PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gözlük kullanan biri için kask ve gözlük tavsiyesi?

serkanfb
14 Mayıs 2016, 09:42
merhaba arkadaşlar uzun yıllar aradan sonra istedigim motoru aldım.motor için kask olarak LS2 FF351 Aldım buna dikkat etmedim gözlük kullanıyorum takması zor oluyor işkence gibi.öneriniz olan varmı nasıl bir kask almam lazım yada gözlük.

shruikan
14 Mayıs 2016, 09:56
Lens kullan.

Agathor
14 Mayıs 2016, 09:57
Ince telli gozluk kullanabilirsiniz her kaskla yada lens secenegi var.o da olmadi ben agv k5 kullaniyorum gozluk yeri var yumusak kemikli gozluk kullanmama ragmen rahatsiz etmiyor

serkanfb
14 Mayıs 2016, 09:58
lensde proplem çok oluyormuş.başka öneriniz.

MoKo777
14 Mayıs 2016, 10:16
Full face değil ama shark raw alabilirsin.Ben shark raw kullanıyorum gözlük kullanmıyorum ama gözlükle takılacak kadar boşluk var gayet rahat olcağını düşünüyorum.

ccc67
14 Mayıs 2016, 11:24
Ben lens kullanıyorum ne problemi

omerbguclu
14 Mayıs 2016, 11:28
Ben lens kullanıyorum ne problemi

Aniden saga sola bakmalarda lens kaymiyormu birde kurumuyormu lens

EverHarD*
14 Mayıs 2016, 11:35
Hocam normalde gözlük kullanıyordum hala arada sırada kullanırım tabi ki

Ama lens ayrı bir dünya sadece deneyin bir çok insan bişiler anlatıyor.
Lens kullanıyorum ve açık ve temiz görüyorum.

Eğer kask'ın içinde gözlük kullanırsanız ve kaza yaparsanız o gözlüğün kask ın içinde patladığını düşünün.

shruikan
14 Mayıs 2016, 13:00

lensin ağırlığı ne ki kaysın?

refleks olarak gözlerini kırpıyorsan kuruma-muruma olmaz.

ermanay
14 Mayıs 2016, 13:20
3 yıldır lens kullanıyorum,daha önce gözlük kullanırken ince saplı gözlük kullanıyordum ama yine de yanlardan baskı yapıp havaya kalkabiliyordu biraz.Açıkçası bir türlü rahat edemedim gözlükle.

Lens denemenizi tavsiye ederim.Yumuşak ve oksijen geçirgenliği fazla olan lensler sizi oldukça rahatlatacaktır.Uzun süreli kullanımlarda lens göz kuruluğu yapabilir bunun için doktorunuzla görüşerek suni gözyaşı kullanabilirsiniz. Eğer lensten çekinceleriniz varsa lens kullanımını minumuma indirebilirsiniz. Evde gözlük kullanıyorum ve kesinlikle lensle uyumuyorum,şuana kadar bir problem yaşamadım.

Ms_TunC
14 Mayıs 2016, 14:10
Gözlüğü çıkart, kaskı tak sonra gözlüğü tak. Veya kaskın güvenliğini sıfırla, yani iç pedleri çıkart. Tavsiye edilmez elbette. O zaman gözlüğü çıkartmadan direkt takabilirsin kaskı. Ama dediğim gibi kask hiç güvenli olmaz.
Ben de gözlüklüyüm. 13 senedir başka alternatif bulamadım. ls2 ff351 kullanıyorum ilk önerdiğimi yapıyorum başka çare yok. Gözlüğün mü var derdin var. Daha buğu konusu var. :pr:

Darkcity2000
14 Mayıs 2016, 14:17
Önce gözlük korumalı montun on ceplerine yada kayışına asılır sonra blaklavalar giyilir üstüne kask giyilir sonra asılı oldugu yerden gözlük alınır o an terlemiş olan alın kenarlarından kaydırılarak şak diye giyilir..en kolay yolu bu..

omerbguclu
15 Mayıs 2016, 03:17
lensin ağırlığı ne ki kaysın?

refleks olarak gözlerini kırpıyorsan kuruma-muruma olmaz.

Daha once kullandim birden saga veya sola bakinca lensim kayiyordu gozumun icinde

orh
15 Mayıs 2016, 08:31
ben de gözlük kullanıyorum her kaskı takıp sonra gözlüğü takıyorum bende rahatsızlık olmuyor ama özellikle gözlük kanalları olan kasklar var bunlar çok daha iyi benim kullandığım model caberg yanda gözlük kanalları olan kask al sorun yok

erhan_39
15 Mayıs 2016, 08:59
ben shark evo one aldım gözlük kullananları düşünürek kanal yapmışlar.tavsiye ederim.

simurgg
15 Mayıs 2016, 09:11
Schuberth C3, cene acilir kask. Takarken gozlugu takip cikarmaya gerek yok, taktiktan sonra gozluge herhangi bir noktadan baski yok, cok rahat. Gozluk takmanin en ufak bir dezavantajini hissetmiyorum (herhangi bir kaza durumunda ne olur bilmem).

atheras
15 Mayıs 2016, 11:13
Daha once kullandim birden saga veya sola bakinca lensim kayiyordu gozumun icinde

yanlış lens tercihi çapı gözünüze büyük ya da küçük geliyordu büyük ihtimal ayrıca dandik bir marka kullanıyor da olabilirsiniz gözlükten sonra lense geçince dünya varmış be demiştim

shruikan
15 Mayıs 2016, 11:48

iyi bi doktora gidecen, gözünün çapına, bombesine tam oturan lensi alırsan hiçbi şey olmaz.

serkanfb
15 Mayıs 2016, 12:29
tüm arkadaşların yaptıgı öneriler için teşekkürler gözlük kullanan arkadaşlar hangi kask kullandıgını paylaşırsa daha faydalı olur rahat kullana bildigi.en iyisi önere bilir.

ccc67
15 Mayıs 2016, 12:42

Yok hocam gözünüzde olduğunu bile anlamıyorsunuz

redmap
15 Mayıs 2016, 13:25
Mt raceline kullanıyorum. Gözlükle kazada yaptım sıkıntı yok. Nasıl taktıysam o şekilde duruyordu.

MotorKafa
15 Mayıs 2016, 13:27
Kapalı kasklarda gözlük işi ne yazık ki işkence. Rahatlık açısından çene açılır kasklar en iyi alternatif.
Ha ille de kapalı kask kullanacağım diyorsan ince saplı ve eğilip bükülebilen gözlüklerden kullanmanı tavsiye ederim

tde
15 Mayıs 2016, 13:42
Merhaba

Bende gözlük kullanıyorum. Aynı zamanda lens te kullanıyorum. Kask alırken nolan n86 nın bazı modellerinde gözlük için ayrı bir boşluk vardı. Ben sırf intercom yeri olmadığı için almadım o modellere bakabilirsin. Mağazada denedim kalın gözlük çerçevem olmasına rağmen rahat etmiştim.

gungenir
15 Mayıs 2016, 14:21
Kask için lens takmak biraz kulağı tersten göstermek gibi. Kaskın içinde gözlük takabilirsiniz ki her gün takıyorum. Güvenlik bakımından da teorik açıdan çok bir şey farketmez. Kaskın içindeki gözlüğü parçalayacak bir basınç sözkonusu olursa zaten gözlükten evvel endişelenmeniz gereken daha büyük sıkıntılar olacaktır.
Yukarda zaten gözlük için kanallı kasklardan bahseden olmuş. O da olmasa oluyor aslında ama gözlüklerin sapına bir baskı olursa kulağınızın arkasında bir süre sonra ağrı hissediyorsunuz.

Ha siz lens istiyorsanız alın ama sırf kask için değmez.

eXcitinG
15 Mayıs 2016, 14:37
Bende kullaniyorum gozluk yillardir sorun yasamiyorum once kaski takiyorum full face sonra cami aciyorum gozlugu takiyorum rahatta oluyor sorun yok.

omerbguclu
15 Mayıs 2016, 16:54
Nolan n86 kullaniyorum alirken gozluk kullandiginizi soyleyin yan taraflarinda iki adet sunger koymuslar.gozluk kullananlar onlari cikarinca rahat giriyor.
fullface kullanacaksan her halukarda ipk once gozlugu cikarip kaski takip sonra tekrardan gozlugu takacaksin.

Hubalahubhub
15 Mayıs 2016, 17:10
Gözlük takma aparatı olan kasklar var tercih edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=1nb6mUO4ctg&feature=youtu.be

Bu videoda bir modeli tanıtılıyor. Umarım işinize yarar.

Furkan Tarık
15 Mayıs 2016, 18:27
Benim gözlük yüksekliği uzun eni incecik titanyum. Rahat oluyor. Mt-Blade SV kask