PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha Türkiye'nin Yamablue Koydurma Israrı ve Garanti Dışı Bıraktırma Tehtidi...

Sayfa : 1 [2]

Bartas3010
15 Nisan 2016, 02:50
Hocam bu mantıkla michael schumacher yarıştayken marlboro içiyordu. Ya da takıma sigara desteği sunuyordu marlboro :D O yazılardan milyon dolarlar kazanılıyor sadece reklam o yazılar. Yani rossi agv görünümlü arai kaskı giyip de çıkabilir sadece belli olmasın yeter. Millet bakıp haaa rossi agv nin şu modelini giyiyor 300le düşüyor bişey olmuyor demekki güzel ben de alayım desin. Gerçi orada da koruyan koruyor korumayan kafadan falan çıkıyor vs

arda4
15 Nisan 2016, 09:02
ne yagi, ne markasi yawww!!!
yamaha kitapcigina gore yagin illaki yetkili servisce degistirilmesi bile zorunlu degil ki!!!
kitapciklardaki periyodik bakim sayfalarindaki yaninda (*)yildiz olan/olmayan kalemlere bir bakin ister...

MT-07 icin;
bkz. sf 6-6 / periyodik bakimlar tablosu
no:24’un yaninda “*” isareti yok.
http://i.hizliresim.com/7gJkra.jpg (http://hizliresim.com/7gJkra)
http://i.hizliresim.com/E8LY1D.png (http://hizliresim.com/E8LY1D)

hee bunu servise anlatabilir misiniz? anlatip da kitapcigi kaseletebilir misiniz?
zannetmiyorum

"Sen daha iyi mi biliyorsun mühendisten?" Yok bu olmadı "sen daha iyi mi biliyorsun haşmetlü yetkilü ve de etkilü servislerden?" diyebilirler :mrgreen:

serkani
15 Nisan 2016, 09:56
Kusura bakmayın da ben de bu mantığı anlamıyorum. Bajaj gibi ilk bakımda 20w50 yağ koyacak olsalar itiraz edin...

Bu konuda ne çok yazılıyor, ne çok kez soruluyor...

Bu sefer yazacağım...

Bir kere çok bilgi eksikliği var...

Birincisi fazladan ester katkılı yağlara kucak dolusu para ödemenize kesinlikle gerek yok...

İkincisi Yamalube şimdi burada adını yazmayacağım, çok iyi diye bilinen yağlara göre gerçekten de çok kaliteli bir yağ markasıdır, hatta en iyi marinciler bilir bu yağın kalitesini, performans motorlu kıçtan teknelerde ve lüks yatlarda seneler evvelinden kullanılır. Lakin Türkiye pazarına geç girdiği için ve hakkında rakipleri tarafından karşıt kampanyalar yapıldığı için bir türlü değeri bilinemedi, kalitesi anlaşılamadı...

Öte yandan kapalı filtrelerde de en iyi marka Yamaha'dır. Ben VFR'de Yamaha orjinal filtresinden başka kullanmıyorum mesela. Bunu da takım tutar gibi marka tutuyormuşcasına yazdığımı sanmayın, çok filirte söktüm, içini inceledim. Farklı filtreler kullanırken motosikletten sıcak ve soğuk yağ örnekleri alıp mikroskop altında saha yakalayıp partikül yoğunluğuna baktım... Yamaha kesinlikle ve kesinlikle diğer hepsinden çok başarılı...

Sonuç:

Yamaha alış olsam da zorla Yamalube doldursalar...

MazhaRR
15 Nisan 2016, 10:06
@serkani, hocam iyi güzel dedin ama sorun fazladan ester katkılı yağların servisteki yamalube yağ ile aynı para olması.

Bu güne kadar 30 kutu castrol,10 kutu yamalube,en az 20 kutuda motul kullandım.Yok abi yamalube koyunca vitesler geçmiyor.Motor 2 bindeyken de geçmiyordu 15 bin oldu hadi bir daha koyayım dedim gene geçmiyor.60 bindeki ybrye de koydum onda da çat çut sesler geliyor motul koyuyorum ne ses kalıyor ne kemik.O motor şimdi 80 binde yamalube koy gene geçmez.Ne yapalım yani?

aonal
15 Nisan 2016, 15:55
Ben sıfır almama rağmen sadece ilk 1000km sonrasında yamalube koydurdum daha sonra hep kendim değiştirdim neyi varsa servis dünyanın parasını istiyor

sanki bişey olsa kullanıcıyla alakalı demeyeceklermi

MeehMT
15 Nisan 2016, 16:39
banada yamaha japonyanın hiç haberi yokmuş gibi geldi o yağı satıp prim almak için dürtüyolar online sistem felan hikaye bence ben koysam kullansam bakıma giderken yamaha yağı koysam nerden anlıyacak oldu ulan al bir kazık daha

logaritma
15 Nisan 2016, 17:33
sıfır garantili motor aldıkda ne oldu 3 ay sonra debriyajı yedi motor.. scooter motor kullanıcının yapabiliceği bir şey değil bu. vitesli olsa anlarım.. adam debriyajı yemiş dersin scooterda zaten vitesi makina kendi ayarlıyor.. scooter debriyajı yemiş belliki bir üretim sorunu olmuş defolu mal adamlar kullanıcı hatası dedi çıktı işin içinden.. o gün anladımki motorsiklette garanti maranti hikaye..
dışarda gittik kendimiz değiştirttik debriyajı..

Egee22
15 Nisan 2016, 18:45
Yamahacilar gelir birazdan. YAMAHA YAPTIYSA BİLDİĞİ VARDIR