PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radar cezasina itiraz

mrt0661
18 Mayıs 2016, 12:40
Selamlar MT ailesi
Arkadaslar 2 mayista eskisehirden motorumuzu getirmek icin partner aracimizla eskisehirde 131 km/h radara girdik ve 412 tl ceza geldi
Fakat biz radara arac sollarken dustuk komiyonet sollarken tam kafayi cukardik polisle kucsklastik.
Diyecegim su ki itiraz edsek kurtulma sansimiz varmi ??

AyberkOCAK
18 Mayıs 2016, 13:05
Bu konuda mevzuat olarak pek bir bilgim yok ama arac sollarken %10 a kadar hiz yukselte biliyorsunuz 120 siniri olan biyerdeyse 132 olacagi icin belki kurtarir ama uzun bi islem gerektirecegi kesin

MD.Murat
18 Mayıs 2016, 13:10
O aracın hız sınırı 90

kadango
18 Mayıs 2016, 13:20
Partner ticari, cezayı fotoğraflı yollamış olmaları lazım. Fotoğraf yoksa emniyeti ara fotoğrafları gönderirler veya gösterirler. Hız sınırı düşük olduğu için en üst dilimden giydirmişler. Bu arada cezada 131 km/h yazıyorsa sizin hızınız ibrede en az 140kmh vardır kamyonu sağlam sollamışsınız anlaşılan. Yapacak bir şey olduğunu sanmıyorum. Radar cezalarında cezayı kesen tarafın kanıtlama yükümlülüğü var, kanıtlayamazlarsa cezayı iptal ederler.

astorojna
18 Mayıs 2016, 13:38
En son bir cezaya itiraz ettigimde o is oyle olmaz al sana 30 tl de mahkeme masrafi dediler bos isler bumlar bosuna itiraz etme.

Macit250
18 Mayıs 2016, 13:51
İtirazı yok bu işin.Boşuna uğraşmayın

ZümeR
18 Mayıs 2016, 14:02
Trafik yönetmeliğinde olan lakin uygulanmayan, aksine anında cezai işlem uygulanan kurallardan aklıma gelenler..

Duramayacak kadar yaklaşmışsan sarı da geçebilirsin. (Geçtim ceza yedim derdimi kimse dinlemedi)
Araç sollarken hız artırılabilir. (Aynı şekilde radara girdim, biz yazalım sen itirazını edersin denildi)
5dk. dan kısa süren durmalar parketme olmaz duraklama olur. (4 lüleri yanan aracın ki daha içinde oturuyorum gelip resmini çekti)

Kısaca olur öyle şeyler, fazla şeyetmemek lazım.. :P

Mengu16
18 Mayıs 2016, 14:53
Ben Toyota Hilux 4X4 ile 120-130km arası bi hızla radarı gördüm. Hemen panik fren yaptım benzinliğe girdim 1 dakika sonra çıktım. Ceza gelmedi nasıl oldu bilmiyorum :queen: Hız yaptığım anla radar aracının önünden geçmem arasında zaman farkı oldu tabi.

Tİme_shİft42
18 Mayıs 2016, 15:05
Hemen ödersen indirim oluyo

Levent
18 Mayıs 2016, 15:09
En mantıklı çözüm, erken ödeme ceza indirimi gözüküyor.

Osm@n
18 Mayıs 2016, 15:20
"Beterin beteri vaarr, haline şükret dostum."

http://img7.mynet.com.tr/hbr/2015/12/29/1552347052195.jpg
1 GÜNDE 17 KEZ RADARA YAKALANDI 4 BİN 680 TL CEZA YEDİ

İşi gereği otomobiliyle Samsun'dan Giresun'a gidip gelen, Ordu'da 1 günde 17 kez radara yakalanarak toplamda 4 bin 680 TL ceza yediğini iddia eden Fahri Kaya uygulamaya tepki gösterdi. Cezaya itiraz edeceğini belirten Kaya, "20 bin TL kredi çekip araç aldım. 4 bin 680 TL ceza yedim. Bu nasıl anlayıştır, aracımızı satıp yaya mı gidelim, at mı kiralayalım. Yetkililer bize bir şey söylesinler" dedi.

mrt0661
18 Mayıs 2016, 16:27
Hayirlisi olsun kacti bize yani . Lastik parasi gitti.

hebelube
18 Mayıs 2016, 16:38
Eskisehirden bilecige dogru giderken yolda cok radar oluyor. Hiz siniri otomobil icin 90 kamyon kamyonet icin 70. Sen zaten %10-30 arasi dilimde degilsin. %30 ustundeki dilimdesin.

Mustaphalanx
18 Mayıs 2016, 17:52
Bugün bana da 199 tl geldi. Hızdan yemişim Otomobil 112km...

actros1
18 Mayıs 2016, 19:02
ver mahkemeye gitsin...

MuttFTS
18 Mayıs 2016, 19:35
Partner gibi ticarilerin hız sınırı 110+%10'dur. Yani 121. 122 olunca ceza yersiniz. Aynı tip bir araçla senede 70 bin km yapıyorum.

Ayrıca hız sınırının haricinde olan %10 zaten sollarken kullanmanız gereken hızlanma payıdır.

En güzeli cezayı erken ödeyip indirimden faydalanın.

Edit: Ben otoban zannettim.

Bölünmüş yolda hız sınırınız 100+%10, yani 110. 111 ile ceza yersiniz. %30un üzeri olduğu için katlamalı yemişsiniz.

ayna639
18 Mayıs 2016, 23:23
Zümer arkadaşım şu yönetmeliğin hangi maddelerinde var bana bir sıralarmısın saydıkların? Birde beyler nereden çıkarıyorsunuz % 10 luk dilimin yasal hakkınız olduğunu? Bakın beyler kendiniz çalıp kendiniz söylüyorsunuz böyle birşey yok ayrıca adam ard arda dizilmiş 20 radardan aynı hızla geçerse aynı yol üzerinde 20 kere bile ceza yazılır. Ne sandınız ya diyelim yola çıktınız "biz bir kere ceza yedik abi bir daha yemeyiz bas gaza anasını satayım" mıdır olay? Kurallara uymak bu kadar zor değil arkadaşlar adam zaten hız sınırını söylüyor, araç solluyorum diyor, hızım 130 diyor abicim sen bu aracı nerede solluyorsun sorması ayıp duble yol değil mi bu, kamyon sollayacaksın sen 131 ile radara giriyorsan bu kamyon kaçla gidiyor da sen duble yolda karşıdan kimse gelmeyeceğini bilerek 131 ile geçiyorsun, Kurallara uyun abicim %10 tolerans payı polis memuruna tanınmış tolerans payı hakkı ister yazar ister yazmaz. Her zaman söylendiği gibi bir düşünün kurallara uyarsanız ölürmüsünüz?

toseabul
18 Mayıs 2016, 23:27
o degilde şehir içinde 90 km yi geçmeyen motosikletime 412 TL ceza gelmiş :D 100cc lik motosikletin yapacagı süraat belli.. neden bu kadar yazdılar hayretler icindeyim.

redmap
18 Mayıs 2016, 23:29
O ceza ödenecek okadar !!

shruikan
18 Mayıs 2016, 23:37
"Beterin beteri vaarr, haline şükret dostum."

http://img7.mynet.com.tr/hbr/2015/12/29/1552347052195.jpg
1 GÜNDE 17 KEZ RADARA YAKALANDI 4 BİN 680 TL CEZA YEDİ

İşi gereği otomobiliyle Samsun'dan Giresun'a gidip gelen, Ordu'da 1 günde 17 kez radara yakalanarak toplamda 4 bin 680 TL ceza yediğini iddia eden Fahri Kaya uygulamaya tepki gösterdi. Cezaya itiraz edeceğini belirten Kaya, "20 bin TL kredi çekip araç aldım. 4 bin 680 TL ceza yedim. Bu nasıl anlayıştır, aracımızı satıp yaya mı gidelim, at mı kiralayalım. Yetkililer bize bir şey söylesinler" dedi.

insan gibi sürseydi bi tane bile ceza yemezdi.

YERUÇAĞI
19 Mayıs 2016, 00:16
geçmiş olsun kardeşim,benim motorum harici aracımda var,,aracımla 23 nisanda İstanbul Mahmutbey gişelerden tekirdag istikametine girdim ,trafik adım adım,meğer 5 km ilerde yol çalışması var,neyse o trafikte bunalan insanlar daralan tek şeritli yoldan yol çalışmasının bitiminde göz alabildiğince bom boş 4 şeride çıkan her araba allah ne verdiyse gazlıyor,

haliyle bende gazladım,,sıkışık trafikten boş yola çıkıp gazlayanın 150-160 km ye ulaşabileceği,aşagı yukarı 500 metre sonra sağ tarafta emniyet şeridinde önü bize dönük Renault fulence marka tabelanın arkasına gizlenmiş arabayı gördüm ama görmemle geçmem bir oldu,,içim cızzz etti bu radarmı acaba dedim fakat ne uyarı tabelası ne ikaz hiç bişey yok değildir dedim

ama tahminim doğru çıktı Edevlet ten baktığımda şok oldum,o saatte o gün orda 412 tl radar cezası geçirmişler,,şimdi orada resmen tuzak kurmuşlar,yol çalışmasından daralan yoldan boş 4 şeride çıkan gazlayacak ve 500 metre radara girecek hız için yeterli olacağını hesaplayıp orada tabelanın arkasına gizlenip herkesi kayda alıp kotalarını dolduruyorlar,

benim ve benim gibi orda kalleşçe tuzak kurularak ceza yiyip çoluk çocuğumuzun rızkına el koyanların ugradığı zararların bin katını onlardan çıkarsınki biz ne yaptık deyip hatırlasınlar diye beddua ettim, başka yapacak bişeyimiz yok ,esasen tuzak kurmak yasak ama uyarı ve ikaz koymadan yinede kuruyorlar örnekte görüldüğü gibi,,

allahından bulsunlar diyebiliriz sadece elden başka bişey gelmez,,istemeyerekte olsa gidip erken ödeme indiriminden yararlanarak ödemekten başka çare yok,, benzer olayıda sen yaşamışsın hepimize geçmiş olsun kardeşim

redmap
19 Mayıs 2016, 00:31
geçmiş olsun kardeşim,benim motorum harici aracımda var,,aracımla 23 nisanda İstanbul Mahmutbey gişelerden tekirdag istikametine girdim ,trafik adım adım,meğer 5 km ilerde yol çalışması var,neyse o trafikte bunalan insanlar daralan tek şeritli yoldan yol çalışmasının bitiminde bom boş 4 şeride çıkan her araba allah ne verdiyse gazlıyor,

haliyle bende gazladım,,sıkışık trafikten boş yola çıkıp gazlayanın 150-160 km ye ulaşabileceği,aşagı yukarı 500 metre sonra sağ tarafta emniyet şeridinde önü bize dönük Renault fulence marka tabelanın arkasına gizlenmiş arabayı gördüm ama görmemle geçmem bir oldu,,içim cızzz etti bu radarmı acaba dedim fakat ne uyarı tabelası ne ikaz hiç bişey yok değildir dedim

ama tahminim doğru çıktı Edevlet ten baktığımda şok oldum,o saatte o gün orda 412 tl radar cezası geçirmişler,,şimdi orada resmen tuzak kurmuşlar,yol çalışmasından daralan yoldan boş 4 şeride çıkan gazlayacak ve 500 metre radara girecek hız için yeterli olacağını hesaplayıp orada tabelanın arkasına gizlenip herkesi kayda alıp kotalarını dolduruyorlar,

benim ve benim gibi orda kalleşçe tuzak kurularak ceza yiyip çoluk çocuğumuzun rızkına el koyanların ugradığı zararların bin katını onlardan çıkarsınki biz ne yaptık deyip hatırlasınlar diye beddua ettim, başka yapacak bişeyimiz yok ,esasen tuzak kurmak yasak ama uyarı ve ikaz koymadan yinede kuruyorlar örnekte görüldüğü gibi,,

allahından bulsunlar diyebiliriz sadece elden başka bişey gelmez,,istemeyerekte olsa gidip erken ödeme indiriminden yararlanarak ödemekten başka çare yok,, benzer olayıda sen yaşamışsın hepimize geçmiş olsun kardeşim

Niye beeddua ediosun görevini yapan devlet memuruna. Tuzak kuruyorlar bence on numara yapıyorlar,kota zorunluluğu ceza yazmaya teşviktir ceza yazmaya teşvik daha kurallı bir trafiktir.. Acil servise yetişmiyorsan hız sınırını aşmanın hiçbir mantıklı açıklaması olamaz. Bunun savunulacak bir tarafıda yok.Madem kurallara uymadan gazlayacaksın hız sınırını aşacaksın ozaman birazda uyanık olacaksın kusura bakma. Uyanık değilsin madem hız sınırını aştım şukadar ceza geldi deyip buralarda ağlanmayacaksın paşa paşa ödeyip haksızlığa uğradğını düşünmeyeceksin.Herkez gazlıyor bende gazlim dersen %90 kurallara uyulmayan bir memlekette tongaya düşersin öyle. Er kişi kendinden mesul elin s..gerdeğe girilmez atasözüne en güzel örmek olmuşsunuz.Sert eleştiri yapmazdım ben ama hem suçlu hemde beddua falan atarlandım öyle bi an kusura bakma:)

YERUÇAĞI
19 Mayıs 2016, 00:56
redmap
sen ya polissin yada hiç ceza yemedin 412 tl haksız bi yede görürüm seni,

neden ceza yazdıklarına değil,ben uyarı ve ikaz olmadan tuzak kurulup ceza yazdıkları için beddua ediyorum ,uyarı olsa zaten basmayız,ve eğer haksızsam beddua bana döner,,yasa var bu konuda ,DEVLET VATANDAŞINA TUZAK KURAMAZ,,araştırısan görürsün,mahkeme kararı var ama ispat etmek gerekli,
ben kimsenin canını tehlikeye atmadım ve atacak şekilde sıkışık trafikte hız yapmam ,zig zag yapanlarla karıştırma,,23 senedir araç kullanıyorum 1 tane kırmızı ışık ihlal cezam yoktur,,ben boş otoyolda basmıycamda nerde basıcam,,almanyadamı,orda otoyolda hız sınırı yok aracına güvenen hız yapabiliyor

güçlü arabaları ve motorları niye yapıyolar,süs olarak durması içinmi dersin

1000 rr al sağdan 120 ile git

birbirimizi kandırmayalım

redmap
19 Mayıs 2016, 01:13
150 160 ile radara yakalandığınız için itiraz etme hakkınız yok(varda yok)İtirazınızı temize çekseler trafik kanunu hiçe saymaktan ödetirler yine ödetirler. Bir konuda haklısın benimde bildiğim yargıtaya göre uyarı olmadığı için vatandaşa tuzakla ceza kesilemez ama gel gelelim yıllardır özellikle şehirler arası yollarda tuzak sistemi her daim olmuştur.Bu şekilde ceza yiyip temize çekebilen duymadım.Bir diğer konuda mobil eds araçlarıda tuzak sistemi gibi çalışır ozaman bunlarda görevden men edilmeli diyebilirmiyiz. Ben trafik polisi değilim kurallarıda pek bilmem ama gözüm sürekli yolda tabelada olur çok şükür ceza yemedim. Dayım emekli trafik başkomser annem dese trafikten ceza yedi yaşıma bakmaz evire çevire döver:)

YERUÇAĞI
19 Mayıs 2016, 02:01
redmap kardeş
var mahkeme kararı var ama ıspat gerekli,tuzak olduğundan bilemiyorsun bile..bunun için bettua ediyorum,zaten,

mobil eds lerin her yerde uyarısı var buna itiraz edilecek durum yok,,bu yolda mobil eds vardır diye uyarı çok gördüm

cezayıda gidip ödeyeceğiz yapacak bişey yok ama siz bir 412 tl ceza yiyinde hislerimizi anlarsınız,,( Nasrettin hocanın bana damdan düşeni getirin halimden en iyi o anlar hesabı)

ha zannetmeyinki 160-200 ile 412 yeniyor,,hiç öyle değil,kasaba belde vs girerken 30 km hız sınırı olan hiç tahmin etmediğiniz yerler var orada 50-60 ile tuzağa bir yakalan 412 yersin şaşar kalırsın bilgin ola
İstanbul şehir içi 50 km hız sınırı ,hangimiz yol biraz boş olunca 50 ile gidiyoruz acaba,70 ile yakalan 412 yi yine yedin,,bu iş böyle
zaten 50 ile gitmeye kalk arkadan selektör ve küfür yemekten şişersin

son olarak şunu ekleyeyim,

millete tuzak kurup popolarının üstüne oturdukları yerden haksız yere ceza yazacaklarına,üstüne basa basa söylüyorum
(trafikte araç kullanırken cep telefonu ile konuşanları yakalasınlar)

ve aynen alkollü araç kullanıyormuş gibi cezasıda olmalı
çünkü araç kullanırken telefonla konuşmak,içkili insanın araç kullanması ile aynı seviyede,hatta daha fazla dikkati dağıtıyor,bu resmen bile bile başkalarının canını tehlikeye atmaktır...(sizin söylediğiniz gibi bom boş 4 şerit yolda 150-160 yapmak değildir)

trafiğe araç kullananlara dikkat edin 10 kişiden en az 3 ü seyir halinde telefonla konuşuyor,
şuan en büyük sorun bu
haksızsam haksızsın deyin,yalanmı konuşuyorum

bu gibi insanlar yüzünden sayısız defa ölüm tehlikesi atlattım ve hergün bu durum artarak devam ediyor

mrt0661
19 Mayıs 2016, 07:34
o degilde şehir içinde 90 km yi geçmeyen motosikletime 412 TL ceza gelmiş :D 100cc lik motosikletin yapacagı süraat belli.. neden bu kadar yazdılar hayretler icindeyim.

Artik minimum radar cezasi 412 galiba

hebelube
19 Mayıs 2016, 08:03
Trafik kurallari belli, hiz sinirlari belli, siz sadece ceza yememek icin kurala uyuyorsunuz, radar yoksa bas babam bas. Yakalanana kadar kurali ihlal ediyorsunuz ve bu dogru biseymis gibi bir tavirdasiniz. Yakalandiktan Sonra bir yerde pusmus polise sovuyorsunuz. Polisi savununca polis olunmuyor. Polise sovunce de bise gecmeyecek elinize. Sizin sorununuz hiz limitiyle. Size az geliyor olabilir limitler ama trafikte sadece siz ve hiz seven insanlar yok. Acemilerimiz var, kalp rahatsizligi olan veya adrenaline fazla maruz kalmamasi gereken insanlarimiz var. Eger biryere yetismeniz gerekiyorsa ya daha erken cikin yola yada ceza yemeyi goze alin. Yani ya vaktinizi yada paranizi harcayin.

Ayrica cezalar hiz limitini %10-30 veya %30ustu gecmenize gore verilir. 30 limiti olan yerde 40 yaparsaniz da yersiniz 412yi. Illa cok hizli gitmeniz gerekmiyor. Limite uyun. Paraniz onemliyse zamaninizi harcayin. Zamaniniz onemliyse paranizi. Bu kadar basit...

something123
19 Mayıs 2016, 08:31
Ben Toyota Hilux 4X4 ile 120-130km arası bi hızla radarı gördüm. Hemen panik fren yaptım benzinliğe girdim 1 dakika sonra çıktım. Ceza gelmedi nasıl oldu bilmiyorum :queen: Hız yaptığım anla radar aracının önünden geçmem arasında zaman farkı oldu tabi.

Konu farkli ama mengucan hilux nasil arabadir bende istiorum o tarz bir yüksek buyuk araba :)

etarhan
19 Mayıs 2016, 09:38
[/COLOR]

Eğer kurallar değişmediyse cezayı motorun hacmine göre değil, mevcut hız sınırı ile gidilen hızı göz önünde tutarak kesiyorlar (iki kademeli). 100 cc'lik motosikletin yapacağı sürat belliyse, hız sınırını ne kadar aşınca ne ceza kesileceği de belli. Galiba burada asıl sorun, senin kuralları bilmemen, ne dersin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

cezayıda gidip ödeyeceğiz yapacak bişey yok ama siz bir 412 tl ceza yiyinde hislerimizi anlarsınız,,( Nasrettin hocanın bana damdan düşeni getirin halimden en iyi o anlar hesabı)

Belki de bazılarımız bu hisleri ceza yemeden anladığı (veya sadece kurallara aykırı olduğu) için hız yapmayıp ceza yemiyordur. Bence sen de dene.

ha zannetmeyinki 160-200 ile 412 yeniyor,,hiç öyle değil,kasaba belde vs girerken 30 km hız sınırı olan hiç tahmin etmediğiniz yerler var orada 50-60 ile tuzağa bir yakalan 412 yersin şaşar kalırsın bilgin ola
Acaba bazılarımız tahmin ederek değil de trafik işaretlerine bakarak araç kullanıyor, o yüzden de hiç şaşıp kalmıyor olabilir mi?

İstanbul şehir içi 50 km hız sınırı ,hangimiz yol biraz boş olunca 50 ile gidiyoruz acaba,70 ile yakalan 412 yi yine yedin,,bu iş böyle zaten 50 ile gitmeye kalk arkadan selektör ve küfür yemekten şişersin
Burası demokratik bir ülke. Ya küfür yiyeceksin, ya da ceza... seçme hakkın var.

millete tuzak kurup popolarının üstüne oturdukları yerden haksız yere ceza yazacaklarına,üstüne basa basa söylüyorum
(trafikte araç kullanırken cep telefonu ile konuşanları yakalasınlar)
Haklısın. Hız sınırı aşanlara özgürlük versinler artık!

mrt0661
19 Mayıs 2016, 10:18
[/COLOR]

Eğer kurallar değişmediyse cezayı motorun hacmine göre değil, mevcut hız sınırı ile gidilen hızı göz önünde tutarak kesiyorlar (iki kademeli). 100 cc'lik motosikletin yapacağı sürat belliyse, hız sınırını ne kadar aşınca ne ceza kesileceği de belli. Galiba burada asıl sorun, senin kuralları bilmemen, ne dersin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Belki de bazılarımız bu hisleri ceza yemeden anladığı (veya sadece kurallara aykırı olduğu) için hız yapmayıp ceza yemiyordur. Bence sen de dene.

Acaba bazılarımız tahmin ederek değil de trafik işaretlerine bakarak araç kullanıyor, o yüzden de hiç şaşıp kalmıyor olabilir mi?

Burası demokratik bir ülke. Ya küfür yiyeceksin, ya da ceza... seçme hakkın var.

Haklısın. Hız sınırı aşanlara özgürlük versinler artık!

tmm arkadaslar öyle yada böyle kurallara uyulacak uyulmuyosada cezasına katlanacagız .
gereksız tartısma ortamı yaratıp birbirimizi kırmayalım .

ayna639
19 Mayıs 2016, 15:38
toseabul 80 ile gitmen gereken yer de var arkadaşım hatta 50 ile gitmen gereken yer de var sen hangisinde ceza yedin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:23 ----------

yer uçağı kardeşim sen 150-160 km hız ne demek biliyor musun yoksa sadece bu sür'atleri göstergede gördüğünden mi söylüyorsun? 160 ile giderken şöyle bir kafanı camdan dışarı çıkar bakalım arkadaşım suratının halini de bir videoya çek görelim sadece rüzgar sana neler yapıyor. O süratlerle yüzüne çarpan sinek adamın gözünü çıkarır. Camın arkasından araba kullanmayı sen şoförlük mü sanıyorsun. O süratlerde saniyede 45-50 metre yol alırsın. göz kırpma süren yaklaşık 0,75 saniyedir bu da ortalama 25-30 metre mesafeyi bir göz kırpma ile görmeden gidiyorsun demektir. Açık ve net söylüyorum sana Trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan da yazmalılardı. Bu hızlarda yapacağın olası bir kaza yaralamalı olmaz emin ol. Ya ölürsün ya öldürürsün. Bu durum trafik yönünden diğer sürücüler için seni direkt bir tehdit e dönüştürüyor. Devlet tuzak kurmaz. demişsin. Evet doğru ama sen konuyu tamamıyla yanlış anlamışsın. Eğer senin aracında bir trafik polisi oturup ta bas abicim ben varım arabanda hiç birşey olmaz derse ve sen böyle bu şekilde radara girersen doğru, bu bir tuzaktır. Ama sen kendi hür iraden ile kanunu çiğneyeceksin " efendim polis bana tuzak kurdu" değil efendim bunun adı tuzak değil. Sen şu yollarda bu yolda radarla hız kontrolu yapılmaktadır. uyarılarını söylüyorsun sanırım ama bu hadisenin senin bahsettiğinle yakından uzaktan alakası yok. Yapılan bir araştırmaya göre bu tip ikazlar uygulama olmasa bile sürücülerin yavaşlayıp kurallara uymasına sebep olduğundan behisle o levhalar konuyor. Bak biz tuzak kurmuyoruz gelin görün diye değil yani radar aracının bulunduğu yeri senin görebileceğin şekilde ayarlamak gibi bir hizmet anlayışı yok. Hız sınırları belli kurallara uyun, ölmezsiniz!