PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorlarinizi servise birakiyosunuz ama..

Sti
28 Nisan 2016, 16:08
Guvenerek birakiyosunuz motorlari servise,servis bakimli olsun temiz olsun. Peki onlar nasil kullaniyolar? Az once yanimdan honda servisinde calisan birisi gri 500r la yanlaya yanlaya gecti. Peki bu neydi simdi? Motorumu deniyodu yani? Dusuncelerinizi merak ettim bu konuda.

caglar48
28 Nisan 2016, 16:11
Geçen aylarda hondanın bı servisi davalık olmustu servıs sahıbının oglu bı crf kacırıp fotograflar falan cekıp motorla stunt denemelerı yapmıstı sonucunu merak ettım suan

Erkan344
28 Nisan 2016, 16:30
Ben çok şahit oldum.Ümraniye'deki yetkili serviste.
Spacy yi bakıma verdiğimde altta serviste sıfır plakası dahi çıkmamış motorları hazırladıktan sonra showrooma çıkaran elemanlar ara gaz verip allah ne verdiyse gaza yükleniyorlar.
Bizlerde sıfırdır aman rodaj yapıyım vs. Kıyamadan kullanalım.

Sti
28 Nisan 2016, 16:37
Ben çok şahit oldum.Ümraniye'deki yetkili serviste.
Spacy yi bakıma verdiğimde altta serviste sıfır plakası dahi çıkmamış motorları hazırladıktan sonra showrooma çıkaran elemanlar ara gaz verip allah ne verdiyse gaza yükleniyorlar.
Bizlerde sıfırdır aman rodaj yapıyım vs. Kıyamadan kullanalım.

Honda bayisinin deposunada yakinim,gecenlerde crossruner la gazliyolardi gene

Erkan344
28 Nisan 2016, 16:43
Honda bayisinin deposunada yakinim,gecenlerde crossruner la gazliyolardi gene

Doğrudur.Elemanların
Başında servisin sahibi olduğu halde ben defalarca şahit oldum.

bikerboi
28 Nisan 2016, 16:54
Maalesef bizim insanımız para kendi cebinden çıkmadığı için emanet araçlara çok kötü davranıyor. ben yurtdışı seyahatimde kiraladığım araca bile benzin alırken iyi firmalardan almaya özen gösteren biriyim. malım kıymetlidir, düzgün kullanırım. aracımı başkasına zorda kalmadıkça vermem, başkasından da emanet araç almam. valeye asla araç teslim etmem, 2 km yürürüm ama ben parkederim. insanlar nasıl başkalarının araçlarına bu kadar kötü davranıyor anlamam mümkün değil:silent:

Eagle7
28 Nisan 2016, 17:29
emanete ihanet

Mamba09
28 Nisan 2016, 17:45
valla güvenmediğin servise bırakmayacaksın. ha ciddi anlamda güvenmiyorsan. kmnin fotoğrafını çek çaktırmadan. döndüğünde tekrar bak.

Sti
28 Nisan 2016, 18:48
valla güvenmediğin servise bırakmayacaksın. ha ciddi anlamda güvenmiyorsan. kmnin fotoğrafını çek çaktırmadan. döndüğünde tekrar bak.

Abi diyelimki ariza vardi servise biraktin,usta denemeye cikti deseler ne diyebilirsinki?

bikerboi
28 Nisan 2016, 19:21
Abi diyelimki ariza vardi servise biraktin,usta denemeye cikti deseler ne diyebilirsinki?

arıza başka ama periyodik bakım için bırakılmışsa, test sürüşüne çıkmaya gerek olmaz kanımca:)

Mamba09
28 Nisan 2016, 19:31

Hocam kac km deneme surusune cikilir. Benim motor toplandi. Usta 3 gun durdugu yerde ara ara calistirdi rolantide. 3 gunde 10 km yapti ayri ayri zamanlarda farkli anlarda denedi motoru. Yani 10 kmyi ben fazla bile soylemisimdir.
Yani 10 km sayaçta artması hadi tamamda 20 de falan :)

seta34
28 Nisan 2016, 19:38
Ben gungore birakmistim
Motosiklet geldiginde aynalar uste dogru katlanmisti :) kim bilir nasil kullanmistir...

grk64
28 Nisan 2016, 20:23
Uşakta Oturuyorum Servisime Çok Çok Güvenmeme Ragmen arada işim çok abim bırak yarın al yada sabah koy aksam al dıyor başında bekliyorum makinanın

aonal
28 Nisan 2016, 21:09
Motosiklet bırakılır mı ya 1 saat işi var desede dibinden ayrılmam

< iLk@yy >
28 Nisan 2016, 21:17
Şahsen ben mutluhandan çok memnundum bu konuda
Serviste makinanızı bi esengülde izleyebiliyorsunuz ama işçilik ücretleri biraz farklı oluyo tabii
Yada benim gibi iyi ustaya bağlı kalıp makinayı emanet edeceksiniz
Benim 600fim mutluhanda ya bayram ya da latif usta bakardı 2side ayrıldılar çok oldu birde kenan vardı baya eskileri onuda yeni buldum mutluyum ondan ��

ZamboKage
28 Nisan 2016, 21:21
Benim Elektrikli bisikleti bırakmıştım ulan ya geldim baktım aynanın biri kırık,yolcu ayaklığı yamulmuş , ön fren maneti kırılmış sorduğumda bilmiyoruz başka motor çıkarken çarpmış olabilir felan dedi abi dediğim bildiğin sürüklenmiş bu uzatma biz yapmadık yürü işine dedi yan daki camcıya sorduğumda parça almak için gün içinde kullandıklarını ve dükkan önünde ön lastik kayması sonucu düştüğünü umursamadan içeri girip parçayı taktıkdan sonra başka parça almaya giderken kaldırıp gittiğini söyledi tabi ispatlayamassın dedi adam .
Uzun lafın kısası bu işin öbür dünyası var herşeyin hesabı sorulacak.

hebelube
28 Nisan 2016, 21:46
Benim onayim ve gozetimim olmadan denemeye cikamaz usta veya baskasi. Bakimini yapmadan once veya yaptiktan sonra denemesi gerekiyorsa illaki, bekler orda motor. Ayrica denemesi neden gerekiyormus? Denerken biryere vursa, devirse veya daha da kotusu basks bir insana zarar verse ne olacak? Arabanizi servise verdiginizde bi tur binip deniyorlar mi?

000000
28 Nisan 2016, 21:55
Bu tip durumlara takılıyorsanız, haliniz duman.
Motor devrilir/düşer çırak çekerken çizer, çırak motorla gezer, usta motora atlar bi yere gider gelir, full depo dolu verirsin, ışık yanarken teslim alırsın. çok çıktı karşıma ve dahada çıkacağını biliyorum.

Bana yalan söylenmesi yerine, işin gerçeği anlatılırsa ve olası hasarda çözüm önerilirse o kadar tınlamam.

berkay3212
28 Nisan 2016, 22:17
Araba motor herkes bırakıyor, kaza yaptık 1 ay grenajsız kaportasız aracı ne yapacağız mecbur serviste kalıyor. Tanıdık yada güvenilir servislere bırakacaksınız, bırakırkende titizseniz aracınızdaki hasarları km yi teslim formuna yazıp yetkılıye kaşe, imza attıracaksınız. Gerçi km telinide çıkartabilirler zor birşey olmasa gerek.

MimTolga
28 Nisan 2016, 22:19
Ben arabada başıma gelen birşeyi anlatayım sizlere, arabayı bir gün ufak bir kazadan dolayı servise bıraktım. Kaskodan onarım yapılacak. Bıraktığım servis de bir kaç markanın birden bayisi. Benim bıraktığım yerde boyahane yokumuş, diğer markanın servisinde varmış. Dedim ya grup şirketi 3-4 markanın bayi ve servisi var. Sen ver 18 yaşında elemana boyahaneye götürsün diye, sen al benim tek kapı spor arabamla hız denemesi yaparken bir arabaya arkadan vur !(Tabi ben bunu sonradan öğrendim.) Normalde 3-4 sürecek olan tamir 1 hafta oldu ses yok. Arıyorum servisi arabam ne zaman çıkacak diyorum yok boyahanede sıkıntı var, yok fırın bozuldu . Tamam dedim. Boyahanenin nerede olduğunu öğrendim, atladım ikame araca gittim. Ne göreyim benim arabanın ön tamponu indirmişler, kaputu sökmüşler, farlar kırık. O an yaşadığım öfkeyi, kederi, şaşkınlığı hayatımda bir daha yaşamadım. Hemen servis müdürünü aradım. Siz dedim benim arabamı nasıl 18 yaşında bir velede nasıl verirsiniz bir, madem arabamı çarptınız neden bana yalanlar uyduruyorsunuz dedim. Ama elim ayağım titriyor. Servis müdürüne bekle yanına geliyorum dedim. Amacım kesinlikle darptı, gittim müdür direk sıvışmış. Sakinleşmem 3-4 saati buldu. Sonrasında genel müdür yardımcısı beni aradı şirketin. Rahat bit yarım saat de ona saydırdım. Adam alttan alıyor. Sizi şikayet edicem, bayiliğinizi elinizden aldıracam, mahkemeye vericem, yok savcıya vericem neler söylüyorum. Size sonucu söyliyeyim arabanın kaputu değişti, radyatör değişti, farlar değişti, ön tampon değişti, navigasyon takıldı arabaya, full boya koruma yapıldı, tabi ben bunları yemedim. Aracım değer kaybına uğradı onu ne yapıcaz dedim ? Beyefendi navigasyon taktık boya koruma yaptık diyor. Bende dedim ki aracımı kazasız halindeki ederinden alıyorsunuz benden. Yok mok dedi tamam dedim. Avukatıma gidip bir ihtar yolladım. Ertesi gün yana yakıla arıyorlar gelin arabanızı alalım diye. Gittim arabayı alıp çekimi verdiler.

OğuzÖztürk
28 Nisan 2016, 22:40
Motosiklet bırakılır mı ya 1 saat işi var desede dibinden ayrılmam

Aynen. Müsait değilsem başka zaman getiririm ama çoğunlukla beklemeyi yercih ediyorum.

Sti
28 Nisan 2016, 22:55
Hocam kac km deneme surusune cikilir. Benim motor toplandi. Usta 3 gun durdugu yerde ara ara calistirdi rolantide. 3 gunde 10 km yapti ayri ayri zamanlarda farkli anlarda denedi motoru. Yani 10 kmyi ben fazla bile soylemisimdir.
Yani 10 km sayaçta artması hadi tamamda 20 de falan :)

Abi benim dedigim olay servisin 500m ilerisinde oluyo,onumden yanlaya yanlaya gecti sonra gobekten dondu geri servise gitti. Toplasan 2 km bile yokki :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Ben arabada başıma gelen birşeyi anlatayım sizlere, arabayı bir gün ufak bir kazadan dolayı servise bıraktım. Kaskodan onarım yapılacak. Bıraktığım servis de bir kaç markanın birden bayisi. Benim bıraktığım yerde boyahane yokumuş, diğer markanın servisinde varmış. Dedim ya grup şirketi 3-4 markanın bayi ve servisi var. Sen ver 18 yaşında elemana boyahaneye götürsün diye, sen al benim tek kapı spor arabamla hız denemesi yaparken bir arabaya arkadan vur !(Tabi ben bunu sonradan öğrendim.) Normalde 3-4 sürecek olan tamir 1 hafta oldu ses yok. Arıyorum servisi arabam ne zaman çıkacak diyorum yok boyahanede sıkıntı var, yok fırın bozuldu . Tamam dedim. Boyahanenin nerede olduğunu öğrendim, atladım ikame araca gittim. Ne göreyim benim arabanın ön tamponu indirmişler, kaputu sökmüşler, farlar kırık. O an yaşadığım öfkeyi, kederi, şaşkınlığı hayatımda bir daha yaşamadım. Hemen servis müdürünü aradım. Siz dedim benim arabamı nasıl 18 yaşında bir velede nasıl verirsiniz bir, madem arabamı çarptınız neden bana yalanlar uyduruyorsunuz dedim. Ama elim ayağım titriyor. Servis müdürüne bekle yanına geliyorum dedim. Amacım kesinlikle darptı, gittim müdür direk sıvışmış. Sakinleşmem 3-4 saati buldu. Sonrasında genel müdür yardımcısı beni aradı şirketin. Rahat bit yarım saat de ona saydırdım. Adam alttan alıyor. Sizi şikayet edicem, bayiliğinizi elinizden aldıracam, mahkemeye vericem, yok savcıya vericem neler söylüyorum. Size sonucu söyliyeyim arabanın kaputu değişti, radyatör değişti, farlar değişti, ön tampon değişti, navigasyon takıldı arabaya, full boya koruma yapıldı, tabi ben bunları yemedim. Aracım değer kaybına uğradı onu ne yapıcaz dedim ? Beyefendi navigasyon taktık boya koruma yaptık diyor. Bende dedim ki aracımı kazasız halindeki ederinden alıyorsunuz benden. Yok mok dedi tamam dedim. Avukatıma gidip bir ihtar yolladım. Ertesi gün yana yakıla arıyorlar gelin arabanızı alalım diye. Gittim arabayı alıp çekimi verdiler.

Vallahi gecmis olsun,ciddi anlamda isini hakkiyla yapanlar bir elin parmagini gecmiyo artik.

atheras
28 Nisan 2016, 23:30
Motorum yok servislerin de nasıl çalıştığını bilmiyorum. Mesela gidip motorunuzu koysanız motorun başında bekleseniz birisi gelip çıkın dışarı deme hakkına sahip mi ? Ayrıca kaç saat sürüyor bu işlemler ??

Uçan Kar
28 Nisan 2016, 23:36
Arabayı servise koymuştuk. Aldığımızda km sayacındaki rakam azalmıştı : ))

Sti
29 Nisan 2016, 00:01
Motorum yok servislerin de nasıl çalıştığını bilmiyorum. Mesela gidip motorunuzu koysanız motorun başında bekleseniz birisi gelip çıkın dışarı deme hakkına sahip mi ? Ayrıca kaç saat sürüyor bu işlemler ??
Kimse sana cik diyemez,motorumun basinda durmak istiyorum dersin ve durursun. Tabiki filtre,yag degisimi yada ufak tefek parca degisimi,eklemesinde durabilirsin. Ariza varsa islem belki birkac gun sureceginden mecburende olsa birakiyosun servise.

sansliymissiniz siz :)

Eagle7
29 Nisan 2016, 09:26

hahaha fazla sarmışlar geri :)

kurubuz
29 Nisan 2016, 09:37
Geçen yıl motoru bakım için şirinevler OTOSEVER'e bırakıp öğle saatlerinde geri döndüğümde motoru kapının önünde gidon kilidi bile kilitlenmeden terk edilmiş olarak buldum. Kendileri de dükkanı kilitleyip topluca yemeğe gitmişlerdi. Yok böyle bir rahatlık. Motoru bıraktığınızda mutlaka servis fişinin müşteri nüshasını alın. Vermek istemiyorlar, ısrar edin.

< iLk@yy >
29 Nisan 2016, 09:40
Kimse sana cik diyemez,motorumun basinda durmak istiyorum dersin ve durursun. Tabiki filtre,yag degisimi yada ufak tefek parca degisimi,eklemesinde durabilirsin. Ariza varsa islem belki birkac gun sureceginden mecburende olsa birakiyosun servise.

sansliymissiniz siz :)

servis alanı kapalı olan yerlerde servisin sizi içeri almama hakkı vardır
bunun sebebi ise yerlerin yağlı kaygan ve iş güvenliğine sizin için uygun olmamasıdır

başınıza bir durum gelmesi durumunda kimse bu yükün altına girmek istememesi nedeni ile ( profesyonel olarak bu işi yapan yerlerde ) sizi içeri almama hakkı vardır
he ama iş güzar servislerin başka dertleri oluyor tabii parça değiştim der değişmez vs vs...

ama yasal olarak böyle bir hak varmıdır evet

DKN
29 Nisan 2016, 09:45
hiç bi zaman malımı servislere bırakmadım. orayla hiç bi işi olmayan adam ağzında sigara gelir içine oturur arkadaşıyla 'kebap' (anladınız) muhabbeti yapar. hayvan gibi muamele eder. 2-3 ay sonrada parasını beğenmeyip basar gider. bu elemanlar yüzünden aracımı ne yıkamaya veririm ne servise. tabi aynı şey motor içinde geçerli hatta telefondan bilgisayara kadar herşey de..

alpbdr
29 Nisan 2016, 09:52
benim de honda mutluhan da başıma gelen bi durumu anlatayım;

yan yatmalı bi trafik kazasından dolayı, 600rr ımı mutluhana götürdüm. motorda hiçbişey yok. yürür vaziyette üzerine binerek getirdim. sadece grenaj hasarı var. karşı tarafın trafik sigortası yaptıracak, bunlar da fiyat çıkaracak işte.

bikaç hafta sonra eksperlik işi bittiğinde motoru almaya gidip baktığımda motorun sol sürücü ayaklığı kırık. soruyoyrum servis elemanlarına meğerse "ön maşada bişey varmı diye bakmak için motor yan ayaktayken, sol sürücü ayaklığına çıkıp bir ayağı havada bi şekilde yaylanmak suretiyle kontrol etmişler. o arada da benim ayaklık kırılmış. zaten aliminyum parça. üzerine çık tepin bütün ağırlıgınla diye yapılmamış bi parça.

sonrasında servis elemanlarıyla bi ton tartışma laf dalaşı vs. motorun zaten kazalı demekki parça hasarlıymış çatlakmış vs. bahaeler serisi dizdiler önüme. zaten ellerinde o parçanın olmadığını sipariş geçip 1 ay içinde getirebileceklerini söyleyince allah belasını versin diyip, hemen arkasındaki tamirciden parçanın çıkmasını buldum ve taktırdım kendim.

ha bu arada bi de kaynak fln yapmayı denediler arada tutmadı. hatta başka yerde tekrar kaynak yaptırdılar o da tutmadı.

sonuç olarak adamlar bi şekilde alttan üsten girip haklı gösterebiliyor kendini.servis çünkü onlar, usta. biz ise kullanıcı.

Seko
29 Nisan 2016, 10:44
Bizdeki cahil kesimin çoğunluğunun kaç kuruşluk adamlardan oluştuğunu böylece anlayabiliyoruz. Bu cahiller hiçbir şeyin kıymetini bilmezler. Ben normal bakımlarda asla motoru bırakıp gitmem. Giderim de eve gitmem, oralarda iki saat dolanırım. Buradaki bayinin işi başından aşkın, böyle işler yapacak zamanları yok. Ben motoru ilk aldığımda debriyaj manetinde boya kopması görmüştüm, değiştirttim. Servis elmanını şov yaparken yakalarsam vay haline... Hem döverim hem de kameraya çekip Japonya'ya kadar şikayet ederim. Eskiden Kymco Activ 125 cub motorumu satışını yapmadan takasa Lifan bayisine verip, Lifan marka başka motor almıştım. Verdiğimde motorda hiçbir kusur yoktu. Bir hafta sonra motoru bir gördüm, hem sağa, hem sola yatmıştı, yağ değiştirme kapağı çin malı motorla değişmişti. Bayi bana motorun kavramsının bitik olduğunu söylemiş, onu kandırdığımı ima etmişti. Halbuki kavramayı 3000 km önce değiştirmiştim (Ipone yağdan bitmişti). Adamın olanlardan haberi yoktu, muhtemelen serviste çalışan apaçilerin işiydi. Sonra motor başkasına satıldı, alan adam servisten çıkamadı hatta beni arayıp şikayet etti. Ben de ona eski halinin fotoğraflarını gönderdim. Bu yüzden artık takasa motor verirsem mutlaka bayiye satarak bırakacağım. Noter masrafını da ödeyeceğim.

oluroyle
29 Nisan 2016, 11:14
Benim Elektrikli bisikleti bırakmıştım ulan ya geldim baktım aynanın biri kırık,yolcu ayaklığı yamulmuş , ön fren maneti kırılmış sorduğumda bilmiyoruz başka motor çıkarken çarpmış olabilir felan dedi abi dediğim bildiğin sürüklenmiş bu uzatma biz yapmadık yürü işine dedi yan daki camcıya sorduğumda parça almak için gün içinde kullandıklarını ve dükkan önünde ön lastik kayması sonucu düştüğünü umursamadan içeri girip parçayı taktıkdan sonra başka parça almaya giderken kaldırıp gittiğini söyledi tabi ispatlayamassın dedi adam .
Uzun lafın kısası bu işin öbür dünyası var herşeyin hesabı sorulacak.

Arkadaşlar bayilerde kameralar sürekli kayıtta değil mi? Benim bildiğim bu kameralar da ama bayinde de izlenebilmekte.

Ayrıca kamera olduktan sonra ha kapı önünde düşmüş ha içeride düşmüş. Görebilirsiniz. Ispatlayamassin da ne demek....

Siz motorunuzu bıraktınız ve almaya gitttiginizde manzara vahim ise gidip suç duyurusunda bulunup motoru biraktiginiza dair kanit, orada olmadiginiza dair kanit ve servisin kamera kayıtları yeterli degil mi..

Isin peşini bırakmayın.

sarph35
29 Nisan 2016, 11:30

:) :) Yolunu kaybettin o vakit dostum burda :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Çok sükür merdiven altı gibi gözükse de süper bir ustam var. Burdan Sumo lakaplı Mustafa ustama selamlar olsun. Parçalarımı yağımı vs kendim alıp yanına gidiyorum, bir yandan mangal yakıp bir yandan motora bakıp bir yandan da işi öğreniyorum :) Bu yüzden rutin bir bakım 6 saat sürebiliyor :)

istanbu_gezg
29 Nisan 2016, 11:32

Ben Wos Wos caravella ile ailecek yüzmeye giden biliyorum çok şaşırmadım (evet servise bırakılmış araç ile ) :D

A.Volkan
29 Nisan 2016, 12:38
Ben şimdiden az önce okuduklarımdan bir kaç tane bayi ve servisi kafamda kara listeye aldım.Bir arkadaş Esengülde motorların tamir esnasında izlenebildiğini söylemiş bu süper bir olay bence :cat:

seyyid47
29 Nisan 2016, 13:05
söyledikleriniz çoğunu yaşayan biri olarak mobilet dahi olsa ağır servis bölümüne kadar giriyorum ister yapsın isterse yapmasın çok da tın o bozacağına ben bozarım daha iyi. Denizli günnurmotor da şöyle bir şey yaşadım başka konuda da dile getirmiştim ama... servis bölümünün müdürü tamir bölümüne girmeme izin vermemişti müdüriyet odasına geçirdi. tam motorun yanına uğrayım dedim izin vermedi yasak dedi. ama ben biraz daha yakın olmak istedim neyse beni vazgeçiremeyince tamam dedi usta gelsin. ustanın yanına gittim. onun müdürünü çekiştirmeye başladık sonra konunun ucu ona gelince aynen şöyle dedi "şimdi bir şey kırarız filan bize kalmasın". Nasıl yani adam hiç fark etmeyecek mi sanki dedim. o da bu dükkandan motosiklet çıktığı an mesuliyet artık sendedir. Parasızlığın da etkisiyle ondan sonra motosikletimi kendim bozdum kendim yaptım ve her deliğine kadar tamiri öğrendim.
Bazı tamirciler de verecekleri bir iki cümlelik bilgiyle onların karşısında motosiklet tamir/servisi açacağımızı zannedip sen makinayi getir hallederiz demeleri beni gıcık etmektedir. bu tür insanlar buralarda dolaşıyorlarsa bilsinler ki kaybeden biz olmayız biz onların yanından bu şekilde ayrılınca var olup sayısı belli olmayan arkadaşlarımızı da yanımıza alırız haberleri olsun.

iguven
29 Nisan 2016, 14:50
Ben de bir kere denk geldim böyle bir olaya. Hasanpaşadaki bi lastikçi de (eskiden buz motordu orası) yeni lastikleri taktırıyordum eski motoruma. 20li yaşlarda tshirtünün arkasında honda yazan bi eleman geldi (kıyafetlerinden servis çalışanı olduğu belli oluyordu.). Ama nasıl bağırtıyor motoru. Motor da bayağı baba bir makineydi kırmızı 1000rr gibi birşeydi herhalde. Benim bulunduğum sokağın ortasında ön tekeri kaldırıma dayadı ve pati çektirdi bi 3-4 dk arka tekere. Göz gözü görmez oldu lastik dumanından. O sokaktaki dükkan sahipleri ile muhabbet falan da etti onlarda sempati ile baktı bu duruma yani demek istediğim kimsenin malı kimsenin şeyinde değil herkes kendi malına sahip çıksın kimseye emanet etmeyin motorunuzu, arabanızı vs...

freewill
29 Nisan 2016, 17:02
ben genel de 2. bakımdan sonra servisle işim olmuyor. O saate kadar zaten garantilik bir arıza çıkarmazsa problem yok koymuşum garantiye diyip kendim yapıyorum. Hem ekonomik hem içime siniyor.

vader
29 Nisan 2016, 20:16
Çok nadir olarak orijinal parça getirtmek dışında yetkili servisle hiç işim olmadı, çünkü hiç 0 motosiklet almadım.

3 yıldır gittiğim ve gözüm kapalı güvendiğim bir ustam var, her şeyi gözümün önünde yapar. Herhangi bir parçada sorun varsa söker gösterir, açıklamasını da yapar, gerisini bana bırakır. Kendisi parça da satmaz.

İstersem gider alırım parçayı, getiririm, takar.

Saygılarımla.