PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Düşük devirde tekleme ve yag lambası sorunu

spxwOw
15 Mayıs 2016, 21:07
Merhabalar , arkadaşlar motorun yagı 200 km önce degişti tam 2.6 litre koydum kendim yanımda ustayla filtrede degişti ama daha sonra o günün ertesi gün yolda giderken birden motor yag lambası yandı yanar yanmaz saga çekiyordum bir baktım söndü bende devam ettim ama sonra dedim heralde yagı az koyduk ondan giderken bir anlık az gördü biraz daha ekliyim o yag ölçen çizgidede ilk kısım domuş çarpıların başındaydı yag sonra kendim aldım bir 300 ml 400 ml daha ekledim göz kararı ama bu seferde motorda hararet başladı güç kaybı vites geçişleri zorlaştı boşa araz gaz vere vere zor geçiyor , ve bugün motorla durdum bir 30 dk sonra yeniden bindim yag lambası yandı bu sefer dolu oldugu halde sonra calıstırdımbiraz bekledim az birşey hareket ettim söndü ama motor yanıyor yani hemen 1 dakika calıstır calıstırmaz 60 a geliyor derece yolda giderken hava soguk ortalam hızda gidiyorum öncden 70 75 de olan şimdi 85 den aşagıya inmiyor . Şimdi içindeki yagı azaltmayı düşünüyorum galiba fazla kaçırdım bu seferde birde motor 25500 de şuan bujisi hiç degişmemiş onu degiştiriyim diyorum ön arka dişli siparişide verdim onu sipariş verme nedenimde motor böyle 2000 devirde tekliyor bildigin yani ama bu ilk yag degişimi zincir yeni takıldııgnda 200 km önce yani ilk bindigimde vitesler rahat o tekleme gitmiş bastımı gidiyor taş gibiydi sonradan yeniden eski haline döndü
bujiden yapıyor olabilir diye düşündüm bende düşük deviri sizinde fikirlerinizi ögrenmek istiyor merak ediyorum