PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ilk deneyime göre idare eder miyim? (motovlog içerir)

TanerPasin
23 Nisan 2016, 15:44
https://youtu.be/ZOjf560hpyg

Aynı video ikisi de

https://www.youtube.com/watch?v=ZOjf560hpyg&feature=youtu.be

Video ve ses yonetimine dair pek bi bilgim yok ama konusmayi cok sevdigim icin motovlog yapmak icimi dokmek istedim. Oyuzden actim bu kanali. Rica etsem videoyu izleyip tavsiye vs. Verebilir misiniz bana?

Mertcan00
23 Nisan 2016, 15:46

TanerPasin
23 Nisan 2016, 16:22

Linkte sorun yok zaten?

DKN
23 Nisan 2016, 16:28
motovlog olmak kolay değildir. örnek olması açısından sonuna kadar izlemeni tavsiye ederim, gelmiş geçmiş en sevdiğim video'dur. (1.50 dk kötü motor yoktur motorsuzluk kötüdür sözünü getirmiştir aklıma)

https://www.youtube.com/watch?v=G_CoojAxQew&list=LLNhr3g7Z9YGDVa8yH19apCQ&index=2

TanerPasin
23 Nisan 2016, 16:36
motovlog olmak kolay değildir. örnek olması açısından sonuna kadar izlemeni tavsiye ederim, gelmiş geçmiş en sevdiğim video'dur. (1.50 dk kötü motor yoktur motorsuzluk kötüdür sözünü getirmiştir aklıma)

https://www.youtube.com/watch?v=G_CoojAxQew&list=LLNhr3g7Z9YGDVa8yH19apCQ&index=2

Tesekkur ederim hemen izliyorum. :)

OğuzÖztürk
23 Nisan 2016, 16:51

Komik ve eğlenceli. Gayet naturel :)

andacicbe
23 Nisan 2016, 17:22
reis sitedeki neredeyse çoğu motovloggerı takip ediyorum bu yaz motor aldığımda benimde kafamda var kendimce birşeyler, güzel zevkli bi olay kötü değil heyecan hissettim sadece heyecanını yenersin birkaç video sonunda zaten kendi kendine kayıt yapmasanda konuş kayıt yapıyormuş gibi ilerler konuşman devam etmen dileğiyle kolay gelsin tekerin düz bassın

TanerPasin
23 Nisan 2016, 17:27
reis sitedeki neredeyse çoğu motovloggerı takip ediyorum bu yaz motor aldığımda benimde kafamda var kendimce birşeyler, güzel zevkli bi olay kötü değil heyecan hissettim sadece heyecanını yenersin birkaç video sonunda zaten kendi kendine kayıt yapmasanda konuş kayıt yapıyormuş gibi ilerler konuşman devam etmen dileğiyle kolay gelsin tekerin düz bassın

Teşekkürler. Biraz heyecan var sanirim aynen. Normalde cok fazla konusan bi insanim zaten de niye bilmiyorum kayıt tuşuna basar basmaz sirtima bi yük bildi sanki :D

caglar48
23 Nisan 2016, 18:27
Ses çok kuvvetlı gelıyor rahatsız edici

ulassscannn
23 Nisan 2016, 18:35
Konuşmayı bıraktığında devri yükselt de macit konuşsun niyeyse çok hoş geliyor sesi :)

TanerPasin
23 Nisan 2016, 18:57
Ses çok kuvvetlı gelıyor rahatsız edici

Mikrofon ayarlayamayinca kaskin icine kulaklığı sıkıştırdım oyle biraz fazla yakındı. Diger videoda daha uygun bi ses ayarı yapicam tesekkur ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

Konuşmayı bıraktığında devri yükselt de macit konuşsun niyeyse çok hoş geliyor sesi :)

Tamam bundan sonra öyle yaparım artık :D

Mengu16
23 Nisan 2016, 18:58
Güzel olmuş. Umarım en kısa zamanda daha iyi bir kamera edinirsiniz. Kontrast biraz düşük geldi.

TanerPasin
23 Nisan 2016, 19:23
Güzel olmuş. Umarım en kısa zamanda daha iyi bir kamera edinirsiniz. Kontrast biraz düşük geldi.

Teşekkür ederim. Evet kameram kötü. Suan icin pek para harcamakistemedim kameraya. Daha eksik ekipmanlarim varken. Kask yenilemem gerekirken kameraya bütçemi etkileyecek kadar para dokemezdim ama eve hazirana güzel bi kamera edineceğim. :)

DKN
23 Nisan 2016, 19:23
yarısını da şimdi izledim. banyo yapmadım bu sabah güneş gitti diyosun :mrgreen: 6:53 de de bizden biri olduğunu göstermişin :) seneye ilk 5'e girer bu vlog demedi demeyin

TanerPasin
23 Nisan 2016, 19:40
yarısını da şimdi izledim. banyo yapmadım bu sabah güneş gitti diyosun :mrgreen: 6:53 de de bizden biri olduğunu göstermişin :) seneye ilk 5'e girer bu vlog demedi demeyin
Cok teşekkür ederim :D imkanlar el verdiğince (yani dilsiz kalmadığım sürece)
Susmayarak devam edicem videolar çekmeye. :D

Hubalahubhub
23 Nisan 2016, 19:57
Hayırlı olsun, abone de oldum. :cat:

TanerPasin
23 Nisan 2016, 20:08
Hayırlı olsun, abone de oldum. :cat:

Teşekkürler sağ ol :)

ByYlmzZz
23 Nisan 2016, 20:23
fena değil gayet doğal :) madem kayıt tuşu sende teklemeler yapıyo,ozaman kouşacaklarını kabaca önden düşün gir olaya :)

TanerPasin
23 Nisan 2016, 21:11
fena değil gayet doğal :) madem kayıt tuşu sende teklemeler yapıyo,ozaman kouşacaklarını kabaca önden düşün gir olaya :)

Teşekkürler. Doğaçlama konuya girmek daha iyi aslında. Özellikle bi konu uzerinde durmayacağım zaman (ki genelde videolarim konusuz olacak full muhabbet) direkt binip kayit tuşuna basmak daha iyi oluyor bende. Kendimi sınırlamamış hissediyorum. :) bu fa benim serseri serbest stilim.

evboslukren
23 Nisan 2016, 21:19
Guzel olmus , cok daha iyi olabilecek potansiyel var bence ( sıkılmadan izletme ).
Kazasiz belasiz.

TanerPasin
24 Nisan 2016, 15:13
Guzel olmus , cok daha iyi olabilecek potansiyel var bence ( sıkılmadan izletme ).
Kazasiz belasiz.

Teşekkür ederim. Ben de kendime bu konuda güveniyorum yani ben sıkılmadan konustugum surece dinleyene (izleyiciyi) sıkılmadan izletebilirim videolarımı diye düşünüyorum. Bunu onaylamama yardımcı olduğun için tesekkur ederim.:)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Hala bu civardayım. Düşüncelerinizi benimle paylaşabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Son bir kez.

bozok_54
24 Nisan 2016, 18:01
Bence de doğal olmuş. Bana kalırsa plan programa çok takılma, araya müzik atabilirsin, ufak animasyonlar atabilirsin tıkandığın zaman. Samimiyetini kaybetmemeye çalış, kolay gelsin.

TanerPasin
24 Nisan 2016, 19:40
Bence de doğal olmuş. Bana kalırsa plan programa çok takılma, araya müzik atabilirsin, ufak animasyonlar atabilirsin tıkandığın zaman. Samimiyetini kaybetmemeye çalış, kolay gelsin.

Teşekkür ederim. Aslında tıkanmam ben ama ilk video da konu dar. Sadece kendimi tanıtmam gerekiyor ve farkli konulara kaçamıyorum kendimi frenliyorum :mrgreen: plansız olacak artık tüm videolarım.

evboslukren
24 Nisan 2016, 21:21
Tezcanlisin belliki , once yap bi iki video , motorunu tanit sehrini tanit yorum yapaninda elestireninde cok olur o zaman.
Kazasiz belasiz.

TanerPasin
25 Nisan 2016, 20:28
Tezcanlisin belliki , once yap bi iki video , motorunu tanit sehrini tanit yorum yapaninda elestireninde cok olur o zaman.
Kazasiz belasiz.

İlk işim zaten üniversitemi ve şehrimi tanitmak olacak ondan sonra da ne gelirse. Bi kaç gezi serisi yapmayi planlıyorum planlarım var. Teşekkür ederim :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

Belki farklı düşünceler gelir.

HAZZILHAR
25 Nisan 2016, 21:29
Üzerinizde korumalı mont yok, tam seçemedim ama herhalde korumalı pantolon veya dizlik de yok. Viraj içi ve şerit içi konumlanmalarınız yanlış. Virajı alırken bakışınızla değil, vücudunuzla motoru idare çabanız yanlış. Hayat kurtaran bakışa gerek duymadan aynalara güvenip hiç kafayı çevirmeden dönüş ve özellikle 3:02'deki sapağa girişinizden canlı çıkmanızın tek sebebi fazla otomobil olmaması.

Motovlog işinden önce biraz eğitim ve pratiğe yatırım yapsaydınız keşke. Bunları kötü amaçla yazmadım ama kimse konuya değinmediğinden hayatınızı koruyacak gözlemlerimi eleştirel olarak paylaşmak istedim. Bu şekilde kullanmanız yarın öbür gün hatanın sizde olduğunu bile farketmeyeceğiniz kazalar yapmanıza sebep olabilir.

Ben şahsen insanların konuşarak sürmesini izlemekten keyif alanlardan değilim, bu sebeple de zaten onlarca insanın halihazırda yaptığı moto-vlogları da takip etmem. O sebeple size çekimlerle alakalı teknik bir eleştiri getiremeyeceğim. Tek söyleyebileceğim bahsettiğiniz paraları kazanmak için Google AdSense hesabı açmanız, diğer kanallardan farklı olmanız ve fazlasıyla subscriber ve like almanız gerekiyor. Bir sosyal medya danışmanından belki danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Lütfen dikkatli olun, kanalınız için de başarılar dilerim. Ama öncelikle güvenli sürüşe odaklanın lütfen.

TanerPasin
25 Nisan 2016, 21:51
Üzerinizde korumalı mont yok, tam seçemedim ama herhalde korumalı pantolon veya dizlik de yok. Viraj içi ve şerit içi konumlanmalarınız yanlış. Virajı alırken bakışınızla değil, vücudunuzla motoru idare çabanız yanlış. Hayat kurtaran bakışa gerek duymadan aynalara güvenip hiç kafayı çevirmeden dönüş ve özellikle 3:02'deki sapağa girişinizden canlı çıkmanızın tek sebebi fazla otomobil olmaması.

Motovlog işinden önce biraz eğitim ve pratiğe yatırım yapsaydınız keşke. Bunları kötü amaçla yazmadım ama kimse konuya değinmediğinden hayatınızı koruyacak gözlemlerimi eleştirel olarak paylaşmak istedim. Bu şekilde kullanmanız yarın öbür gün hatanın sizde olduğunu bile farketmeyeceğiniz kazalar yapmanıza sebep olabilir.

Ben şahsen insanların konuşarak sürmesini izlemekten keyif alanlardan değilim, bu sebeple de zaten onlarca insanın halihazırda yaptığı moto-vlogları da takip etmem. O sebeple size çekimlerle alakalı teknik bir eleştiri getiremeyeceğim. Tek söyleyebileceğim bahsettiğiniz paraları kazanmak için Google AdSense hesabı açmanız, diğer kanallardan farklı olmanız ve fazlasıyla subscriber ve like almanız gerekiyor. Bir sosyal medya danışmanından belki danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Lütfen dikkatli olun, kanalınız için de başarılar dilerim. Ama öncelikle güvenli sürüşe odaklanın lütfen.

Söylediğinizi 3 defa okudum iyice sindirmek için. Eğitim alacağım zaten memleketime gittiğimde burada eğitim alacak yer yok doğru düzgün. Ocak ayından beri sürücüyüm zaten. Onun dışındakilere ise o sapakta arkama bakmadım evet kameradan belli olmuyor ama benim aynalar sağ geniş ve sol genişi görüyor o yüzden arkama bakmıyorum. Tam arkam dışında kör noktam yok.onun dışında savunacak pek bişeyim yok halısınız. Motosikletimi telefon ve bilgisayarimi dahil burada okurken kendim calisarak aldigim icin henuz korumali pantolon ve cekete param yetmedi. Ailem destek cikmiyor bu konuda. Kameraya para vermedim. Brnim iyiligim icin soylediginizi biliyorum ayrica farkli bi yonden tutup sürüsümü elestirdiginiz icin ayrica teşekkür ederim. Konunun ciddiyetini hatırlattığınız iyi oldu. Ilk fırsatta tum ekipmanlarimi tamamlayip devam edeceğim. Teşekkürler

HAZZILHAR
25 Nisan 2016, 22:03
Motosikletimi telefon ve bilgisayarimi dahil burada okurken kendim calisarak aldigim icin henuz korumali pantolon ve cekete param yetmedi. Ailem destek cikmiyor bu konuda.

İşte bu yüzden önce ekipmanı tamamlayıp sonra motosiklet alın deniyor, diyoruz. Umarım başınıza bir iş gelmeden korumalarınızı tamamlama şansınız olur. Söylediğim sürüşe bağlı hatalarınızla ilgili en azından Altın Elbiseli Adam'ın sürüşle ilgili videolarını izleyip trafiğe kapalı alanda pratiğe dökün. Özellikle bakış, konumlanma ve fren konularına ağırlık verin.

Yıkıcı bir eleştiri olsun diye yazmadım, yanlış anlamadığınız için ben teşekkür ederim. Tekrar başarılar.