PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anneler Kutsaldır..

Panashira
18 Mayıs 2016, 10:32
http://imageshack.com/a/img922/6247/b2gONY.jpg
:salut::salut::salut::salut:

something123
18 Mayıs 2016, 10:49
canını yedigimin annesi... bitanedirler :)

oluroyle
18 Mayıs 2016, 10:52
Canım benim ya... tüm anneler bir tane..

harun27
18 Mayıs 2016, 10:59
Bir tek annem olsun bana bişey olmaz derken boşa dememişler :rendeer:

bursagsli
18 Mayıs 2016, 11:01
resimi açmaya üşenenler için : )
http://i.hizliresim.com/QM1Rvy.jpg (http://hizliresim.com/QM1Rvy)
Ana yüreği naparsın motora binmeden on defa tembihler yavaş git sağına soluna dikkat et diye

MotorKafa
18 Mayıs 2016, 11:11
Canını sevdiğim :)

Gün içinde konuşsak bile gece mutlaka tekrar arıyor annem. Evde misin diye soruyor her seferinde.
Kızıyorum çoğu zaman. 30'a merdiven dayadık hala ne bu çocuk gibi muamele diyorum. Ama onların hislerini anlamak gerçekten çok güç.
Hele hele bir erkek olarak.

Seko
18 Mayıs 2016, 11:15
Annesini "Mom" diye mi kaydetmiş ?

Panashira
18 Mayıs 2016, 11:29

sana mı soracağım ne diye kayıt edeceğimi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

kardeşim sen kimsin ki sana hesap verme zorunluluğum var ne diye kaydedip, kaydetmediğimin seninle ilgisi ne sen kimsin?
hasta mısın? o mu dikkatini çekiyor senin.. *********.

Yasin D
18 Mayıs 2016, 11:33
2 hafta önce teyzemin oğlunun motorunu almıştım, 3-4 Saat mahalle aralarında gezicektim, motoru aldıktan sonra tam 13 defa arayıp neredesin, iyimisin, hadi götür şu motoru diye diye başımın etini yemişti kurban oldugum. :rendeer:

MeNGuC
18 Mayıs 2016, 11:36

Telefonu ingilizce kulandığı için olmasın ingilizcede mom anne demek merakın geçtimi :bounce:

Dinimizin anne babaya aile ye ne kadar önem verdiğini burdan anlıyoruz

Bende motosikleti mahale arasında öğreniyorum annem telden arıyor nerdesin nereye kayboldun diye :P

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

kardeşim sen kimsin ki sana hesap verme zorunluluğum var ne diye kaydedip, kaydetmediğimin seninle ilgisi ne sen kimsin?
hasta mısın? o mu dikkatini çekiyor senin.. manyak mısın sen..

Merakına yenik düşmüş mazur gör :cherry:

Panashira
18 Mayıs 2016, 11:37
Telefonu ingilizce kulandığı için olmasın ingilizcede mom anne demek merakın geçtimi :bounce:

Dinimizin anne babaya aile ye ne kadar önem verdiğini burdan anlıyoruz

Bende motosikleti mahale arasında öğreniyorum annem telden arıyor nerdesin nereye kayboldun diye :P

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Merakına yenik düşmüş mazur gör :cherry:

çok ayıp değil mi ya.. ben utandım cevap verirken..

Yasin D
18 Mayıs 2016, 11:39

Ben annemi telefona "YAŞLI" diye kaydettim, sorun ne anlamadım.

MeNGuC
18 Mayıs 2016, 11:45
çok ayıp değil mi ya.. ben utandım cevap verirken..

İnsanımızda malesef bu tür merak var yeri geliyor bende istemsiz merak ediyorum buda öğrenme bilgi edinme duyusun dan mıdır nedir bilmeseydim aynı soruyu sorabilirdim belki :)

Demek yanında biri sorza hayda mevzuya gel ::karma::

aytacaksel
18 Mayıs 2016, 12:04

selemin aleykum diye selam vermekle ayni sebepten diye dusunuyorum. turk kulturunden uzaklasma.

Draconian
18 Mayıs 2016, 12:07
Ne diye kaydederse kaydetsin canım o kadar da şeyyapmamak lazım. Ona bakarsan telefonda her şey ingilizce ama türkçe konuşuyorlar. Olur öyle.

Levent
18 Mayıs 2016, 13:30

hasta mısın? o mu dikkatini çekiyor senin.. *********.

Biraz iyi niyetli düsünmeye calisin, herkes herşeyi biliyor gibi sanmayın veya sizinle aynı bilgide,kültürde olamama ihtimallerini düşünürseniz eğer ortada bir problem yok, kaldı ki kurduğunuz cümle de hakaret var, karşı taraf size hakaret etmemiş.

Biraz sağ duyulu düşünün.

mkoni
18 Mayıs 2016, 14:08
Anasi hayatta olmayanlar icin ic burkucu kiskandirici ve sigara yaktirici bir estantane,( acep dogru yazdim mi enstantane miydi yoksa. Neysee.)

MotorKafa
18 Mayıs 2016, 15:18
Biraz iyi niyetli düsünmeye calisin, herkes herşeyi biliyor gibi sanmayın veya sizinle aynı bilgide,kültürde olamama ihtimallerini düşünürseniz eğer ortada bir problem yok, kaldı ki kurduğunuz cümle de hakaret var, karşı taraf size hakaret etmemiş.

Biraz sağ duyulu düşünün.

Hakaret mi:silent: Bence bu sözü "******" yapmak daha kötü olmuş. Küfür gibi algılayabilir karşı taraf.

http://img.prntscr.com/img?url=http://i.imgur.com/7f9Ltlt.png

sey_47
18 Mayıs 2016, 15:20
Ah iste ya.
Bazen uzuyoruz ama insan sonradan da cok pisman oluyor be.
Annesi olenler icin allah rahmet eylesin arkadaslar.
Yasayanlar icin de bilin kiymetini, ona kotu haber gitmesine izin vermeyin. Uzmeyin onlari.
Sevgilerimle.

Lucien
18 Mayıs 2016, 15:32
Güven,Kale,Huzur,Mutluluk,Saflık,Limitsiz karşılıksız Sevgi ve daha aklıma gelmeyen nice güzellik= ANNE

Levent
18 Mayıs 2016, 15:32
Hakaret mi:silent: Bence bu sözü "******" yapmak daha kötü olmuş. Küfür gibi algılayabilir karşı taraf.

http://img.prntscr.com/img?url=http://i.imgur.com/7f9Ltlt.png

Anlaşılmayan bir mesaj yüzünden ortalığın gerilmesindense, gerilmemesi daha mantıklı. Herhangi birisi, sana,bana,ona şuna; içerisinde mecaz içermeden ciddi ciddi sanane lan salak,manyak,hastamısın sen gibi yorum yaparsa, gidip tdk sitesinden anlamına bakmaz gerilir, sende karşılık verirsin.

Kaldı ki;" Annesini Mom diye mi kayıt etmiş " cümlesinden benim anladığım, mesajı yazan adamın ingilizce bilmediği, karşılığında hastamısın, manyakmısın cevabını hak etmez. Böyle basit şeyler yüzünden ortalığın gerilmesine, ve konunun saptırılmasına hiç gerek yok, zaten kalite konusunda ciddi sorunlar var, elimizin yetiştiğini önlemek yarar bir durum.

Kaldı ki tdk dan hastamısın kelimesini sorgulattığında da bir problem yok, ama argoda ve mecazda yeri var.

MotorKafa
18 Mayıs 2016, 16:23
Anlaşılmayan bir mesaj yüzünden ortalığın gerilmesindense, gerilmemesi daha mantıklı. Herhangi birisi, sana,bana,ona şuna; içerisinde mecaz içermeden ciddi ciddi sanane lan salak,manyak,hastamısın sen gibi yorum yaparsa, gidip tdk sitesinden anlamına bakmaz gerilir, sende karşılık verirsin.

Kaldı ki;" Annesini Mom diye mi kayıt etmiş " cümlesinden benim anladığım, mesajı yazan adamın ingilizce bilmediği, karşılığında hastamısın, manyakmısın cevabını hak etmez. Böyle basit şeyler yüzünden ortalığın gerilmesine, ve konunun saptırılmasına hiç gerek yok, zaten kalite konusunda ciddi sorunlar var, elimizin yetiştiğini önlemek yarar bir durum.

Kaldı ki tdk dan hastamısın kelimesini sorgulattığında da bir problem yok, ama argoda ve mecazda yeri var.

Bence o söz hakaretten ziyade bir ünlem. Yani ben hakaret kısmına takıldım, onu belirtmek istedim sadece.
Yoksa ortamın gerilip gerilmemesi değil mesele.
Ki ortamı geren bir mesaj varsa bu ilk olarak "seko" nickli üyenin mesajı.
Ve bu mesajdan anlaşılan şeyin, "o üyenin ingilizce bilmiyor olması" fazla iyimser diye düşünüyorum.
Bence gereksiz bir espri yapmaya kalkışmış o kadar. Konu sahibi arkadaş da bu sebepten gerilmiş.

Ayrıca belirtmek isterim ki; forumda gerginlik olması gayet olağan bir durum. Gereksiz sansür uygulanmamalı.

Levent
18 Mayıs 2016, 16:37
Bence o söz hakaretten ziyade bir ünlem. Yani ben hakaret kısmına takıldım, onu belirtmek istedim sadece.
Yoksa ortamın gerilip gerilmemesi değil mesele.
Ki ortamı geren bir mesaj varsa bu ilk olarak "seko" nickli üyenin mesajı.
Ve bu mesajdan anlaşılan şeyin, "o üyenin ingilizce bilmiyor olması" fazla iyimser diye düşünüyorum.
Bence gereksiz bir espri yapmaya kalkışmış o kadar. Konu sahibi arkadaş da bu sebepten gerilmiş.

Ayrıca belirtmek isterim ki; forumda gerginlik olması gayet olağan bir durum. Gereksiz sansür uygulanmamalı.

Tamam, peki sence o üye ne demek istemiş ? " Annesini Mom diye mi kayıt etmiş " derken. Ben ingilizce bilmemesi dışında herhangi bir anlam çıkartamadım, ayrıca cümle anlam çıkartmaya müsait de değil, gayet basit bir soru cümlesi, alay,vb. bir ifade söz konusu da değil..

Forumda gerginlik olması normal değil, olağan hale gelmiş olabilir ama olması gereken değil...Bir konu üzerine tartışmayı,görüş ayrılığını vb. durumları olağan karşılayabiliriz çünkü forumun amacıdır bu, fakat ikili diyalogların atışmaya dönmesi forumun gereği değildir, bazı kurallar var ve bu şekilde diyaloglara yer yok. Insanlar bilgi almak için buradalar, kimse sayfalarca anlamsız ve konu dışı tartışmaları okuyarak zaman kaybetmek istemiyor bla bla bla..

Hiç kimsenin karşı tarafa hakaret hakkı yoktur, değil mi? Bu mesaj sansürlenmeyip silinebilirdi. O zaman biz bu konuları hiç konuşmuyor olurduk. Yaklaşımım daha sakin bir ortam olması yönünde ve kimsenin kalbinin kırılmamasından yana. Insanların mesajlarını silip siteye küstürmek de doğru değil. Küçük müdahaleler ile herşey yoluna girebilir. Sende bunu kendi kafanda büyütme. Sansür vb. değil derdimiz,

Benim de bu kadar açıklama yaparak uzun uzun yazmamın tek sebebi,senin yaklaşımını,bakışını ve düşünce tarzını az çok biliyor olmamdan ileri geliyor. Ortada büyütülecek bir şey yok.

Sevgiler.

Dipnot: Şimdi beni bilen az çok bilir, hiç bir zaman lafımı sözümü esirgemem, tavrım hep nettir, şimdi moderatör oldu,şöyle oldu böyle oldu cümleleri gelecek, bunlar hep olacak şeyler biliyoruz, moderatör olmadan önce de biliyorduk, bunları göze de aldık bu noktada sorun yok, sadece bu tutum ve tavrımın moderatörlük ile ilişkili olmaması. Zira eğer öyle olsaydı, senin mesajın da dahil siler, polemiği sonlandırırdım, İşte o zaman moderatörlük ile alakası olmuş olurdu. (Genele)