PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yedek parça alırken kazık yemeyin (zincir ve set konusu)

velizrsln
04 Mayıs 2016, 13:12
ben bazı konularda aşırı cimriyim, büyük motorların yedek parçaları çok pahalı hatta öyleki bazı küçük motorlarında pahalı, zincir dişli setim bozuktu dişliler bozukmuydu emin değildimde zincir kesinlikle değişmesi gerekiyor ama her fiyata var 90-150-200-250 bende o kadar araştırmadan sonra sfr marka 28 tl ye sorgec motordan aldım zinciri 20 tl ye de hiç tanımadığım bir motorcuya taktırdım 50 tl ye bitirdik işi

çekiş yumuşadı kötü sesler gitti sallama kesildi zincir can ciğer

mümkün olduğu kadar herşeyin muadilini yan sanayisini alın bir şey olmaz, meselaa lastik alıcaksınız yurtdışından alın zaten acil birşey değil acil olmayan herşeyi yurtdışından alın illaki daha ucuza gelicektir zaten 1 kuruş masraf vermiyoruz gümrüğe falanda takılmıyor millet telefon getiriyor

konumuz yedek parçaysa uzaklaşmadan meselaa fazla kullanılmayan bir motorunuz var onun parçasını bulucam diye uğraşmayın bu ülkede pek bir şeyim yok bakın yabancı sitelere boşverin tr yi

zincirle birlikte dişlileri mi değiştiriceksiniz işte burda daha zor olucak çünkü bir standartı yok her markanın bile değil her modelde farklı farklı kafalarıan göre yapmışlar o yüzden kendi dişlinizin bir fotosunu koyun bir kenara sonra mesela sahibinden.com da resimlere bakın en ucuz ilanlardan tanıtım resimleri haric gerçek resimleri olanları açıp karşılaştırın görüntüsü aynıysa %90 olucaktır
birde ölçüleri az bir şey araştırsanız bulursunuz zaten mesela benim motorun ön 14t arka 46t 520lik di usta idare eder dediği için direk zinciri takıp geçtik ne gerek var

ben motorla uğraşmayı sevdiğimden yapıyorum ayrıca sizinde cebinizden gereksiz fazla para çıkmaması için açtım bu konuyu, araştırırken 2 konu açtım sordum, sizde konu açmaktan çekinmeyin kimse sizin konunuzdan rahatsız olmaz tam tersi bu site kazanır moto kaynağı çoğalır biz kazanırız

osiosborn
04 Mayıs 2016, 13:26
Mekanik aksam parçaları kesinlikle orjinal alınmalı ve isin ehli tarafindan monte edlmeli. Diğer kısımlarsa maddi duruma göre yan sanayi olabilir.

Düşüncem budur, zaten hergun motorda birileri olüyor. Zincir koptu teker kilitlendi diye haber çıkmasın.

Draconian
04 Mayıs 2016, 13:34
"Ucuz mal alacak kadar zengin değilim." der İngilizler. Seyir halindeyken o 20 liralık zincir kopup bir yerinize girebilir.

Pangea
04 Mayıs 2016, 13:45
Virajın çıkışın da gaza yüklendiğınizde umarım o 28 tl lik zincir kopmaz.Zincir,fren gibi parçalarda ucuza kaçmayın.

velizrsln
04 Mayıs 2016, 16:49
Mekanik aksam parçaları kesinlikle orjinal alınmalı ve isin ehli tarafindan monte edlmeli. Diğer kısımlarsa maddi duruma göre yan sanayi olabilir.

Düşüncem budur, zaten hergun motorda birileri olüyor. Zincir koptu teker kilitlendi diye haber çıkmasın.

katılmıyorum zincir kopucaksa kalkışta kopar düşük hızdada birşey olmaz hiç zinciri kopup ölen varmı öyle şeyler olucaksa ohoo oo lünapark da zincir kopar bizde kopmaz :D

MeNGuC
04 Mayıs 2016, 17:05
Bari cimrilik etme helvanın fındığını fıstığı bol olsun kenara parayı ayır arkandan güzel rahmet okuyalım :P

cimrilik etme youtubeden zincir koparım kaza yapanları izle anlarsın

tasarüflü olunur eyv anlarımda mubarek yürüyen aksam aman diyim :farao:

velizrsln
05 Mayıs 2016, 02:18
Boyle onyargilar gelcegini unutmustum neyse kopabilir ama ustalarda aldigim bu sfr markasini 220 ye sizden koparabilir cunki cok agir saglam bir paketi vardi bari kalite kalite diyicekseniz taraftar olmayin rk did falan alin choyo mu choho mu ney onun replikasi cok var

Eski_kasa
05 Mayıs 2016, 02:25
"Ucuz mal alacak kadar zengin değilim." der İngilizler. Seyir halindeyken o 20 liralık zincir kopup bir yerinize girebilir.

BKNZ.Doğru kelam ;''bir yerinize girebilir''.

beko12345
05 Mayıs 2016, 02:38
Nereden para kısarsanız kısın ama can güvenliğinizin söz konusu olduğu durumlarda en kaliteli ürünleri kullanın.

Aman diyim mantığınız çok yanlış, zincir çok önemli. En kısa zamanda zincirinizi iyi bir marka ile değiştirin derim.

berkay3212
05 Mayıs 2016, 02:54
-
https://www.youtube.com/watch?v=AH8aV5Qq6gk