PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şüphe...

Jester8
30 Nisan 2016, 00:25
İyi geceler herkese. Çok gereksiz bir konu olabilir belki ama birilerine anlatma ihtiyacı hissettim. Motosiklete yeni başladım. 1 ay önce cbr250mi aldım. Cadde üzerinde bir apartmanda oturuyorum. Arkası açık otopark. Kapısı bildiğimiz demir otomatik kapılardan. Abus zincir kilit ile ağaca bağlı. Ayrıca abus rs7000 alarmlı disk kilidi de var üzerinde. Üstünde branda örtülü.
Az önce işten geldim motorun brandasının açılmış olduğunu gördüm. Rüzgar açmış olamaz çünkü alt kısımdan iki ucu birbirine kenetlemiştim. Onlarda ayrılmıştı geldiğimde. Birilerinin yoklama amaçlı açtığından şüpheleniyorum. Çok büyük sıkıntı çöktü içime. Kaç saat oturup beklicem bilmiyorum.

Zamanınızı çaldıysam affola.

Mitoqondri
30 Nisan 2016, 00:30
Çocuklar açmış olabilir mi ? Sen yinede biraz gözlemle. Alarmın sesini çaldığında duyabilir misin ?

Miy
30 Nisan 2016, 00:34
Götürmeye gelmişler dikkatli olun

Carbondioxid
30 Nisan 2016, 00:40
Yoklama hareketleri, bu zümre maalesef zekasını kötü tarafta harcıyor, geçen sene evimin duvarı üstüne bildiğiniz taş koyuyorlardı, bilen bir büyüğe danıştım, bahçede gezip gezmediğimi, bahçem/evim/güvenliğim ile ilgili olup olmadığımı ölçme niyeti imiş, bu 3 defa tekrar etti her seferinde taşları fırlattım, şu sıralar olmuyor.

Hülasa , fark ettiğinizi bir şekilde belli edin , sanırım spy5000 mikrodlga yakınlık şeysiyle en ideali , tabii güpegündüz ise...

Jester8
30 Nisan 2016, 00:42
Çocuklar açmış olabilir mi ? Sen yinede biraz gözlemle. Alarmın sesini çaldığında duyabilir misin ?

Uyanık olursam duyarım. Ama iş yorgunluğuyla uyurken emin değilim. Apartmanda bi kaç küçük çocuk var ama pek sanmıyorum uğraşıcaklarını. Altını çözemezlerdi en azından.

MeNGuC
30 Nisan 2016, 00:43
Kuytu köşelere bağlamayın motoru herkesin rahat görebiliceği yere koyun

oluroyle
30 Nisan 2016, 00:43
Merhaba,

en güzeli alarmlı kilit alın, biri dokunduğunda cayır cayır örtsün.

Uyanık olursam duyarım. Ama iş yorgunluğuyla uyurken emin değilim. Apartmanda bi kaç küçük çocuk var ama pek sanmıyorum uğraşıcaklarını. Altını çözemezlerdi en azından.

imkansız çocuklar nerden bilecek çözecek alt kısmı, ben sanmıyorum hiç.

Jester8
30 Nisan 2016, 00:45
Yoklama hareketleri, bu zümre maalesef zekasını kötü tarafta harcıyor, geçen sene evimin duvarı üstüne bildiğiniz taş koyuyorlardı, bilen bir büyüğe danıştım, bahçede gezip gezmediğimi, bahçem/evim/güvenliğim ile ilgili olup olmadığımı ölçme niyeti imiş, bu 3 defa tekrar etti her seferinde taşları fırlattım, şu sıralar olmuyor.

Hülasa , fark ettiğinizi bir şekilde belli edin , sanırım spy5000 mikrodlga yakınlık şeysiyle en ideali , tabii güpegündüz ise...

Güzelce örttüm tekrar brandayı. Disk kilidinin üstünüde kapattım brandayı tekrar çekerlerse alarm kesin ötsün diye. Ne kaza yapmaktan ne başka birşeyden korkuyorum çalınmasından korktuğum kadar. Şu stres bana motoru bile sattırır.

Mitoqondri

Aman dikkat edin hocam. O zaman yokladılar motoru kesin. Siz yinede bakın arada kontrol edin. Alarmı duyabileceğiniz odada kalın bence.

Ne olur ne olmaz. Allah korusun sonra motorum çalındı diye konu görmeyelim burada. Kimse istemez.

Tefoo

aynen hırsızlar genelde takip edip, yoklama çekiyorlar. bu taş bırakma olabilir, dairelere ilan asmalar vs olabilir. evde misiniz değil misiniz diye kontrol ediyorlar. apartmanda ne zaman görsem kapılara sıkıştırılan ilanları toplayıp atıyorum.

başlığı açan arkadaş, sizin de alabileceğiniz ekstra önlemler varsa almanızda fayda var.

Jester8
30 Nisan 2016, 00:47
Kuytu köşelere bağlamayın motoru herkesin rahat görebiliceği yere koyun

Hocam apartman görevlisinin dairesinin camının 1 metre önünde motor. Bahçenin en güvenli yeri. Başka ne yapsam bilemedim.

Dr. Fatih
30 Nisan 2016, 00:48
çak bi alarmlı disk kilidi daha cayır cayır ötsün

Mitoqondri
30 Nisan 2016, 00:52
Hocam motosikleti koyduğunuz yere, apartman tesisatından sensörlü bir ışık yaptırabilirsiniz.

Madem 1 metre mesefe var apartmana. Duvara sensörlü ışık yaptırın. Yaklaşan olursa yanar ve en azından caydırıcı bir sebep olur.

Tabi apartmana sorun ve komşuların rahatsız olmayacağı şekilde yaptırabilirsin.

EthanHunt
30 Nisan 2016, 00:52
Yakinda bi otopark veya daha korunakli bir yer yok mu? Bu geceyi sayma zaten uyumazsin. Birsure kasko niyetine varsa yakin bi otopark kullansan iyi olur, yazik olmasin.

Jester8
30 Nisan 2016, 00:53
çak bi alarmlı disk kilidi daha cayır cayır ötsün

Hocam zaten motora borç ödüyorum. Çok sıkıştıramıyorum bütçeyi maalesef

ByYlmzZz
30 Nisan 2016, 00:58
hocam sabit bir nesne varsa(direk,doğalgaz borusu vb) oraya da zincirle bağlamanızı öneririm..bu haysietsizleri durdurmanın yöntemi nerdeyse çok az.ama caydırıcılık çok çok önemli..alarm'lı disk kilidi varsa takın yoksa satın alın.birde abus yer aparatı alabilirsiniz sanırım granit serisiydi.yere sabitlersiniz..

MeNGuC
30 Nisan 2016, 00:59
Bu konu açılmışken içimde olan bir noktayıda paylaşim bari beni böyle çalıncakmı diye sitrese sokan bir motor olucağına ucuz yolu işimi gören bir motor almayı nasipte çalınacağı varsa canımı zere sıkmayan bir motorsiklet almayı kafamın bir yerinden düşünüyorum :farao:

Jester8
30 Nisan 2016, 01:01
hocam sabit bir nesne varsa(direk,doğalgaz borusu vb) oraya da zincirle bağlamanızı öneririm..bu haysietsizleri durdurmanın yöntemi nerdeyse çok az.ama caydırıcılık çok çok önemli..alarm'lı disk kilidi varsa takın yoksa satın alın.birde abus yer aparatı alabilirsiniz sanırım granit serisiydi.yere sabitlersiniz..

Hocam saydığınız bütün önlemlere sahibim. Ağaca abus zincir kilit ile bağlı. Abus alarmlı disk kilidi. Üstünde branda. Ama hep dedikleri gibi hırsıza kilit dayanmazmış. Buda beni strese sokuyor haliyle.

ByYlmzZz
30 Nisan 2016, 01:11
Hocam saydığınız bütün önlemlere sahibim. Ağaca abus zincir kilit ile bağlı. Abus alarmlı disk kilidi. Üstünde branda. Ama hep dedikleri gibi hırsıza kilit dayanmazmış. Buda beni strese sokuyor haliyle.

hocam aea abus kilidini kırmaya çalışırken 3-5 kilo vermiştir herhalde :) abus'un granit serisinden bir zinciri inşaat makasıyla baya denedi ama kıramadı yani abus'lar baya baya sağlamdır.farzediyorum uyuyosunuz ve dinsiz imansızlar gelip çalmaya kalktı o alarmlı disk kilitleri yok mu , hırsızlara mahalleyi tur bindirtiyo görmüşlüğüm var :D aşırı bir caydırıcı özelliği var bu meretlerin..şu bahsettiğim abus'un yer aparatını alırsanız,anca motoru orda parçalayıp götürebilirler ama ona da vakitleri olmaz direk topuk topuk yapıp giderler...

ZamboKage
30 Nisan 2016, 01:28
Ne kadar alarm varsa takın motorunuza bu şerefsizlere kilit felan hikaye adamlar jantı kesip götürüyorlar onun için caydırmak amaçlı alarmlı disk kilidi , motosiklet alarmı döşeyin motosiklete brandayı da asma kilit ile motosiklete kitleyebilirsiniz aslında ama ne kadar sağlıklı olur orasını bilemem ama caydırıcılık çok önemli.

hakikiteker
30 Nisan 2016, 01:39
Spy5000m alın kurtulun derim, pek çok açıdan çalınmayı çok zorlaştırıyor. Ben bundan sonra alacağım bütün motosikletlere bu alarm ve türevlerini takacağım kesinlikle.

MD.Murat
30 Nisan 2016, 07:12
hocam aea abus kilidini kırmaya çalışırken 3-5 kilo vermiştir herhalde :) abus'un granit serisinden bir zinciri inşaat makasıyla baya denedi ama kıramadı yani abus'lar baya baya sağlamdır.farzediyorum uyuyosunuz ve dinsiz imansızlar gelip çalmaya kalktı o alarmlı disk kilitleri yok mu , hırsızlara mahalleyi tur bindirtiyo görmüşlüğüm var :D aşırı bir caydırıcı özelliği var bu meretlerin..şu bahsettiğim abus'un yer aparatını alırsanız,anca motoru orda parçalayıp götürebilirler ama ona da vakitleri olmaz direk topuk topuk yapıp giderler...

Dinsiz imansız değil, hırsız. Baktığın zaman en hırsız olan imanlı dinli olanlardan geliyor. Dine inanmayan hırsız ben daha Türkiye'de görmedim.

Mertcan00
30 Nisan 2016, 07:48
Aea kendiside denemişti bir arkadaş değinmiş bu konuya biraz. Özellikle şunu söylemişti ben elmas uçlu makasla denemedim elmas uçlu daha kuvvetli yani kesme ihtimali daha fazla işlerini zorlamak için abus kilidin biri motorun jantıns ya da herhangi bir yerine diğer ucunu ise yerden yüzsekte asın çünkü kilit havada olursa tamamen kendi kas güçlerine bağlı kesip kesememeleri fakat yerde ise koyuyor makası yere biniyor abusun üstüne hem yerden güç alıyor hemde ya allah diyip abanıyorlar çok daha kolay kırılıyor...

Draconian
30 Nisan 2016, 07:53
Ben hırsız olsam çalmaya geldiğim motoru inceledikten sonra nasıl bulduysam öyle bırakırdım. Bence çalacak olsa o da aynısını yapardı. Araçların yanından geçerken "aa bu kaç km yapıyor acaba" diye merak edip bakan bir güruh var. Muhtemelen bu da benzeri bir meraktır.

DKN
30 Nisan 2016, 08:15
zamanınızı çaldıysam affola demişin ya nasıl da biliyosun

hebelube
30 Nisan 2016, 08:25
Coluk cocuk oldugunu sanmiyorum. Temkinli olun. Cocuklari da uygun bir zamanda ailelerine durumu anlatip motorunuza goturun. Istedikleri kadar baksinlar. Belki onlar da motorsever olurlar zamanla, olmasalar bile tanidigi motorcu varken daha duyarli oluyor insanlar. Gelecege yatirim olur :)

EthanHunt
30 Nisan 2016, 09:31
Dinsiz imansız değil, hırsız. Baktığın zaman en hırsız olan imanlı dinli olanlardan geliyor. Dine inanmayan hırsız ben daha Türkiye'de görmedim.

Hırsızlık yaparken "Allahım sen bize yardım et, şu işten yüzümüzün akıyla çıkalım" diyen hırsız vardı. Kamera seside kaydetmiş. ;)

yasoyaso
30 Nisan 2016, 11:30
Ağacı kökünden keser ip...ler

ByYlmzZz
30 Nisan 2016, 23:26

dinsiz imansız dememde ki kastı anladınız değil mi? eğer anlamadıysanız geniş bir açıklama yapmak için bekliyor olucam sizi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Hırsızlık yaparken "Allahım sen bize yardım et, şu işten yüzümüzün akıyla çıkalım" diyen hırsız vardı. Kamera seside kaydetmiş. ;)

geçen o hırsızla konuştuk işte biz :) camide iken gördüm kendisini tesbihat'a katılmıştı :)

berkay3212
30 Nisan 2016, 23:30
Faturalı turkcell hattı varsa turkcell tam burada düşünülebilir. Ben kilitleri bağladıktan sonra hırsızlıktan çok artık acemi şöförlerden, resim çekinmek için motora yaslananlardan, binenlerden falan korkmaya başladım. Zengin değilsen motora binmeyeceksin vallahi stres oluyorsun. Bir ayaklık var dokunsan öbür tarafa düşüyor makine.

bursagsli
01 Mayıs 2016, 00:32
abus kilit çok sağlam imkanı yok kesemezler ama janttan bağlama niyetine girmişseler jantı kesip götürürler eğer uygun bir yer varsa motor için küçük bir garaj yaptır

Bune
01 Mayıs 2016, 00:35
Bu kadar uykusuz kalıp geceni gündüzüne katacağına ya da o kadar pahalı kilitlere para vereceğine bi kasko yaptırsan? Geçen sene 750 liraya yaptırdım bu sene 570 e düştü sene 400 olur kim bilir en azından içim rahat disk kilidi bile takmadan gittiğim oluyor sağda solda.

MD.Murat
01 Mayıs 2016, 10:33
dinsiz imansız dememde ki kastı anladınız değil mi? eğer anlamadıysanız geniş bir açıklama yapmak için bekliyor olucam sizi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

geçen o hırsızla konuştuk işte biz :) camide iken gördüm kendisini tesbihat'a katılmıştı :)

Anladım. Ama arttırıyorum.
Bu dünyada yüzlerce din var. Bu dinlere mensup milyonlarca dürüst adam var. Milyonlarca hırsız da var. Dine inanmayanlar da genelde hırsız değil bilim adamı falan oluyorlar.
Bu durumda sen imansız ile hırsızı bir anlamda kullanamazsın.

Muhtemelen manyak heralde diyeceksin ama ben de buna takılan obsesif bir insanım ne yapayım.

ByYlmzZz
01 Mayıs 2016, 19:13
Bu dünyada yüzlerce din var. Bu dinlere mensup milyonlarca dürüst adam var. Milyonlarca hırsız da var. Dine inanmayanlar da genelde hırsız değil bilim adamı falan oluyorlar.

Muhtemelen manyak heralde diyeceksin ama ben de buna takılan obsesif bir insanım ne yapayım.

estağfurullahhocam manyak demicem tabi.bak gerçekten o sıfatı neden kullandığımı anladıysan sorun yok.mecazi bir anlam olarak kullandığım sıfattı o kadar.yoksa hırsızda olsa bir dine mensup.ne kadar dininin yüz karası da olsa..

potasyum
01 Mayıs 2016, 21:27

Sesli güldüm iyiydi

Mustaphalanx
01 Mayıs 2016, 22:54
Güzelce örttüm tekrar brandayı. Disk kilidinin üstünüde kapattım brandayı tekrar çekerlerse alarm kesin ötsün diye. Ne kaza yapmaktan ne başka birşeyden korkuyorum çalınmasından korktuğum kadar. Şu stres bana motoru bile sattırır.

Valla CBF 150'im var ispark kapalı otoparka bağladım gittim 1 ay da yokum hiç de bakamıcam götürürlerse artık... :/ Gerçi düşünüyorum arkadaş bu bir kurye motoru. Yanında bi tane üzerinde bir karış toz oluşmuş benimkinin aynı bir CBF daha var ve yanında daha lüks motorlar var. Benim 20000 kmde grenajı çizik garibana mı gaz kesecekler... :pl: Üzerinde 3 tane çantayla bıraktım acep sıkıntı olur mu? Geldiğimde çantaları bulamazsam yanarım valla. :pale:

kursaa
01 Mayıs 2016, 23:13
Valla CBF 150'im var ispark kapalı otoparka bağladım gittim 1 ay da yokum hiç de bakamıcam götürürlerse artık... :/ Gerçi düşünüyorum arkadaş bu bir kurye motoru. Yanında bi tane üzerinde bir karış toz oluşmuş benimkinin aynı bir CBF daha var ve yanında daha lüks motorlar var. Benim 20000 kmde grenajı çizik garibana mı gaz kesecekler... :pl: Üzerinde 3 tane çantayla bıraktım acep sıkıntı olur mu? Geldiğimde çantaları bulamazsam yanarım valla. :pale:

Hocam çantaları neden sökmediniz motor para etmese bile adamlar çantaya göz koyarsa motoru eksik bulabilirsiniz.

Mustaphalanx
01 Mayıs 2016, 23:30
Haklısınız henüz şehir dışına gitmeden ben en iyisi yarın sökeyim onları. Kara kedimsiz ne yaparım ben Allah korusun! :salut:

jimi_hendrix
01 Mayıs 2016, 23:57
hocam motor yoklanmış. size bundan sonra böyle bişey lazım. http://www.huglu.com.tr/superpozetufekler/eagle-superpoze

lostmymindd
02 Mayıs 2016, 00:11
Ya bu kilidi kırmak sessiz birşey mi?

kursaa
02 Mayıs 2016, 01:58
Ya bu kilidi kırmak sessiz birşey mi?

Kilide bağlı.