PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zincir yağlama

resources
17 Mayıs 2016, 22:43
Beyler zincirinizi bununla yaglayin
Wd40
Motoryagi
Makina yagi
Falan kullaniyosunuz zincirin omrunu bitiriyosunuz milli servete yazik

http://m.n11.com/wurth-hhs-drylube-zincir-yaglama-spreyi-400-ml-P104500657?cid=604001&gclid=COfZ-dnu4cwCFUORGwodXasO1Q&gclsrc=aw.ds

CrazyBullet
17 Mayıs 2016, 22:50
Gazyağı kullanıyorum daha ucuz.

resources
17 Mayıs 2016, 22:53
Gazyagi temizlemek icin
Yaglama gucu dusuk
Ayrica kir toz ceker

Motor yagida wd40 da ayni sekilde

Bisikletten tecrubeliyim

Hhs drylube ile 500 km sonra bile zincir kararmiyor eskimiyor tozlanmiyor sudan etkilenmiyor

Nikkfurie
17 Mayıs 2016, 22:54
[QUOTE=resources;3916859..........Motor yağı....Falan kullaniyosunuz zincirin omrunu bitiriyosunuz...[/QUOTE]

şehir içi motor yağı kullanıyorum 45bin km de orjinal zincirim sıkıntı yok ;)

her sabah bir tık ön iki tık arka dişliye damlatırım, mazotlada haftada bir yıkarım devam...

hakan nkd
17 Mayıs 2016, 22:57
Eski atık yağı kullanıyorum 50.000 km oldu azcık ses geliyo sadece. Hiç temizlemiyorum yağmurla beraber yıkanıyor :)

CrazyBullet
17 Mayıs 2016, 22:58
Pardon ben yanlış anlamışim, linkteki urunu temizleme için sandım.

resources
17 Mayıs 2016, 23:03
Hhs drylube konusunda israrciyim
Zincir hep parlak kaliyor

omeraydin
17 Mayıs 2016, 23:31
Hhs drylube ile zincirim ve dişlim rezil olmuştu : )

hakikiteker
17 Mayıs 2016, 23:42
500km nedir ya, ipone chain spray kullanıyorum 800-900km sorunsuz gidiyor.

eXcitinG
17 Mayıs 2016, 23:49
Gres yağı kullanıyorum orjinal zincir dandik çıktı ya 5 bin km de gevşemiş

fatih.
17 Mayıs 2016, 23:54
Gazyagi temizlemek icin
Yaglama gucu dusuk
Ayrica kir toz ceker

Motor yagida wd40 da ayni sekilde

Bisikletten tecrubeliyim

Hhs drylube ile 500 km sonra bile zincir kararmiyor eskimiyor tozlanmiyor sudan etkilenmiyor

Wd40 yağ sökücü onu hatırlatıyım
Bisiklet zinciriyle motor zincirini kıyaslamakta neyin nesi

gursus
18 Mayıs 2016, 01:10
yapmayın etmeyin ağalar würth hhs drylube kullandım bir kutu sıfır did zincir esjot dişlide(400liraya almıştım 2 yıl önce) Yağlama vasfı çok zayıf,zinciriniz hiç kir tutmaz tertemiz gözükür ve janta sıcrayan eden olmaz bunda hem fikiriz ama yağlamıyor usta... zincirin sesi bile yağsız çalışır gibi çıkıyor, kesinlikle önermiyorum tecrübeyle sabit güzelim zincirimin oringlerine zarar verdiğini düşünüyorum 1 kutu bitirdiğimde origlerden 2 si kopmuştu.

not:bende forumda ki övgü dolu sözler ile almıştım bu yağı ve kullanırken hiç yağın performansından şüphelenmemiştim.
bu arada çakma falan almadım würth tr nin online satışından almıştım o zaman,şuan hala varmı bilemiyorum.

motul c4 e geçtim ses azaldı,vites geçişleri nispeten yumuşadı tavsiye ederim

Sokollu
18 Mayıs 2016, 01:17
Ben milli servet kısmına takıldım :)

Würth en iyi zincir yağı diyelim , Maslak sanayide bizim ustalar imal edip 10 TL'ye satıyor da benim mi haberim yok ?

400ml yağ neredeyse 30 TL.

Forumdan Mengu16'nın bir yorumunu görünce aklımıza yattı uyguladık, kalın eneos yağını gresle karıştırıp sürdük, 200 km gitti arkadaş, tekere bile sıçratmadı.

Ben ne olur ne olmaz diye Würth sıktım, eve vardım lastik yanağı yağ içinde.

Bu arada yorumumu görürse diye söyleyeyim ,

Teşekkürler Mengü16 :rendeer: :thumleft:::alkiis::::biggrinn

SenC_an
18 Mayıs 2016, 01:26
Öncelikle sprey yağı sıktıktan sonra en az 1 saat bekletiyoruz -ki sıvı formdaki yağ sertleşsin zincire tutunsun , bu arada imkan varsa yarım saat sonra zinciri şöyle bi kaç santim çevirmek iyidir. Sıkar sıkmaz yola çıkarsanız zincirde değil lastikte kalır o yağ.

İkincisi ben bir tüp kullandım açıkçası beni tatmin etmedi bu yağ , motorumun biri çinli biri yaşlı ikisinede motul sıkıyorum .

Carbondioxid
18 Mayıs 2016, 01:31
Ne yağlama formülü yapr iseniz yapın co2 tavsiye eder, 1 gün 24 saat vvelden sökün/üzerinde iken temizleyin , (oringsiz kısa mesafe içiün candır) yağa acımayın , süzün dinşedirin 24 saat , diske bulaşmayacak kıvama getirin , her 200km de yağlayın/temizleyin..

burak5353
18 Mayıs 2016, 14:42
ben motor yagını kullanıyorum bu sprey olarak satılan zincir yagları yagmurdan etkilenmiyormu binli küsürlü km lere kdr dayanıyor

F54
18 Mayıs 2016, 14:49
Bi gün zinciri mazot la temizledim bu Yağı sıktım würth Ün kuru Yağı yani h sıktığın belli olmaz
Neyse 1 kat 2 kat 3 kat hiç belli olmuyor ve hemen 2. El olarak sattım
Ve 140 numara Dişli yağına döndüm
Nc nin zinciri bile Dökme yağ ile yağlarım
Bunlara vereceğim parayla da rakı balık yapıyorum :P
3 temizleme yağlama için 1 kutu temizleme 1 kutu yağlama alsam 100 tl
Sanki parayı sokaktan topluyoruz

oluroyle
18 Mayıs 2016, 14:49
Ben milli servet kısmına takıldım :)

Würth en iyi zincir yağı diyelim , Maslak sanayide bizim ustalar imal edip 10 TL'ye satıyor da benim mi haberim yok ?

400ml yağ neredeyse 30 TL.

Forumdan Mengu16'nın bir yorumunu görünce aklımıza yattı uyguladık, kalın eneos yağını gresle karıştırıp sürdük, 200 km gitti arkadaş, tekere bile sıçratmadı.

Ben ne olur ne olmaz diye Würth sıktım, eve vardım lastik yanağı yağ içinde.

Bu arada yorumumu görürse diye söyleyeyim ,

Teşekkürler Mengü16 :rendeer: :thumleft:::alkiis::::biggrinn

O neymiş öyle ?

Nerden bulunur bu kalın eneos yağı ve sivi gresss..

Miktar önemli mi karisim icin?

Sprey gress kullandım ilk yaglamalarda çok toz toprak toplamıştı. Sürekli temizliyordum ... çok toz toprak topluyor mu ??

planet58
18 Mayıs 2016, 15:18
Gresi fırçayla tekerleği elle döndürerek iyice sıvıyorum, eğer yağmur gördüysem mazotla tüm zinciri yıkayıp temizliyorum, sonra gresleme operasyonu. Sıvı yağların tümü janta sıçrıyor. Sıktıktan sonra beyazlayan bir yağ kullanmıştım ve süper sonuç aldım ama o da çok pahalıydı. Markasını da unuttum ( ihtiyarlık işte)..:queen:

Levent
18 Mayıs 2016, 15:21
O neymiş öyle ?

Sprey gress kullandım ilk yaglamalarda çok toz toprak toplamıştı. Sürekli temizliyordum ... çok toz toprak topluyor mu ??

Dağda bayırda cross mu yapıyorsun sen hayırdır :) olmazöyle.:)

Sado39
18 Mayıs 2016, 15:32
Küçük cc motorlarda çıkma motor yağı der geçerim. Yarım litrelik yağa 40-50 tl veren zihniyeti anlamıyorum. Zaten motorun zincir dişli seti kaç para ki? Olsa olsa 10bin hadi 20 bin fazla götürsün. O kadar km için zincir yağına kaç tane set parası gider? Kendi motorumda hep çıkma yağ ile yağlıyorum hiç de sıkıntı yaşamadım. Sıçratma olayı için de kullanmayacağım zamanı tercih ediyorum. Çoğu zaman köpükleyip durulayıp ve kuruladıktan sonra zinciri de gazyağıyla temizleyip kurutup motor yağıyla yağladıktan sonra dinlenmeye bırakırım. Yağı diş fırçasıyla özen göstererek yağlarsanız ve hemen ardından binmezseniz sıçrama sıkıntısı da olmuyor. Bu olayı sadece küçük cc ler için konuşuyorum zira yüksek cc de yüksek devirde dönen zincir için bu olay geçerli olmayabilir. Bu arada 12 binlerdeyim henüz zincir bollaşmadı.

oluroyle
18 Mayıs 2016, 15:43
Dağda bayırda cross mu yapıyorsun sen hayırdır :) olmazöyle.:)

Dag bayır ciktigim dogrudur :))

something123
18 Mayıs 2016, 17:08
Beyler zincirinizi bununla yaglayin
Wd40
Motoryagi
Makina yagi
Falan kullaniyosunuz zincirin omrunu bitiriyosunuz milli servete yazik

http://m.n11.com/wurth-hhs-drylube-zincir-yaglama-spreyi-400-ml-P104500657?cid=604001&gclid=COfZ-dnu4cwCFUORGwodXasO1Q&gclsrc=aw.ds

Drylube dior arkadasim yani kuru yag adi ustunde sicrama yapmaz zaten, fakat aleni sekilde soyliyim yag yokmuş gibi duruyor sahsen ben rahatsiz oldum yagsiz'mış' goruntusunden zincirin... o yuzden tercih sebebim deildir..
Jantima yag sicriyor evet motul kullaniyorum olmuyor deil tüpcüden gaz yagi aldim hafta sonlari jantimi siliyorum temizliyorum.. (jant şeridine dikkat) motorunuzu sevin :)

BatuhanK
18 Mayıs 2016, 17:45
Ben de ısrarla motul c5 önereyim o zaman :cherry: Gresten sonra en ucuz seçenek

xcom
18 Mayıs 2016, 18:05
O neymiş öyle ?

O işlemi yapan benim illa Eneos gerekmez 80-90 1 litre yağ aldım ve 1 kutu gress cam kavanozun yarısına kadar önce gresi ekledim daha sonra gıdım gıdım 80-90 yağ ekleyip karıştırdım.. Çok cıvık olmayacak çok katı da olmayacak.. En iyi örnek diş macunu kıvamı diyebilirim..Çok ince bir tabaka şeklinde yağlıboya fırçası ile önce üstten sonra iki yan kısımlara sürdüm.. 400-500 mt 20km yi geçmeyin yavaş yavaş gidin. Sonra devam. sürdükçe zincirin sıcaktan kendini eritip içine işliyor.. Hiçbirşey yapışmıyor ve temizlemesi çok kolay oluyor.. Eğer olurda denerseniz fazla sürmeyin o zaman sıçrama yapar.. 1-2 sefere sizde alışırsınız zaten.. Bazen yağlı olduğu belli olmuyor.. Ara ara arka dişliden o ringleri kontrol edin.. Nemli olduğunu ve parladığını göreceksiniz..

Mertcan00
18 Mayıs 2016, 18:15
Ben wd40 ı hareketli bölümler zincir için tamamen motul set yağ içinde repsol 10w50 düşünüyorum şuan (cbr125)

oluroyle
18 Mayıs 2016, 21:07
O işlemi yapan benim illa Eneos gerekmez 80-90 1 litre yağ aldım ve 1 kutu gress cam kavanozun yarısına kadar önce gresi ekledim daha sonra gıdım gıdım 80-90 yağ ekleyip karıştırdım.. Çok cıvık olmayacak çok katı da olmayacak.. En iyi örnek diş macunu kıvamı diyebilirim..Çok ince bir tabaka şeklinde yağlıboya fırçası ile önce üstten sonra iki yan kısımlara sürdüm.. 400-500 mt 20km yi geçmeyin yavaş yavaş gidin. Sonra devam. sürdükçe zincirin sıcaktan kendini eritip içine işliyor.. Hiçbirşey yapışmıyor ve temizlemesi çok kolay oluyor.. Eğer olurda denerseniz fazla sürmeyin o zaman sıçrama yapar.. 1-2 sefere sizde alışırsınız zaten.. Bazen yağlı olduğu belli olmuyor.. Ara ara arka dişliden o ringleri kontrol edin.. Nemli olduğunu ve parladığını göreceksiniz..

Deneyeceğim tesekkurler

Olcay Avşar
18 Mayıs 2016, 22:13
ben de geçenlerde 1 kilo beyaz kaliteli gres aldım. zinciri temizleyip fırça ile yedire yedire yağlamayı deneyeceğim.

en son sprey ile yağlarken yağın o ringlere ulaşmadığını, zincirin üstünde kaldığını görüp fırça ile yedirmiştim.

resimler sonuçları yazarım.

ehil
18 Mayıs 2016, 22:31
gresi temizlemek zor iş !

xcom
19 Mayıs 2016, 00:16
Deneyeceğim tesekkurler

ben de geçenlerde 1 kilo beyaz kaliteli gres aldım. zinciri temizleyip fırça ile yedire yedire yağlamayı deneyeceğim.

en son sprey ile yağlarken yağın o ringlere ulaşmadığını, zincirin üstünde kaldığını görüp fırça ile yedirmiştim.

resimler sonuçları yazarım.

söylemeyi unuttum.. kauçuk gres almayın sakın.. o çok zor çıkıyor normal gres kafidir..

OğuzÖztürk
19 Mayıs 2016, 00:45
Bu gress yağlarının kırmızı, siyah, beyaz, sarı farklı renkleri var. Hangisini almak lazım? Sadece fırçayla gress yağı uygulamak yeterli mi?

Yoksa yukarıda ki tarifte anlatıldığı gibi http://urun.n11.com/sanziman-yagi/eneos-eco-atf-otomatik-sanziman-yagi-1-lt-yeni-ambalaj-P30425402 ile gresi karıştırıp mı uyguluyoruz?

Sprey yağların uygulaması kolay gibi görünüyor ancak uygulama yaparken azda olsa mutlaka sıçrıyor. Ayrıca zincirin bize bakmayan diğer yüzeyine uygulamak zor oluyor. İster istemez lastiğe balataya vs zaten sıçrıyor. Temizlemesi normal yağa göre daha zor.

Dişli yağı gibi sıvı yağlarsa bir yağdanlık aracılığıyla daha hızlı ve kolayca uygulanabiliyor.

Gress gibi bir yağ fırça yardımıyla gayet kolay ve güzel uygulanabilir.

Nikkfurie
19 Mayıs 2016, 01:03
Bu gress yağlarının kırmızı, siyah, beyaz, sarı farklı renkleri var. Hangisini almak lazım? Sadece fırçayla gress yağı uygulamak yeterli mi?

arkadaşlar gres yağı belki zincirin üzerinde uzun süre kalıyordur ama çok toz toplar.. 2-3 gün sonra minicik asfalt parçacıkları,tozlu yoldan gelen her türlü hafif nesne mıknatıs gibi zincirde kalır..

sık sık ama az yağlayarak çıkma motor yağı veya 90 numara kalın şanzıman yağı en ucuz yöntem ve bu şekilde inanın pahalı spreylerden daha sağlıklı yağlama olur..sprey yağlayıcıların tek güzelliği uzun süre gitmesi...dikkat ederseniz otomatik zincir yağlayıcıların da kullanılan yağda şanzıman yağı vizkozitesinde sıvı bir yağdır

gres yağının zincirin üzerinde yapışıp kalması zincirin sürtünen kısımlarının yağlandığı anlamına da gelmez,yağ sıvı olacak ki bakla ve makaraların arasına vede dişli üzerine aksın,gres çok yüksek derecede erir dönen zincir gresi eritecek seviyede ısı üretmez

sonalp
19 Mayıs 2016, 01:19
500km nedir ya, ipone chain spray kullanıyorum 800-900km sorunsuz gidiyor.

+1 çok memnunum, haaa janta falan sıçrıyor onuda gaz yağı ile jantları siliyom arada bir mis gibi oluyor parlıyor.

ayzek
19 Mayıs 2016, 02:54
Valla dostlar eger zincir disli takiminiz cok pahali ose girisin bu ise uciz biseyse motul falan bunlara para dokmeyin motul zincir yagi atiyorum 45 tl iken o fiyata yada daha uyguna zincir disli takimi alabiliyorsunuz ornek bizim mondiel flansor kirip zincir attirip araya sikisinca aldigim parcalar zincir,on arka disli takimi,flansor,kaplin lastigi bunlarin hepsine 65 tl odedim kurudukca cikma motor yagi ile yaglarim cok kirlendimi mazotla bi iki girisirim oyle solvente spreye para vermeyin ama zincir disli 400 liraysa is degisir tabi :) bu arada kaucuk gress kullaniyorum cok uzun zamandir mazotlada bi guzel temizliyorum hicde zorlamadi acikcasi