PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abi, motorunu çaldırdım. Sen üzülme!

acemi60
14 Mayıs 2016, 15:55
Twitter da gezerken ilginç bir mesajla karşılaştım. Honda servisi elemanı adama aşağıdaki mesajı atmış. Honda'nın müşteri bilgilendirmede gösterdiği özene hayran kaldım. Unuttum yahu. Ne ondaydı. :)
https://pbs.twimg.com/media/CiWxHktUYAE4NSf.jpg
https://twitter.com/tepkimaze

spxwOw
14 Mayıs 2016, 16:02
Yok artık gerçekmi bu ya , bu duruma harbi ne denir bilmiyorum ama bir defa o mesaj atan kişinin yüzsüzlügümü diyim yoksa ne yapıcagını şaşırıp böyle bir mesajmı attı diyim bilemedim

berkay3212
14 Mayıs 2016, 16:02
Honda beylikdüzü marmarada servis müdürüydü sanırım bu çocuk. Doğruysa rezalete bak whatsapptan böyle bildireceklerini sanmam.
İşte bu servislere güvenip kaza durumunda motorumuzu bırakıyoruz.

Eagle7
14 Mayıs 2016, 16:04
yoogghhh daha neler :)

cıbırlover1
14 Mayıs 2016, 16:05
Enterasan bir durum olmuş .Gerçek oldugunu düşünmüyorum ancak gerçekse servise veren kisi motorunun sıfırını bayiden alması gerekir diye düşunüyorum.. Rahatlığa bak bilgin olsun diye yazmis birde :queen:
Biz motorlarimizi yetkile servise her biraktigimizda km miz sisteme giriliyor eğer teslim alirken kilometre dahi arttiginda sikayette bulunursaniz o bayinin basi ağrir diye dusunuyorum ..
Ben kaza yaptigimda motorum hic birsey olmamasina ragmen parca bekleniyor eksper bekleniyor sigorta parayi odeyecek diye vs 20 gün bekletildim ve km sadece 1 km artmisti 20 günde.. O da hergun disari cikarirken artmistir diye dusunuyorum... Yada parcalardan sonra test surusu icin..

berkay3212
14 Mayıs 2016, 16:07
Enterasan bir durum olmuş .Gerçek oldugunu düşünmüyorum ancak gerçekse servise veren kisi motorunun sıfırını bayiden alması gerekir diye düşunüyorum.. Rahatlığa bak bilgin olsun diye yazmis birde :queen:
Biz motorlarimizi yetkile servise her biraktigimizda km miz sisteme giriliyor eğer teslim alirken kilometre dahi arttiginda sikayette bulunursaniz o bayinin basi ağrir diye dusunuyorum ..
Ben kaza yaptigimda motorum hic birsey olmamasina ragmen parca bekleniyor eksper bekleniyor sigorta parayi odeyecek diye vs 20 gün bekletildim ve km sadece 1 km artmisti 20 günde.. O da hergun disari cikarirken artmistir diye dusunuyorum... Yada parcalardan sonra test surusu icin..

Koskaca bayi motosikletin km telini söker yada geri çeker bir şekilde halleder bence. Ama bu olay yalan belliki.

RiDeR_2
14 Mayıs 2016, 16:20
.ikmeseler bari diycem ama .ikseler yeri yani

gungenir
14 Mayıs 2016, 17:29
Tanıdığı, samimi olduğu bir müşterisine şaka yapmış.
Oradaki çalışma prensibi nasıldır bilemiyorum ama servise verdiğiniz motosikletin çalınmasından korkmanıza gerek yok. Sıfırını vermek zorundalar. Az kullanılmış 2. el bile olmaz. Sıfır. Yada motorun bir yeri çizildi diyelim. Boya atamıyorlar, çizilen parçayı komple yenisiyle değiştiriyorlar.
Hondaya para veren kapı gibi servisi var diye veriyor. Göz açtırmazlar adama...

ivan bebek
14 Mayıs 2016, 17:36
Eski evimizin altında çinli motosikletler satan bir motor bayisi ve yanında servisi vardı.motorlarla gezmeyi geçtim tek teker yapışlarını izleyerek büyüdüm.ama hondada olması gerçekten şaşırtıcı

Mertcan00
14 Mayıs 2016, 17:52
Aslında iyi fikir 2.el alıp servise vericen servisten çalıcan sonra 0 nı talep edicen :queen:
umarım ciddiye almazsınız şimdi bu yazıyı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

http://i.hizliresim.com/MJ5aOk.png
son durum :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:46 ----------

Yanlış anlamadıysam motoru Ağustosta bayii ye bırakmış arkadaş tamir için Ocakda tamir edilmiş motor müşteri işleri yüzünden ilgilenmemiş gidip ödeyip almamış sonra bu şekilde bir mesaj ulaşmış kendine whatsappdan sonrasında bunu yaymış müşteri Hondada az önce attığım yazıyı göndermiş müşteri mesajların devamını paylaşlmış bayi 15 gün sonrasında olucaklarından sorumlu olmadıklarını belirtmiş çalındı yapılabilinicek bir şey yok demiş.

MeNGuC
14 Mayıs 2016, 18:09
Japon abi olurmu hiç kulen yalan :bounce:

oluroyle
14 Mayıs 2016, 18:14
Kimsenin günahına durduk yerde girmeye gerek yokta.. Olabilitesi var şimdi.. Müşterilerin motorlarına binen servis elemanını çok görmüşlüğüm var..

atheras
14 Mayıs 2016, 18:45
intihar sebebi

Ros1n2
14 Mayıs 2016, 19:05
Adam şakasına takılmış belliki

trapmania
14 Mayıs 2016, 19:08
Kim kim koparıyo herkes kendı payının yani

Kırıkpedal
14 Mayıs 2016, 19:17
Yaw ne rahasizlik vermesi hic olur mu oyle sey .Yok hayir bi de dert edinmissin :):)

BarisC
14 Mayıs 2016, 19:26
Muhatap kişiyi arayıp olayın doğruluğunu bile sorgulamamışlar motoru çalınan kişinin dediğine göre.
Eğer troll değilse bu kadar aymaz olmak yaşanan olaydan, ayıptan öte bir şeydir.

acemi60
14 Mayıs 2016, 20:46
Honda TR "motor serviste duruyor" dediğine göre çalıntı haberi asılsız. Fakat motorun sahibi "servis çalışanının mesajları telefonumda duruyor" demiş. İki olasılık var. 1- Motosiklet sahibi iftira atıyor. 2- Servis adamın motorunu serviste bekletme vurdum duymazlığına karşı kurnazca(veya aptalca) bir çözüm bulmuş.

Mertcan00
14 Mayıs 2016, 20:49
Honda TR "motor serviste duruyor" dediğine göre çalıntı haberi asılsız. Fakat motorun sahibi "servis çalışanının mesajları telefonumda duruyor" demiş. İki olasılık var. 1- Motosiklet sahibi iftira atıyor. 2- Servis adamın motorunu serviste bekletme vurdum duymazlığına karşı kurnazca(veya aptalca) bir çözüm bulmuş.
Yukarıda aynısını yazdım :)

acemi60
14 Mayıs 2016, 21:09
Yukarıda aynısını yazdım :)

Bu olay benim başıma gelen bir problemi hatırlattı. Yeni aldığım CBF150 motorumu Honda yetkili servisi D&B Motor'a bırakmıştım. Tekleme sorunu vardı. Bir hafta beni aramadılar. Sonunda dayanamadım. Ben onları aradım. "Motorda tekleme sorunu yok. Gelin alın" dediler. Eminim ki ben aramasam onlar beni hiç aramayacaktı. Gidip kilometre saatine baktığımda 1 km yapılmıştı. Tekleme olup olmadığına bakmamışsınız" dedim. Çünkü 5-10 km kullandıktan sonra yani motor ısındıktan sonra oluyordu. Sonuç: servis sorumlusu ve ardından patron ile münakaşa. Bu sekilde başlayan ve devamı da gelen olaylar sonunda "Honda'ya alerjisi olanlar" arasına bende katılmıştım. Neyse ki o günler geride kaldı.

Green Arrow
14 Mayıs 2016, 21:22
Abi bu işin markası yok. Kimse kusura bakmasın ama en popüler ve elit marka da olsa çalışan Türk. Milletimizin dürüstlük ve ahlak seviyesi ortada. Bu ülkede işini ve malını canın kadar takip etmen lazım. Yoksa başına herşey gelir...

kahraman1
14 Mayıs 2016, 21:29
İyi fiyat verdiler dayanamadik sattik abi derler yakinda :)