PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5500 ye acemi ne alsın

stevejones
04 Nisan 2016, 16:53
Scooter alacagım 0 yada 2.el ,acemıyım bu yuzden cok arastırıom fıddle,adress,pcx,hero derken beynımız allak bullak oldu..

bırının tasarımı hosuma gıderken,dıgerı saglam,oburu pıyasası cok,bır dıgerının fp oranı guzel..

buyuk teker,enjeksıyon,dız mesafesı derken acıkcası ıyıce kayboldum.. gunluk 10-15 km ev ıs arası kullanılcak boyum 1.82..

yardımcı olan fıkır veren arkadaslara sımdıden tesekkurler..

not: ekıpman harıc,plaka ruhsat dahıl butcem 5500..

caglar48
04 Nisan 2016, 16:56
Pcx 125 alıp mutlu mesut yasayabılırsın fıddle falan dusunme bıle

AhmetCan1903
04 Nisan 2016, 16:59
5500 e cop pcx alicagina ben yerinde olsam suzuki alirdim edit: yamaha delight da iyidir saglamdir

stevejones
04 Nisan 2016, 17:27
Guzel fakat butcemin yetdigi pcxler 25 hatt 30.000 kmlerde,acikcasi agir bakimlari bana patlarmi yada daha kac km kullanilir bilmiyorum

redlion999
04 Nisan 2016, 17:34
Guzel fakat butcemin yetdigi pcxler 25 hatt 30.000 kmlerde,acikcasi agir bakimlari bana patlarmi yada daha kac km kullanilir bilmiyorum

2013 33 binde pcx im var. Eski sahibi de pek iyi kullanmamış grenajlar biraz tırt. Aldığım gibi kayış,varyatörün birkaç parçası,ön lastik,yağ,balata masrafı yaptım. En ufak bir sorunu yada güç kaybı yok. Facebookta pcx grubu var eğer niyetliysen orada bütçeni belirt sana birşeyler önerirler. O motosikletlerin bir çoğu uzun yolda km ler yapmış yıpranmamış aletlerdir.

stevejones
04 Nisan 2016, 18:00
Deligth cok guzel fakat bana ufak

ulassscannn
04 Nisan 2016, 18:26
Bütçeyi ayarlarım dersen pcx son kararın olsun. Kullanıp da memnun olmayan nadirdir. Fiddle da iyi hoş şık sağlam ama bir yerden sonra gidiş,konfor,yakıt moral bozuyor. 2009 model 25 binde almıştım, öyle deli gibi gezmediğim halde 5-6 ay sonra sıkıldım ve sattım.( Satınca hemen yeni motor alma planları vardı ama suya düştü pişmanım o ayrı :mrgreen: ) Pcx im olsaydı hala keyifle biniyor olurdum :)

stevejones
04 Nisan 2016, 22:51
işte bende o yuzden ınce eleyıp sık dokuyorum bir nevi,sıklıkla degısterememde

PatientZer0
04 Nisan 2016, 23:28
Bütçe hesaplarken sigorta parasını unutma.

stevejones
05 Nisan 2016, 11:16
Bütçe hesaplarken sigorta parasını unutma.

haklısın,ama yanlıs bılmıyorsam onu kredı kartına boldurebılırım,bu bılgı dogruysa 5500u sadece motor ıcın ayırıyorum,kask eldıven sıgorta falan bunları kartlada boldurursem daha ıyı olacak benım ıcın.

bazen25
05 Nisan 2016, 12:00
Madem çok tecrübeli değişiniz, kart mart işine de gireceksiniz, bence hiç bütçenizi zorlamayın, mantıklı km. lerde bir tane Mondial GOMAX alın hem çok para parçalanmamış, hem satarken değer kaybı sizi üzmez,parça desen kıyamet motorun alım satım sigorta işlerini halledip kalan para ile de bir çift city grip lastik, birde top case takar sezonu yaşarsınız, hem jant ölçüsü hem boyutları ile şehir içi trafiğinde rahat edersiniz. He bunun alternatifi yeni ve eski İtalyanlar Beverly,screbo, japonda da honda sh lar.Boyunuz itibari ilede pcx,nmax gibi altınız da küçücük kalmaz.

DKN
05 Nisan 2016, 12:11
eski pcxe 6 lira verene kadar 7 liraya yeni kasası var 2014 daha 5.000 km görmemiş sürüyle pcx bulunur. 1 lira arttıramadığın için gidipte 30 kmleri geçmiş eski makina alma bence. fıdılı falanda geç en iyisi spacy alfa al

stevejones
05 Nisan 2016, 12:57
Madem çok tecrübeli değişiniz, kart mart işine de gireceksiniz, bence hiç bütçenizi zorlamayın, mantıklı km. lerde bir tane Mondial GOMAX alın hem çok para parçalanmamış, hem satarken değer kaybı sizi üzmez,parça desen kıyamet motorun alım satım sigorta işlerini halledip kalan para ile de bir çift city grip lastik, birde top case takar sezonu yaşarsınız, hem jant ölçüsü hem boyutları ile şehir içi trafiğinde rahat edersiniz. He bunun alternatifi yeni ve eski İtalyanlar Beverly,screbo, japonda da honda sh lar.Boyunuz itibari ilede pcx,nmax gibi altınız da küçücük kalmaz.

acık konusmak gerekırse cınlılere hıc ama hıc bakmamıstım bu yuzden aklımda gozumde yoktu dedıgınız motora baktım sym syphony benzerı bır mtoor ve 0da yok,sanırsam dedıgınız mantıklı lastıklerle,fakat motor nedır nasıldır ne dezavantajları yasarım ne dıyorsunuz bu acıdan,tesekkurler.

bazen25
05 Nisan 2016, 13:31
Bakın önce ihtiyacınız, tecrübeniz, bütçenizi belirmişsiniz bunlar güzel. Forum "Çin malından uzak durun" yazıları ile dolu, çoğu haklı sebepler, çoğu kullanıcıların verdikleri ekmekten daha fazla köfte beklemesi ile alakalı. Ben sizin yazdıklarınızdan yola çıkarak fikir beyan ettim mutlaka yazdığım gibi "Çin malından uzak dur" "aman bulaşma" yazanlar olacaktır. Burada şu nokta önemli eliniz sök tak vs. takım kullanma beceriniz varmı, çünkü arada bağzı şeyleri kendiniz yapmanız gerekecektir. Bunlar arada vida ve cıvataları kontrol etme ve yağ değişimi gibi, yağ değişimini kendiniz yapmanız hem servisin ne yağ koyacağının belli olmaması hem de maddi külfeti ortadan kaldırmak için gerekli. BU motor için kullanıcı yorumları bu forumda da eminim vardır, o başlıklardan bilgi alabilirsiniz. Olurda almaya karar verirseniz ilk işiniz lastikleri değiştirmek olsun, PCX kullanıcılarının bile kısa süre sonra yaptıkları ilk işin bu olduğunu da bilin (pcx de bile lastikler traş sa mondi yi siz düşünün). Tartışmalara şimdiden nokta koymak adına, yazdıklarım tecrübe ile sağbittir.

stevejones
07 Nisan 2016, 09:20
2.elde guzel 200luk bir motordan da fiyat verdi sahibi arkadas ama butce levermiyor malesef,buyuk olasilikla sym symphony 125de karar kildim gibi.