PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4 Haziran Gürcistan Gezisi

Exzina
17 Mayıs 2016, 09:24
Merhaba

4 Haziranda başlayan bir istanbul - gürcistan gezisi planlıyorum. 2 Hafta izin alacağım. Detayları daha netleştirmedim. Katılmayı düşünen veya daha önce bu rotayı yapmış arkadaşlarla fikir alış verişinde bulunmak isterim.

eXcitinG
17 Mayıs 2016, 19:12
Bende gelmek çok isterim de işlerim yogunlugundan gelemiyorum :(

mr.target
17 Mayıs 2016, 19:49
gideceginiz motor ne acaba ogrenebiliyim. ona gore eşlik edebilirmiyiz bakalım :)

Exzina
17 Mayıs 2016, 22:10
gideceginiz motor ne acaba ogrenebiliyim. ona gore eşlik edebilirmiyiz bakalım :) Honda Transalp 650

koraycbr
17 Mayıs 2016, 23:07
Merhaba şimdiden iyi yolculuklar.
Sınırdan sonrası için işinize yarayabilecek bir kaç bilgi paylaşayım.

Kimliğinizde soğuk damga olması gerekiyor. Buna oldukça dikkat ediyorlar.

Sınırlarını geçirince hemen karşı tarafta taksiciler,döviz büroları ile dolu bir yer var burada oyalanmadan yola devam edin. Gürcistan parası olan Lari almak için acele etmenize gerek yok. Sınırlamasına yakın yerlerde düşük olarak bozuyorlar yani zarar edersiniz. Sahilden devam eden yol dosdoğru Batuma gider. Sınırdan 10 km sonra Gonio kasabası var ve burada da duymanızı tavsiye etmem. Biraz tehlikeli özellikle hava karardıktan sonra.

Batuma girerken döviz bürolarından para değişimi yapabilirsiniz. Her gün harcayacağınız kadar bozdurmanızı tavsiye ederim. (sahte ihtimaline karşı)

Batumda hemen herkes Türkçe bilir yetecek kadar, konaklama yapacağınız yerle anlaşmadan önce odayı görmek istediğinizi söyleyin ve içinize sinmeyen yerde kalmayın. Fiyatlar uygun 40-80 lari arasında kahvaltı dahil konaklayabilirsibiz. Et ürünleri baken yani domuz genellikle.

Trafikte gürcüler çılgın gibi davranır beladan uzak durun, bir de inekler var tüm yollarda :)

Aklınıza takılan başka bir şey varsa sorun yoksa çok uzar :)

Herkese kazasız, belasız ve de masrafsız sürüşler