PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emniyetten ehliyet randevusu dehşet planım :D

lostmymindd
13 Mayıs 2016, 11:08
Arkadaşlar kurs daha dosyamı vermedi, haftaya hangi gün verir o da belli değil. Biliyorsunuz emniyetten online randevu almamız lazım. Gün içinde hep 3-4 ay sonrasına randevu alınabiliyor. Bugün gelecek haftaya randevu alınabiliyordu. Bende tüm aileye randevu aldım. Hangi gün kurs dosyamı verir o gün ehliyetimi alabilirim artık 😄😄

kurubuz
13 Mayıs 2016, 11:26
Çok bencilsin. Şimdi fazlanda aldığın randevu sayısı kadar insan randevu alamayacak ve beklemek zorunda kalacak. Randevu sistemi sen orada saatlerde kuyrukta beklemeyesin diye uygulamaya konulmuş. Bu şekilde suistimal etmemen gerekir. B ehliyetimi 1991 de aldım. O zaman internet diye birşey bilinmiyordu, randevu gibi şeyleri de sadece amerikan filmlerinde görüyorduk. Kartal'daki emniyete gittim, güldüler. Saat 04:00 ( sabah 4) de gelip sıraya girmeliymişim. Ertesi gün 05:00 de orada olabildim numara yazan adam yer kalmadı dedi :). Birsonraki gün 04:00 de gittim sonlardan yer kapabilmiştim. Öğlene kadar ayakta bekledikten sonra evrak teslim edebilmiştim.

sey_47
13 Mayıs 2016, 11:29
Vay be, büyük şehir problem be.
Denizli'de dosyayı takıp koluma, sabahtan vermiştim. öğleden sonraya, ehliyeti cüzdana koyup döndüm.
Acaba siz de başka ilçe veya şehirden alabiliyorsanız onu deneseniz. 3 Ay çok uzun bir süreç.

avici
13 Mayıs 2016, 11:38
Yaptığın "hak yemeyi" burada pişkin pişkin anlatmanı senin karakterine veriyorum, yazık. Herkes bananeci olmuş zaten, benim işim görülsünde diğer insanlar umrumda değil zihniyeti. Belki senin gibi ehliyetine bir an önce kavuşmak isteyecek insanlar olabileceğini düşünemiyormusun? Sadece cuma gününe kendine ravdevü alsaydın, dosyanı pazartesi alman durumunda en fazla 4 gün bekleyecektin.

Şimdi girip cuma hariç o randevuları iptal etmeni bekliyorum. 3 ay beklemişsin 4 gün nedir ki?

lostmymindd
13 Mayıs 2016, 11:49
Yaptığın "hak yemeyi" burada pişkin pişkin anlatmanı senin karakterine veriyorum, yazık. Herkes bananeci olmuş zaten, benim işim görülsünde diğer insanlar umrumda değil zihniyeti. Belki senin gibi ehliyetine bir an önce kavuşmak isteyecek insanlar olabileceğini düşünemiyormusun? Sadece cuma gününe kendine ravdevü alsaydın, dosyanı pazartesi alman durumunda en fazla 4 gün bekleyecektin.

Şimdi girip cuma hariç o randevuları iptal etmeni bekliyorum. 3 ay beklemişsin 4 gün nedir ki?

Hocam gittiğim berber bile bir tanıdık polis vasıtasıyla hemen ehliyetini almış randevusuz. Burası küçük bir şehir herkes bir tanıdık bulup yaptırıyor. Ben memur olduğum halde tanıdık bir polis bulup işimi o yolla halletmek istemedim. Bende bu yola başvurdum malesef. Tekirdağ ili Süleymanpaşa ilçesine bir bakın hergün nerdeyse boş ama akşamları dolu gözüküyor. Sistemde bile bir problem var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Çok bencilsin. Şimdi fazlanda aldığın randevu sayısı kadar insan randevu alamayacak ve beklemek zorunda kalacak. Randevu sistemi sen orada saatlerde kuyrukta beklemeyesin diye uygulamaya konulmuş. Bu şekilde suistimal etmemen gerekir. B ehliyetimi 1991 de aldım. O zaman internet diye birşey bilinmiyordu, randevu gibi şeyleri de sadece amerikan filmlerinde görüyorduk. Kartal'daki emniyete gittim, güldüler. Saat 04:00 ( sabah 4) de gelip sıraya girmeliymişim. Ertesi gün 05:00 de orada olabildim numara yazan adam yer kalmadı dedi :). Birsonraki gün 04:00 de gittim sonlardan yer kapabilmiştim. Öğlene kadar ayakta bekledikten sonra evrak teslim edebilmiştim.

Hocam Tekirdağ Süleymanpaşa İlçesinde yaşıyorum. 5 aydır bu anı bekliyorum. Yaptığım doğru değil ama herkes zaten tanıdık polisle işini yaptırıyor.

trapmania
13 Mayıs 2016, 11:49
Ben büyük şehirde yaşıyorum ama 2 saatte alıp dönmüştüm belkide sezonla alakaladır sınav günleri filan, tabi ihtiyaç insana neler yaptırıyor :silent:

lostmymindd
13 Mayıs 2016, 11:53
Ben büyük şehirde yaşıyorum ama 2 saatte alıp dönmüştüm belkide sezonla alakaladır sınav günleri filan, tabi ihtiyaç insana neler yaptırıyor :silent:

Hocam ehliyet sınavına herkes kendi motoruyla geldi, ehliyetsiz ehliyetsiz trafikteler düşün. Ben trafiğe ehliyetsiz çıkmamak için motorumu bile teslim almayacağım. Bugün satın alacağım motoru bayiden ehliyet alana kadar çıkarmayacağım. Çünkü o kasksız ehliyetsiz gezenleri değil ama beni kesin polis çevirir. O yüzden tasvip etmediğim bu yola başvurdum. Bence tanıdık polis vasıtasıyla bu işi yapmak daha uygunsuz.

gungenir
13 Mayıs 2016, 13:01
Hiç adama laf söylemeyin. Haklı.
Kabahat bu sistemi düşünüp kağıt üstünde uygun gören, uygulamadaki karışıklıkları göz ardı eden yetkililerde.
Ben ehliyetimi alacakken açıp kontrol ettim. Evime 200km mesafedeki noktalarda en erken randevu birbuçuk ay sonrasınaydı. 45 gün!
E burası benim doğma büyüme memleketim. Tanıdık bir memuru araya koyup öğledensonra gittim. 15 dakikada işimi hallettim. 45 dakika sohbet ettik. Çayımızı içtik, kurabiyemizi yedik.
O 45 liralık süreçte orada işlem yapan tek vatandaş yoktu. Ne kimsenin sırasını gasp ettim, nede bir haksızlığa yol açtım. Ama sonuçta bu torpil kullanmaktır ve dürüst bir davranış değil.

İsteyen herkes internete girip kendine randevu alabiliyor. O saatte başkası kabul edilmiyor. Dingonun ahırı resmen.
Halbuki ehliyet alacak adam randevuyu kendi kafasına göre almaz. Resmi bir randevu verilmesi gerekir. Olmadı belli bir rakama kadar kişiye belli bir süre ayrılır. Hadi boş vaktine denk gelmedi 1-2 gün esnek tutulur.

Şu anki sistemde bir çok insan garanti olsun diye birden fazla randevu alıyor. Millet sıra bulamazken memurların boş boş oturması bu yüzden.

Erkan344
13 Mayıs 2016, 13:18
Hiç adama laf söylemeyin. Haklı.
Kabahat bu sistemi düşünüp kağıt üstünde uygun gören, uygulamadaki karışıklıkları göz ardı eden yetkililerde.
Ben ehliyetimi alacakken açıp kontrol ettim. Evime 200km mesafedeki noktalarda en erken randevu birbuçuk ay sonrasınaydı. 45 gün!
E burası benim doğma büyüme memleketim. Tanıdık bir memuru araya koyup öğledensonra gittim. 15 dakikada işimi hallettim. 45 dakika sohbet ettik. Çayımızı içtik, kurabiyemizi yedik.
O 45 liralık süreçte orada işlem yapan tek vatandaş yoktu. Ne kimsenin sırasını gasp ettim, nede bir haksızlığa yol açtım. Ama sonuçta bu torpil kullanmaktır ve dürüst bir davranış değil.

İsteyen herkes internete girip kendine randevu alabiliyor. O saatte başkası kabul edilmiyor. Dingonun ahırı resmen.
Halbuki ehliyet alacak adam randevuyu kendi kafasına göre almaz. Resmi bir randevu verilmesi gerekir. Olmadı belli bir rakama kadar kişiye belli bir süre ayrılır. Hadi boş vaktine denk gelmedi 1-2 gün esnek tutulur.

Şu anki sistemde bir çok insan garanti olsun diye birden fazla randevu alıyor. Millet sıra bulamazken memurların boş boş oturması bu yüzden.
Kesinlikle haklısın..
Randevü sistemi full dolu
Gidiyorsun memurlar boş boş oturuyor ...

MD.Murat
13 Mayıs 2016, 13:24
Pasaportçin randevu aldım gidemedim iptal ettim. tekrar aldım yine gidemedim iptal ettim. başka işim çıktı. Sonra emniyetin önünden geçerken bu harçsız pasaport işini sormak için girdim baktım pasaport la ilgilenenen bölüm bomboş. Sonra lazım belgelerin kağıdını aldım ertesi gün toparladım sıra falan almadan gittim, yine bomboş. 1 kişinin işlemi vardı sadece ondan sonra benim işi hallettiler.
Adapazarında ehliyet için hiç online falan beklemeden dosyayı götürüp öğleden sonra almıştım.
Pasaport işi bornovada oldu bu arada.
Sözün özü gidip bakmadan randevu falan uğraşmayın.

istanbu_gezg
13 Mayıs 2016, 14:25
benden 50 tl istemişlerdi randevu için vermedim :D ne mi oldu 2 haftada ancak aldım basılı ehliyeti

tde
13 Mayıs 2016, 14:47
[/COLOR][QUOTE=lostmymindd;3912634]Hocam gittiğim berber bile bir tanıdık polis vasıtasıyla hemen ehliyetini almış randevusuz. Burası küçük bir şehir herkes bir tanıdık bulup yaptırıyor. Ben memur olduğum halde tanıdık bir polis bulup işimi o yolla halletmek istemedim. Bende bu yola başvurdum malesef. Tekirdağ ili Süleymanpaşa ilçesine bir bakın hergün nerdeyse boş ama akşamları dolu gözüküyor. Sistemde bile bir problem var.[COLOR="Silver"]

http://i.hizliresim.com/PkRjd6.png (http://hizliresim.com/PkRjd6)

bende yer var dediğin için baktım. Maşallah sömürmüşsün. istanbuldan gelecektim. yakında dosyayı alabilirim ama istanbulda yer yok yakın tarihte. yakın ilçelere bakıyorum.

MeNGuC
13 Mayıs 2016, 14:52
Bende yarın direksiyon sınavım var geçtiğim taktirde dosyan 1 hafta 10 gün içinde elime geçiçek dendi ve bende bu süreyi göz önünde bulundurarak bu ay 30 mayısa randavü aldım dosya elime geçtikten sonra 4 5 gün beklerken şu harcı ve bilme vakıf payını kart parasını tam olarak nereye ödüyoruz eskiden vergi dairesi harcı verip emniyete kart parası verip işimiz bitiyordu şimdi bide emniyet katkı car cürt payı çıkmış bilen bir aydınlatırsa çok makbul geçer harcı kart parasını vakı payını hangi kurum ve bankalar ne kadar olarak ödüyoruz A sınıfı eklenicek

likewhat
13 Mayıs 2016, 15:17
İkamet ettiğimiz ilçenin emniyet müdürlüğü başvuru kabul etmiyorsa İl Emniyet Müdürlüğü'nde mi yaptırıyoruz işlemleri?

lostmymindd
13 Mayıs 2016, 15:27
[/COLOR][QUOTE=lostmymindd;3912634]Hocam gittiğim berber bile bir tanıdık polis vasıtasıyla hemen ehliyetini almış randevusuz. Burası küçük bir şehir herkes bir tanıdık bulup yaptırıyor. Ben memur olduğum halde tanıdık bir polis bulup işimi o yolla halletmek istemedim. Bende bu yola başvurdum malesef. Tekirdağ ili Süleymanpaşa ilçesine bir bakın hergün nerdeyse boş ama akşamları dolu gözüküyor. Sistemde bile bir problem var.[COLOR="Silver"]

http://i.hizliresim.com/PkRjd6.png (http://hizliresim.com/PkRjd6)

bende yer var dediğin için baktım. Maşallah sömürmüşsün. istanbuldan gelecektim. yakında dosyayı alabilirim ama istanbulda yer yok yakın tarihte. yakın ilçelere bakıyorum.

Hocam hemen açıklıyorum. İlimiz yeni büyükşehir oldu ve merkez ilçemizin adı Süleymanpaşa'dır. Ben radevumu İl Emniyet Müdürlüğünden aldım çünkü o da Süleymanpaşa İlçesinde. Ve ben randevu alırken görüntü yine aynıydı, Süleymanpaşa İlçe Emniyet doluydu. Bunları belirtmediğim için kusura bakmayın.

ilkerabi
13 Mayıs 2016, 16:17
şu harcı ve bilme vakıf payını kart parasını tam olarak nereye ödüyoruz

Ödeyeceğiniz 15 liranın 13 lirasını hemen tüm bankalar alıyor. 2 lirasını ise SADECE 2 banka alıyor...
ZÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜT..
Bak zurnanın SON DELİĞİ..
Şeker ve vakıf...
Nasıl bir işse.. ZiRRAat bankasında 40 dakka bekledikten sonra gişede öğrendim. Vakıfa gidip bir daha kuYYruk beklerken randevum kaçtı..
Forum kuralları müsait değil.. Olsa bak neler yazıcam da...

SAZMAN
13 Mayıs 2016, 16:17
Arkadaşlar kurs daha dosyamı vermedi, haftaya hangi gün verir o da belli değil. Biliyorsunuz emniyetten online randevu almamız lazım. Gün içinde hep 3-4 ay sonrasına randevu alınabiliyor. Bugün gelecek haftaya randevu alınabiliyordu. Bende tüm aileye randevu aldım. Hangi gün kurs dosyamı verir o gün ehliyetimi alabilirim artık ����

AFFERİM SİZE.

MeNGuC
13 Mayıs 2016, 16:38
Ödeyeceğiniz 15 liranın 13 lirasını hemen tüm bankalar alıyor. 2 lirasını ise SADECE 2 banka alıyor...
ZÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜT..
Bak zurnanın SON DELİĞİ..
Şeker ve vakıf...
Nasıl bir işse.. ZiRRAat bankasında 40 dakka bekledikten sonra gişede öğrendim. Vakıfa gidip bir daha kuYYruk beklerken randevum kaçtı..
Forum kuralları müsait değil.. Olsa bak neler yazıcam da...

Bunların hepsini vakıf banka ödeye biliyormuyuz

Sürücü belgesi harç ücreti
Değerli kağıt bedeli
Hizmet bedelidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

Arkadaşlar kurs daha dosyamı vermedi, haftaya hangi gün verir o da belli değil. Biliyorsunuz emniyetten online randevu almamız lazım. Gün içinde hep 3-4 ay sonrasına randevu alınabiliyor. Bugün gelecek haftaya randevu alınabiliyordu. Bende tüm aileye randevu aldım. Hangi gün kurs dosyamı verir o gün ehliyetimi alabilirim artık 😄😄

Kurs bana 1 hafta veya 10 gün içinde verilebileceğini söyledi sizin kaç gün oldu peki halen vermediler dosyanızı

lostmymindd
13 Mayıs 2016, 16:54
Bunların hepsini vakıf banka ödeye biliyormuyuz

Sürücü belgesi harç ücreti
Değerli kağıt bedeli
Hizmet bedelidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

Kurs bana 1 hafta veya 10 gün içinde verilebileceğini söyledi sizin kaç gün oldu peki halen vermediler dosyanızı

Hocam benim direksiyon sınavım 7 Mayıs'ta gerçekleşti. Hala ses seda yok. Aradım kursu haftaya ne zaman verirsiniz dosyayı ona göre randevu alacağım. Bilmiyoruz dediler. Şimdi iş yerinden çıkıp eve gideceğim. Heryerde kasksız, ehliyetsiz motorcu göreceğim. Ama onlara bişey olmaz beni çevirirler. Bu yüzden cebimde kredi kartım motor almayı bekliyorum.