PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pulsar 200 ns ? hyosung 250r ? Pulsar kronik sorunları ?Veya Farkılı bir Öneri ?

furkansalih1
13 Mayıs 2016, 19:08
Merhabalar konuyu açmadan önce her ikisininde yorumlarını vb. okudum fakat hala kararsızım aslında verdim gibi ama çekincelerim var.
Hedefimde iki motosiklet var.Para hazır karar vermem lazım

2014 model 10 bin km Siyah Pulsar 200 ns 6 bin tl (sorunsuz satış)
2009 model 13 bin km Siyah hyosung 250r 6 bin tl (karbüratör modeli ve çekme belgeli satış)

Daha yeni r125 imi sattım.Racinglerin parçalarının pahalı oluşu konforsuzluğu ve artık tipine falan doymuşluğumdan ötürü sattım.

Aradığım beklentiler;
Boy:195 KG:92 Tecrübe falan sorunu yok.125 250 600 1200 her motosikleti kullandım 6 yıldır aktif kullanıyorum.(Zaten bu yuzden kararsızlığım alt segmenti bilmeyişim)
---140 KM Çok rahat tırmanabilmeli -140 km sabit gidebilmeli.
---Küçük düşmelerde parça ucuzluğu,Motosiklet sorunsuzluğu sanayi gitmek istemem.
---2. Elinde rahat +7 bin km sonra 500 tl zararı aşmadan rahat satabilme.

Hysoung 250r çekincelerim var gorseller temiz gibi ama 2009 model 13 bin pek dogru gibi gelmedi karbüratörlü olması aklımı çeldi.Krank vs. ve büyük motor değerinde giderleri olması çeldi.Fakat daha guclu daha torklu...Gucu tatmin eder.

pulsar 200 F/P gibi duruyor.Cazip ne iyi ne kotu piyasası hızlı gibi geldi sahibinden ama olmayabilirde.Fakat okudugum ve 2014 lerde duydugum Denge sensoru titreşim,Gosterge kadranı degisimi,Ozellikle stop etme, veya 1 hafta calıstırmayınca calısmama sorunu ?Veya bunlardan baska bildiginiz sorunu var mı veya bunlar ne kadar dogru %70 pulsara meyilliyim ama hep lhonda yamaha bindim bunlardaki mekanik sorunsuzluk tutulan pulsaradada var mı ?

reclusive
13 Mayıs 2016, 21:40
Aynı ikilemdeyim bende ama hyosung temiz bulmak zor iş sanırım 200ns alacağım temiz olanlarda zaten iyi para istiyorlar

furkansalih1
13 Mayıs 2016, 21:40
forum olmus galiba :)