PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KTM duke 125 vs Honda cbr 125 ACİL YARDIM

LeventBircan
16 Nisan 2016, 13:30
Ben 18 yaşına yeni gireceğim Haziranda. Yıllardır bi motosikletim olsun diye istiyordum. Şimdi inşallah bu yaz alacağım. İki motor arasında kaldım. Şimdi internetten baktığım kadarıyla. Hondanın servis ağı çok yaygın ve yedek parçası ucuz ama ktm kadar kaliteli değil. Ktm de kalitenin doruk noktasında ama servisi honda kadar iyi değil yedek parçası daha pahalı. (bi eksiğim yanlışım varsa düzeltin) daha önce forumda yazdığımda bi abi bana super sport la başlamaz diye kızmıştı. (cbr için) Sonra da daha dik oturuş pozisyonunun görüş açısı daha iyi olduğundan başlangıca daha uygun olduğunu duydum. (doğru mu soylüyorlar bilmiyorum) Ayrıca ben bu motorla pek hız yapmayı düşünmüyorum. Sadece öğrenmek için alıyorum bi 15 20 bin km yaptıktan sonra 250 300 cc bir şey alacağım. O yüzden son hızın bi önemi yok. Motosiklet eğitimini motto(gis) akademi yada hondadan alacağımı ve pirelli rosso lastik taktıracağımı göz önünde bulundurarak bir tercih yapmama yardımcı olur musunuz?

Bartas3010
16 Nisan 2016, 13:58
Cbr125in supersportluğunu yalarım 14 bg motoru var oturuşu da çok rahat. O abi trolldur kardeş rahat ol ikisi de başlangıç makinesi olarak kullanılır. Bunlarla da başlanmazsa 50cc poliniyle mi başlayalım kim dedi bunla başlanmaz diye allah aşkına

Yasin D
16 Nisan 2016, 16:43
Bence KTM yerine 2012-2013 model CBR250R al miss gibi başlangıç motoru, nasıl olsa eğitimde alıcaksın.

osariyer
16 Nisan 2016, 16:52
Ben ktm 250 kullanıyorum. Başlangıç için cbr 125 öneririm.

ehil
16 Nisan 2016, 17:15
"ktm kadar kaliteli değil"
Hindistan da üretilmediği için mi

kuzan14
16 Nisan 2016, 18:39

Güzel mantık, Apple da dünyanın en kalitesiz malı o zaman? Geçiniz

LeventBircan
16 Nisan 2016, 18:49
Abi 8,500 falan diyorlar düşük kilometrelilere. Ben ktm yi 7. 7500 e buluşuyorum. O aradaki bin 1500 lira kask mont falan olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:42 ----------

Bence KTM yerine 2012-2013 model CBR250R al miss gibi başlangıç motoru, nasıl olsa eğitimde alıcaksın.

Abi 8,500 falan diyorlar düşük kilometrelilere. Ben ktm yi 7. 7500 e buluşuyorum. O aradaki bin 1500 lira kask mont falan olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

Hayır abi internetten duyduğum kadarıyla dedim. Ayrıca marka olarak değil motor olarak diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

Ben ktm 250 kullanıyorum. Başlangıç için cbr 125 öneririm.

Neden abi açıklar mısın?

lostmymindd
16 Nisan 2016, 19:46
2. el motorlar neredeyse sıfır fiyatına satılıyor. Şöyle alınabilir dediğiniz cbr 125 ilanı koyunda umutlarım yeşersin arkadaşlar:cherry:

AhmetCan1903
16 Nisan 2016, 20:01
İkiside iyidir icine sineni al bu kadar motorlara para veripte 100-200 liralik kask takmazsin umarim...

osariyer
16 Nisan 2016, 20:06
Ktm nin kronik sorunları var. Uğraşır durursun. Cbr alırsan kafan rahat olur. Motosikletten sogumazsin.

caglar48
16 Nisan 2016, 20:10

ktm hindistanda uretılıyor dandik la haklısın :D:D hiç ktm kullandın mı acaba ?

LeventBircan
16 Nisan 2016, 21:43
İkiside iyidir icine sineni al bu kadar motorlara para veripte 100-200 liralik kask takmazsin umarim...

Yok abi 800 900 liraya bilindik marka fiber kask bulursam alıcam. Bulamazsam biraz daha zorlayıp 1000 küsüre bi arai alırım.

kuzan14
16 Nisan 2016, 21:44
Ktm nin kronik sorunları var. Uğraşır durursun. Cbr alırsan kafan rahat olur. Motosikletten sogumazsin.

Dostum motorumun ne gibi kronik sorunları var acaba? Ben bilmiyorum da beni bi aydınlatıversen

LeventBircan
16 Nisan 2016, 21:46

Abi kronik sorun derken. İnternette herkes çok kaliteli diyor ama biraz açıklar mısın

Mertcan00
16 Nisan 2016, 22:11
Güzel mantık, Apple da dünyanın en kalitesiz malı o zaman? Geçiniz

Merhaba yeni konu açmak istemedim buradan sorıyım ben baya bir kararsızlık içindeydim yok aprilia yok yamaha yok ktm rc 125 falan en son duke 125 e kesin olarak karar verdim ilanlara bakıyorum da bir şeyi merak siz ettim ktm kullanıcısı olarak hangi yağı kullanıyorsunuz ktm castrol önerirken (acaba ne kadar kazanıyorlar :) ) motul 7100 10w50 tam sentetik yağ kullanmak istiyorum ne gibi fark olur aradaki fiyat farkı sıkıntı yaratmaz sizede sormak istedim.

tylnsbl2016
16 Nisan 2016, 22:28
Kardesim ben scooterle baslamani tavsiye ederim. Bende oncelikle 125 cc racing bakiyodum ama bilgisayar basinda oturup video izleye izleye bu isten vazgectim. Motosiklet kullanmak profesyonel bir is. Ozellikle turkiyede kullaniyosan gercekten trafik bilginin iyi olmasi gerekir. Bu yuzden ben altin elbiseli adam in scooter ile 10 bin km tavsiyesini mantikli buluyor sanada tavsiye ediyorum. Alicagin motorlarin parca fiyatlarini vs bir dusun. Ilk motorun olacagi icin dusup kalkma yan yatirma vs vs bir suru kotu durumla karsi karsiya kalicaksin yuzde 90. Ilk kazada muthis tamir ucreti cikar hobinde son bulur. Al bi tane ikinci el dandik bir scooter. Rahat kullanim hafif ferah vites derdi yok vs. Kullan bir trafige alis abicim. Kendini riske atma. En azindan bir yaz sezonunu scoter uzerinde gecirmeni tavsiye ederim sonra satarsin scoterini hangi racing i begeniyosan onu alirsin. Tmm karizma cok onemli biliyorum :) ama scooterler arasindada bi hayli karizmatik motorlar var donup donup baktiranlar bi arastirmaya bakar bu is :)

LeventBircan
17 Nisan 2016, 02:37
Kardesim ben scooterle baslamani tavsiye ederim. Bende oncelikle 125 cc racing bakiyodum ama bilgisayar basinda oturup video izleye izleye bu isten vazgectim. Motosiklet kullanmak profesyonel bir is. Ozellikle turkiyede kullaniyosan gercekten trafik bilginin iyi olmasi gerekir. Bu yuzden ben altin elbiseli adam in scooter ile 10 bin km tavsiyesini mantikli buluyor sanada tavsiye ediyorum. Alicagin motorlarin parca fiyatlarini vs bir dusun. Ilk motorun olacagi icin dusup kalkma yan yatirma vs vs bir suru kotu durumla karsi karsiya kalicaksin yuzde 90. Ilk kazada muthis tamir ucreti cikar hobinde son bulur. Al bi tane ikinci el dandik bir scooter. Rahat kullanim hafif ferah vites derdi yok vs. Kullan bir trafige alis abicim. Kendini riske atma. En azindan bir yaz sezonunu scoter uzerinde gecirmeni tavsiye ederim sonra satarsin scoterini hangi racing i begeniyosan onu alirsin. Tmm karizma cok onemli biliyorum :) ama scooterler arasindada bi hayli karizmatik motorlar var donup donup baktiranlar bi arastirmaya bakar bu is :)

Abi benim anladığım kadarıyla eğitim almayanlar için ilk önce scooter diyo aea. Çünkü her videosunu her altınlı geceyi izledim. Mesela adam diyoki kawasaki 250 sl ile başlanır Mı? Başlanır diyo. Bi keresinde ktm duke ün gaz tepkisi çok sertmiş korkuyorum eğitime gitsem olur mu dedi adamın biri. Oda eğitime gidersen oyuncak gibi oynarsın onla dedi.

kuzan14
17 Nisan 2016, 12:06
Merhaba yeni konu açmak istemedim buradan sorıyım ben baya bir kararsızlık içindeydim yok aprilia yok yamaha yok ktm rc 125 falan en son duke 125 e kesin olarak karar verdim ilanlara bakıyorum da bir şeyi merak siz ettim ktm kullanıcısı olarak hangi yağı kullanıyorsunuz ktm castrol önerirken (acaba ne kadar kazanıyorlar :) ) motul 7100 10w50 tam sentetik yağ kullanmak istiyorum ne gibi fark olur aradaki fiyat farkı sıkıntı yaratmaz sizede sormak istedim.

Dostum yetkili servisi ne koyuyosa onu koyarsın daha motoru almadan bu kadar detaylı düşünme :) Ktm iyidir kardeşim özellikle duke sıkmaz canını