PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yaz sezonu 2500km Seyahat Güzergah

caglar48
15 Mayıs 2016, 18:40
Evet arkadaşlar daha önce ege turu gibi ufak geziler yapmıstım 600 700kmlık. Bu planladıgım rotaya 5 Haziranda başlamayı duşunuyorum İzmir, Kuşadası , Marmaris ve Antalyada kalmayı planlıyorum. Bu gezide yanıma öyle abartı şeyler almayı pek dusunmuyor kıyafetleri kargo ile gonderecegım gıdecegım yere Bi sırt çantası yeterlı olur dıye dusundum. Aramızda bu konularda tecrubelı kısıler vardır tavsıyelerıne acıgım. Yola cıkacagım motor ducati M696 Yolda rahat etmek ıcın stompgrip taktıracagım ufakta olsa faydası olur dıye dusundum yorumlarınız ıcın sımdıden tesekkurler

http://i.hizliresim.com/0DjPPo.png (http://hizliresim.com/0DjPPo)

Fatihkjan
15 Mayıs 2016, 19:51
Kardesim bunu hangi programdan ve nasil yaptin ?

caglar48
15 Mayıs 2016, 20:15
Kardesim bunu hangi programdan ve nasil yaptin ?

Yandex map

Rebulls
15 Mayıs 2016, 20:18
Canım çekti be 😋😋 Antalya da termasos antik kentine ugramalisin yollar muhteşem

caglar48
15 Mayıs 2016, 20:39
Canım çekti be ���� Antalya da termasos antik kentine ugramalisin yollar muhteşem

Not aldım gozumden kacmaz umarım :)

Rebulls
15 Mayıs 2016, 20:43
Antalya da 21 kişilik grubumuz var her pazar ve perşembe günleri gezilerimiz var misafirimiz olabilirsin

caglar48
15 Mayıs 2016, 20:46
Antalya da 21 kişilik grubumuz var her pazar ve perşembe günleri gezilerimiz var misafirimiz olabilirsin

Geldiğimde aksilik olmazsa günlerde uyuşursa neden olmasın bi cayınızı içerim :)

afyonlu003
15 Mayıs 2016, 20:47
Merhabalar hocam çok güzel bi yol çizmişsin bende askerden sonra aynı şekilde yapmayı düşünüyorum :) yazın ben de hemen hemene aynısını yaptım sayılır. Ben genellikle çadır da kaldım mesela Marmaris'te çubucak çadır kampı var on numara yer çadırın olmasa bile ordan kiralaya bilirsin. Antalya tarafında ise Olymps var orda kalacak yerler uygun vr de çok güzeldir tavsiye ederim. Ha bu arada benim yazdığım yazıyı da okuya bilirsin :) yol Hakkı'nda merak ettiğin birşey olursa yardımcı olurum.

caglar48
15 Mayıs 2016, 20:58
Merhabalar hocam çok güzel bi yol çizmişsin bende askerden sonra aynı şekilde yapmayı düşünüyorum :) yazın ben de hemen hemene aynısını yaptım sayılır. Ben genellikle çadır da kaldım mesela Marmaris'te çubucak çadır kampı var on numara yer çadırın olmasa bile ordan kiralaya bilirsin. Antalya tarafında ise Olymps var orda kalacak yerler uygun vr de çok güzeldir tavsiye ederim. Ha bu arada benim yazdığım yazıyı da okuya bilirsin :) yol Hakkı'nda merak ettiğin birşey olursa yardımcı olurum.

Marmaris , Kuşadası ve izmirde evimiz oldugu ıcın çadıra gerek yok fakat antalya tarafına hıc motorla gecmedım oranın yolu hakkında pek bılgım yok kıyı serıdını motorla daha once gecmıstım, Sizi yolda zorlayan ne oldu ve ne gıbı ıhtıyaclarınız oldu ?

afyonlu003
15 Mayıs 2016, 21:14
Marmaris , Kuşadası ve izmirde evimiz oldugu ıcın çadıra gerek yok fakat antalya tarafına hıc motorla gecmedım oranın yolu hakkında pek bılgım yok kıyı serıdını motorla daha once gecmıstım, Sizi yolda zorlayan ne oldu ve ne gıbı ıhtıyaclarınız oldu ?

Fethiye'den Antalya yoluna bağlanınca sıkıntı orda başladı kıyı şeridi tamamen erimiş ve genellikle tek şeritti bu da baya zorlaştırdı ama sağ tarafın Deniz olunca manzara eşliliğinde güzel yol gibi geliyor :) Kumluca'da sonra kemer yolu güzel ama gece geçeceksen ben gibi hata yapıp yedek ampül almadan çıkma çünkü yolda ekstra dan ışık yok ve ampül patlarsa acayip sıkıntı çekrsin onun haricinde lastik tamir seti al mutlaka yollarda ne ararsan var.

caglar48
15 Mayıs 2016, 21:19
Fethiye'den Antalya yoluna bağlanınca sıkıntı orda başladı kıyı şeridi tamamen erimiş ve genellikle tek şeritti bu da baya zorlaştırdı ama sağ tarafın Deniz olunca manzara eşliliğinde güzel yol gibi geliyor :) Kumluca'da sonra kemer yolu güzel ama gece geçeceksen ben gibi hata yapıp yedek ampül almadan çıkma çünkü yolda ekstra dan ışık yok ve ampül patlarsa acayip sıkıntı çekrsin onun haricinde lastik tamir seti al mutlaka yollarda ne ararsan var.

Kit ve ampul almayı dusunuyorum ama motora takabılecekmıyım orası muamma :D

afyonlu003
15 Mayıs 2016, 21:27
Kit ve ampul almayı dusunuyorum ama motora takabılecekmıyım orası muamma :D

O anda öğrenirsin abicim :)) ama yola çıkmadan önce bi bak Nasıl takılır eder diye valla ben aşırı derece zorlandım o gece karanlıkta kısalar patlak uzunlar Allah'a emanet gitmesi çooook zor bişey :)

poyraz
15 Mayıs 2016, 22:20
Peki gece kalacağın yerler belli mi?bu turun maliyeti hakkında bilgi verebilir misin

Rebulls
15 Mayıs 2016, 22:28
Antalya Kemer yolu da sıkıntılı şuanda 10 km kadar çalışma var yol berbat

caglar48
15 Mayıs 2016, 22:53
Peki gece kalacağın yerler belli mi?bu turun maliyeti hakkında bilgi verebilir misin

Evet kalacagım yerler belli kendi evlerimde kalcam o yuzden konaklama masrafım yok tek masrafım benzın ve harcamalar olacak tahmınım 700 lira benzın olsa dıger kısısel harcamalarım olur.

RidetoLive.
16 Mayıs 2016, 00:50
Merhabalar yazın benzer bir rotayı bende yapmayı planlıyorum. Kuşadası'ndan yola çıkıp sahil şeridinden antalyaya kadar gideceğim nasip olursa.Yanıma bir kaç temel eşya bide taşıyabilirsem ufak bir çadır almayı planlıyorum ekonomik yönden sıkıntı yaşamamak için.Gezilcek yer için bende sizin gibi fikir topluyorum beğendiklerim arasında fethiye/kabak koyu var diğer kaş kalkan ölüdeniz gibi bilinen yerleri örnek olarak söylemiyorum orları gezmem şart zaten.şimdiden iyi yolculuklar takipteyim :)

Merdo
16 Mayıs 2016, 01:08
öğrenci adamsın, çadırda kalma 5 yıldızlı hotelde kal. keh keh

iyi yolculuklar.

caglar48
16 Mayıs 2016, 02:11
Merhabalar yazın benzer bir rotayı bende yapmayı planlıyorum. Kuşadası'ndan yola çıkıp sahil şeridinden antalyaya kadar gideceğim nasip olursa.Yanıma bir kaç temel eşya bide taşıyabilirsem ufak bir çadır almayı planlıyorum ekonomik yönden sıkıntı yaşamamak için.Gezilcek yer için bende sizin gibi fikir topluyorum beğendiklerim arasında fethiye/kabak koyu var diğer kaş kalkan ölüdeniz gibi bilinen yerleri örnek olarak söylemiyorum orları gezmem şart zaten.şimdiden iyi yolculuklar takipteyim :)

Marmariste cadırınızla cubucakta 1 gece kalabılırsınız güzel yerdir.Marmariste kızkumuna gıtmenızı onerırım turkıyede benzerı olmayan bıryer :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:08 ----------

öğrenci adamsın, çadırda kalma 5 yıldızlı hotelde kal. keh keh

iyi yolculuklar.

Öğrenci adamım sonucta yazlıgımda kalcam lanet olsun 5 yıldızlı hotele para yetmiyor keh keh :D:D Teşekkurler iyi temennın ıcın

YouSuffer
16 Mayıs 2016, 10:30
3 gündür düşünüyorum - eşyalarımı kargolatıcam - nedemek yahu bunu anlamadım rota güzel çağlar ama ducati ile rahat edemiyeceksin, 2 li soft yan çanta alabılırsın sırt çantası takarsan belin 2 güne gider. 3 Temmuzda ege turundayız biz gidip geleyim bilgi veririm sanada :)

enxdesign
16 Mayıs 2016, 10:55
O rotanın böylesini yapmıştım. Bence dönüş yolunu değiştir. Aynı yollardan geri dönmek o kadar zevkli olmaz.

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/10443230_1435679953378080_6579056511672496344_o.jp g

Facebook'u olan arkadaşlar buradan gezi fotoğraflarına ulaşabilir.
https://www.facebook.com/enes.ayyuz/media_set?set=a.1435655520047190.1073741838.100008 082671854&type=3

Sayfa hatalı açılıyorsa, profilimden > fotoğraflar > Hyosung GT250R ile Güney Turu - 2500KM galerisine tıklayabilir.
https://www.facebook.com/enes.ayyuz

RamuthRa
16 Mayıs 2016, 10:59
4 sene önce Antalya-Bodrum arası rotayı ben de yapmıştım. Tavsiyem, Bodrum' dan feribota binip Datça' ya gitmeniz, oradan Bozburun tarafına geçip akabinde Marmaris' e geçebilirsiniz. Fethiye-Antalya arası yolu da sahil şeridinden giderseniz çok eğlenceli çok güzel yollar. Patara Plajı gibi yerlerde durup iki denize girip de devam edebilirsiniz. Benim Ankara' dan çıkıp tekrar dönüşüm toplam 2501 km. tutmuştu, 2500 tl harcamıştım :) Antalya, Kaş ve Demre' de kamp; Dalaman, Marmaris ve Bodrum' da pansiyonda kalmıştım.

caglar48
16 Mayıs 2016, 14:38
3 gündür düşünüyorum - eşyalarımı kargolatıcam - nedemek yahu bunu anlamadım rota güzel çağlar ama ducati ile rahat edemiyeceksin, 2 li soft yan çanta alabılırsın sırt çantası takarsan belin 2 güne gider. 3 Temmuzda ege turundayız biz gidip geleyim bilgi veririm sanada :)

Ermanim toplam kalacagim sure 20 gun bunun 15 gununu marmwriste gecirmeyi planliyorum direk marmarise kargolatip esyalari yanimada 1 sirt cantalik esya almayi planliyorum arada kalacagim yerler icin

mi1954
16 Mayıs 2016, 15:22
benim önerim; yolun başlangıcında sıkıcı, bol trafikli ve radarlı yalova- bursa-susurluk yoluna çıkmamak için istanbul bandırma feribotunu kullanmak, antalya dönüşünde de bursa yenikapı feribotu kullanılabilir. böylece yorulma katsayısı ciddi oranda azaltılabilir.

caglar48
16 Mayıs 2016, 15:39
O rotanın böylesini yapmıştım. Bence dönüş yolunu değiştir. Aynı yollardan geri dönmek o kadar zevkli olmaz.

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/10443230_1435679953378080_6579056511672496344_o.jp g

Facebook'u olan arkadaşlar buradan gezi fotoğraflarına ulaşabilir.
https://www.facebook.com/enes.ayyuz/media_set?set=a.1435655520047190.1073741838.100008 082671854&type=3

Sayfa hatalı açılıyorsa, profilimden > fotoğraflar > Hyosung GT250R ile Güney Turu - 2500KM galerisine tıklayabilir.
https://www.facebook.com/enes.ayyuz

Zevkle baktım fotograflara cok guzel bı gezı olmus paylasımınız ıcın tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

benim önerim; yolun başlangıcında sıkıcı, bol trafikli ve radarlı yalova- bursa-susurluk yoluna çıkmamak için istanbul bandırma feribotunu kullanmak, antalya dönüşünde de bursa yenikapı feribotu kullanılabilir. böylece yorulma katsayısı ciddi oranda azaltılabilir.

Feribotta motor ne kadar acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

4 sene önce Antalya-Bodrum arası rotayı ben de yapmıştım. Tavsiyem, Bodrum' dan feribota binip Datça' ya gitmeniz, oradan Bozburun tarafına geçip akabinde Marmaris' e geçebilirsiniz. Fethiye-Antalya arası yolu da sahil şeridinden giderseniz çok eğlenceli çok güzel yollar. Patara Plajı gibi yerlerde durup iki denize girip de devam edebilirsiniz. Benim Ankara' dan çıkıp tekrar dönüşüm toplam 2501 km. tutmuştu, 2500 tl harcamıştım :) Antalya, Kaş ve Demre' de kamp; Dalaman, Marmaris ve Bodrum' da pansiyonda kalmıştım.

Bodrum ören akyaka yollarını geçmek ıstemıyorum belkıde guzergahın en guzel yolu dıyebılırız