PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Topcase sorunsalı

mrt0661
18 Mayıs 2016, 19:56
Selamlar arkadaslar
artık cok oldun zırt pırt konu acıyon dediginizi duyar gibiyim
Fakat bu topcase takmanın sıkıntılı bi durum oldugunu okudum bikac yerden
ruhsata işlenmesi felan gerekiyormus
Bu durumun dogrulugu uygulamadakı ciddiyeti nedir .
cezası nedir . yoksa coktan aşıldı bu konular sen geridenmı geliyon diyosunuz
nedir ne degildır bu işin aslı

EmreKocyigit
18 Mayıs 2016, 20:09
Çevirmede sıkıntı yaratmaz. Muayenede hafif kusurlu geçer umursamayana denk gelirsen sorunsuz geçirir.

Draconian
18 Mayıs 2016, 20:12
Muayeneye giderken çıkarmazsan hafif kusurlu geçer. Onun dışında herhangi bir sıkıntısı yok.

mrt0661
18 Mayıs 2016, 20:16
Muayeneye giderken çıkarmazsan hafif kusurlu geçer. Onun dışında herhangi bir sıkıntısı yok.

Çevirmede sıkıntı yaratmaz. Muayenede hafif kusurlu geçer umursamayana denk gelirsen sorunsuz geçirir.

TESEKKUR EDERİM . nette ceza yiyenler felan olmusta ondan sormak istedim sagolun

GezeGeze
18 Mayıs 2016, 20:19
Arka çantanın dikkate alınmayan bir yönü de motosikletin dengesini etkileyebiliyor olmasıdır.

Ruhsat vs bir yana, arka çanta taktığınızda ve içine motosikletin ağırlık merkezini ciddi şekilde kaydıracak ağır şeyler koyduğunuzda sürüşünüzü de buna göre ayarlamanız gerekebileceğini dikkate almalısınız.

mrt0661
18 Mayıs 2016, 20:44
Arka çantanın dikkate alınmayan bir yönü de motosikletin dengesini etkileyebiliyor olmasıdır.

Ruhsat vs bir yana, arka çanta taktığınızda ve içine motosikletin ağırlık merkezini ciddi şekilde kaydıracak ağır şeyler koyduğunuzda sürüşünüzü de buna göre ayarlamanız gerekebileceğini dikkate almalısınız.

Yorumunuz icin cok tesekkurler

MeNGuC
18 Mayıs 2016, 20:49
Bende daha demin baktım aynı konulara varmı çevirmede ceza yiyen ceza uyguluyorlarmı yoksa görmezdenmi geliniyor :)

Levent
18 Mayıs 2016, 20:49
Arka çatan yasal değildir, her türlü trafik polisi ceza yazabilir, söktürüp emniyete muayeneye gitmenizi bile sağlayabilir. Ruhsata işletme konusunda ciddi bir bilgim yok, ama topcase takmak araç üzerinde bir değişiklik işlemi olduğu için, kanımca işletilebilir.

Crixa
18 Mayıs 2016, 20:54
Bende azönce aldım :D :D http://urun.n11.com/canta/armode-chopper-motor-cantasi-arka-duble-ar-38-deri-canta-P96696251?cid=800101&utm_source=rtg_criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=criteo_genel&utm_content=110_279_3528&utm_term=web_product_ng

oluroyle
18 Mayıs 2016, 22:24
Merhabalar

Bir ara cidden çok yazıldı çizildi bu konu.. şehir içinde de yunusa gidip sordum. Yasak mi değil mi diye.. o nerden çıktı öyle bisey yok, varsa da bizim haberimiz yok,dedi. Kanunda durum nedir bilemiyorum. Ben aktif kullandım.. sorun yaşamadım

Olcay Avşar
18 Mayıs 2016, 22:37
Kesilmiş cezaları iptal ettiren mahkeme kararları var, konu ticari motorlara takılan tadilatlı yük çantaları aslında. bizim taktığımız hazır çantalar değil.

Mengu16
18 Mayıs 2016, 23:03
100-150 kilo motora araba kadar sigorta ödüyorum bide çanta mı takmayacağım. Ne için aldık bu motoru. Topcase'in denge bozması sadece arka çanta varsa söz konusu değil. Mondial motorumda var işte. 130km hıza kadar çıkıyorum en ufak yalpalama, gezinme yok motorda.

banro
18 Mayıs 2016, 23:08
Çevirmede polise sordum, ""ticari kullananlar için dedi"".

hakikiteker
18 Mayıs 2016, 23:59
Benim bildiğim kadarıyla yasal ama çıkarılabilir tipte olması gerekiyor. "Çanta motorun dengesini bozan bir şeydir bu yüzden ruhsata işlenmeli ::yanliss:" mottosuyla ceza yazılırsa mahkemeyle cezayı kesinlikle iptal ettirebileceğimi düşünüyorum. Artçı da dengemi bozuyor, gelen geçen karıya kıza bakacak diye yata kalka gidiyoruz. Onu da mı ruhsata işletelim, napalım :mrgreen: Konuyla ilgili aklıma gelen:

https://www.youtube.com/watch?v=CeXh5Kz_Zu0

58daging
19 Mayıs 2016, 00:28
Arkadaşlar bildiğim kadarı ile(kimseyi yanlış bilgilendirmek istemem) ticari amaçla takilan topcase ler ruhsata islemek zorunda.Kişisel kullanım da ruhsata yazılı olmazsa polislerin çevirme de bir sıkıntı çıkaracağını düşünüyorum.

darkmotor
19 Mayıs 2016, 00:39
Ruhsata işletmek için, proje çizdirmek gerekiyor.

Aydoxx
19 Mayıs 2016, 00:41
Muayeneyi yeni yaptırdım sorun, çıkarmadılar bir şey de yazmadılar.

berkcigdem
19 Mayıs 2016, 02:09
Eğer ki ticari anlamda motorunuzu kullanmıyorsanız sorun yok. Paket servisi vs.

Fakat paket servisi gibi bir amaç için kullanıyorsanız ruhsata işleniyor.

mrt0661
19 Mayıs 2016, 07:50
Yok paketle felan isimiz yok
Sehir ici isimizi gorsun
Uzun yolda bikac parca esyamizi tasisin yeter

Metehan07-70
19 Mayıs 2016, 11:02
hususi araçlarda hafif kusurlu olarak muayeneden geçiyor, şimdiye kadar hiç bir polis te bu yüzden birşey demedi çevirmelerde, yalnız önemli tavsiye, yola çıkarken top case hafif eşyaları koyun, ağır olanları, bir ağla veya bağlama lastikleri ile artçı selesinin üzerine veya çok büyük değilse depo nun üstüne konumlandırın, yoksa sizin gidon habire depoyu tokatlar durur.