PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni başlayan arkadaşınıza kask ve mont önerir misiniz? (Bütçe 1000 TL)

lostmymindd
17 Mart 2016, 23:45
Merhaba arkadaşlar ben bu yaz inşallah motosiklet kullanıcı olacağım. İlk etapta commuter ile başlayacağım. 1000 lira bütçeyle bana önerebileceğiniz kask ve mont ikililerini yazar mısınız? Ben yeni olduğum için sadece model olarak bakıyorum ama bu sağlıklı olmuyor.

Mont olarak mesela şu hoşuma gitti:

http://www.motosikletaksesuarlari.com/Revit-Yazlik-File-Mont-GT-R-Air-Siyah_13130.html

Kask olarakta bu:

http://www.motosikletaksesuarlari.com/Mt-Blade-Sv-Raceline-Mat-Siyah-Turuncu-Kapali-Motosiklet-Kaski_20551.html
Kask modelinin Revenge adında SHARP testinden 5 yıldız almış versiyonu var. Güvenlik olarak linkini paylaştığım kask bunun kadar güvenli midir?

redmap
18 Mart 2016, 01:02
Aynı montun yeşillisini almayı düşünüyorum. Aynı kaskıda kullanıyorum. 10 15 km hızla kafamın sağ arkasına düştüm çöküntü oldu ama darbeyi hissetmedim bile. Ben bu kaskta rahat ediyorum ama 50 60 km hızdan sonra ıslık çalıyor 90 100 den sonra kafamın içinde bişeyler patlıyor :mrgreen:Fiyatı pahalı ben şirinevlerden 240 tlye aldım.

MimTolga
18 Mart 2016, 01:59
Aynı montun yeşillisini almayı düşünüyorum. Aynı kaskıda kullanıyorum. 10 15 km hızla kafamın sağ arkasına düştüm çöküntü oldu ama darbeyi hissetmedim bile. Ben bu kaskta rahat ediyorum ama 50 60 km hızdan sonra ıslık çalıyor 90 100 den sonra kafamın içinde bişeyler patlıyor :mrgreen:Fiyatı pahalı ben şirinevlerden 240 tlye aldım.

Kaza yaptığın o kaskı at güzel kardeşim o artık çöp ! Tabi hala kullanıyorsan geçerli bu uyarım. Neden dersen kask görevini yaptı, aynı bölgeyi bir daha çarparsan kask artık iş görmez.

redmap
18 Mart 2016, 02:43
Kaza yaptığın o kaskı at güzel kardeşim o artık çöp ! Tabi hala kullanıyorsan geçerli bu uyarım. Neden dersen kask görevini yaptı, aynı bölgeyi bir daha çarparsan kask artık iş görmez.

Motor sürmüyorum bu aralar rahatsızım servisden bile çıkarmıyorum noldu haberim bile yok. Kaskın zaten vizörü çizildi emniyet kilidi koptu kullanmayı düşünmüyorum.

lostmymindd
18 Mart 2016, 19:12

Nereden aldınız hocam?

Ben İstanbul'a şehir dışından geleceğim. Gelmişken en büyük mağazaya gitmek istiyorum. Eğer bahsettiğiniz yer büyük bir mağaza ise oraya gitmek isterim.

shruikan
18 Mart 2016, 19:45
Yazlık montu siyah renk mi alıyon?

redmap
18 Mart 2016, 20:06
Nereden aldınız hocam?

Ben İstanbul'a şehir dışından geleceğim. Gelmişken en büyük mağazaya gitmek istiyorum. Eğer bahsettiğiniz yer büyük bir mağaza ise oraya gitmek isterim.

İstanbula gelince şirinevlerede uğra . Orda bir tane mağaza yok bir bölge var adım başı mağaza bir dükkandan çıkıosun motor ile ilgili yan tarafa geçiyorsun başka bir dükkan. Motorcular semti gibi biryer olmuş. Daha büyük mağazalar daha kaliteli mağazalar nerede var bilmiorum açıkcası pek işim yok mağazayla falan.Cadde üstündeki mağazalardan birinden almıştm.Cadde üstünde yanyana dükkanlar başlıyor arka mahalle aralarına kadar heryer motorcu mağaza vs.Burda hertürlü ekipman motosiklet alışveriş işleri yapıldığı gibi türlü dümenlerde dönüyor. Çalıntı makineler çıkma parçalar ıvır zıvır.

gurkanerkan
18 Mart 2016, 20:29
Daha iyi bir alternatifi var mıdır bilmiyorum ama mont çok güzel tavsiye ederim.