PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EHLİYET ALAMAMA SORUNSALI

Pcxbear
10 Mayıs 2016, 06:54
Beyler tam olarak 27 Mart tarihinde sürücü kursuna yazıldım ve ertesi gün tüm evraklarımı eksiksiz adamlara teslim ettim. 16 Nisandaki sınava yetiştirmeye çalışırız ve büyük ihtimalle yetişirsin dediler. Ben kursa yazılmadan önce motorumu satın almıştım. Motor bahçede bana bakıyor ben ona bakıyorum. Bu nasıl bir acı anlatamam. Neyse binbir dualarla bekledik ama sınava birkaç gün kala kontejyan full olduğundan giremediğimi ve son katılan kişilerden biri olarak benim bir sonraki sınava kaldığımı söylediler. Resmen şok yaşadım motor 1 ay daha yatacak anlamına geliyordu bu çünkü bir sonraki sınav 14 Mayıs yani bu hafta sonu ama tabii dün gelen telefona kadar ...

Kurs sahibi aradı bakanlık kontejyan azlığından 14 Mayıs ara sınavını 4 Hazirana ertelediğini söyledi. Bu nasıl bir talihdir arkadaş ya Motoru martta aldım hala yatıyor ve 1 ay daha nerdeyse yatacak. Hayır ufak ufak kullanıyorum ama içim rahat süremiyorum ya çevirmeye denk gelirsem korkusuyla hareket ediyorum ve bir buruk kullanıyorum motorumu. Bak birazdan işe gidicem motoru alsam mı almasam mı tedirginliği içerisindeyim. Ulan bas bas bağırıyoruz devlete bize ehliyet ver diye adamlar uzattıkça uzatıyor.

OZARSLAN
10 Mayıs 2016, 07:34
Kursun adını paylaşır mısınız ?

lostmymindd
10 Mayıs 2016, 07:39
Offf be hocam için sızladı. Bende sizin durumunuza düşmemek adına ehliyeti almadan motoru almadım. Bakalım 6 mayısta sınav olduk. Bendede bir an önce ehliyetimi versinler telaşı stresi var.

Pcxbear
10 Mayıs 2016, 07:44
Kursun adını paylaşmiyim hocam boşver

otchill
10 Mayıs 2016, 08:45
paylaşın hocam kursun adını, herkes bilsin,öğrensin...

Lebrama
10 Mayıs 2016, 08:49
Ben 5 mayısta etik sürücü kursuna kayıt oldum 4 haziranda sınavim var çok ilgililer.

OZARSLAN
10 Mayıs 2016, 09:36
Benimde başıma aynı muhabbet geldi ; B.... A...... S..... K.... (boşlukları doldurun) :):):)

Dürüst olmak bu kadar zor mu anlayamıyorum , sürücü kursunun unutkanlık bizim hayallerimizi ertelememize sebep oluyor ki can sıkıcı !

Mustaphalanx
10 Mayıs 2016, 10:01
Beyler tam olarak 27 Mart tarihinde sürücü kursuna yazıldım ve ertesi gün tüm evraklarımı eksiksiz adamlara teslim ettim. 16 Nisandaki sınava yetiştirmeye çalışırız ve büyük ihtimalle yetişirsin dediler. Ben kursa yazılmadan önce motorumu satın almıştım. Motor bahçede bana bakıyor ben ona bakıyorum. Bu nasıl bir acı anlatamam. Neyse binbir dualarla bekledik ama sınava birkaç gün kala kontejyan full olduğundan giremediğimi ve son katılan kişilerden biri olarak benim bir sonraki sınava kaldığımı söylediler. Resmen şok yaşadım motor 1 ay daha yatacak anlamına geliyordu bu çünkü bir sonraki sınav 14 Mayıs yani bu hafta sonu ama tabii dün gelen telefona kadar ...

Kurs sahibi aradı bakanlık kontejyan azlığından 14 Mayıs ara sınavını 4 Hazirana ertelediğini söyledi. Bu nasıl bir talihdir arkadaş ya Motoru martta aldım hala yatıyor ve 1 ay daha nerdeyse yatacak. Hayır ufak ufak kullanıyorum ama içim rahat süremiyorum ya çevirmeye denk gelirsem korkusuyla hareket ediyorum ve bir buruk kullanıyorum motorumu. Bak birazdan işe gidicem motoru alsam mı almasam mı tedirginliği içerisindeyim. Ulan bas bas bağırıyoruz devlete bize ehliyet ver diye adamlar uzattıkça uzatıyor.

Yahu bu yazıyı ilk okuduğumda ulen dedim uyurgezer mi oldum bu yazıyı ben mi yazdım dedim. Ben de martta sürücü kursuna yazıldım bana da nisanda sınava muhtemelen girersiniz dediler! Sonra 14 Mayıs oldu! Dün sınav durumu için aramıştım evrak gelmedi yarın ararız dediler. Şimdi de telefon bekliyorum bana da acı haberi bugün verirler... Nisanda motorumu almıştım 5 haziranda istanbulda değilim muhtemelen birsonrakine kalırım! Motorum 1 buçuk ay daha yatacak!... Yaz bitti ya...

tde
10 Mayıs 2016, 10:09
Arkadaşlar Merhaba Bu ehliyet alamama sorunsalı bende de var.

Maalesef ilk başta tanıdık ile yola çıktım. Normalde pek prensibim değildir tanıdıkla iş yapmak. Kasım 2015'te (şaşırmayın evet evet 2015) işyerinden arkadaşımın eniştesinin ortak olduğu kursa yazıldım. bana aralık gibi sınava girebileceğimi söyledi. fakat sınav mınav hak getire. yönetmelik değişince kursun yeterliliğini yerine getirememişler. gerekli cc lerde motosiklet almamışlar. dolayısı ile ben A sınıfı ehliyet için başvuru yapmıştım fakat 600cc ve üzeri motosiklet olmadan olmuyormuş. birazda basiretim bağlandı. her hafta arayıp sınav tarihi sordum arkadaşa ama maalesef utanmadan sıkılmadan her hafta yalan söyledi. neyse ben paramı alıp başka kursa yazıldım mart ayı sonunda. şansıma sınav açılmadı. ben hala ne zaman gireceğimi bilmiyorum.

Motorumu 4 ocak 2016 da aldım arkadaşımın sitesinde kapalı otoparkında duruyor. otoparkta 150 km yol yaptım. arada arkadaşım kullandı. 2 kere ehliyetsiz motor kullandım ki kullandıktan sonra pişman oldum. tekrar kullanmamak için kendimi zor tutuyorum. sürekli motora parça, aksesuar, motor kıyafeti alıp duruyorum. tabi birde arkadaşların alay konusu olmakta cabası. artık dalgaya vuruyorum bende. çoğu şeyi motora endekslemiştim. işe gidip gelme, hafta sonu kampları, kısa geziler. bunların hiçbirine gidemedim. adama sövüp duruyorum ama yapacak birşey yok. sabrediyorum. şöyle sıkıntısız bir binsem rahat rahat gezsem. oooooffff oooffffff.

Mustaphalanx
10 Mayıs 2016, 10:40
Arkadaşlar Merhaba Bu ehliyet alamama sorunsalı bende de var.

Maalesef ilk başta tanıdık ile yola çıktım. Normalde pek prensibim değildir tanıdıkla iş yapmak. Kasım 2015'te (şaşırmayın evet evet 2015) işyerinden arkadaşımın eniştesinin ortak olduğu kursa yazıldım. bana aralık gibi sınava girebileceğimi söyledi. fakat sınav mınav hak getire. yönetmelik değişince kursun yeterliliğini yerine getirememişler. gerekli cc lerde motosiklet almamışlar. dolayısı ile ben A sınıfı ehliyet için başvuru yapmıştım fakat 600cc ve üzeri motosiklet olmadan olmuyormuş. birazda basiretim bağlandı. her hafta arayıp sınav tarihi sordum arkadaşa ama maalesef utanmadan sıkılmadan her hafta yalan söyledi. neyse ben paramı alıp başka kursa yazıldım mart ayı sonunda. şansıma sınav açılmadı. ben hala ne zaman gireceğimi bilmiyorum.

Motorumu 4 ocak 2016 da aldım arkadaşımın sitesinde kapalı otoparkında duruyor. otoparkta 150 km yol yaptım. arada arkadaşım kullandı. 2 kere ehliyetsiz motor kullandım ki kullandıktan sonra pişman oldum. tekrar kullanmamak için kendimi zor tutuyorum. sürekli motora parça, aksesuar, motor kıyafeti alıp duruyorum. tabi birde arkadaşların alay konusu olmakta cabası. artık dalgaya vuruyorum bende. çoğu şeyi motora endekslemiştim. işe gidip gelme, hafta sonu kampları, kısa geziler. bunların hiçbirine gidemedim. adama sövüp duruyorum ama yapacak birşey yok. sabrediyorum. şöyle sıkıntısız bir binsem rahat rahat gezsem. oooooffff oooffffff.

Ben de depoyu fulledim bakalım daha fullden inemedi :D Devlet illa çık ceza ye diyor!

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:33 ----------

Az önce aradılar sınav 5 Hazirana değil 22 mayısa ertelenmiş. Bi araştırın derim. Bizimki 22 Mayıs.

lawyer_16
10 Mayıs 2016, 10:42
aman sizi kazıklayan kursların isimlerini paylaşmayın ki millet sürücü kurslarının hepsini aynı zannetsin başkaları da kazıklansın. dayanışma için teşekkürler bilinçli arkadaşlar bu foruma çok katkınız oldu :)

yemrepolat
10 Mayıs 2016, 10:55
Hocam, benzer bir durum benim de başıma gelmişti. İstanbul'da sanayi mahallesinde bir kurs gireceğim tarihteki sınavın Milli Eğitim tarafından iptal edildiğini, bir sonraki sınava girebileceğimi söyledi :mrgreen: Tesadüfen bir arkadaşımın aynı tarihte başka bir kurs üzerinden sınava girdiğini öğrendim. Biraz esip gürleyince iki gün sonra aradılar MEB bizim kursa da açmış vs diyerek sınava soktular beni. Hiç huyum değildir tatsızlık çıkarmak ama bu tarz işletmelere bu dilden konuşmak gerekiyor. Kursa biraz bastırmak işe yarayabilir diye düşünüyorum.

tde
10 Mayıs 2016, 10:55
aman sizi kazıklayan kursların isimlerini paylaşmayın ki millet sürücü kurslarının hepsini aynı zannetsin başkaları da kazıklansın. dayanışma için teşekkürler bilinçli arkadaşlar bu foruma çok katkınız oldu :)
Haklısın. ama adamın bana bu konudada yalan söylediğini düşünüyorum. ben şahısla irtibatlıydım. Arkadaşın adı Bayram. Firma Ataşehirde Örnek sürücü kursu diye hatırlıyorum. Ama Yalanda söylemiş olabilir. o yüzden günah almak istemem. yoksa bu saatten sonra hiç umrumda değil.

Pcxbear
10 Mayıs 2016, 11:34

İsimlerin yazmadım çünkü hepsi tanıdığım her gün gördüğüm mahallemdeki komşularım. Buna rağmen onlara çok kızgınım ama saygımı bozmak istemiyorum. Seni çok iyi anlıyorum ve böylesi bağlarımın olmadığı bir kurs olsa kesin afiş ederdim çok haklısın kardeşim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Ben de depoyu fulledim bakalım daha fullden inemedi :D Devlet illa çık ceza ye diyor!

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:33 ----------

Az önce aradılar sınav 5 Hazirana değil 22 mayısa ertelenmiş. Bi araştırın derim. Bizimki 22 Mayıs.

Dostum o 22 Mayıs'a ertelenme olayını çok duyuyorum ama ilçeden ilçeye değişiyormuş.

ALYEDZ
10 Mayıs 2016, 11:47
ben de aynı şeyleri yaşamıştım ama bilerek :))

kimseye eyvallahım kolay kolay yoktur emanet eşya sevmem o yüzdende kendi motorumu alıp onun üzerinde öğrenip sonra ehliyrt almayı uygun gördüğüm için motor bana ben motora bakardık arasıra kısa sürüşler yapardım boş yerlerde öğrenirken. Kış dönemine denkgetirdiğim için midir bilmem ama o kadar dokunmuyordu bu durum :))

MeNGuC
10 Mayıs 2016, 12:06
Bende ocaktan 2 aydan beni A sınıfı yazılıp direksiyon sınavı beklıyorum 17 nisan ara sınava almadılar 14 mayıs olmadı ana sınav olan haziranda kesin dediler ve şimdi nisan ve mayıs ara sınav arkadaşlar kursların elinden birşey gelmiyor bakanlık herşeyi yapıyor kurslara süç atmak bu alanda anlamsız eğitimle kaliteyle derseniz anlarım bende şuan 14 mayıs sınavına girişim onaylanmış istanbul mimarobada hafta sonu cumartesi sınava hayırlısıyla giricez sıkıntısız geçeriz İNŞALLAH velhasıl geçtin mesala kurstan dosyanı 10 15 gün gel al demesini bekliyor emniyet için randevü alıyor 15 20 gün 2 ay sınraya randevü veriyor emniyete verdin 15 gün sonra eve ehliyet geliyor ondan bu yaz fazla birşey beklemeyin :) bende ondan motor almak için acele etmiyorum

Not. sakın demeyin kursları savunuyor ben yeri geldimi lokum yeri geldimi anladınız adamlara öyle bi soru cenberine aldımki peşin peşin bül bül gibi başıma neler gelebikiceğini söylediler hadi selamtele :)

MoRFy
10 Mayıs 2016, 12:25
kursa yazılacagım zaman banada su tarıhte M.E.B tarafından açılmıcak birdahaki tarihe yazalım senı falan filan dediler. başka kursa gittim o tarihte var dedi ve kayıt aldı. dreksiyon çalışmalarından gözlemlediğim kadarı ile farklı kurstan arkadaşlar eğitim için geliyordu ancak ; bana kurs açılmıcak diyen sürücü kursu sıfır motor alamadıkları için A2 ve A segmentine motorları kayıt yaptramıyorlar ve kursiyer kabul edemiyorlar. insanları oyalayıp müşteriyide kaçırmak istemiyorlar. Tamamen oyalama, tamamen ahlaksızlık, üçkağıt. Eğer m.e.b bir tarih belirledi ise en fazla 1 hafta 10 gün erteleye bilir bundan başka bişi yapamamz bence... Durumunuza üzüldüm en kısa sürede ehliyetinize kavuşursunuz inşallah.

Önemli: bence şimdiden randevu gününüzü alın ehliyetide öyle ha deyince vermiyorlar, birde onun için aylarca beklemeyin...

ayzek
10 Mayıs 2016, 13:26
Ben 5 mayısta etik sürücü kursuna kayıt oldum 4 haziranda sınavim var çok ilgililer.

ali ihsan abi var orda kıral adamdır :)

Pcxbear
10 Mayıs 2016, 13:52
kursa yazılacagım zaman banada su tarıhte M.E.B tarafından açılmıcak birdahaki tarihe yazalım senı falan filan dediler. başka kursa gittim o tarihte var dedi ve kayıt aldı. dreksiyon çalışmalarından gözlemlediğim kadarı ile farklı kurstan arkadaşlar eğitim için geliyordu ancak ; bana kurs açılmıcak diyen sürücü kursu sıfır motor alamadıkları için A2 ve A segmentine motorları kayıt yaptramıyorlar ve kursiyer kabul edemiyorlar. insanları oyalayıp müşteriyide kaçırmak istemiyorlar. Tamamen oyalama, tamamen ahlaksızlık, üçkağıt. Eğer m.e.b bir tarih belirledi ise en fazla 1 hafta 10 gün erteleye bilir bundan başka bişi yapamamz bence... Durumunuza üzüldüm en kısa sürede ehliyetinize kavuşursunuz inşallah.

Önemli: bence şimdiden randevu gününüzü alın ehliyetide öyle ha deyince vermiyorlar, birde onun için aylarca beklemeyin...

Daha hiç sınava girmeden randevu alabiliyor muyum bunu bilmiyordum

OZARSLAN
10 Mayıs 2016, 14:08
Daha hiç sınava girmeden randevu alabiliyor muyum bunu bilmiyordum

Alınabiliyor ; Bende şimdi sizden sonra denedim ve aldım.

4 Haziran da sınavım var 11 gün sonrasına aldım. Sürücü kursu 1 haftaya gelir dedi evrakların.

Bilginize...

TOTEMONS
10 Mayıs 2016, 14:39
Sınava kadar bekle.Eğer başarılı olursan ehliyet için randevu al 2 ay sonrasına birde onu bekle.Nasıl bir ülke anlayamıyorum.
3 ay ömrün kalsa motor kullanamadan toprak altındasın

semih1963
10 Mayıs 2016, 14:46
Bahsettiğiniz sınav direksiyon sınavımı yazılı sınav mı ?

MoRFy
10 Mayıs 2016, 14:53
randevu sistemide hikayeden öte gitmiyor. emniyette masabaşına 1 memur koymuşlar toplasan 10dk suruyor senın parmak ızını okutması ve evraklarını kabul edıp bilgisayara girmesi, bunun yanı sıra şu işlemleri yapmak için günde 3-5 tane randevudan öte kabul etmıyorlar...

Pcxbear
10 Mayıs 2016, 15:07
Bahsettiğiniz sınav direksiyon sınavımı yazılı sınav mı ?

B Ehliyetim olduğu için sadece direksiyon sınavına giricem

F54
10 Mayıs 2016, 15:15
Way arkadaş sanki üniversite ye giriş sınavı :)
Altı üstü ehliyet len

ozkan_askan
10 Mayıs 2016, 15:28
martta kursa yazıldım , direksiyon sınavına 24 nisanda girdim , 30 nisanda dosyamı aldım , Sultanbeyli emniyet müdürlüğünden 18/05/2016 a randevu aldım. Onlardan da 1 ay sonra elime geçeceğini düşünürsek ehliyet almak hakkaten minimum 3 ay sürüyor ve uğraştırıyor .

Pcxbear
10 Mayıs 2016, 15:35
Alınabiliyor ; Bende şimdi sizden sonra denedim ve aldım.

4 Haziran da sınavım var 11 gün sonrasına aldım. Sürücü kursu 1 haftaya gelir dedi evrakların.

Bilginize...

Tam 1 saattir Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğünü arıyorum telefonu kaldıran yok

Bthndmrl
10 Mayıs 2016, 19:34
Şimdi 14 ünde yazılı sınav var. Benim randevu almam gereklimi? Ayrıca yazılı sınav zor mu? Not: konuları iyi öğrendim diye düşünüyorum.

OZARSLAN
10 Mayıs 2016, 20:46
Tam 1 saattir Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğünü arıyorum telefonu kaldıran yok

Valla hocam ben direkt internetten aldım ; e-randevu sisteminden bir bak derim İstanbul için ilçe seçtiriyor , ben Büyükçekmece'den aldım sıkıntı yaşamadım sende bir bak istersen ...

Pcxbear
10 Mayıs 2016, 22:51
Valla hocam ben direkt internetten aldım ; e-randevu sisteminden bir bak derim İstanbul için ilçe seçtiriyor , ben Büyükçekmece'den aldım sıkıntı yaşamadım sende bir bak istersen ...

Aynen dostum dediğin gibi yaptım sınav 4 Haziranda ben 13 Hazirana randevu aldım

MeNGuC
10 Mayıs 2016, 23:33
Sanırım ehliyeti olan yenileme-fark seçeneğiyle alması gerekicek randavüyü:farao:

Pcxbear
11 Mayıs 2016, 11:41
Sanırım ehliyeti olan yenileme-fark seçeneğiyle alması gerekicek randavüyü:farao:

Benim B Ehliyetim var ama randevu alırken "İLK DEFA SÜRÜCÜ BELGESİ" işlem türünü seçtim. Bunu net olarak bilen var mı beyler ?

modifix
11 Mayıs 2016, 11:44
B ye a2 ekletenlere randevu gerek yok mu

MeNGuC
11 Mayıs 2016, 11:48
Benim B Ehliyetim var ama randevu alırken "İLK DEFA SÜRÜCÜ BELGESİ" işlem türünü seçtim. Bunu net olarak bilen var mı beyler ?

Büyük tahmin ile yenileme-fark diye biliyorum aksi yönde bilen varsa belirtirse güzel olur hatta bugun dışarı çıkar bi emniyete uğramayı unutmasam uğrar tirafik şübeye sorarım :)unutmasam tabi :P

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

B ye a2 ekletenlere randevu gerek yok mu

Var randavü alırken 2 seçenek var ilkdefa sürücü belgesi üzerinden randavü alma birde yenileme-fark diye seçenekten randevü alma var ehliyeti olan sınıf ekleten hangisinden randevü alıcak onu netleştiremedik :)

Pcxbear
11 Mayıs 2016, 12:10
Büyük tahmin ile yenileme-fark diye biliyorum aksi yönde bilen varsa belirtirse güzel olur hatta bugun dışarı çıkar bi emniyete uğramayı unutmasam uğrar tirafik şübeye sorarım :)unutmasam tabi :P

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Var randavü alırken 2 seçenek var ilkdefa sürücü belgesi üzerinden randavü alma birde yenileme-fark diye seçenekten randevü alma var ehliyeti olan sınıf ekleten hangisinden randevü alıcak onu netleştiremedik :)

Ben kadıköyü aradım iki işlem türü için de aslında gerekli olan belgeler aynı olduğu için oraya gittiğinizde durumu izah ederseniz yine işleminizi yaparlar dedi. Umarım dediği gibi olur

MeNGuC
11 Mayıs 2016, 12:11
Ben kadıköyü aradım iki işlem türü için de aslında gerekli olan belgeler aynı olduğu için oraya gittiğinizde durumu izah ederseniz yine işleminizi yaparlar dedi. Umarım dediği gibi olur

Yani sonuç sınıf ekletirmeye randevü alırken yenileme-fark seçeneğinden randevü alıcaz eski aldığın randevüyü iptal edim yenden alma seçeneği yokmu acep

Pcxbear
11 Mayıs 2016, 14:52
Yani sonuç sınıf ekletirmeye randevü alırken yenileme-fark seçeneğinden randevü alıcaz eski aldığın randevüyü iptal edim yenden alma seçeneği yokmu acep

Randevuyu iptal et diye bir seçenek de var

tde
21 Mayıs 2016, 15:51
Merhaba arkadaşlar 6 ay sonunda sınava girdim ve geçtim.
Uzun zamandır ilk defa bu kadar sevinçliyim. Dosyamı alıp başvurudan sonra 5 aydır yatan motorumla şöyle güzel bir gezintiye çıkmak istiyorum. Az kaldı bekle beni yollar.