PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cumartesi günü trafik sigortası yaptırılabilir mi?

lostmymindd
18 Mayıs 2016, 16:13
Sonunda motor kararımızı verdik, fakat bayinin elinde YBR 125 yoktu. Bende kopara verdim. Cumartesi günü gelecekmiş motor. Cumartesi günü trafik sigortası yapmam mümkün mü? Trafik tescili Pazartesine kalacağı için sıkıntı doğar mı?

MotorKafa
18 Mayıs 2016, 16:42
C.tesi günü ruhsatı alamayacağın için trafik sigortası da yaptıramazsın ne yazık ki.
Heyecan yapma az sabret :)

Samet Ağır
18 Mayıs 2016, 16:48
Normalde yapılır ama olmayan ruhsat ve plaka ile nasıl olacak o iş?
Onlar olmadan hafta içi de yaptıramazsın...

caglar48
18 Mayıs 2016, 16:52
Caiz değildir

Mengu16
18 Mayıs 2016, 17:09
Sonunda motor kararımızı verdik, fakat bayinin elinde YBR 125 yoktu. Bende kopara verdim. Cumartesi günü gelecekmiş motor. Cumartesi günü trafik sigortası yapmam mümkün mü? Trafik tescili Pazartesine kalacağı için sıkıntı doğar mı?
Bajaj Pulsar 150NS niye almıyosun ?

Tefoo
18 Mayıs 2016, 17:13

bajaj pulsar 150ns aldırıp, sonra az daha ekleyip ybr alsaydın kardeş esprisi mi yapacaksın :D :D

mrt20
18 Mayıs 2016, 17:18
Bende gittim yapmadılar. Ptesi onaylanır dedi çalışan eleman.

lostmymindd
18 Mayıs 2016, 20:23

İlk motorum, kısa süre kullanıp kendime sürüşümü geliştirince cc büyüteceğim.

brigantes
18 Mayıs 2016, 20:28
Bu arada yaş kaç dostum? Sıfır motor ve düşük yaş sigortada kabus gördürüyor :)

lostmymindd
18 Mayıs 2016, 20:35
Bu arada yaş kaç dostum? Sıfır motor ve düşük yaş sigortada kabus gördürüyor :)

Yaşım 28, il tekirdağ, daha önce bir arabam vardı. Bayi sigortaya sordurdugunda 450 lira dedi. Belki motoru aldıktan sonra daha iyi bir teklif bulabilirim.

Crixa
18 Mayıs 2016, 21:15
Bu fiyatlara yapılırmı bilmiom valla 500 den aşağı yok inermi die bekliyorum

toseabul
18 Mayıs 2016, 23:34
C.tesi günü ruhsatı alamayacağın için trafik sigortası da yaptıramazsın ne yazık ki.
Heyecan yapma az sabret :)
hafta sonlarıda sigorta yapılabiliyor. ve ücretler yüksek cıkıyor...
sigortası bitmiş bir arac baglandıgında otoparktan cıkartmak icin yeni sigorta yaptırıp bu belgeleri beyan ettirip yada sisteme düşmesi lazım..

Olcay Avşar
19 Mayıs 2016, 09:01
Trafik sigortası ruhsat çıkarabilmen için gerekli, cumartesi ruhsata başvuramayacağına göre sigorta yaptırmaya çalışman da mantıksız.

Ruhsat problemi olmasa, sadece sigorta ihtiyacın olsa yetkisi olan bir bayi poliçeni kesebilir.

Pazartesi sabah sigortanı yaptır, plaka kısmında YK yazacak (yeni kayıt)

Sonra diğer belgeler ile birlikte ruhsata başvur, yüksek ihtimal sabah erken gidersen akşam 3-4 gibi gel al derler ruhsatını. Ruhsatı alırken ya da başvrduğunda plaka basım evrağı verirler, onunla da şoförler odasına gidip plakanı bastırırsın.