PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TVS APACHE Yağ Yakmış, Usta Silindir Değiştirecek

NeVerQuaKe
19 Mayıs 2016, 18:14
TVS Apache Rtr 150 motorsikletim var. 25000 km'de ikinci el olarak aldım. 2011 model. Yağını değiştirdik aldığımda. Bugün ustaya gittik, yağı %50 üstü civarı yakmış. Motor zaten kendini açmıyordu 5. viteste bi terslik olduğunu anlayıp, götürdük (5. viteste 7 bin deviri geçmiyordu, 105 km'de tıkanıyordu + fazla yakıyordu). Usta bize, kalbüratör diyaframını değiştirdi + silindir ve bikaç parça daha değişebilir dedi. Motorun gazını açınca beyaz duman da çıkıyordu. Şimdi merak ediyorum, yağ yakmasından dolayı komple silindir değiştirmek mantıklı mı?:pr: Bir de silindir segmenti gibi bişey dedi o da değişçekmiş. Sizce değiştirmelimiyim? Baya bi masraf çıkacak gibi duruyor. Kalbüratör diyaframını değiştirince motor açıldı iyi gidiyo şimdi, ama değiştirecek miyim yine de? :silent:

Ramazan Can
19 Mayıs 2016, 18:21
yağ yakmamasını istiyorsan piston sekman ve silindri hatta subab ve keçelerinide elden geçirmelisin....

NeVerQuaKe
19 Mayıs 2016, 20:37
yağ yakmamasını istiyorsan piston sekman ve silindri hatta subab ve keçelerinide elden geçirmelisin....

Ayvayı yedik, 1000 lira akar :S