PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KM Ve Devir göstergesi takılır mı ?

TheGokay
16 Mayıs 2016, 11:59
Arkadaşlar 150cc lik atv mde devir ve km göstergesi yok.Yani stock olarak sadece boş ve geri vites göstergesi var.Bunlara ek olarak devir ve km göstergesi takılabilir mi ?

Cevaplarınızı bekliyorum :)

bikerboi
16 Mayıs 2016, 12:04
Sonradan takılabiliyor diye biliyorum, ama ne kadar sağlıklı olur veya ne kadar doğru ölçer bilemem. Aliexpress gibi sitelere "aftermarket speedometer" yazarsan bir şeyler bulabilirsin.

Thracian
16 Mayıs 2016, 12:15
KM göstergesi tekerleklere bir şekilde uydurulur ama devir göstergesinin sensörü bir çok motorda kranktan okuma yapıyor bu yüzden devir göstergesi montajı belki sorunlu olabilir.Bunun dışında emin değilim ama distribitör veya ateşleme sistemine bağlıda devir okuma yapılabiliyor.

TheGokay
16 Mayıs 2016, 12:21
KM göstergesi tekerleklere bir şekilde uydurulur ama devir göstergesinin sensörü bir çok motorda kranktan okuma yapıyor bu yüzden devir göstergesi montajı belki sorunlu olabilir.Bunun dışında emin değilim ama distribitör veya ateşleme sistemine bağlıda devir okuma yapılabiliyor.

Telefonda olduğum için tam bakamıyorum.Uygun fiyatlı devir saati ve km saati bulabilirmisiniz dediğiniz ateşlemeye uygun.ateşlemeye göre uyduruluyomuş

tyfn06
16 Mayıs 2016, 12:34
Kardeşim takılır .
Şöyle ki atvnin aksına rediktor uydurman lazm şayet bu işlem biraz sıkıntılı ebay dan elektronik speedmetre al mıknatıslı güzel bi kalibrasyon la %5yanilma payi olur .
Devir saati mevzusuna gelince 2 cesit var birisi mekanik bunu yaptrman çok zor değmez .
İkincisi elektromanyetik bunu her yerden temin edersin dandik bi scooterde bile var .
Bu devir saatinde 3 kablo var biri bobine biri şaseye biri +kutbuna baglandimı olur .
Şimdi bazıları nasıl olcak vs gibi boş eleştiride bulunacak .
Krankin dönme hızına bağlı statorun ürettiği elektorigi devir saati hesaplar ve kadranı yükselir .
Ben kendi bildgm şekilde yazdm yazm hatalarm varsa Affola .

TheGokay
16 Mayıs 2016, 15:03
Kardeşim takılır .
Şöyle ki atvnin aksına rediktor uydurman lazm şayet bu işlem biraz sıkıntılı ebay dan elektronik speedmetre al mıknatıslı güzel bi kalibrasyon la %5yanilma payi olur .
Devir saati mevzusuna gelince 2 cesit var birisi mekanik bunu yaptrman çok zor değmez .
İkincisi elektromanyetik bunu her yerden temin edersin dandik bi scooterde bile var .
Bu devir saatinde 3 kablo var biri bobine biri şaseye biri +kutbuna baglandimı olur .
Şimdi bazıları nasıl olcak vs gibi boş eleştiride bulunacak .
Krankin dönme hızına bağlı statorun ürettiği elektorigi devir saati hesaplar ve kadranı yükselir .
Ben kendi bildgm şekilde yazdm yazm hatalarm varsa Affola .

Önerebileceğiniz gösterge var mı uygun fiyatlı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

http://m.aliexpress.com/item/32244567827.html

Rpm ölçer olarak bu olur mu ?

MD.Murat
16 Mayıs 2016, 15:10
Teker çapı, vites oranlarının hepsi biliniyorsa eğer, km saati ve bu km saatinden devir hesaplama yapılabilir. Sadece bisikletlerdeki mıknatıslı km sayacı bile uygun veri ile bunu yapabilir ama bu yazılıma sahip bir aygıt var mı hiç bilmiyorum.

TheGokay
16 Mayıs 2016, 15:12
Teker çapı, vites oranlarının hepsi biliniyorsa eğer, km saati ve bu km saatinden devir hesaplama yapılabilir. Sadece bisikletlerdeki mıknatıslı km sayacı bile uygun veri ile bunu yapabilir ama bu yazılıma sahip bir aygıt var mı hiç bilmiyorum.

Vites yok ileri geri boş ;)

pertry
16 Mayıs 2016, 15:22
Devir göstergesi elimde adetli mevcut ateşleme bobininden kabloyu takıyosun hepsi bu sana 50 tl den verebilirim

TheGokay
16 Mayıs 2016, 15:34
Devir göstergesi elimde adetli mevcut ateşleme bobininden kabloyu takıyosun hepsi bu sana 50 tl den verebilirim

Aliexpresstekini almayı düşünüyorum

vitalx
16 Mayıs 2016, 16:51
Merhaba, ilk motorum için almıştım devir sensörünü bujiye takmıştık. http://www.ebay.com/itm/Trail-Tech-Replacement-Vapor-Stealth-Computer-/390912890991?hash=item5b0439586f:g:~~4AAOSw7FRWT8a S&vxp=mtr

TheGokay
16 Mayıs 2016, 19:39
Merhaba, ilk motorum için almıştım devir sensörünü bujiye takmıştık. http://www.ebay.com/itm/Trail-Tech-Replacement-Vapor-Stealth-Computer-/390912890991?hash=item5b0439586f:g:~~4AAOSw7FRWT8a S&vxp=mtr

Bir öğrenciye göre pahalı :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Bunu almayı düşünüyorum bağlantıları nasıl yapacağım açıklarsanız sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

http://www.ebay.com.au/itm/400976861689

weirdo1
16 Mayıs 2016, 20:40
Devir göstergesini hızı ne yapıcan kardeş, bizde varda biz bakıyomuyuz.

TheGokay
17 Mayıs 2016, 09:01
Devir göstergesini hızı ne yapıcan kardeş, bizde varda biz bakıyomuyuz.

Karbüratör ü temizleyip performans hava filtresi takıcam.Yani karbüratörü ayarlarken deviri görmem lazım :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Şu devir saatindeki 3 kabloyu nasıl bağlıcam.Kırmızı +,siyah - ,diğer kabloyu ateşleme bobinine nasıl bağlıcam? Kabloyu bi yerden açıp içine ek falan mı yapıcam ?