PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çalınmaya karşı basit ama etkili yöntemler

ulassscannn
19 Mart 2016, 15:25
Öncelikle herkese merhabalar. Durduk yere aklıma geldi sizinle de bir paylaşmak istedim. Her zamanki gibi halatı disk kilidini ve brandayı hallettikten sonra motorun önemli bir parçasını sökmek caydırıcılık ya da pes ettirme durumuna yardımcı olur mu? Örneğin birkaç gün kapıda yatması gerekiyor, debriyaj manetini söksek motoru götürürken zorlanıp yakın bi kenara atarlar mı? Veya bujiyi çıkarsak bir yerden sonra çalışmayınca bırakırlar mı? Veya en basit şeyi yapıp benzin musluğunu kapatsak yine ilk başta çalışmayınca vazgeçmelerine etkisi olur mu?

Belki çok boş bir konu ama yine de paylaşıp yorumlarınızı almak istedim :)

SouthCity07
19 Mart 2016, 15:54
2-3 ay önce bizim yan komşunun CBR 250 yi çalmışlardı.Oda böyle birşey yapmıştı hatırladığım kadarıyla.Motorun iki tekeri caminin bahçede söküp gövdeyi bırakıp gitmişlerdi aklıma o geldi :D :D bence etkili olur

RedCBR125
19 Mart 2016, 15:55
:D :D İlginç bir fikirmiş :D Evimin garajı olmasına rağmen içim pek rahat etmiyor.Motosikleti dışarda bırakmak zorunda kalsam kafayı yerim :(

Aküyü veya lastikleri sökersek götüremezler

Draconian
19 Mart 2016, 16:08
Hocam sen direkt tekerleri sök uğraşma bunlarla.

Nikkfurie
19 Mart 2016, 16:23
maneti veya bujiyi sökmen motorun iteklenip götürülmesine engel olmaz..

belki vites levyesini sökmek boşa atamayacağı için engel oluşturabilir..

güzel bir markanın alarmlı disk kilidi (çin işi değil) iş görür diyeceğim ama onlarında fiyatı neredeyse kasko kadar :silent:

Darkcity2000
19 Mart 2016, 16:30
Panelvana atıp götürüyorlar

istanbu_gezg
19 Mart 2016, 16:39
çalışmaya karşı diye okudum :(