PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seçtiğim motosiklet ve ekipmanlar akıllıca mı ?

Zenith
17 Mayıs 2016, 22:46
Herkese merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım

Ben ehliyetimi aldım. sürüş eğitimlerimi tamamladım. Artık bir motosiklet alıp başlamak istiyorum. Kendime bajaj pulsar 200ns seçtim. Hem naked sevmemden hem de yeni başlayanlara hitap eden fiyat/performans motosikleti olmasından dolayı. 13 bin lira bütcem var.
Aşağıdakileri seçtim. lastik dahil 13 bin lira yapıyor. Bütcem ucu ucuna yetiyor. Sizin eklemek istediğini ya da şu yerine şu daha iyi demek istediğiniz varsa her türlü görüşe açığım. Teşekkürler
http://i.hizliresim.com/7v2EVN.jpg
http://i.hizliresim.com/J2dr7J.jpg
http://i.hizliresim.com/mLqjd8.jpg
http://i.hizliresim.com/v4Ydg4.jpg
http://i.hizliresim.com/9Lv8VZ.jpg

CrazyBullet
17 Mayıs 2016, 22:52
Korumalı pantolon ve motor botu öneririm.

KaskReis
17 Mayıs 2016, 22:58
hocam şu eldivenin modelini atabilirmisiniz, ve dizlik ne kadar.Bu arada iconlar Türkiyede pahalı diye duymuştum.

Zenith
17 Mayıs 2016, 22:59
hocam şu eldivenin modelini atabilirmisiniz, ve dizlik ne kadar.Bu arada iconlar Türkiyede pahalı diye duymuştum.

Hocam iconlar evet pahalı olabiliyor ama tasarım güvenilirlik açısından gayet iyi olduklarını duydum. Eldiven modeli şu
Alpinestars Megawatt Eldiven

Keoma
17 Mayıs 2016, 23:01
Başlığıma beklerim :)

KaskReis
17 Mayıs 2016, 23:03
aynen öyle hocam ,isterseniz size normal pantalonun nasıl yırtıldığına dair bi video atayım.Ve bot da gerekli,bir yakınımız 3 hafta önce kaza geçirdi,Nolan kask,elbiseler Bmw ful koruma , birtek sıkıyor diye bot giymemişti,kazayı biraz eziklerle atlattı ama şuan topallıyor :).Yani bot da lazım hocam ...

Zenith
17 Mayıs 2016, 23:07
aynen öyle hocam ,isterseniz size normal pantalonun nasıl yırtıldığına dair bi video atayım.Ve bot da gerekli,bir yakınımız 3 hafta önce kaza geçirdi,Nolan kask,elbiseler Bmw ful koruma , birtek sıkıyor diye bot giymemişti,kazayı biraz eziklerle atlattı ama şuan topallıyor :).Yani bot da lazım hocam ...

Yavaş yavaş olacak hepsi :) Şuan durumum bunlara yetti. bir kaç ay içinde eksiklerimi de tamamlayacam inşallah :)

redmap
17 Mayıs 2016, 23:09
Hayırlı olsun. Fiyatlarıyla birlikte yazsaydın akıllıcamı değilmi yorumlar gelirdi. Marka olarak hepsi kendini ıspatlamış kaliteli ürünler.

ivan bebek
17 Mayıs 2016, 23:10
kasko yaptırır mısın bilmem ama en azından dar kasko yaptırmanı tavsiye ederim türkiyede yaşıyoruz en önemli ekipman bu

oluroyle
17 Mayıs 2016, 23:12
Merhaba,

hayırlı olsun..Bütçenize biraz daha ilave ile pantolon ve çizme de olursa, şahane olur. Kocaeli'nde şehir içinde bir ablamın eşine sıkışık trafikte, araba dokunduruyor yan taraftan , ayağı ezildi. Hiçbir suçun olmasa bile, maalesef yaşanabilecek şeyler bunlar.. Tedbir senin olsun.

Ayrıca alacağın ekipmanların bedenleri hususunda emin ol, sana olan tam uygun bedenleri al.Büyük olurlarsa eğer, korumaktan ziyade zarar vermeleri bile söz konusu.

Kazasız belasız

KaskReis
17 Mayıs 2016, 23:19
Hocam iconlar evet pahalı olabiliyor ama tasarım güvenilirlik açısından gayet iyi olduklarını duydum. Eldiven modeli şu
Alpinestars Megawatt Eldiven

Hocam icon iyidir ve pahalı derken Türkiyede pahalı dedim yani dışarıdan aldırma şansınız varsa o anlamda dedim.

emraheren
17 Mayıs 2016, 23:36
araştırmama göre eldiven fiyati tr de 400 tl civarinda amazon dan 59$ a ücretsiz kargo ile alınabiliyor sanırım, inceleyin isterseniz.

http://www.amazon.com/ALPINESTARS-Glove-Megawatt-Black-Medium/dp/B01BA1JOJ0

Zenith
17 Mayıs 2016, 23:49
Hayırlı olsun. Fiyatlarıyla birlikte yazsaydın akıllıcamı değilmi yorumlar gelirdi. Marka olarak hepsi kendini ıspatlamış kaliteli ürünler.

Hocam ekipmanlar 5 bin motosiklet 8 bin lira.

Serçeparmak
17 Mayıs 2016, 23:50
Renk uyumu falan müthiş olmuş. Ama dizlik yerine korumalı bir pantolon daha iyi olur bence. Para biriktirince üzerine dizlik çekersin. Eldiven de çok güzel fakat ben vexo speed önermek istiyorum fiyatı 120 lira olması lazım koruması da sağlam. Artan 300-400 liraya da iyi bir bot alırsın ve ekipmanını tamamlamış olursun. Tekerin düz bassın kardeşim...

Zenith
17 Mayıs 2016, 23:55
araştırmama göre eldiven fiyati tr de 400 tl civarinda amazon dan 59$ a ücretsiz kargo ile alınabiliyor sanırım, inceleyin isterseniz.

http://www.amazon.com/ALPINESTARS-Glove-Megawatt-Black-Medium/dp/B01BA1JOJ0

Teşekkür ederim çok. Yarı yarıya fark var. Eldiven dizlik ve bot amazondan alınabilir gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

Renk uyumu falan müthiş olmuş. Ama dizlik yerine korumalı bir pantolon daha iyi olur bence. Para biriktirince üzerine dizlik çekersin. Eldiven de çok güzel fakat ben vexo speed önermek istiyorum fiyatı 120 lira olması lazım koruması da sağlam. Artan 300-400 liraya da iyi bir bot alırsın ve ekipmanını tamamlamış olursun. Tekerin düz bassın kardeşim...

Teşekkürler :) Dizlik almamın sebebi daha çok günlük pantolon t shirtle bineceğim için direk pantolonun üstüne dizlik çekmekti. Zaten t shirtde montun altında kalıcak. Yani o mantıkla günlük hayata uygun diye seçmiştim ama pantolon ve bot alınacak . Onlarda önemli tabii ki

redmap
17 Mayıs 2016, 23:56
Hocam ekipmanlar 5 bin motosiklet 8 bin lira.

Parça parça yazda fiyatlara aşina olan arkadaşlar ödediğin fiyata göre aldıkların akıllıcamı değilmi söylesinler o anlamda sormuştum yani.Bana kalırsa yaptığın akıllıca değil ekipmanlarında eksik var.

Zenith
18 Mayıs 2016, 00:22
Parça parça yazda fiyatlara aşina olan arkadaşlar ödediğin fiyata göre aldıkların akıllıcamı değilmi söylesinler o anlamda sormuştum yani.Bana kalırsa yaptığın akıllıca değil ekipmanlarında eksik var.

Eldiven 400
mont 2200
kask 1900
dizlik 400

hocam eksik var biliyorum ama almışken iyilerini almaya çalışıyorum. Diğer eksikleride en kısa sürede tamamlayacağım

AyberkOCAK
18 Mayıs 2016, 00:49
Hocam bu nasil bir yeni baslayan butcesi okudukça isyan ettim bende 125lik 2.el cin mali alicam diye 2 3 aydir para toplamaya calisiyim en son bugun ayarladigimdada bi bokluk ciksin:( banada motosiklet alin :D bide mesela once ekipman sonra motosiklet mubabbeti varya onuda tartismaya acmak istiyorum mesela 1800 1900 e alet alicam ve yillardir cocukluktan beri hayalim bu iki teker ben 5 sene daha mi bekleyeyim universite bitsin ise giriyimde 2 3 milyarlik az cok koruyan bi ekipman dizeyim diye nasil olacak bu işler

Zenith
18 Mayıs 2016, 01:03
Hocam bu nasil bir yeni baslayan butcesi okudukça isyan ettim bende 125lik 2.el cin mali alicam diye 2 3 aydir para toplamaya calisiyim en son bugun ayarladigimdada bi bokluk ciksin:( banada motosiklet alin :D bide mesela once ekipman sonra motosiklet mubabbeti varya onuda tartismaya acmak istiyorum mesela 1800 1900 e alet alicam ve yillardir cocukluktan beri hayalim bu iki teker ben 5 sene daha mi bekleyeyim universite bitsin ise giriyimde 2 3 milyarlik az cok koruyan bi ekipman dizeyim diye nasil olacak bu işler

Hocam öncelikle her şey umarım gönlünüzce olur :)
Bu evet yeni başlayan için fazla gözükebilir ama arkasında büyük emek var :) Ben çalışıp biriktirdim biraz babam biraz dedim öyle ucu ucuna yetti :) Zengin birisi de değilim zaten .Zengin olsam bajaj yerine gider 250 lik kawasakiyle başlardım :) Her şey nasip kısmet işi . Bakalım hakkımızda hayırlısı :)

AyberkOCAK
18 Mayıs 2016, 01:07
Hocam öncelikle her şey umarım gönlünüzce olur :)
Bu evet yeni başlayan için fazla gözükebilir ama arkasında büyük emek var :) Ben çalışıp biriktirdim biraz babam biraz dedim öyle ucu ucuna yetti :) Zengin birisi de değilim zaten .Zengin olsam bajaj yerine gider 250 lik kawasakiyle başlardım :) Her şey nasip kısmet işi . Bakalım hakkımızda hayırlısı :)
Insallah hocam guzel dilekleriniz icin tesekkur ederim :)

ivan bebek
18 Mayıs 2016, 01:22
Hayırlı olsun hocam çok şık duruyor.performansı da güzel bir motor seçmişsin imrendim diyebilirim kazasız belasız inşallah

Carbondioxid
18 Mayıs 2016, 02:51
RENK uyumu 100 üzerinden 100 , hakkınızıda hayr olsun.

EldekiDebryj
18 Mayıs 2016, 03:41
Hayırlı olsun. Ekipmanların çok güzel görünüyor.Ekipman konusunda yeni başlayan bütçesi diye birşey olmaz motor en ucuzu olabilir ama ekipmana maximum bütçe yapılmalıdır. Bu arada sırtlığı kimse söylemiyor nedense böyle konularda arkadaşım 160 TL bile olsa bir sırtlık al sırtlıksız binme 4riders ın sırtlığına bakabilirsin.

lostmymindd
18 Mayıs 2016, 07:57
Renk uyumu çok güzel ama teknik konularda tecrübeli arkadaşların yorumlarını ciddiye al.

Eagle7
18 Mayıs 2016, 10:17
Eldiven 400
mont 2200
kask 1900
dizlik 400

hocam eksik var biliyorum ama almışken iyilerini almaya çalışıyorum. Diğer eksikleride en kısa sürede tamamlayacağım

eldiveni yurtdışından alıp 200tl kar ettiğini var sayarsak onla kendine bellik alabilirsin. 400tl dizliğe vereceğine 400tlye pantolon alabilirsin.

Zenith
18 Mayıs 2016, 10:22
Hayırlı olsun hocam çok şık duruyor.performansı da güzel bir motor seçmişsin imrendim diyebilirim kazasız belasız inşallah

Teşekkürler hocam daha iyileri sizin olur inşallah 😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

eldiveni yurtdışından alıp 200tl kar ettiğini var sayarsak onla kendine bellik alabilirsin. 400tl dizliğe vereceğine 400tlye pantolon alabilirsin.

Dediklerini uygulayacağım. Teşekkürler 😊

Seko
18 Mayıs 2016, 11:22
Ben pahalı buldum. Özellikle mont ve kask için o paraları vermeyi doğru bulmuyorum çünkü üçte birine satılan modellerle koruyuculukları aynı, sadece konforları ve malzeme kaliteleri farklı. Tabi para senin tercih senin, sen bilirsin. Ayrıca insan kaskı mutlaka sağa sola çarpıyor çiziyor. Dizliklerin de depoyu çizme ihtimali var. Bence korumalı pantolon almak daha iyi olurdu.

Genel olarak hepsi çok güzel. Güle güle kullan.

Zenith
18 Mayıs 2016, 15:37
Ben pahalı buldum. Özellikle mont ve kask için o paraları vermeyi doğru bulmuyorum çünkü üçte birine satılan modellerle koruyuculukları aynı, sadece konforları ve malzeme kaliteleri farklı. Tabi para senin tercih senin, sen bilirsin. Ayrıca insan kaskı mutlaka sağa sola çarpıyor çiziyor. Dizliklerin de depoyu çizme ihtimali var. Bence korumalı pantolon almak daha iyi olurdu.

hocam benim cahilliğimde olabilir bu kadar para vermem. Sizin öneriniz var mıdır ? Koruma olarak aynı dediniz. Zaten ben bunları koruma için alıyorum. Fiyat avantajı varsa öyle olması daha mantıklı

shruikan
18 Mayıs 2016, 15:49
Kask neyse diyecem de, ki ne o arai mi?

Mont, harbi uçmuş. "Ne güzel mont la" dedim, fiyatı gördüm "yuh" dedim. Komple deri mi o ne?

KaskReis
18 Mayıs 2016, 16:30

Hocam koruma olarak aynı demek belki yanlış olabilir.Neye dayanarak söylüyorsunuz?

Zenith
18 Mayıs 2016, 17:04
Kask neyse diyecem de, ki ne o arai mi?

Mont, harbi uçmuş. "Ne güzel mont la" dedim, fiyatı gördüm "yuh" dedim. Komple deri mi o ne?

Kask icon airflame hocam. Gayet iyi olduğunu duydum. Montta dediğiniz gibi full deri ve korumaları tum standartları karşılıyor

evural
18 Mayıs 2016, 18:04
8 bin TL'lik motor için seçtiğin giyim kuşam biraz pahalı olmuş bence. Sana tavsiyem 10-11 bin TL civarı 2.el 250 cc bir motor alıp kalan 2-3 bine ekipman alman. 2-3 bin TL'ye de güvenlikten ödün vermeden oldukça güzel ekipmanlar alabilirsin. Mont ve kask çok pahalı, bu kadar para vermenin nedenini anlayamadım. Fiyat arttıkça daha güvenli olsa anlarım ama öyle birşey yok. Dizliğe hiç girme, 250 TL'ye kevlar kot ve kesinlikle bir bot al (YDS öneririm)

osiosborn
18 Mayıs 2016, 19:30
Bence ekipmanlara cok fazla para veriyorsun. Kask icin LS2, monta gerek yok. Mevsimlik montunuzu kullananilirsiniz. Dizlik icin 60TL'ye satilanlarin neyi eksik. Kisin giydigimiz eldivenler motosiklet uzerinde, ruzgardan dolayi yazlik oluyor. Eldivene fuzuli para harcamayin. Tasarruf ettiginiz paraylada bir ayfon alin havaniza hava katin.

Şeytan azapta gerek. Pantolon ve cizme en azindan bot almadan binmeyin. Kazasiz guzel sürüşler.

brigantes
18 Mayıs 2016, 19:40
Millet 2000 liraya motor alıyor :) bence çok para

ZamboKage
18 Mayıs 2016, 19:47
Hiçte fazla değil ya insanı yanlış yönlendirmeyin ekipman 1 sefer işe yarıyacak ve tam görevini yapması gerekiyor benim canım kıymetli abi 2 milyar verebilecekken kaska niye LS2 alayım ? arkadaşımızın imkanı var demekki bu paraları verebiliyor bize al demek düşer ama dizlik yerine kevlar kot ile bot öneririm muhakkak sırtlık olsun kask öldürmez bellik yürütür unutma. Sonuna kadarda destekliyorum motosikleti az daha ucuz al ekipmana bas abi YBR 125 De alpinin 5 milyarlık tulumunu kullanan gördüm abi kullansın bu iş şakaya gelmez güvenlik herşeyden önce gelir.

burak burk
18 Mayıs 2016, 19:56
hepsi iyi güzelde kask saçma olmuş bence.1900 lira diyorsun gereksiz.1000 tl ye agv k5 shark nolan falan alabilirsin.üstüne kalan 900 tl ilede ayakkabı disk kilidi branda vites pabucu vs ufak tefek şeylerini alırsın.bence kaskı sil o listeden max 1000 tl kask bak.kıyamet kadar marka var seçmekte sıkıntı çekmezsin.2 sene oldu hala topluyorum üst baş mont vs.ayakkabı hariç tam takım yaptım sonunda.motorda hayırlı olsun ekimden beri sürüyorum bende 0 aldım çok memnunum bugün ilk turuma çıktım sağ sağlim döndüm çok zevkliydi.kazasız belasız

sonalp
18 Mayıs 2016, 20:07
mont ve kasktan kısarak, belki eldivenden ki - eldiven sanırım kısa model, o mont ile bileklikli bir model kullan gerekli zira montun modeli gereği kolları kısa olacaktır - mutlaka bot ve denim bir pantolon almanı tavsiye ederim. Son olarak başlangıç için high-end ürünler almak sonradan pişmanlık olabiliyor zira insan tecrübe ettikçe gerçek ihtiyaçı görüp ona göre ekipman seçiyor. Emin olun ilk 1000 km sonrasında mesh (file) bir mont almak için bütçenizi zorlamaya başlayacaksınız zira - daniese avro pelle kullanan biri olarak - bu tür montlar günlük kullanım için uygun değil, ön cepine koyduğum anahtalığı almak için montun ön fermuarını açmak zorunda kalıyorum misal :) kazasız belasız keyifli sürüşler.

linkinpark20
18 Mayıs 2016, 20:19
Mont bering aero yazlık prohel columbia kızlık
Eldiven bering zaius
Pantolon 4riders toscana
Bot yds diablo
Kask nitro aikido ya da mt revenge.
Bu yazdıklarımdan ote fiyat performans urunleri bulamazsın. Yanlıs anlama kombinasyonunu cok begendim ama sadece kask parasına koruyucu ozellikleri hemen hemen aynı olan dedigim urunleri alabilirsin.

KaskReis
18 Mayıs 2016, 23:40
Sen agv ve Nolana oda olmazsa schuberte bi bak hocam

shruikan
19 Mayıs 2016, 00:27
kaska niye bu kadar takıldınız ya? ben de shoei'ye 1900 küsür bayıldım; hata mı ettik yani?

Seko
19 Mayıs 2016, 08:47
Hocam koruma olarak aynı demek belki yanlış olabilir.Neye dayanarak söylüyorsunuz?

Şunu demek istiyorum, birinde sizi öldürebilecek olan kaza diğerinde de öldürür. O montun fiyatı marka ve malzeme kalitesinden kaynaklanıyor. Tabi on numara mont bende de olsun isterim ancak o paraya almam. Kask konusunda da zaten Sharp testlerine bakarsanız durumu görürsünüz. 300 TL'ye 5 yıldız almış kasklar da var, 3000 TL'ye de... En büyük farkları pahalı olanların yüksek süratlerde ses almaması, kafayı rahat ettirmeleri, buğu yapmamaları, pompalı olması vs. Bir de aynı şekilde pahalı olanlar daha bir güzel oluyorlar. Bunun yanında bir kaskı iki sene kullanınca sıkılıyorsunuz. Ben 300 - 400 TL'lik kask alıp 2 - 3 senede bir değiştirmek isterim.