PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön disk ses yapıyor !!!

Egee
27 Mart 2016, 14:07
Motorumun ön diski yolda giderken vik vik vik diye ses yapıyor ön frene çok az basıyorum ses kesiliyor. Çözümü varmıdır , sorunu nedir. Şimdiden teşekkürler...

VENOM's
27 Mart 2016, 14:51
Fren diskin ömrünü bitirmiş olabilir yüzeyinden belli eder balataların durumu nasıl?

Egee
27 Mart 2016, 15:21
Abi Motor daha 700 km de

cıbırlover1
27 Mart 2016, 16:13
Valla bir bakmak lazım ama küçük taş parçası kaçmış olabilir.. Servise götürmekte fayda var balatayı çıkarıp bakmak lazım .. Diskte yamulmuş olabilir..

ceyhun383
27 Mart 2016, 16:18
aynı sorun bendede var benımde arka ses yapıyor daha 1300 km de motor :D sorununu cözemedim bende

Bthndmrl
27 Mart 2016, 16:26
Balata spreyi deneyin ama 700km de ses normal balata biraz aşınsın

BajajRider
27 Mart 2016, 22:43
Balatalara toz kaçmış olabilir,bakimini yapin.
Ve ya havalar soğuk ise yine bu ses cikabiliyor,biraz kullanimda gecer.

kerem999
27 Mart 2016, 22:48
Motorumun ön diski yolda giderken vik vik vik diye ses yapıyor ön frene çok az basıyorum ses kesiliyor. Çözümü varmıdır , sorunu nedir. Şimdiden teşekkürler...

öncelikle alışma sürecinde olabilir mondial cinli oldugundan parçalarda %100 doğruluk payı olmayabiliyor balata temizle spreyle sonrada 2000 km falan yap düzelmesi lazım balata biraz eriyince düzelir olmadı diyelim yeni disk balata alacaksın garantili ise zaten değiştirirler .

ama vik vik ses yaparken sadece ses yaptıgı zamanlarda tutuyorsa çabuk garantiye koş

ceyhun383
27 Mart 2016, 23:21
balata spreyını denedım olmadı maalesef böyle durmaya yakın vata ta ta ta ta ta dıye duruyo :D anlamadım gitti ama ellediğimde ufak bi sallanıyo mınıcık sanırsam vidayı sıkarsam duzelır belkı

kerem999
27 Mart 2016, 23:33
balata spreyını denedım olmadı maalesef böyle durmaya yakın vata ta ta ta ta ta dıye duruyo :D anlamadım gitti ama ellediğimde ufak bi sallanıyo mınıcık sanırsam vidayı sıkarsam duzelır belkı

taklacı balata olabilir balatalarını değiştir yada zımpara ile taşla biraz hayvanı :D taklacı balata tabiri sadece bende var tamirciye direk sorunu söyleyin :queen:

exhell
27 Mart 2016, 23:34
aynı sorun arka diskimde de var. halbuki motor 5 binde yeni bakımdan geçirdim. lastikler de yeni. ilginç

eminemre
28 Mart 2016, 00:37
Sizin motorunuzda nasýl bilmiyorum ama bazý modellerde ön tekerlekteki balata arka tekerlektekinden daha sert. Dolayýsýyla toz ve kirler sert olan balata kolayca sese dönüþmekte. Temizlik sonrasý sesin muhtemelen kesileceðini tecrübe edeceksiniz, kesilmiyor ise disk ve balatalarda detaylı bir servis incelemesi faydalı olacaktır.

dokuzparmak
28 Mart 2016, 00:41
Ayni sorun bizimde basimiza geldi cbf150 aldik sifir daha motor rodajini doldurmadan on diskten ses geliyordu ve firene basinca yalpalama yapiyodu servise gittik yeni oldugu icin yapar duzelicek dediler gonderdiler. 2000 km o sekilde kullandik artik duzelmeyince gittik bunun yenilikle alakasi yok dedik diski ve balatalari degistiler sorun cozuldu servise goturun bence hic fazla kurcalamadan

mesmeyut
28 Mart 2016, 01:40
Benim skuterimde de ön freni sıkınca süreklü sıkıp bırakıyor. Motor silkeleniyor. Özellikle yavaşlarken çok belirgin oluyor. Acaba diskde atıklık olabilir mi??

Egee
28 Mart 2016, 09:57
Motora dün 404 balata spreyi aldım bu gün sıkıp deniyicem bi değişiklik olucakmı görücez

draggy
28 Mart 2016, 13:56
diskten değil rulmandan geliyor olabilir mi ses?