PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 26 binde Yamaha X City Alınır mı?

Goldshadow
01 Mayıs 2016, 15:13
Yamaha kaliteli bir marka ama 26-30 bine gelen motor alınır mı? Bir problem çıkarır mı bana? Sonuçta problem çıkmaması için Yamaha alıyorum..

Ali Bircan
01 Mayıs 2016, 15:19
Bakımları falan iyi yapılmışsa alınabilir bence ekspertize sokun motoru

Mexico
01 Mayıs 2016, 15:28
Alınır ancak, 20 bin km ağır bakımı iyi yapılmış ve orijinal parçalar kullanılmış ise.

Green Arrow
01 Mayıs 2016, 15:51
Neden alınmasın. Servis geçmişi ve kayıtları düzgün bir motorsa km'ye bakmak bence gereksiz bir kaygı. Elbette ki fiyatının ona göre olması ve sizin de satarken bunu göz önünde bulundurmanız gerekli.

Goldshadow
01 Mayıs 2016, 15:54
Neden alınmasın. Servis geçmişi ve kayıtları düzgün bir motorsa km'ye bakmak bence gereksiz bir kaygı. Elbette ki fiyatının ona göre olması ve sizin de satarken bunu göz önünde bulundurmanız gerekli.

Peki servise gitmemis bakimlari yapilmamissa?

MeNGuC
01 Mayıs 2016, 16:05

Aldığın kişiye arkasından bol bol Rahmet okursun cebinden çıkan paracıkların üzerinede su içersin

Goldshadow
01 Mayıs 2016, 16:10
Aldığın kişiye arkasından bol bol Rahmet okursun cebinden çıkan paracıkların üzerinede su içersin

Bunları yaşamamak için bu konuyu açtım zaten.

Green Arrow
01 Mayıs 2016, 16:33

26 binde bir motorun servis kaydı yok ise ve bakımları konusunda bilgi alabileceğin birisi yok ise bulaşma. O 26 bin 66 binde olabilir. En azından garanti süresi boyunca yetkili servis kaydı olması lazım. Direk garanti dışı brakıp kayıtsız servis yaptırdıysa hiç bulaşma. Herşey çıkabilir.

Seko
01 Mayıs 2016, 16:34

Servise gitmemiş, bakımları yapılmamış hiçbir motor alınmaz. Tabi iyiyse de alınır diyoruz ama fiyat da önemli. Geçen gün bir tane 2013 model 25 bin km'de CBF'yi 6100'e gördüm. Sıfırı 6130 TL. Böyle olunca alınmaz.

izmir3535
01 Mayıs 2016, 16:45
Yamaha motosiklet için bu kilometre sorun çıkarmaz.Yamahadan anlayan bir ustaya göster zaten makinanın sesinden anlıyan anlar.yamhalar diğer honda kavasaki suzukiye göre biraz daha fazla sesli çalışır bilginiz olsun.

bulut59
01 Mayıs 2016, 18:05
kullanan adam bilinçliyse bakımlarını zamanında yaptırdıysa alınır. 20.000km de varyator kayıs baga kavrama ağır bakımı vardır. orjinal parçalar kullanılırsa 1.000 tl yi geçer. bu durumu göz ardı etmeyin. almadan önce servise gosterip genel bilgi alırsınız. usta ok derse alınır. zaten x city lere pek apaçi tayfası binmez. normal kullanımla zaten 20.000km de motor yeni kendine gelmeye başlıyor :)

ernaltnts
01 Mayıs 2016, 19:56
19 binde honda pcx aldım Gayet memnunum. aldığım kişi ilk sahibiydi ve bakımlarının hepsini aynı servise yaptırmış ve hepsi kayıt altındaydı ustasına da sorduktan sonra tereddüt etmeden aldım.

megaladon
02 Mayıs 2016, 01:40
service götürmeyi ve masrafları fiyattan düşmeyi teklif et bakalım , renk değiştirirse zaten bellidir masrafı olup olmadığı.

toomuchcc
02 Mayıs 2016, 02:59
Bu konuda yorum yapmayacağım sadece geçen gördüğüm bir şeyi paylaşmak istiyorum: 400.000 mil yapmış Suzuki Vstrom 1000: link (http://advrider.com/index.php?threads/the-400-000-mile-k3-dl1000-v-strom.1136108/)

Goldshadow
05 Haziran 2016, 15:17
X city sigortasi ne kadar bilen var mi??

YERUÇAĞI
05 Haziran 2016, 15:37
X city sigortasi ne kadar bilen var mi??

X city sigortasi diye bişey yok,otomobil sigortasıda motorun sigortasıda 1000 tl lik çin malı motorun sigortasıda aynı,,fiyat senin kaza geçmişin,yaşın ve hangi ilde olduğun yani plakanla alakalı,,istanbuldaysan yaşın 20 li civardaysa ve kötü kaza geçmişinde varsa 3-5 bin lira trafik sigortası teklifi veren firmalar bile var

ama yaşın büyükse veya motor aile büyüğünün üstüne ise ve kaza geçmişi temizse,istanbulda ortalama 500-1000 arası fiyat çıkıyor,diğer illerde fiyat daha düşük çıkar,en yüksek olan istanbul

Goldshadow
05 Haziran 2016, 15:46
X city sigortasi diye bişey yok,otomobil sigortasıda motorun sigortasıda 1000 tl lik çin malı motorun sigortasıda aynı,,fiyat senin kaza geçmişin,yaşın ve hangi ilde olduğun yani plakanla alakalı,,istanbuldaysan yaşın 20 li civardaysa ve kötü kaza geçmişinde varsa 3-5 bin lira trafik sigortası teklifi veren firmalar bile var

ama yaşın büyükse veya motor aile büyüğünün üstüne ise ve kaza geçmişi temizse,istanbulda ortalama 500-1000 arası fiyat çıkıyor,diğer illerde fiyat daha düşük çıkar,en yüksek olan istanbul

Yok artik oyle bir sey mumkun degil tamam bunlar da dikkate aliniyor ama modele gore fiyat degisiyor. Simdi x city ile Harley Davidson'ın sigorta fiyatı aynı değil veya bir lamborghini'nin sigortasi...

metecel
05 Haziran 2016, 17:34
a-25.999 km ise alınır
b-26 binde ise alınabilir de, alınmayabilir de
c-26.001 km ise alınmaz
d-Ulen Yamaha bu. Expertize sok, gözü kapalı al.

istanbu_gezg
05 Haziran 2016, 18:11
tabiki alınır kayışı kontrol et lastik durumunu iyi kontrol et krak varyatör msiketler debiyaj çalışmadada garip bir ses yoksa canavar gibi binersin

acemi60
05 Haziran 2016, 18:20
Alınır. Fakat, expertiz yaptırmadan hiç bir araç alınmaz.20 bin ağır bakımı sorulmalı. Sigortayı 1 ay önce 450 TL ye yaptırdım.

istanbu_gezg
05 Haziran 2016, 18:41
Alınır. Fakat, expertiz yaptırmadan hiç bir araç alınmaz.20 bin ağır bakımı sorulmalı. Sigortayı 1 ay önce 450 TL ye yaptırdım.

20 bin km de ne ağır bakım nelerdir

acemi60
05 Haziran 2016, 20:08
XCITY 250'de Varyatör bagaları ve kayış 20 bin km de değişiyor. Artık duruma göre kavrama sisteminde ne değişecekse bakılıyor. Aslında pek ağır bir iş değil. Herhalde servis faturasına bakıp ağır bakım diyorlar :)

YERUÇAĞI
05 Haziran 2016, 21:31
Yok artik oyle bir sey mumkun degil tamam bunlar da dikkate aliniyor ama modele gore fiyat degisiyor. Simdi x city ile Harley Davidson'ın sigorta fiyatı aynı değil veya bir lamborghini'nin sigortasi...

senin trafik sigortası senin aracını yaptırmıyor kardeşim,hatalıysan karşı tarafın hasarını yaptırıyor,sen haklıysan senin hasarınıda karşı tarafın sigortası yaptırıyor,sistem bu,dolayısı ile aracının ne olduğu önemli değil,ferrariyi bilmem ama ucuz pahalı araç veya motor farketmez aynı kefeye koyuyorlar fark yok,,bu konuda açılan bisürü başlık var araştır görürsün,,kasko desen tamam çünkü kasko senin aracını suçlu sende olsan yaptırdığı için aracına göre fiyat belirliyor

çinli 1000 tl lik motora 3000 tl trafik sigortası fiyatı çıkaran firmalar var

istanbu_gezg
05 Haziran 2016, 22:18
bagalar değişir debiyaj değişir ebc balatalar takılır varyator kayışı orjinal veya yan sanayi takılır çokta fakr etmiyor belki 5000 km erken değişir ama 2 kat fark var lastik durumu kontrol edilir , elektriksel bir arıza varmı kontrol edilir birkaç kez motor çalıştırılıp istop ettirilir ateşlemede sorun varmı bakılır 5-10 dakika gezilir enjektörler test edilir,tekerlek bilyeleri kntrol edilir şanzuman yağı kontrol edilir

bundan sonra hiçbiir sorun çıkmaz ağır bakım denilen bundan allice ha birde yağ değiştirilir tertemiz biter iş,

ama bunlardan en fazla önemlisi aracı süren kişi seviyormu düzenli ilgileniyormu bunların dışında hiçbişrey çıkmaz