PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Daha acemiyim ama uzun yol yapmak istiyorum

GemmaGustavo
03 Mayıs 2016, 22:48
Bajaj pulsar 150 ns kullanıcısıyım üniversite öğrencisiyim ve haziranın 10 u gibi dersler bitiyor motoru burda bırakmak istemiyorum ve memleket ile kaldığım yer arasında 600 km yol var şehir içi 1500 km yol yaptım şu ana kadar sizce memlekete motorla gitmeli miyim gitmeliysem de kaç kilometre de bir ara vermeliyim yardımınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Keoma
03 Mayıs 2016, 22:52
Gitme bence.Otobüse alıyorlar motoru.Boşuna kendine eziyet etme.

Ha yok gidecem diyorsan,acemisin anladığım kadarıyla,50 km de bir 10-15 dakka mola ver.Allah korusun uzun yol naked motorla eziyete dönüşüyor 300 km den sonra.Yani bana öyle gelmişti.Sizin kondisyonunuzu bilemem.

BatuhanK
03 Mayıs 2016, 22:52
Eğer yolu çıkacaksan yorulduğunu hissettiğin an mola vermen, ufak tefek atıştırmalıkları mideye indirmen, suyunu sodanı eksik etmemen gerekir. Beynini, gözlerini dinlendirmek de sürüş güvenliği açısından şarttır.
Gidilir mi, gidilir. Bana para verseler gitmem :cherry:

GemmaGustavo
03 Mayıs 2016, 22:57
Otobüslere sorayım o zaman kabul ederlerse tabi :)

SİYAH İNCİ
03 Mayıs 2016, 23:21
600 km araçla bile zor oluyor tabi altında Audi bmw .. ☺ yoksa motorla çok zor olur en güzeli otobüs o bagaj da sen koltukta rahat rahat gidersin tesiste yemeğe bile indirirsin 😆

biyeybaraküs
03 Mayıs 2016, 23:41
150 cc motorun yapacağı hız belli hızlı giden ağır vasıtalara dikkat edilerek rahat gidilebilir ,ancak malum yaz aylarındayız sıvı kaybına (dehidrasyon )karşı bul su içmeyi ihmal etmeyelim

GezeGeze
03 Mayıs 2016, 23:42
Millet motosiklete binmek için tura çıkıyor; senin hazır gidecek yolun da var; acelen yoksa motosikletle git.

Ama öyle, saatte 100'le gitsem, 6 saat eder, 1 saat de molalar tutsa 15'er dakikadan, eh işte, 6-7 saatte varırım diye hesaplama!

Belki konaklamalı gitmen daha iyi olur. Hatta, belki değil, konaklamalı git. Bütçene göre kalacak bir yer bulursun yol üstünde.

Yetişmen gereken bir menzil olarak göreceksen, motosikletle gitme; otobüse ver; dedikleri gibi arkadaşların, sen üstte o altta, 10-12 saatte gidersiniz...

Varmayı, ulaşmayı değil de, seyahatin bizzat kendisini bir eğlence olarak görebileceksen, o zaman motosiklet ile git. Yol üstündeki tarihi yerlerin, gezilecek görülecek yerlerin listesini falan çıkarırsın. Belki 10-20 km ana yoldan içerdedir; kırar girer bakar çıkarsın.

Ayaküstü bir şeyler atıştıracağına, geçtiğin yerlerde yöreye özgü yemeklerden oturur güzelce yersin, dinlenirsin...

Benim bir Nazilli - İzmir - İstanbul güzergahım var, düşündüğüm; artçılı, iki kişilik. İlk gün Balıkesir'de yatar, ikinci gün Bandırma'ya feribota kendimizi atarız diye planlıyorum mesela. Veya, asıl, ilk gün Balıkesir'de yatar; ikinci gün Çanakkale'den Kaz Dağlarından falan geçerim İstanbul'a diye düşünüyorum mesela.

Demem o ki, memlekete kaç saatte varmış olacağının hesabını yapacaksan, yok, motosikletle çıkma yola.

Yediğin içtiğin senin olsun, gezip gördüklerini anlat diyenlere anlatacak şeylerin olacaksa; motosikletle git.

Geze geze .

:)

Not: 1500 km sadece şehir içinde yapmış olabilirsin; uzun yolda konumlanma vs. ilave motosiklet sürüş bilgileri üzerine forumdan, netten arattırıp okumayı ihmal etme. Motorunun bakımını zaten yaptırmış olmalısın. Ekipman vs. zaten tam olmalı... İyi yolculuklar.

Ros1n2
03 Mayıs 2016, 23:48
Gitmek istiyorsan git. Gitme diyenler r1200gs kullanıyor belliki. Ybr ile nasıl dünya turu yapıldıysa 150ns lede 600km yapılır cokta keyif alınır. R1200gs den inip 150ns e binmediğin sürecede o motorla her yere gidersin.

mustick
03 Mayıs 2016, 23:50
Memlekete gittiğinde motorunun yokluğunu fazlasıyla hisseceksin ve pişman olacaksın. Dinlenerek keyfini çıkara çıkara yola çık gerisi zaten gelir.

HamzaBey95
04 Mayıs 2016, 00:15
Yapılmaz diyen arkadaşları anlamayı cidden isterdim... Pazar günü, günübirlik 7 motor İstanbul'dan çıktık, Körfezi dolaşarak Yalova'ya gittik... Merkez, Termal vs derken 210 km yol yaptık, dönüşte de Eskihisar-Topçular vapuruna atladık değişiklik olsun diye, 120 km de öyle, oldu mu sana 330km... Fazer 6 da vardı, XJ6 da vardı, GT250r da vardı, scooter da vardı, KTM rc125 de vardı... Eğer kendine güveniyorsan, dikkatli giderim diyorsan tavsiyem motoruna atlayıp geze geze gitmen olur...
Sabah erkenden atlarsın kahvaltını yapmadan, kulaklığını takarsın kısık bir sesle, kendini de motorunu da zorlamadan uygun bir süratle yol alırsın. Bir iki saat sonra zaten acıkır kahvaltı molası verirsin. Sonra atlar bir iki saat daha gider çay benzin ve ihtiyaç molası verirsin yarım saatlik... Sonra atlar bir iki saat daha gider ufak bi mola vereyim dersin, bir bakmışsın memleketin dibindesin :D Yani zaten gezmek, rüzgarı hissetmek için aldığımız motorları niye otobüse atıp seyahat edelim ki?
Ama molalarda vücudunu açmayı esnetmeyi, su ve gıda ihtiyaçlarını gidermeyi unutma :)
Ve emin ol, dikkatli bir şekilde sağ salim gidersin, senin için mükemmel bir tecrübe ve anı olabilir... :cat:

ayzek
04 Mayıs 2016, 00:24
bana kalırsa gitme 1500 km tecrube ustelık sadece sehır ıcı bence cok yetersız yolu ne kadar okuyacaksın belkıde buramıydı suramıydı kavsak sapak falan derken zaten cok dıkkat isteyen bir yol trafık öyle sehır ıcı gıbıde olmuyor çok dikkat etmen lazım konumlanman hızın sagından solundan arkandan gelen araçla ciddi bi hız ile gelecekler ama şehir içi gibide yoğun bir trafik olmayacaktır bana kalırsa motorla gitme iyice öğren öyle çık yola

Darkcity2000
04 Mayıs 2016, 00:50
Cikmasan iyi olur, uzun yol hata affetmez bir viraji alamazsin patlarsin..

ZamboKage
04 Mayıs 2016, 00:58
Bence gidilir sonuçta motosikleti gezmek,görmek için alıyoruz.
Gidilmez diyen arkadaşlara bakma kendileri yüksek CC makine kullandığı için 150 cc diyince aa yapılmaz diyorlar da bakma sen onlara hem sen acemisin motosikletin bi hevesi olur 150 cc 50 cc farketmez sana verelim altına sen o ağızın kulaklarında varırsın memlekete ama geze geze gitmek en mantıklısı sık sık mola vermek en temizi güzel bir playlist yap aç müziğini tın tın git.

ayzek
04 Mayıs 2016, 02:01
Ne alakasi var dusuk cc ile 1500 km sehir ici tecrubeyle olacak is degil motosikleti gezmek icin aldik diyip alir almaz dunya turu yapalim o halde uzun yol hata affetmez dostum 600 km de senin icin ciddi bi km kondisyonun kaldirirmi oda bilinmez bi bakarsin 300 km de adim atacak halin kalmaz dikkat bozuklugu yasarsin senin icin keyifli olan seyi kabusa cevirme milletinde gazina gelme kim ne zaman hafife alsa sonucu hep kotu olmustur ornekleride var

hasmet
04 Mayıs 2016, 02:44
Daha kisa bi mesafeyi giderek deneyin?

kerem999
04 Mayıs 2016, 03:58
ARKA DİŞLİYİ KÜÇÜLT hız yapabilirsin yoksa o yol bitmez 120 den aşagı inmezsin boşlukta 100 -150 KM de bir dur su wc devam 7-8 saate gidersin dikkatli ol yolda uyuşunca hatalar yapabilirsin sakin ol kolaymış yaa havasınada girme iyi yolculuklar .:pl::bounce::queen:

SenC_an
04 Mayıs 2016, 04:09
git abi hiç korkma , maksimum 3 saatte bir dinlen kendinide motorunuda , hatta yolun müsaitse kamp yap bak haritana araştır neresi eğlenceli olur tur gibi düşün .. devri yarıda tuttuğun sürece pulsar seni minimum 300 km sorunsuz götürür , ha dersen ben rahat edemem sağ ayanaya baka baka gitmekten devri çıkarırım 7000 üstüne o zaman o makinenin 100kmde bir 15 dk en az soguması nefes alması lazım. Uzun yolda sorun şehir içinde girdiğinde oluyor en çok tempo değişimine alışman lazım. birde koruma ekipomanın tam olsun ne olur ne olmaz bir kere lazım olur varsa hayat başka yoksa başka olur

Darkcity2000
04 Mayıs 2016, 07:27
Yahu mevzu dusuk cc ile gidilir gidilmez mola ver verme degil. Az km tecrube ile uzun yolda pes pese karsilasabilecegi olumsuz durumlarda tecrubesizliginin kurbani olabilir. Yoksa gazi actinmi motor gider...tecrubesiz virajda bir arac sikistiracak hatta iki arac arasinda kalacak sonra seyret manzarayi birde yag birikintisi olsa yerde 2sn de can bedenden ayrilir maazallah..hobiniz sonunuz olmasin..

Draconian
04 Mayıs 2016, 08:50
150 cc ile uzun yol yapılır fakat 1500 km yol tecrübesiyle yapılmaz.

Sürekli aynı yoldan gidip gelmek de benim gözümde bir tecrübe değil. Çünkü karşına ne çıkacağını, yolun karakterini vs. biliyorsun. 1500 km'lik yolda bu dediğim şey olmayacak. Karşına ne çıkar bilemezsin. Bence kendini riske atma, otobüse ver motoru. Kaybedeceğin en fazla 100 kağıt olur.

ramcixx
04 Mayıs 2016, 10:21
Yerinde olsam çantamı torbamı ayarlar, motorumu güzelce yıkar, son kontrollerini yaptıktan sonra geze geze memleketime giderdim. 600/3 200 km de bir benzinliklerde veya tesislerde mola verebilirsin. Motorun var otobüsde gidiyorsun. Esas eziyeti bu şekilde yaparsın kendine. Korkularını yen ve hayatında bir ilke imza at. Eve vardığında bunun senin için güzel bir anı olduğunu hatırlayacaksın. Geçtiğin yollar, yolda gözlemlediklerin... :cat:

Ben CBF 150 ile Isparta'dan Denizli'ye 200 km ayda bir gider gelirdim, çok da keyif alırdım... :)

cemmoto41
04 Mayıs 2016, 10:47
Gv 250 ile antalya zonguldak arası yol yaptım yolda aksilikler olduğu halde çok keyifli oldu motoru arkadaşa aldık geri getiriyordum ama kendi motorumu aradığım anlarda çok oldu bence yap insanın böyle çılgınlıklara ihtiyacı var.

aonal
04 Mayıs 2016, 11:19
Arkadaşlar 1500 km şehiriçi tecrübem var, uzun yola çıkcam üstelik 600 km yol yapcam (motosikletide bassan gitmez 80 km hızda ortalama gitcek biliyorum) bu durumda git diyenler var..

Arkadaş yola çıktı 100km güle oynaya gitti heyecanda var ya bende bişey varmış sandıydım dedi..

100km daha gitti başladı yavaş yavaş yorulmaya

100 km daha gitti bel ağrısı ve yorgunluk arttı..

Yolu yarıladım len az kaldı durmayayım da bitiversin otelde kalmayayım diyecek ve bir viraja hızlı girecek sonrası malum..

Adam büyük motor alayım deyince kızıyorsunuz, küçük motorda tecrübem az 600 km yol yapcam diyor git çok güzel olur hayatına renk gelir diyorsunuz?

ayzek
04 Mayıs 2016, 13:20
Evet hayati da karara bilir anlatnak istedigimiz bu millet git bisey olmaz diyorlar ya olursa adam kaza yapip olurse yada sakat kalirsa bu vebali kim alicak bilgin i hatirlayanlar vardir buyuk cc ile basladi yapma etne dinlenedi kaza videolarini atti egitim al dediler oda olmadi en son is gorusmesi icin bursaya gidecekti sanirim radar falan varmi diye konu acmisti ve sonra ölum haberini aldik yapmayin abicim boyle seyler

İlker41
04 Mayıs 2016, 21:56
kardeşim uzun yol uzun tecrübe demek bence acele etme biraz daha bekle bekleyen derviş muradına ermiş.

kursaa
04 Mayıs 2016, 23:48
gitme,gitme,gitme.

superaytek
05 Mayıs 2016, 00:34
Git kardeşim Allah' ın izniyle bişe olmaz. Ben ybr 125 ile 400 km yol yaptım. Hiç durmadım tabi ybr ye olan güvenle bi 400 daha olsa yine yapardım. özelliklen virajlarda dikkatli ol. Hızı kaptırmış giderken bi anda viraja girememe riski oluyo tecrübeye bağlı olarak. Zaten uzun yolda cok fazla apaci yok. Kamyonlardan kacma en sağdan gitme trafiğe ayak uydur. İnşallah adresine vardığında yaptığın geziden aldığın hazzı uzun süre unutamıcaksın. Allah kaza bela vermesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:31 ----------

Bidaha yazasım geldi. Samimi olarak söylüyorum motosiklet ile yolculuk sonrası inşallah adresine vardığında yaptığın geziden aldığın hazzı uzun süre unutamıcaksın. Ve motosiklet hastalığıda böylece başlamış olacak.Hayırlı geceler.

GemmaGustavo
16 Mayıs 2016, 10:17
Sınavlardan dolayı foruma girme fırsatı bulamadım malesef cevaplayan arkadaşlara çok teşekkür ederim ortalama 65-70 km hızla gitmeyi planlıyorum eğer gidecek olursam ve dediğiniz gibi varış noktasını bir menzil olarak değil de yavaş yavaş geze geze gitmeyi isterim ama tecrübesiz olduğumdan dolayı biraz çekinme var dolayısıyla :sunny:140 km daha önce hiç gitmediğim bir yoldan gittim 2 gün önce felan 140 km yapmama rağmen acayip yorulduğumu hissettim diğer bir çekindiğim husus da bu halen kararımı veremedim :silent:

Rebulls
16 Mayıs 2016, 10:22
Bence gitme zaten öğrencisin her sene sonu bu imkanın var biraz daha tecrübelen öyle çık yola. Bende Antalya da okuyorum motorumu antepten 150 TL ye getirdim haziranda aynı şekilde götüreceğim

oluroyle
16 Mayıs 2016, 11:01
Bence gitme zaten öğrencisin her sene sonu bu imkanın var biraz daha tecrübelen öyle çık yola. Bende Antalya da okuyorum motorumu antepten 150 TL ye getirdim haziranda aynı şekilde götüreceğim

ben Kocaeli Denizli 200e getirtttim. Siz iyi bir fiyata getirmişsiniz. Hangi yolla getirdiniz merak ettim? Benimde memleketten gelmesi gereken bir motor daha var..

Merhaba GemmaGustavo ,
Bence siz motoru,güzelce yükletin, taşıt ile gönderin.

Nerede,ne zaman,şehir içi,şehir dışı nerede sürüyor olursan ol , her zaman kendin için en güvenli olacak sürüşü yapmaya çalışın.Tabiki de senle ben aynı olamayız ben daha beceriksizim ama :P.. 1500 km de iken düşündüm kendimi..Hiçbir zaman oldum ben,tamam öğrendim diyip gereksiz bir güven içerisine girip,bu km lerdeyken daha artık şehir dışında da sürebilirim dememeli..

İncelemende fayda var .
http://www.motosiklet.net/forum/faydali-bilgiler/71788-ikarus-sendromu.html

Anlıyorum seni, bir an önce uzun km lerde sürmek istiyorsun ama zamanı varsa, beklemek.. kaza yaptıktan sağ salim ayağa kalktıktan sonra motor tamir olsun diye beklemekten daha iyidir.. Sen güzelce yüklet motoru, taşıt ile gönder :)

Kazasız belasız

Rebulls
16 Mayıs 2016, 11:07
ben Kocaeli Denizli 200e getirtttim. Siz iyi bir fiyata.getirmişsiniz. Hangi yolla getirdiniz merak ettim? Benimde memleketten gelmesi gereken bir motor daha var..

Merhaba GemmaGustavo ,

Nerede,ne zaman,şehir içi,şehir dışı nerede sürüyor olursan ol , her zaman kendin için en güvenli olacak sürüşü yapmaya çalışın.Tabiki de senle ben aynı olamayız ben daha beceriksizim ama :P.. 1500 km de iken düşündüm kendimi..Hiçbir zaman oldum ben,tamam öğrendim diyip gereksiz bir güven içerisine girip,bu km lerdeyken daha artık şehir dışında da sürebilirim dememeli..

İncelemende fayda var .

Anlıyorum seni, bir an önce uzun km lerde sürmek istiyorsun ama zamanı varsa, beklemek.. kaza yaptıktan sağ salim ayağa kalktıktan sonra motor tamir olsun diye beklemekten daha iyidir.. Sen güzelce yüklet motoru, taşıt ile gönder :)

Kazasız belasız

Birader ben önce kamyonculara sordum 300 dediler sonra otogara gittim otobüs firmalarını tek tek geziyorum ama 300e tav olmuştum zaten. Çayiragasi turizm 150 diyince yolladım hemen

linkinpark20
16 Mayıs 2016, 11:30
bence uzun yol şehiriçi kullanıma göre daha rahat. en azından benim içim öyle. bence götürebilirsin hem tecrübe olur.

mrt20
16 Mayıs 2016, 11:48
Hep şehir içi kullanacaksın diyeceklerki uzun yol yapma tecrüben yok.
Herşeyin bir ilki vardır. Git dostum. 60-70 Ortalama diyosun o kadar sakin sürüyosan git bişey olmaz.
Yolda yağ bal olur riski var deme 50bin km tecrübesi olanca o yağa girdimi hele virajda ise sonu genellikle yerde biter.
Ben daha önce ybr kullanırken 600cc motorla denizli-fethiye yaptım. Sıkıntı olmadı.
Bileğini kontrol edebiliyosan sağ salim varırsın.
Yolun açık olsun :bounce:

bilirkişi
16 Mayıs 2016, 13:21
Uzun yola çıkmadan uzun yol tecrübesi nasıl kazanacaksın?
Şehirlerarası yollarda absürt virajlar olmuyor hızını düşürmeden gider gelirsin

GurdalK
16 Mayıs 2016, 14:57
uzun yolda küçük hacimli motor zaten başlı başına sıkıntı bir de buna acemilik eklenince 600 km çok gibi görünüyor ama bir taraftan başlamak lazım değil mi? Sen keyifli bir yolculuk planla kendine , şu kadar süre git şu kadar dinlen falan düşünme. Kendine bir rota çiz ve konaklama dinlenme yerlerini işaretle. Yolda özellikle ağır vasıtaları sollarken motorunu iyi dinle rampaları iyi hesap et. acele etme keyfini çıkar olur gider. Ve güzel bir tecrübe olur

GemmaGustavo
17 Mayıs 2016, 14:28
ben Kocaeli Denizli 200e getirtttim. Siz iyi bir fiyata getirmişsiniz. Hangi yolla getirdiniz merak ettim? Benimde memleketten gelmesi gereken bir motor daha var..

Merhaba GemmaGustavo ,

İncelemende fayda var .

Kazasız belasız

Evet ikarus sendromu yazısını okudum ve ben daha 5000 km ye gelmeden bende başladığını nerdeyse hissettim ayrıca gerek ani manevra olsun gerek te ağır vasıtaların türbülans etkisinden çok etkilendiğim için bu yaz memlekete motorla gitmemeye karar verdim otobüs ayarlarsam onunla götüreceğim eğer ayarlayamazsam da ayda 1 gelip 1 hafta kalıp motorumla olacağım çok teşekkür ederim hocam :)

jimi_hendrix
17 Mayıs 2016, 15:23
istanbul gibi bir şehir içindeysen uzun yola çıktığın zaman bir daha istanbula dönmek istemezsin, istanbulda da bir daha motor kullanmak istemezsin. Uzun yol iyidir. 1500km yol yapmışsın; Peki ne kadar sürede yaptın? Motorun üstünde en uzun kaç saat durdun? Herhangi bir sağlık problemin var mı?
Motorun üstünde 2 saatten fazla en az 5 defa kaldıysan uzun yolu çekebilirsin.
Hipertansiyon vs herhangi bir kalp ritminde düzensizlik yaratan bir rahatsızlığın yoksa gidebilirsin.

eXcitinG
17 Mayıs 2016, 16:26
Ben 600 km yi arabayla zof yaptim gece uyudum tehlikeli olmasin diye bence otobusle gitmenizde fayda var. Yol bitmez cunku bir yere varmaya calisacagim diye ugrasip duracaksin.

Levent
17 Mayıs 2016, 16:31
Acemilik ile 600 km gitmek sıkıntılı olabilir, bitmeyen yol yapmışlar arkadaş diyebilirsin, ha işin şu boyutu var kendine güveniyorsan çık yola, baktın olmuyor bi otobüse el et, çok çok sana deneyim olur bu iş :)

MD.Murat
17 Mayıs 2016, 16:36
2 sene önce üniversite 3.sınıfken ybr mi alalı 9ay olmuştu. Aynı ikilemde kalmadım. Çünkü izmirden adapazarına gitmekçin farklı bir güzergah kullanmaya niyetliydim. İzmirden çıktım kıyılardan Kuşadası Marmaris Fethiye kaş Antalya ya kadar gittim. Sonra yukarı vurup Afyon üzerinden adapazarına ulaştım. Kamplar denizler anlatılamayacak anılarla eve döndüm. Hayatımda yaptığım en güzel yolculuktu.
Bunun güzel olma sebebi benim eve ulaşmaya değil gezmeye çıkmam. Yolun sonu da beni eve götürecekti sonuç olarak ama asıl amacım gezmekti.
Gezmek istiyorsan yap ancak gezmek değil ulaşmak istiyorsan o motorla sıkıntı çekersin. 400km yaptım ben bir günde en fazla o yolculuk süresince. Sonrası çok sıkıcı oluyor. Gençlik, tecrübesizlik aynı zamanda keşfetmenin güzelliğini yaşatıyor. Arkadaşların dediği gibi bir f1200gs ile yol gittikten sonra ybr ile gitmek yavan gelir. İstemez kimse eğlenmez. Ama ben inanılmaz eğlendim.
Bu uzun yolda sıkılıp tapa gaz yapıştıracaksan hiç çıkma o yola. 80le etrafı izleye izleye gitmek sana zevk verecekse git.

Bide yolu 2 ye bölerek hem güzergahta gezecek bir sürü zaman bulursun, hem de dinlenerek sağlıklı yolculuk yaparsın. Öğretmen evlerinde ya da ucuz otellerde kalabilirsin gece.

toseabul
17 Mayıs 2016, 16:38
Bajaj pulsar 150 ns kullanıcısıyım üniversite öğrencisiyim ve haziranın 10 u gibi dersler bitiyor motoru burda bırakmak istemiyorum ve memleket ile kaldığım yer arasında 600 km yol var şehir içi 1500 km yol yaptım şu ana kadar sizce memlekete motorla gitmeli miyim gitmeliysem de kaç kilometre de bir ara vermeliyim yardımınız için şimdiden teşekkür ederim :)

işte buna fırsat derler. çık yolla kardeşim. yoksa böyle düşünürsen nasıl uzun yol tecrübesi yapıcan bi yerden başlamak lazım.
başlamak bitirmenin yarısıdır.. kazasız belasiz sürüşler.

ehil
19 Mayıs 2016, 23:21
"daha önce hiç gitmediğim bir yoldan gittim 2 gün önce felan 140 km yapmama rağmen acayip yorulduğumu hissettim"
yanlış yaptığın (oturuş, gidon tutuş, kontra...) bir şeyler var !

Barış38
21 Mayıs 2016, 09:38
Motorsikletin amacı tatlı tatlı rüzgarı hissederek istediğin yerde durup gezerek doğayla bütünleşmek değilmi senin gönlünden ne geçiyorsa öyle yap.sadece. Kendi iç sesini dinle.ve tüm korumalıkları takarak seyahat et.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:30 ----------

Arkadaşlar motorun cc neden bu kadar öneme alıyorsunuz geçende. Forumda biri paylaşmış vespa motorla 187 bin km yapmış bir gurbetçi abimiz vardı yazıyı okurken çok keyiflenmiştim amerika kıtasından avrupaya ve türkiyeye.sonuçta geze geze gidiliyor start deyip finiş denmiyor.vakit sıkıntısı yaşıyan varsa motora binmemeli zaten.

gungenir
21 Mayıs 2016, 09:59
Çok ilginç yazılar okuyorum bu forumda.
Adam ilk kez motor kullanacak "250cc al uygundur" deniyor.
Adam "acemiyim" diyor "Uzun yola çık geze geze gidersin." deniyor.
Sanırım bu şekilde bir empati için evlat sahibi olmak şart.

banro
21 Mayıs 2016, 12:10
Hem düşük cc hem de yüksek cc motorlarla uzun yol yaptım. Uzun yola çıkmak şehir içinden hem daha eğlenceli hem de güvenli. Uzun yolun bazı incelikleri var.
1-Yorulunca durmayı bileceksin, bir yere yetişmeye çalışmayacaksın
2-Yollarda kamyon ve otobüs gibi ağır vasıtalar türbülansa sebep olur ve aşırı dikkat etmek gerek.
3-Hız meraklısı zibidiler veya acemi şoförler 4 tekerlileri ile ani hareketler yapıp üzerine sürebilir.
4-Gideceğin yolu yazmamışsın, lakin yol çalışmaları bitmiyor, aniden asfalttan stabilize yola geçiverirsin veya mıcırlı yol da olur bir bakmışsın yerdesin.
5-Uzun yolda gaz açar kendinden geçersin, aniden bir viraj sonuç uçuştasın.
vs vs vs
Kısaca tecrüben yetersiz.Sen bilirsin. Aslında ben olsam çıkardım yola:king: Hafta içi gündüz vakti trafik seyrek olur. salı çarşamba perşembe günleri uygun. 300km 300km olarak 2 gün planla, 70-80 km de bir mola ver. Kıyafet ekipman tam olsun, gaz koluna hakim ol. Kendine güveniyorsan çık yola, tereddüt ediyorsan çıkma.

ehil
21 Mayıs 2016, 13:48
"Daha acemiyim ama uzun yol yapmak istiyorum"
artçı yusuf la iyi geçineceksin