PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kabataş Buz Motor

Kenway
17 Mayıs 2016, 22:25
İyi akşamlar,
Yakında city grip lastiklerimi değiştiricem.Kabataş buz motorda değiştirmeyi düşünüyorum.Buz motor hakkında bilgisi olan var mı ?

Mengu16
17 Mayıs 2016, 22:35
Pek alternatifi olmayan avrupa yakasında Michelin lastik satan bir bayii. Balans makinesi yok ama lastikleri makine ile takıyo. Balans yapmıyo lastiklere.

okan kömür
17 Mayıs 2016, 22:37
Hem mondial driftin hemde gromun lastiklerini taktırdım bi sıkıntı olmadı biraz sıra vardı sadece

Nikkfurie
17 Mayıs 2016, 22:39
Pek alternatifi olmayan avrupa yakasında Michelin lastik satan bir bayii. Balans makinesi yok ama lastikleri makine ile takıyo. Balans yapmıyo lastiklere.

yanlış bilgi :)

ben geçen sene lastiklerimi gayet uygun bir fiyat verdiği için orada değiştirdim balans makinası var hizmetleride gayet iyi..

Mengu16
17 Mayıs 2016, 22:43
yanlış bilgi :)

ben geçen sene lastiklerimi gayet uygun bir fiyat verdiği için orada değiştirdim balans makinası var hizmetleride gayet iyi..
Youtube videosunda gördüm VFR800'e lastik taktı ve balans yapmadı çünkü makinesi yok.

Nikkfurie
17 Mayıs 2016, 22:49
Youtube videosunda gördüm VFR800'e lastik taktı ve balans yapmadı çünkü makinesi yok.

hocam ben videoda değil gözlerimle gördüm,belki balans anı yayınlanmamıştır...

makinanın olduğu bölüm bir kapı ile bölünmüş arka tarafta idi ;)

Kenway
17 Mayıs 2016, 22:51
Beyler bende balans makinaları var diye biliyorum ama kendileriyle hiç alışveriş yapmadım.Galiba ilk lastik alışım olucak kendilerinden.Başka bilgisi olan varsa paylaşabilir mi lütfen.Diğer forumlarda bazı sıkıntılar okudum bu sebeble bu konuyu açtım.

Nikkfurie
17 Mayıs 2016, 23:01
Beyler bende balans makinaları var diye biliyorum ama kendileriyle hiç alışveriş yapmadım.Galiba ilk lastik alışım olucak kendilerinden.Başka bilgisi olan varsa paylaşabilir mi lütfen.Diğer forumlarda bazı sıkıntılar okudum bu sebeble bu konuyu açtım.

dostum hangi lastikçiye gidersen git (motorun nedir bilmiyorum) abs varsa sensörleri söktükten sonra lastiği çıkarmalarını tembih et..

genellikle plastik gövdeye sahip sensörler üşengeçlikden sökülmüyor ve lastik çıkarken çarpıp kırılabiliyor..

buz motor u tavsiye ederim,ama sensör konusunda ben hatırlatma yapınca söktüler...birde havalı tabanca ile somunları çok zorlamamaları gerekiyor zira bir sonraki sökümde diş sıyırarak sökülüyor sonra tornacı yollları görünür sıkıntı yani..

bunları hatırlatınca ustalar biraz bozuluyor işlerine karıştığımız için ama sonra başım ağrıyacağına ustanın bozuk suratına katlanırım yarım saat :)

kahraman1
17 Mayıs 2016, 23:05
Ben fitil attirmak için gittim attirdimda ertesi gün köprüde fitil yerinden cikti,cikma lastik itelemeye çalışmalarida ayri bir konu.Benim lastigimin durumuyla hemen hemen ayni lastiği öve öve bitiremediler ki o lastikte bir içten yama birde diştan yama mevcuttu.Ayrica bu cift yamalı çikma 160lik lastiğe 450tl demeleride ayri bir konu,bunda da yama var diyince garantili yama onlar demesi,karsisindaki insani saf yerine koymalari beni rahatsiz etti,genel motosiklet hizmet sektörü.. Bir daha asla uğramam.Böyle kişiliği olan insanların işçiliğine güvenemem.

Tefoo
17 Mayıs 2016, 23:06
lastikleri oradan alırsak kredi kartıyla satıyorlar mı ve taksit falan yapılıyor mu? lastikleri alıp gidersek takma işlemine ne isterler?
bu ikisi konusunda cevap verebilecek çıkarsak çok mutlu olurum.
teşekkürler.

Nikkfurie
17 Mayıs 2016, 23:16
lastikleri oradan alırsak kredi kartıyla satıyorlar mı ve taksit falan yapılıyor mu? lastikleri alıp gidersek takma işlemine ne isterler?
bu ikisi konusunda cevap verebilecek çıkarsak çok mutlu olurum.
teşekkürler.

başlığa dördüncü yorumum millet beni buz motorda çalışıyor sanacak :)

evet kredi kartına küçük bir vade farkı ile (20-30 tl gibi) taksit yapıyorlar..

lastikleri alıp gitsen fiyatta çok fazla fark etmez sanırım verdikleri rakkamlar değişim ve balans dahil oluyor...

başka yerde de yine aynı paraya değiştirirsin hammallığa gerek yok :)

Hondolog
17 Mayıs 2016, 23:25
Balans var, ben lastiği motolastikten alıp orda taktırıyorum, tavsiye ederim. Güler yüz ve ilgi arayanlar unutmayın: siz dünyaya küserseniz, dünyada size küser.

Kenway
17 Mayıs 2016, 23:26
başlığa dördüncü yorumum millet beni buz motorda çalışıyor sanacak :)

evet kredi kartına küçük bir vade farkı ile (20-30 tl gibi) taksit yapıyorlar..

lastikleri alıp gitsen fiyatta çok fazla fark etmez sanırım verdikleri rakkamlar değişim ve balans dahil oluyor...

başka yerde de yine aynı paraya değiştirirsin hammallığa gerek yok :)

Lastik konusunda bilgili olman güzel.Ben lastik sübabıda değiştiricem.Lastiklerimin şimdiki sübabları kauçuk ve çatlaklarla dolu.Bende metal sibob kapağı taktırıcam.Daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.Buz motordakilerde öyle şöyledi.Senin bu konu hakkında düşüncen nedir ? Bu arada motorum Sym gts 250i evo

Tefoo
17 Mayıs 2016, 23:27
teşekkür ederim bilgilendirme için.

telike
17 Mayıs 2016, 23:59
İzmirdeki şubesi efsanedir yasin abi 10 numara ve her zaman ne istediysem her türlü yardımcı da oldu. İstanbuldakini bilemiyorum

Ahmet Turan Peker
18 Mayıs 2016, 00:59

Yeni değiştim balans makinası var

Sokollu
18 Mayıs 2016, 01:07
Kabataş tramvay durağının üstündeki sokakta kalıyor.

Balans yapmıyor çünkü balans makinesi yok :mrgreen:

Ellerinde eski tarihli lastik olacağını sanmıyorum, zira Michelin bayisi, lisanssız veya tamirciden bozma bir lastikçi değil.

Akhunturk
18 Mayıs 2016, 01:50
Konuyu açan arkadaş bence anket ekle :mrgreen:

Kabataş Buz Motor balans makinası bilgisi son durum ;

Var diyenler 4 , Yok diyenler 3 kişi
:thumleft:

Kenway
18 Mayıs 2016, 03:12
Bir karar verelim balans makinası var mı yok mu ? :queen:

oznkrçm
18 Mayıs 2016, 08:11
2 sene önce Cbf 600'ün lastiklerini değiştirmeye gittiğimde arkaya 180'lik 2011 yılından kalan Pirelli Scorpion Trialleri bu senin istediğin lastiğin muadili zaten bunu takalım hem bunlar kampanyalı diyen, tarihine bakmak istediğimde daha yeni diyerek lastiğe bakmamı engelleyen adeta üstüme yürüyen kaliteli hizmet vermesi ile ünlü firma.
Balans sorduğumda makinemiz yok denmişti o zamamlar.

Olcay Avşar
18 Mayıs 2016, 08:43
Balans makinesi var :)

Turan abiyle beraber bir hafta önce taktırdık lastik.

Levent
18 Mayıs 2016, 08:47

Balans varmış, demekki gidip görmeden yorum yapmak pek de doğru değil he ne dersin? :) :pr:

MotorKafa
18 Mayıs 2016, 08:50
Kabataş deyip durmayın içim bir hoş oluyor.

http://www.motosikletciyiz.com/myassets/products/816/pr_01_4816.png?rev=1397493248

ugurcan88
18 Mayıs 2016, 09:58
Alternatif olarak şirinevlerde Apo usta var Kuzgun motor... Hem balans makinesi var (bi ton paraya aldığını biliyorum) ayrıca işini çok düzgün yapar... gözünüz asla arkada kalmaz...

kurubuz
18 Mayıs 2016, 10:04
Kabataş deyip durmayın içim bir hoş oluyor.

http://www.motosikletciyiz.com/myassets/products/816/pr_01_4816.png?rev=1397493248

:mrgreen:

Bu da benden olsun ...

http://galeri8.uludagsozluk.com/455/this-is-kabatas-baby_606930.jpg

Emreerol
18 Mayıs 2016, 10:05
Anadolu yakasında böyle bir bayii var mıdır?

HAZZILHAR
18 Mayıs 2016, 10:11
Anadolu yakasında böyle bir bayii var mıdır?

Hasanpaşa Zenn Motor. Tavsiye ederim.

Ekarahan
18 Mayıs 2016, 10:50
@Emreerol hasanpaşa da eski buz motor yeni zenn motor var. bende lastiklerimi orada degiştirdim.

hafta sonu gidiceksen biraz kalabalık oluyor arayarak git. lastik satıyorlar ordanda alabilirsin kendinde götürebilirsin son olarak balans var :)

actros1
18 Mayıs 2016, 11:06
zenn motor..

Kenway
18 Mayıs 2016, 14:15
Demekki lastilerimi buz motordan alıyorum sağolun beyler.Bu arada metal sibob taktırıcam.Kauçuklar çatlıyor ve güvenmiyorum.Metal sibob kapağı taktırmak daha güvenli olucak herhalde ?

Tefoo
20 Mayıs 2016, 00:41
ben bugun geçerken kabataştan sordum, kredi kartına tek çekim yapıyorlarmış, lastikler + takma + balans 360 dedi. lastikleri getirirsek ise 60 tl olur dediler.