arayı kızdırmayın yahu.

Chip ile 200kmh ^^

wheelie
15 Haziran 2016, 02:53

Moruk ramazan insanimizda sinir yaratiyor bunlar hep sigarasizliktan gece gece sesli guldum :) :) :) ayrıca 250 cc makina yazilimla 200 yapiyosa disli oranlariyla oynar fz6 yi gecerim o makinanin ecu ile oynadiktan sonra kirilmayan karenajlari kabak gibi acilir :) :)

EmreKocyigit
15 Haziran 2016, 02:58
Zontes firmasına boşalmış adam , bi çatma , sataşma yok , sizde arayı kızdırmayın yahu.

Chip ile 200kmh ^^

Zooorrteess uzun gaz salınımlarının bir numaralı markasıııı

Moruk ramazan insanimizda sinir yaratiyor bunlar hep sigarasizliktan gece gece sesli guldum :) :) :) ayrıca 250 cc makina yazilimla 200 yapiyosa disli oranlariyla oynar fz6 yi gecerim o makinanin ecu ile oynadiktan sonra kirilmayan karenajlari kabak gibi acilir :) :)

200 Kmh fikrini düşünebilen arkadaşa yazılım atalımda doğru düzgün düşünmeye başlasın

Taner YILMAZ
15 Haziran 2016, 03:03
Kaynak ne acaba?

Konunun kaynağını bilmek lazım. Arkadaş kafasından uydurma yazacak değil herhalde ama
troll bir sitenin kazığını yemiş olabilir.

wheelie
15 Haziran 2016, 03:07

200 Kmh fikrini düşünebilen arkadaşa yazılım atalımda doğru düzgün düşünmeye başlasın

Valla degil yazilim sifir beyin taksak ben dusunemiyorum 1996 model zx2r 4 silindir makina 20k rpm ceviriyor o bile 200 yapamiyor 97 model cbr 250r 20 k rpm ceviriyor disliyle oynasan belki 200 yapar eger 2 silindir 250 cc makina yapicaksa ben zx10r i satar onu alirim acik ve net markasi isterse jinlun olsun alirim yani hatta 3 tane alır her gun birisine binerim :) :) :)

tyfn06
15 Haziran 2016, 03:34
Arkadaş su konuşma şeklinize bakın sanki adam bütün bunları işkembeden sallamiş sanki .
belli ki bi kaynaktan elde etmiş ve paylaşmış .
Sırf su egoist insanlar yüzünden su forma giresim gelmiyor arkadaş !!!
Yazılım konusunda da iki çift lafım var ;
Subaru'nun İmpreze modelini bilirsiniz .
Bu araça yazılımla 90-100beygir güç kazandırılıyor .
Hadi onu geç daha yeni gordum birisi fazer 6 ile 160km hızla giderken cg geçmiş adam gormesem inanmam diyodu hala soktaym yazms .
Yani diyeceğim şu her şeyi ben biliyorum ayaklarni birakn harbiden her gün birisi ckiyo ukala ukala konuşuyor insanı çileden çıkartıyor !!!

wheelie
15 Haziran 2016, 03:44

Arkadaş su konuşma şeklinize bakın sanki adam bütün bunları işkembeden sallamiş sanki .
belli ki bi kaynaktan elde etmiş ve paylaşmış .
Sırf su egoist insanlar yüzünden su forma giresim gelmiyor arkadaş !!!
Yazılım konusunda da iki çift lafım var ;
Subaru'nun İmpreze modelini bilirsiniz .
Bu araça yazılımla 90-100beygir güç kazandırılıyor .
Hadi onu geç daha yeni gordum birisi fazer 6 ile 160km hızla giderken cg geçmiş adam gormesem inanmam diyodu hala soktaym yazms .
Yani diyeceğim şu her şeyi ben biliyorum ayaklarni birakn harbiden her gün birisi ckiyo ukala ukala konuşuyor insanı çileden çıkartıyor !!!

Burda ukala ukala konuşan bir insan gormedim subaru imbreza bmw 320d ecuyla kafafan 60 70 beygir kazaniyor diye kendi agzinlar soyluyosun 22 bg bir motor diyelimki ecu dan kafadan 7 8 bg kazandi 7 8 bg 60 km hiz artmasinda yeterli olurmu hadi oldu diyelim motor ömrü ne kadar olur motorda dayandi diyelim bu motoru yapan mühendis neden direk 200 kmh yapan 250 cc çıkartmiyorda 140 kmh yapan bir aleti yazilimla 200kmh yapan bir makinaya dönüştürüyor eger o kapasite varsa neden direk fabrikadan o şekilde cikartmiyor zaten gözünü Sevdiğimin forumunda herkes mühendis herkes ecu yazilimi yaziyor

redmap
15 Haziran 2016, 03:56
Ah ulan manda kaçkere dedim sana söğüt dalına yuva yapılmaz dinlemedin dinlemeden dinlemedin neden neden:pr:

jimi_hendrix
15 Haziran 2016, 04:48
250cc nin 200km hız yapması... Otoban Bekir usta atacak herhalde yazılımı :D

Portalkal
15 Haziran 2016, 06:10
Kontese bandılar matmazel

wheelie
15 Haziran 2016, 14:50

Ya bu nasil bir yorumdur dhdhdhdhdjdhdhe haykirdim

volkanmet86
15 Haziran 2016, 14:57
Arkadaşlar 250 lik bi motor 200 yapar. Adamlar kıc kadar cglere neler yaptırıyorlar haberiniz var mı?

mustafa42121
15 Haziran 2016, 16:18
Arkadaşlar 250 lik bi motor 200 yapar. Adamlar kıc kadar cglere neler yaptırıyorlar haberiniz var mı?

Abi motor naked. Hadi gectim 200 yapsan ne sen ustunde dyrabilisin ne o frene basinca durabilir. O cg ciler nasil hala yasiyor anlamis degilim.

Mengu16
15 Haziran 2016, 16:58
Ben de Cg modifiye yaptım ama 130'u geçmiyo alet. Temmuz ayında muayeneden sonra subap portlarını kapakçıda parlattıracağım ve yağ soğutma takacağım belki hızı biraz daha artar.

hattoi
15 Haziran 2016, 17:11
Ben de Cg modifiye yaptım ama 130'u geçmiyo alet. Temmuz ayında muayeneden sonra subap portlarını kapakçıda parlattıracağım ve yağ soğutma takacağım belki hızı biraz daha artar.

Meme yapmıştır o :)
Bak adam fz6 tokatlamış.
O değil de dalga geçmeyin, insanlar inanmak istiyor, bırakın kendileri keşfetsin. Bu ülke'nin gerçeklerle işi yok. Hayaller alemindeyiz. :flower:

SenC_an
15 Haziran 2016, 17:28
bak yine yazıyorum lezzetli çipetpet değil bunlar. Ulan r25le kasıyosun ucuna değiyo sen ki zontessin 200 senin neyine la? Ha şuda var burda heperaber delinin taşıyla uğraşıyoruz adam der 200 der o an gaza gelir 300 der kullanıcısımı yok ee ? hani adam akıllı motora baktırmadı hacı yok öle yok böle sallamada millet bi baksın aga sen kafadan kapattın konuyu

oznkrçm
15 Haziran 2016, 17:38
Tam onu diyordum ben de

Derken bi gülme geldi, diyeceğimi unuttum!

Pangea
15 Haziran 2016, 18:27
https://www.youtube.com/watch?v=uXQZokMTiWk

Tvs01
16 Haziran 2016, 00:21

Ne güldüm be ADAMSIN:))

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Ne gelirse gelsin isterse kurşun geçirmez olsun MARKASI mondial Se Uğur motorlu araclarsa alanın a...q... Çinliye hayır konu kapanmıştır

matrax33
16 Haziran 2016, 02:15
Eksoz falanda atsak artık 250 yapar rahat.

oluroyle
16 Haziran 2016, 02:21
Arkadaşlar yapmayın... 200 cc 200 yapar... 250 cc 250 yapar...

jimi_hendrix
16 Haziran 2016, 03:20

bekir usta yaparsa olur...

logaritma
16 Haziran 2016, 04:13
işte bunlar hep amerikan oyunları..

http://www.zontes.com/images/ADPro9.jpg

sonofcrow
16 Haziran 2016, 04:27
Egzozu delince rölantide 300 yapıyormuş

oznkrçm
16 Haziran 2016, 09:31

O zaman 1800 CC Goldwing kaç yapar.

Düşünemedi.......

isfa67
16 Haziran 2016, 09:39
O zaman 1800 CC Goldwing kaç yapar.

Düşünemedi.......
o rahat 1800 yapar.direk uzaya :queen:

ramcixx
16 Haziran 2016, 10:16
TVS APACHE RTR 150 nin spor hali baanncaaaa!

Emreaygn
16 Haziran 2016, 12:22
Herkes bi dalga gecmis de ben bu yaziyi okuduktan kisa bi sure sonra Denizli de gördüm bu motoru park halindeydi fena degil gibiydi kuyruk ve kafa tasarimini pek begenmedim de iyi cesaret hemen alinmis

SenC_an
16 Haziran 2016, 12:43
bende alıcam abi ama kalkıp bir çipetpetle 200 dersen dalga geçerler tabi. Test motoru almak ne kadar mantıklı bilemem ya kalırsa testten? :p

velizrsln
16 Haziran 2016, 13:05
Cip ile carki disliyi nasil buyutuyo usta anlamiyorum

oluroyle
16 Haziran 2016, 13:15
Bende çok merak ediyorum bu motoru. Forumda da daha önce konusu açılmış hatta konuyu açan satış kendi motorun üzerinde bir sürü resmini paylaşmış. Geçen günlerde bayi ile görüştüm haberdar değildi o adam bu motordan. Daha bayi haberdar değilken motor da sahibinden de iki bayi de farkı şehirlerde satilmaktaydi. Iyi cesaret edilmiş almışlar

Mr.Duke
16 Haziran 2016, 14:55
herkes neden milleti ezme peşinde tamam anlarım abi adam yanlıştır siz dogrusunuzdurda bunu adam akıllı söleyemiyomusunuz lütfen 250cc hyosung gt 250r lar tamam grenajlı kesicisiz 210 220 yapıyolardı 200ss motora benim fikrim 200 yaptırabilirsin herşeyi ince ayrıntısına kadar biliyomuş denemiş ve kesinlikle olmaz dermiş gibi konuşuyosunuz ama sadece düşünerek uygulayarak değil

Tvs01
17 Haziran 2016, 01:14
Tam kesin olmamakla birlikte sıkışık trafikte havadan uçarak 1 km menzili varmış