PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tanışma ve Scooter tavsiyeleriniz

tannicacid
22 Nisan 2016, 11:42
Forumdaki bütün motor sevdalılarına merhaba,

Birkaç soru sormadan önce biraz kendimden bahsetmek istiyorum. Motor kullanmaya 18 yaşımda 100cc'lik Kanuni scooter ile başladım. O yaşlardaki delilik ile tehlikeli bir şekilde kullanıyordum ve motorun 2. senesi dolmadan kaza yaptım. 2 gece yoğun bakımda yattım, ve kask takmasaydım büyük bir ihtimalle bu yazıyı şuan yazamıyor olacaktım. O günden beri sadece tatil yerlerinde birkaç günlük scooter kiralamalarım dışında motor kullanmıyorum. Bazen eski günler aklıma gelip korksam da, o motor sevdası hala içimde. Artık üniversiteyi bitirmiş, yurt dışında yüksek lisansımı yapmış 18 yaşımdaki halimden çok daha olgunlaşmış haldeyim ve tekrar motora binmek istiyorum:)

Yaklaşık 5 senedir motor piyasasını hiç takip etmediğim için buradaki değerli arkadaşlara birkaç soru sormak istedim. Şuanda Sarıyer Kilyos tarafında oturuyorum ve Zincirlikuyu - Levent tarafında çalışıyorum. Hafta içi güzel havalarda motoruma atlayıp işe gidebileceğim, hafta sonu da kız arkadaşım ile birlikte sahilde, Sarıyer orman yolu taraflarında dolaşıp gezebileceğimiz bir scooter yada bir maxi-scooter arıyorum.

Biraz piyasayı araştırdıktan sonra Nmax 125 çok hoşuma gitti. PCX'ler de çok güzel. Ama aklımda 125cc motor bana küçük gelir mi sorusu var (ebatlarım 182 cm 80Kg :)). Gönlümden geçen X-max 250 fakat 10bin TL civarı bütçem olduğu için beni biraz zorlayacak gibi duruyor. 2. el bile baksam X-max 250yi 10bin TL civarı bulamadım. Uzun zamandır piyasayı takip etmediğim için acaba sizden naçizane scooter tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Herkese Teşekkürler

memer
22 Nisan 2016, 11:45
x city 250 bak , ikinci elinde bulursun o fiyata.

Tundzhay
22 Nisan 2016, 11:46
250cc 2.el sym, kymco ya bakabilirsin
Ama 150cc lik skuter de işinin görür. Beklentin yüksek değilse

tannicacid
22 Nisan 2016, 15:25
250cc 2.el sym, kymco ya bakabilirsin
Ama 150cc lik skuter de işinin görür. Beklentin yüksek değilse

Cevap için teşekkürler. Nmax veya PCX küçük mü gelir sizce?

Pisman
22 Nisan 2016, 17:15
200-250 cc kymco - sym bakabilirsin

Bthndmrl
22 Nisan 2016, 17:20
Cevap için teşekkürler. Nmax veya PCX küçük mü gelir sizce?
Boyum 183 cm kilo 100 altımda tam ayarlı duruyor PCX ama nmax in sele daha yüksek galiba biraz sırıtabilir.

Tefoo
22 Nisan 2016, 17:58
merhaba,
trafik sigortası bin-2 bin tl falan çıkacak haberiniz olsun. sonra aldım çok istiyorlarmış pişman oldum demeyin lütfen :cherry: :cat:
forumda böyle diyen çok çünkü son zamanlarda :D

stevejones
22 Nisan 2016, 18:45
Nmax pcxten iyidir 125likte ama artci ile 125 bakmayin 2.el xcity yada symnin 200luklerinede bakilabilir bence gayet iyiler.

ByYlmzZz
22 Nisan 2016, 18:58
aslında şu ilanda 9.400 lira sadece km yüksek gibi biraz https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-takasli-beyaz-melek-294841843/detay