PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HONDA CBR 125, YAMAHA YBR 125, BAJAJ PULSAR 200NS

daymıona
17 Mart 2016, 22:47
Yeni başlayan bir acemi hangisiyle rahat eder? Gerek yedek parçası olsun gerek servisi olsun. Benzin tüketimi olsun her açıdan değerlendirmenizi ve tecrübelerinize dayanarak bana bu daha iyi olur demenizi bekliyorum. Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkürler :)

MazhaRR
17 Mart 2016, 23:35
Hacı ybr alma gerisini bilmem.

snappy x
17 Mart 2016, 23:37
Hacı ybr alma gerisini bilmem.

Ybr kullanıpta ybr önermeyen adam gibi adam :)

yognus
17 Mart 2016, 23:56
Ben geçen sene ybr ile başladım, şimdi ise sıkıldım ybr den keşke Pulsar alsaydım diyorum. Kimse bana böyle söylemedi diye her yeni başlayana söylüyorum bende artık. Ybr kullanması kadar kolay ve pürüzsüz motosiklet yok, hele ki yeni başlamak için. Pulsar biraz daha bilen işi ama biraz işte biraz.
Ben Pulsar almış olmayı isterdim. Sen tercihini mantıklı yap derim

matrix506xx
18 Mart 2016, 00:00
Pulsar 200ns
Parçası çok ucuzdur
Servis sıkıntısı çekmezsin
Performanslıdır

Cbr pulsar ı anladık ta ybr olmamalıydı

Onurhan D
18 Mart 2016, 00:02
Kesinlikle pulsar.

RedCBR125
18 Mart 2016, 00:04
Tvs apache veya z-one s 180 i seçeneklere ekle istersen, eklemeyeceksen illa japon dersen cbr al geç derim.

MazhaRR
18 Mart 2016, 00:13
Ybr kullanıpta ybr önermeyen adam gibi adam :)

Yazık günah kardeşim 7 bin lira verilir mi bisikletten hallice motora.

Hubalahubhub
18 Mart 2016, 00:52
Yazık günah kardeşim 7 bin lira verilir mi bisikletten hallice motora.

Valla 3,5 4 bin liraciklari ayfon pinponlara veren bir nesil yetisiyor

MazhaRR
18 Mart 2016, 00:54
Valla 3,5 4 bin liraciklari ayfon pinponlara veren bir nesil yetisiyor

Onlarda motora binecek Güven,Özveri,Tecrübe yok hocam, onların derdi başka.

jonvolkan
18 Mart 2016, 00:58
Tecrübe yok ise eğer bu üçlü içinde YBR hem sürücü hatasını örtmesi, hem yedek parça kolay bulunurluğu yanında uygun fiyatlı olması ayrıca 2. elde hızlı satış imkanı nedeni ile akıllı bir tercih olur kanaatindeyim.

ewrico
18 Mart 2016, 01:04
Pulsar 200 ns hepsini paramparça eder :D. 2 gün sonra öğrenincede ya bu gitmiyor demezsin uzun süre seni götürür.
Az yakar son hızıda iyi otoban ve çevre yollarında sıkışmazsın hiç düşünme.

bilirkişi
18 Mart 2016, 01:20
2 günlük Ybr kullanıcısıyım yüksek süratlerde (bana göre 80-90 bu ) hiç güven vermiyor üstünden atacak gibi aerodinamiği daha iyi ağır motosiklet kullanırım bundan sonra iyice alışınca Bi de ybr yi elden çıkarması da kolay o yüzden problem yok

ccc67
18 Mart 2016, 01:44
İlerde tarzın ne olacak.Onu düşünüp karar ver birazda

127
18 Mart 2016, 02:08
Şehir içi kullanımda Pulsar CBR ve YBR den çok çok daha iyi. Ayrıca gaz tepkimesi daha iyi olacağı için daha da güzel olacaktır. Motor u piyasa da baya görür oldum haliyle parçaları da ucuzlayacaktır zamanla. Pulsar ı Honda yapmış olsaydı eğer CBF kavramı artık yerini Pulsar a bırakırdı eminim.

mgora
18 Mart 2016, 07:53
Pulsar'ın parçaları zaten ucuz bu arada ama Ybr'ye göre daha güçlü bir motor o nedenle daha düşük cc ile mi başlasan dedim ama o paralara da ybr almak kerizlik resmen Pulsar varken.Şu yapılabilir Bajaj'ın ucuzlarından bir tane alınıp geçiş yapılabilir.

Tİme_shİft42
18 Mart 2016, 08:39
Pulsar iyidir sadece hıza bakmamak gerekir ara hızlanma tork şekil vs
Enjeksiyon 6 vites dijital gösterge bisiklet gibi görünmemesi vs yeni başlayana her türlü yeter

MeehMT
18 Mart 2016, 10:49
Abi tecrübem ve ya motosikletim yok ama bütçe mevzusu bu iş bu soruları az sormadık bizde gerek kullacı yorumları gerek gördüğüm sorduğum motorcu abilerimden aldığım bilgiler neticesinde Cbr, Yzf 125 cc leri mükemmel denilebilir.

Bajaj, Dealim, Megelli, Hyosung gibi markalar kendini kanıtlamış değil okadar Aralarında bir hyo var kore kafalı japon askeri :)

Ybr banada diyor herkes bütçem 6bin tl ybr ybr ybr yok arkdaş soba borusu takılmış bisikletten bozma keko motoru full ekipman bile havan olmaz haa öğrenicem diyosan abi ybr tıfıldak bişeyteker yapsan ayakların yere değer başlangıç için bi 10bin km sürülmesi lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

Pulsar iyidir sadece hıza bakmamak gerekir ara hızlanma tork şekil vs
Enjeksiyon 6 vites dijital gösterge bisiklet gibi görünmemesi vs yeni başlayana her türlü yeter

Usta flood yapmış gibi olacak yaptımda kusura bakmayın bajaj 20binde dökülür gibime geliyor ama acayip güzel arz/talep fiyat/performans dörtlüsü siz beni aydınlatırmısınız ?

axios
18 Mart 2016, 12:24
bajaj haricinde ikisi de olur bence. sonuç olarak kronik arızası olmayan, kendini kanıtlamış, ikinci elini satması kolay, parçası bol ve ucuz olan 2 motor ybr ve cbr. yeni başlıyorum diyorsun al bir ybr, eğitimini al, ekipmanlarını tamamla. 10 bin km deneyim kazan ondan sonra istediğin motoru al gene. 4 aydır başlangıç motorlarını araştıran biri olarak bajaj'dan uzak durmanı tavsiye ediyorum. kronik problemleri olduğu biliniyor, hala evrimini tamamlayamadığını düşünüyorum.

neden fabrika çıkışlı olarak stop etme problemiyle bana geliyor motor, neden güncelleme yapmak zorundayım sıfır motora, diye soruyorum fuarda elemana. eleman da oldu telefonlara da güncelleme yapmayalım yaaeeee diyor. 8 bine pulsar 200ns alana kadar al 2.el 5 bine bir ybr. ikinci motorun için 3 bin cebinde kalsın.

Tİme_shİft42
18 Mart 2016, 18:28
Üzerine biraz daha ekle ybr al demişler :queen:

blueway2
18 Mart 2016, 18:53
ilerisi berisi yok CBF'i sıfır aldım,4 sene oldu 35,000 km'deyim.Değiştirmeyi veya büyültmeyi düşünmüyorum.Titan'dan sonra Honda'nın efsanesidir.10.yılı ve üretimine devam ediliyor.Bakımlarını kendim yapıyorum heryerde bakkalda bile neredeyse parçalarını bulabilirsin.iki lastiği değiştirsen 160 lira metzeler.yakıtı iyidir.ekmek su istemez.Macerayada gerek yok fazla para harcamayada.

YasinRR
18 Mart 2016, 19:30
CBR 125 diyorum, 1 tanede TİGER egzoz tamamdır.

BlackNaked
19 Mart 2016, 14:39
Ybr yi baştan ele onun yerine git bisiklet al bana göre +35 yaş motoru Ybr . Diyorsan ki ben ufak sorunlara takilmam kalite düşkünü değilim marka düşkünü değilim ve hız seviyorum arada aksiyon yaşamak gaz kolunu cevirdigimde tepki istiyorum diyorsan git pulsar al . Eğer abi ben hondaya biniyorum , hiç bir sorunu yok bak görünüşü de racing gibi millet nerden anlayacak 125 olduğunu ama fıtı fıtı giderim uzun yolda işkence çekerim, gazı açtığımda motorun hızlanmasını beklerim diyorsan CBR sana gelir .

ahe
19 Mart 2016, 18:57
Cbf1000 al