PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletinizi başkaları ile paylaşır mısınız?

lostmymindd
14 Mayıs 2016, 08:40
Arkadaşlar ömrüm boyunca her güzel eşyama ortak olan pekde anlaşamadığım abim daha motorumu almadan ortak olacak izlenimi veriyor. Siz motorunuzu paylaşıyor musunuz? Ben güzel bahaneler arıyorum paylaşmamak için.

Bthndmrl
14 Mayıs 2016, 08:45
Bendende çok istiyor motoru olmayan arkadaşlar. Vermiyorum, at avrat silah verilmez.

Hamza Toruk
14 Mayıs 2016, 09:02
Bu konu çok su götürür :salut: Misal kardeşin istedi adam ehlıyetlı kask takar mont giyer vs ancak gönül bu gene aklın onda kalır ....:salut:

SenC_an
14 Mayıs 2016, 09:04
İsteyen kişiyle gerçekten samimi isem , kullanmayı iyi biliyorsa , ekipmanı var ise ,sorun yaşamıyacağı güvenini vermişse veririm . yoksa motoru olmayan, bu işi bilmediği halde ver bi tur bineyim diyen adama değil motor selam verilmez.

istanbu_gezg
14 Mayıs 2016, 09:11
motoruma kendi malı gibi baktığım belli 1-2 kişi dışında kimseye vermem

Mertcan00
14 Mayıs 2016, 09:12
Oluşan hasarları karşılattır ona :D anidir o 1-2 biner sıkılır bırakır ya da kendine daha iyisini alır

BatuhanK
14 Mayıs 2016, 09:14
Kana kan verilir motor ne kelime :cyclopsan

EldekiDebryj
14 Mayıs 2016, 09:14
Vermem bahane uydurmuyorum sadece veremem diyorum.

tr100a
14 Mayıs 2016, 09:22
Kesinlikle verilmez bir iki kırmızı ışık ihlali yapsa olan motor sahibine biryere vursa sigorta farkı motor sahibine sakat kalsa akrabaları motor sahibini sorumlu tutucak. Veripte kötü olacahına vermeden kötü ol

MazhaRR
14 Mayıs 2016, 09:38
Daha babam bile binmedi benden başka.

fatih.
14 Mayıs 2016, 10:34
Geçen hafta (20 senelik) arkadaşım istedi 4 5 saatliğine vermedim
Biraz tavır yaptı umrumda bile değil açıkçası

MD.Murat
14 Mayıs 2016, 10:38
Abin mal bir adam değilse, ehliyeti falan olmadan sokağa çıkacaksa verme. Motosiklet sürmeyi bilmiyorsa öğrenmek istiyorsa öğret.
Abi kardeş arasında bu senin bu benim mi olur. Ben kardeşim için kendime aldığımdan daha iyisini alırım her zaman.

okoca
14 Mayıs 2016, 10:44
abim istesin, devrini bile veririm dert değil.. gider alırım 1 tane daha..

Yasin D
14 Mayıs 2016, 10:49
Abim isterse canım feda, ama arkadaşlara bende vermem.

gurkanerkan
14 Mayıs 2016, 11:01
Verilecek adam var verilmeyecek adam var.

F54
14 Mayıs 2016, 11:13
Öz kardeşime vermem kendisi azcık mal :)
Amk adam kask ı bile çaldırıyor geri zekalı motoru versem daha da geri gelmez
Ama ehliyeti olan birkaç arkadaşıma veririm
Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez ( birinde gs1200 var birinde tenere )
Bu motorlar da her daim emri me amade işim var dediğim zaman gider garajın dan alırım ne zaman geleceğimi de kimse sormaz :)

kuzan14
14 Mayıs 2016, 11:14
Abime cbr'ımı vermiştim, vitesli motordan gram anlamaz ama hiç düşünmedim motora bişey olur mu diye. 1. viteste 1 km gidip gelmiş avanak, sonra geldi yanıma "bu motor gitmiyor, alıcağın motorun .." diyip hızlı adımlarla uzaklaştı. Demem o ki bırak bi hevesini alsın, kalbini kırma elemanın sonra zate kendi vazgeçer istmekten.

lostmymindd
14 Mayıs 2016, 11:17
abim istesin, devrini bile veririm dert değil.. gider alırım 1 tane daha..

Abime kask al dedim. Şehir içinde kask mı takılır dedi. Biraz deli dolu bir adam, kesin motorla hız da yapar. Nişanlısı motora binmesini de istemiyor zaten. Motor alırsan hakkımı helal etmem diyen bir annemiz var. Etmezsen etme ben motorumu alacağım dedim, zorla kabullendi. Şimdi bu motorla başına birşey gelse herkes beni sorumlu tutar. Yüzde 51 sebebim bu, yüzde 49 ise motorumu paylaşmamak istemem.

ccc67
14 Mayıs 2016, 11:20
Motosikleti olan bir adamsa (bence bi japon olması daha iyi) ve ben sürüsünü gördüysem veririm.Ama aksi taktirde "ya baba bunun fites nerde bak vites değil fites.Göster et baba ya kolaymış bi tur atam."lan yürü git.. :) verip kotu olacağına vermeyip kotu ol.He abim canımdır alsın parçalasin ona bir şey olmasın o ayrı bi durum

CrazyBullet
14 Mayıs 2016, 11:21
İki arkadasima motor kullanmayı benim motorda öğrettim, 1 kere dustu birisi, sorun değil, beklediğimiz şeydi. Bu arada motor cbr500 :) motor dediğin maldir, gelip geçicidir. Asıl keyif sürmek.

Carbondioxid
14 Mayıs 2016, 11:48
Motosikletinizi başkaları ile paylaşır mısınız?

Nayır , Nolamaz.

OğuzÖztürk
14 Mayıs 2016, 11:53
Ben cbf 150 mi paylaşırım saati 100 tl den :) Ama nc750x alırsam tabiki de hayır :sunny:

Alisilin
14 Mayıs 2016, 11:59
İki arkadasima motor kullanmayı benim motorda öğrettim, 1 kere dustu birisi, sorun değil, beklediğimiz şeydi. Bu arada motor cbr500 :) motor dediğin maldir, gelip geçicidir. Asıl keyif sürmek.

Hocam bazen o iş öyle sadece 'mal'la maddiyatla olmuyor.
Adam arkadaşından emanet motor aldı, kaza yaptı bi bacağı sakat kaldı.
Sonuçta ikisinin de suçu yok kazadır fakat senelerdir gül gibi geçinen 2 komşu aile şimdi düşman.

Çok güvendiğim ve ehliyetli biriyse veririm yoksa vermem. Motor nedir bozulur yapılır demir parçası. Lakin bi ölümlü yaralamalı kazaya karışırsa işin rengi değişiyor.
hele bir de ehliyetsizse yandınız.

APALA
14 Mayıs 2016, 12:02
Yerine, adamına göre değişir bu iş.
Öyle az bilen, safi heves olan, mallık yapacağı kesin olan adama tabiki vermem. Abime birkaç sefer verdim. O da şöyle bir iki tur atıp getirdi sakin yerde. Ama üniversitedeyken, isteyen çok olurdu. bir arkadaşım hariç vermezdim. Ona da kendim kadar güvenirim motor konusunda.

Asıl şunu eklemek isterim. Canımı veririm, motorumu veririm, arabamı veririm ama, kaskımı asla! Kimseyi vermedim, vermem!

CrazyBullet
14 Mayıs 2016, 12:03
Hocam bazen o iş öyle sadece 'mal'la maddiyatla olmuyor.
Adam arkadaşından emanet motor aldı, kaza yaptı bi bacağı sakat kaldı.
Sonuçta ikisinin de suçu yok kazadır fakat senelerdir gül gibi geçinen 2 komşu aile şimdi düşman.

Çok güvendiğim ve ehliyetli biriyse veririm yoksa vermem. Motor nedir bozulur yapılır demir parçası. Lakin bi ölümlü yaralamalı kazaya karışırsa işin rengi değişiyor.
hele bir de ehliyetsizse yandınız.
Sende haklisin hocam, işin dediğin kısmı çok riskli.

yasoyaso
14 Mayıs 2016, 12:55
Kardeş motosikleti herzaman alırsın. Abi candır. Benim abim istemediği halde iki defa zorla verdim öğrensin diye, öğrenemedi o ayrı mevzu. Hatta motosikletimi yeni aldığımda bir kaç arkadaşıma sürmesi için verdim, bir kaçına da ben öğrettim. Forumdan tanımadığım adama bile sınava gircek vitesli motosiklet sürmesi lazım diye gittim motorumu emanet ettim. Bu kadar takma kimsenin de gözü kalmasın sakınan göze çöp batar

-ZERO-
14 Mayıs 2016, 13:02
Bir tek motoru yeni aldigimda abim istemisti ona vermistim. Eski motorcu oldugu icin cani cekmis belli:cherry: bir de acil isi olan bir arkadasa vermistim motoru. 1.5 yilda iki defa sadece. Ha bi de kiz arkadasima motor kullanmayi ogretirken verdim birkac kere. O da 5km hizla dusunce bir daha binmedi motora.:mrgreen:

shruikan
14 Mayıs 2016, 13:05
at, avrat, silah kimseye emnanet edilmez.

sakaliherif
14 Mayıs 2016, 14:55
arkadaş olduğum insanlar motor istediğinde verdiğim cevap ''Motor benim karım yollarda yatağım şimdi sen benim karımla o yatakta yatmak isteyerek ayıp ediyorsun'' diyip geciyorum ciddiyeti anlasın diye.

COQ
14 Mayıs 2016, 15:27
arkadaş olduğum insanlar motor istediğinde verdiğim cevap ''Motor benim karım yollarda yatağım şimdi sen benim karımla o yatakta yatmak isteyerek ayıp ediyorsun'' diyip geciyorum ciddiyeti anlasın diye.
Bir gün satmaya karar verdiğinde arkadaşlarının sana ne diyeceğini hesaba katıyormusun bunları söylerken?

Yasin D
14 Mayıs 2016, 16:09
rkadaş olduğum insanlar motor istediğinde verdiğim cevap ''Motor benim karım yollarda yatağım şimdi sen benim karımla o yatakta yatmak isteyerek ayıp ediyorsun'' diyip geciyorum ciddiyeti anlasın diye

Bir gün satmaya karar verdiğinde arkadaşlarının sana ne diyeceğini hesaba katıyormusun bunları söylerken?

Thug Lifee ::plus1::::plus1::::plus1::

Ertugyigit
14 Mayıs 2016, 18:18
kimseye vermem , sen de abine verme kardeş madem kasksız binecek hız yapacak özellikle ''şehir içinde kask mı takılır '' diyorsa asla verme , bırak böyle aptal olduğu için konuşma bile.

oluroyle
14 Mayıs 2016, 18:23
Merhaba,

yedek anahtarım kayıptır..Bazen bakarım, motor yıkanmış gıcır gıcır , zincir yağlı . Babam kaçırıyor :mrgreen:

Yolcu0
14 Mayıs 2016, 18:28
kolay kolay vermem birisine. kusura bakmıcan diyom. bazende al anahtarı kullan biraz arkada rahat rahat ben oturayım diyom :D

planet58
14 Mayıs 2016, 19:00
Mümkün değil, almam da.., vermem de...