PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon sınavı sonrası

bansheek
26 Mart 2016, 20:29
Merhaba, 2 Nisan tarihinde direksiyon sınavına gireceğim fakat direksiyon sınavından geçtikten sonraki işlemler hakkında bir fikrim yok. 2016 yasalarına göre yeni ehliyet almış arkadaşlara iki sorum olacak.
1-) Direksiyon sınavını geçtikten sonra emniyetten randevu alıp ehliyeti ordan mı alıyoruz yoksa posta yoluyla ehliyet direk bize mi geliyor?
2-) Yeni sistemde ehliyet kursunun verdiği sertifika ile başka bir belge çıkartılıp ehliyet gelene kadar o belgeyle trafiğe çıkabileceğimizi duydum bu ne kadar doğru?
Herkese iyi akşamlar dilerim.

yigit35
26 Mart 2016, 20:34
Direksiyin sinavini gectikten sonra kursunun dosyani hazirlamasini bekleyeceksin. Dosyan hazir olduktan son harclarini bankaya yatiracaksin . Dosyani harc makbuzlarini aldiktan sonra internetten emniyetten randevu alacaksin (randecuyu oncedende alabilirsin ben oyle yapmistim 2 hafta sonraya falan vermislerdo randevuyu ). Daha sonra dosyanla birlikte randevu tarihinde emniyete gidiceksin sana orada 15 gunluk ehliyet yerine gecen gecici belge verecekler bu belge ile motosiklet kullanabilirsin. 15 gun icinde ptt tarafindan ehliyetini eve yollayacaklar .

bansheek
26 Mart 2016, 20:37
Sağolun, peki emniyette randevu alırken B ehliyetim olduğu için İlk Defa Sürücü Belgesi Müracatı seçeneğini mi yoksa Eski Sürücü Belgesi Yenileme-Fark seçeneğini mi seçmem gerekiyor?

Hubalahubhub
26 Mart 2016, 22:47
Sağolun, peki emniyette randevu alırken B ehliyetim olduğu için İlk Defa Sürücü Belgesi Müracatı seçeneğini mi yoksa Eski Sürücü Belgesi Yenileme-Fark seçeneğini mi seçmem gerekiyor?

Yenileme fark seciyorsunuz eski ehliyeti sizden alacaklar.