PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza sonrası ekipman zararı ?

Kenway
17 Mart 2016, 16:27
İyi günler arkadaşlarım,

Yakın zamandan Revit shield mont ve revit slr yazlık eldiven alıcam.Bunlar hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum.Bana yardımcı olabilirmisiniz ?
http://www.feyizoglu.com/Shield-Mont_49689.html
http://www.feyizoglu.com/SLR-Yazlik-Eldiven_47811.html

Birde aklıma takılan başka bir konuda kaza sırasında bu ekipmanlarımıza gelen zararı nasıl karşılatabiliceğimizdir.Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlarım yardımcı olursa memnun olurum.

bagriacik
17 Mart 2016, 16:31
Araca ekspertiz geldiginde ekipmaninizi da gösteriyorsunuz. Hatta var ise faturasını da ibraz edip bunlarinda ucretini talep ediyorsunuz.

Kenway
17 Mart 2016, 18:00
Araca ekspertiz geldiginde ekipmaninizi da gösteriyorsunuz. Hatta var ise faturasını da ibraz edip bunlarinda ucretini talep ediyorsunuz.

Peki fatura olmassa bir sıkıntı olurmu ?
Birde ekipmanlar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

exhell
17 Mart 2016, 18:23
hocam ekipmanı al sen, kaza da ekipman hasarı aklına gelecek en son şey olur..

Kenway
17 Mart 2016, 19:23
hocam ekipmanı al sen, kaza da ekipman hasarı aklına gelecek en son şey olur..

Hocam hiç sorma.Motor 2 yıldan beri kazalı ve 2-3 haftaya kadar toplatıcam.Kazalı motoru Hurdaya verip yeni motor alsam daha az zarar etmiş olurum.Ama ilk motorum olduğu için kıyamıyorum ve vazgeçemiyorum.Motorumla aramda güçlü bir bağım var.Parası neyse verip yaptırıcam.Ölüm ayırana kadarda motoumu satmıyacam.Motor pert durumda ama olucak inşallah.Eskisindende daha asil ve görkemli olucak,olucak,olucak.Bu arada motorum sym gts 250ievo 2013 model 45.000 km'de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:38 ----------

Ekipmanlar hakkında hiç tecrübesi veya düşüncesi olan yok mu ?

bagriacik
17 Mart 2016, 20:09
Paylaştığınız ürünler hakkında bilgim yok, kullanmadım. Ama gelen olarak Revit güzel ürünler sunmakta. Ben pert motoru merak ettim, fotoğraf var mı acaba ?

Freye
17 Mart 2016, 20:21
O eldiveni bende eskiden çok beğeniyordum ama biri bu eldivenle kaza geçirmişti ve eldiven patlamıştı kazada gerisini tahmin edebilirsiniz. :pale:
O paraya daha kaliteli eldiven bulunur bence. :)

Kenway
18 Mart 2016, 01:20
Paylaştığınız ürünler hakkında bilgim yok, kullanmadım. Ama gelen olarak Revit güzel ürünler sunmakta. Ben pert motoru merak ettim, fotoğraf var mı acaba ?

Hiç fotoğraf çekmedim ama toplanmadan öncesi ve sonrası olarak fotoğraflıcam.Forumda konu açıcam.Çok iyi bir ustam var.Parası neyse verip motoru orijinal haline getiricem.Benim motorum bunu hakediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

O eldiveni bende eskiden çok beğeniyordum ama biri bu eldivenle kaza geçirmişti ve eldiven patlamıştı kazada gerisini tahmin edebilirsiniz. :pale:
O paraya daha kaliteli eldiven bulunur bence. :)

Kazanın nasıl olduğunu anlatabilirmisin? Birde başka hangi yazlık eldiveni önerirsin ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

Revit SLR Eldiveni daha önce hiç kunlanan varmı? Bu eldiveni alıcam fakat aklımda soru işareti olmasını istemiyorum.Tecrübesi olanlar lütfen yardımcı olsun.

MimTolga
18 Mart 2016, 01:45
Ekipmanların parasını alma işi şöyle çalışıyor.İlk olarak kasko sadece karşılayabiliyor ekipman parasını ama kasko yaptırırken poliçeye ekipman teminatı koydurmanız gerekiyor. Sonrasında kasko yaptırmadan en az 6 ay öncesinde alınmış olan ekipmanlarınızın faturalarını kazadan sonra ekspere ibraz ediyorsunuz. Zarar gören ekipmanları da servise bırakıyorsunuz eksper gelip görüyor. Sonrasında eğer eksper tatmin olursa ekipmanınızın yıpranma bedelini hesaplayıp fatura bedelinden düşüp size ödüyor. Ya da eksper (artık neyin nasıl uzmanıysa) kazalı kaska bakıp " bunda bişey yok bu kullanılır" diyebiliyor. Sonuçta burası Türkiye. İşin özü sen kazada ekipmanın işini yapmasına dua et, sonrasında da cebine zeval gelmesin tekrar alacaksın paşa paşa ekipmanını ;)

Kenway
18 Mart 2016, 14:05
Revit SLR Eldiven konusunda yardım bekliyorum.Bilgisi olan lütfen paylassın.

namikcan
18 Mart 2016, 15:07
gayet şık görünüyor :)