PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet ve Babayı İkna Yardıma İhtiyacım Var

safak1999
16 Mayıs 2016, 19:14
Merhaba arkadaşlar önce hikayemi anlatayım . Ben yazın babamın yanında çalışıyordum iyide para kazanıyordum dediki ne yapacaksın parayı bende motor alırım dedim . Babamda ne yapacan olum motoru dedi neyse 1 ay sonra ben karar vermiştim Özelliklede Şu küba çita kanuni breton sesi hızı olsun hoşuma gidiyordu. Babama dedimki baba gel motor alalım dedi babamda ehliyetini al ben sana 0 ını alacam dedi. Neyse zor kabullendim tamam dedim . Bu arada yaşım 16 ydı seneye alırım dedim a2 yi . A1 ehliyet çıkardılar onu alırım dedim babamda 2016 da ilk kayıt yaptıracağım zaman ne yapacan olum dedi tekrar 2. sinde çok geç kalmıştım 1 gün kalmıştı evrakları falan yetiştirmezdim babama yine söyledim babam nasıl yetiştirecen olum dedi napacan motoru dedi ben sana arabayı alırım dedi . Seneye son sınıf öğrencisiyim ne yapmam lazım ben ehliyeti kendi param ile alacam babam sadece motoru alacak . Lütfen yorumlarını bekliyorum tavsiyelerinizi bekliyorum .

Şimdi 8 Hazirana kadar evrakları götürmem lazım yoksa geç kalırım . Evraklarda bir sağlık raporu ve savcılık kaldı onlarda 2 günümü alır Lütfen taktik verin nasıl açarım konuyu nasıl hallederim. İyi günler

okoca
16 Mayıs 2016, 19:17
bence araba vaat etti ise, sen arabaya yürü, napcan motoru, ilerde arabayı satar motor alırsın, veya elindeki parayla istediğin zaman zaten motoru alabilirsin, arabayı alabilirmisin? :))) arabaya yürü sen baba sözü dinle.. ama deki baba hem motor hem araba eğliyeti alcam ozaman de..

safak1999
16 Mayıs 2016, 19:19
Abi öyle yapacam zatende önden motoru alacam sonra araba zaten yaşım yetmiyor . Abi gözünü sevim bütün arkadaşlar ehliyetleri aldılar birgün dolaşmaya gittiklerinde ben öyle bakıyorum sen söyle nasıl açarım konuyu

okoca
16 Mayıs 2016, 19:22
bence, motor eğliyetini al babayla sözleş, arac eğliyetine artık seneyemi olur yaşını bilmiyorum, araç eğliyetinide alacağım seneye de ozaman araba sözünü tutacaksın de, eğer anlaştık ise ben motor işini erteliyorum de, buradan yürü.. bilmiyorum vaat ettiği araba kaç bin tl lik arabadır da, hani en kötü 20bin tl olsa 1 yıl çalışman gerekir almak için, ufak bi motoru 125cc 150cc 1 2 ayda alırsın zaten..

şimdi bu bahsettiğin heves arkadaş meselesi herkez bunu o yaşlarda yaşıyor zaten ama, herkezin babası o yaşlarda oğluna araba almıyor bunu dikkate al. zaten arkadaşlarınla gezeceğiniz toplasan kaç defa olacak..

safak1999
16 Mayıs 2016, 19:24
aynen abi alacağım motor küba çita tarzı cg motor zaten yaşadım ilçe nüfusu 200.000 çok değil anladınmı büyük şehir değil seside iyi hızıda fiyatı 2-3 milyarı geçmez ehliyeti zaten ben alacam arabayı ancak seneye alabilirim abi yaşım 17

okoca
16 Mayıs 2016, 19:40
en kötü arabayı satar altına jilet gibi racing naked çekersin, diğer arkadaşlarında bakar bakar ağlar daha ne istiyon :))) benim yaşda 30.

muhtemelen babanın güvensizliği var, motorsiklet sonuçda bilinçsizce kullanılırsa eğitimsiz felan çok tehlikeli alettir, bu nedenle uzak durmanı öğütlüyor.

şimdi gaz açma hızlı sürme felan, helede gurup sürüşlerinde çok tehlikeli işler, fermuar düzeni felan muntazam uymak lazım, yaşdan dolayı adrenalin sana gaz açtırır, yariş felan yapmaya kalkarsınız aranızda, sıkıntılı durumlar, kendini frenliyecek bilince sahip olman gerekir..

hayat uzun önünde en az 50yılın var, çok dert etme kendine pisikolojik olarak, ilerleyen yaşlarda reşit olduğunda, kendi kararlarını alabilirsin.. diretmeni veya burnunun dikine gitmeni önermem..

düşündümde üniversite işinide hallederken aracın olsa çok daha güzel olur, arkadaş çevren çok daha hızlı oluşur,
her açıdan daha iyi olur, üniye giden kaç öğrencinin altında arabası var..

Rebulls
16 Mayıs 2016, 20:01
Benim valide de aynısı yapmıştı araba alırız dedi ve almadı klasik ebeveyn yalanı bunlar sakın kanma sen motor diye başlarinin etini ye pes etirirsin onları

ivan bebek
16 Mayıs 2016, 20:11
Kardeşim bizimkilerin parası olmasına rağmen kimse karışmasın işime diye kendim para biriktirdim sana da tavsiye ediyorum daha geç alırsın ama baban alırsa hiçbir zaman o keyfi tadamazsın

TrailBraking
16 Mayıs 2016, 20:20
Ailen araba almaz sana güzel kardeşim. New Jersey mi burası? Kendi paranı biriktirip her şeyi kendin halletmen gerek. Boşuna oyalarlar seni.

babaydar
16 Mayıs 2016, 20:31
Bir cgcinin daha hayalleri yıkılmış anlaşılan...

orh
16 Mayıs 2016, 21:04
babanla birlikte bir motosiklet eğitimine gidin sen eğitimine başla babanda oradaki hocalarla konuşsun ikna olacaktır

Merdo
16 Mayıs 2016, 21:48
cg al ve egzoz patlat, gerisi hikaye.

yürekçe
16 Mayıs 2016, 22:03
Umarim yukarıdaki tüm yorumlar sakadir!!!

Gozum,
Aileden gizli iş yapma. Var olan tüm güveni de yok edersin...
Babanı karşına al, hayallerini anlat. İleri ve güvenli surus akademilerinde gidip hocalarla gorusmesini sağla.
İki erkek olarak neden istemediğini sor, kaygılarını öğren ve endişelerini giderecegini, senin de endişe ettiğin konular olduğunu ve en büyük endisenin aileni uzmek olduğunu, onları sevdiğini, üzmek istemediğini soyle.
Konu zaten gelişir.

Unutma, güven her şeydir.

Sıkıntın olursa ozelden yaz, dertlesiriz ;)

KaskReis
16 Mayıs 2016, 23:42
Ekipman ne olacak onlarıda hallettinmi?

trapmania
17 Mayıs 2016, 00:09
Baba rızası alamazsan bulaşma derim başın belaya girince yine yanında onlar olacak

Sokollu
17 Mayıs 2016, 00:15
Baba sana bir iyi bir kötü haberim var diye konuya gir ,

Kötü haber motosiklet aldım ..

İyi haber ise kızmana gerek yok hayat zaten çok kısa değil mi deyip çek silahı babanı vur ::sapkaa::::145::

caglar48
17 Mayıs 2016, 05:52
bence, motor eğliyetini al babayla sözleş, arac eğliyetine artık seneyemi olur yaşını bilmiyorum, araç eğliyetinide alacağım seneye de ozaman araba sözünü tutacaksın de, eğer anlaştık ise ben motor işini erteliyorum de, buradan yürü.. bilmiyorum vaat ettiği araba kaç bin tl lik arabadır da, hani en kötü 20bin tl olsa 1 yıl çalışman gerekir almak için, ufak bi motoru 125cc 150cc 1 2 ayda alırsın zaten..

şimdi bu bahsettiğin heves arkadaş meselesi herkez bunu o yaşlarda yaşıyor zaten ama, herkezin babası o yaşlarda oğluna araba almıyor bunu dikkate al. zaten arkadaşlarınla gezeceğiniz toplasan kaç defa olacak..

Kardes egliyet degil ehliyet yemin ederim kafama takildi uyuyamadim yataktan kalktim cevap yaziyorum suan

yürekçe
17 Mayıs 2016, 09:07
Kardes egliyet degil ehliyet yemin ederim kafama takildi uyuyamadim yataktan kalktim cevap yaziyorum suan

motosikletçi değil misiniz, hepiniz takıntılısınız... :P
ama cümle esasen şöyle olmalıydı:
Kardes, egliyet degil, ehliyet. Yemin ederim ki; kafama takildiğından ötürü uyuyamadim. Yataktan kalktim cevap yaziyorum su an.

naapyim, uykum mu kaçsın yani?

caglar48
17 Mayıs 2016, 14:58
motosikletçi değil misiniz, hepiniz takıntılısınız... :P
ama cümle esasen şöyle olmalıydı:
Kardes, egliyet degil, ehliyet. Yemin ederim ki; kafama takildiğından ötürü uyuyamadim. Yataktan kalktim cevap yaziyorum su an.

naapyim, uykum mu kaçsın yani?

Gune kahkaha atarak basladim ne guzel bi yorummus hem iciniz rahatladi hemde eglendik ��