PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyonun ağır olma sorunu

alialince
19 Haziran 2006, 17:46
1- Arkadaşlar 150 cc scooterda direksiyon acayip bi şekilde ağır insanın kolları ağrıyor 70-80 ile giderken frene bastığımda direksiyonu zor zaptediyorum sanki motor beni üzerinden atmak istiyor serviste bi kaç kere motosikletin ön tarafı açılarak bilyalara yağ sürüldü ama 150 km sonra tekrar aynı sorun başlıyor sebep ne olabilir?

2- 60 km hızla giderken motorun gazı birden kesiliyor stop edecek gibi oluyor tekrar gaz verince toparlıyor neden ki?

3- 80 km civarında motosikletten şangur şungur bi sesler geliyor ama gidişe hiç bi etkisi yok sadece ses var tahminleriniz nedir acaba?

fromalanya
19 Haziran 2006, 20:05
servis değiştir dostum yada iyi bi tamirciye git en kısa zamanda

mutluemlak
19 Haziran 2006, 20:27
1-sürülen yağ kalitesizdir rüzgardan etkisini kaybediyordur
2-belki hava filtresi yada ateşleme olabilir ???
3-belliki gidişe etki etmiyorsa bişilerin vidası gevşemiş tüm vidaları kontrol et...

er5
19 Haziran 2006, 20:51
bellı bı kılometreden sonra elektrıgı keser makına devır gostergesı en alt sevıyeye ıner lımıtlerını zorlama makınanın bence

sebastian
19 Haziran 2006, 21:22
Direksiyonda ağırlık oluyosa ön düzende eğrilik vardır, iyi bir servise baktır sen. Bilyaları yağlamak ta ne ya, değiştir gitsin. Giderken kesiklik yapması ise ya karbüratör tıkanmıştır yada buji kablosu temassızlık yapıyodur, onlara da bir bak derim. Sesin gelme sebebi ise gevşek bişey vardır ondan olabilir. Sesin ne taraftan geldiğine dikkat et.