PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda fizy satıp 0 mondial drift,mondial vulture veya bajaj boxer almak mantıklı mı ?

hebelee
17 Mart 2016, 14:20
2-3 Ay önce birçok kişinin tavsiye ve fikirlerine uyarak 2. el honda fizy 125 scooter aldım . Çok olmasada bir miktar tecrübe edindim farklı yollarda kendimi deneme fırsatı buldum ama gönlüm hep vitesli bir motosikletten yana . Yaz aylarıda yaklaşmışken elimdekini satıp vitesli almak istiyorum . Aklıma 0 mondial drift , mondial vulture veya bajaj boxer geldi . Şehir dışından alma şansım yok ve honda cbf ilanlarına göz gezdirdiğimde 50bin kilometreyi geçmiş makinaları 4000 liraya satıyorlar . Haliyle farklı alternatiflere yöneldim sizin fikirleriniz nedir ?

Draconian
17 Mart 2016, 14:35
Boxer kullanıcısıyım. Az yaksın, sorun çıkarmasın dersen o paraya alabileceğin en iyi motordur.

darkmotor
17 Mart 2016, 14:41
O traktörden kurtulman iyi olmuş:)

EthanHunt
17 Mart 2016, 14:43
Boxer kullanıcısıyım. Az yaksın, sorun çıkarmasın dersen o paraya alabileceğin en iyi motordur.

Satmak istersen (öldü fiyatına vermezsen) zor satılır bir motor.

ybr, cb125 veya olmadı ace. Bunları rahat satarsın, rahat kullanırsın.

eren3736
17 Mart 2016, 14:43
Drift, vulture ikiside mondialin sağlam motorlarından kullanıcıları memnun. Senin bütçe tam olarak ne kadar az daha koy apache al :)

Draconian
17 Mart 2016, 14:49
Satmak istersen (öldü fiyatına vermezsen) zor satılır bir motor.

Cb125e, ace veya ybr

Satmak için motor alınmaz. Kaldı ki iyi bakılmış, temiz olan her motorun bir alıcısı vardır.

hebelee
17 Mart 2016, 14:53
Drift, vulture ikiside mondialin sağlam motorlarından kullanıcıları memnun. Senin bütçe tam olarak ne kadar az daha koy apache al :)

3500 civarı bütçem var fizy'i satıp biraz daha ekleyeceğim birde ekipmanlarımdan memnun değilim onları değiştirmek istiyorum haliyle bütçemde oynama yapamayacağım

eren3736
17 Mart 2016, 14:58
3500 civarı bütçem var fizy'i satıp biraz daha ekleyeceğim birde ekipmanlarımdan memnun değilim onları değiştirmek istiyorum haliyle bütçemde oynama yapamayacağım

O fiyata çok yıpranmamış orta halli bir ybr bulursan al ama illa sıfır olacak dersen dirft, vulture , mcx güzel motorlar bikaç sene idare eder seni

hebelee
17 Mart 2016, 15:11
Satmak için motor alınmaz. Kaldı ki iyi bakılmış, temiz olan her motorun bir alıcısı vardır.

fiyatı olsun oynanabirliği olsun benimde en çok aklıma yatan modellerden biri teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

O fiyata çok yıpranmamış orta halli bir ybr bulursan al ama illa sıfır olacak dersen dirft, vulture , mcx güzel motorlar bikaç sene idare eder seni

istanbulda ve antalyada çok güzel ilanlar buldum ama burada ybr ilanlarının çok büyük bir kısmı apaçi diye tabir ettiğimiz motorun üstünde açık yer bırakmamış kişilerin ilanlarından oluşuyor . Haliyle bir güven problemi oluştu

Sado39
17 Mart 2016, 15:18
İllaki seçenekler bunlarsa drift al. Çok ilgi ister çok iyi bakmak gerekir. Vida kontrolü yağ kontrolü bunlar adın soyadın gibi olmalı. Düzenli sübap ayarı vs. altından kalkarım güzel sürerim apaçilik yapmam acemiliği çabuk atlatırım dersen yürü, 50.000 i görürsün. Ama bunlar sıkıntı dersen japondan şaşma. Drift ile 50 bini gören arkadaş var onun garantisi ile söylüyorum zaten konuyu da görür.
Şekli de aralarında en iyisi o, oturuşu da benim ybr ye göre daha spor gibi.

Gökhan_Aygün
17 Mart 2016, 15:18
4.500 km kadar vulture kullanmıştım,önerebilirim.

Benden sonraki sahibi de bir bu kadar kullanmıştı ( yaz - kış ) ve hiç bir problem çıkarmadı.Tipi güzel,torku falan da yeterli.

Biraz titreşim var + artçı konforu kötü.Bunun dışında kuryelerin de kullandığı kendini ispatlamış bir motosiklet.

hebelee
17 Mart 2016, 15:24
İllaki seçenekler bunlarsa drift al. Çok ilgi ister çok iyi bakmak gerekir. Vida kontrolü yağ kontrolü bunlar adın soyadın gibi olmalı. Düzenli sübap ayarı vs. altından kalkarım güzel sürerim apaçilik yapmam acemiliği çabuk atlatırım dersen yürü, 50.000 i görürsün. Ama bunlar sıkıntı dersen japondan şaşma. Drift ile 50 bini gören arkadaş var onun garantisi ile söylüyorum zaten konuyu da görür.
Şekli de aralarında en iyisi o, oturuşu da benim ybr ye göre daha spor gibi.

Öncelikle yorum yazıp fikrini belirten herkese teşekkür ederim herhalde seçtiğim motorlarların hepsinin kendine göre avantajı var çok fazla fikir ayrılığı olmuş :) Yağ kontrolü gibi basit işleri yapabilirim ama vida ve sübap ayarı hakkında bilgim yok araştırır 1-2 kere ustada yaptırır ondanda öğrenirim kolay işler ise kendim yavaş yavaş yapmaya başlarım

Sado39
17 Mart 2016, 15:28
Rica ederim. Vidaları sıkmaktan bahsediyorum düzenli olarak. Sübap ayarını zaten ustada yaptıracaksın, kendin de yapabilirsin ama acemi işi değil ona kalkışma.

plegus
17 Mart 2016, 15:30
Hayır değil.

arda4
17 Mart 2016, 16:05
2-3 Ay önce birçok kişinin tavsiye ve fikirlerine uyarak 2. el honda fizy 125 scooter aldım . Çok olmasada bir miktar tecrübe edindim farklı yollarda kendimi deneme fırsatı buldum ama gönlüm hep vitesli bir motosikletten yana . Yaz aylarıda yaklaşmışken elimdekini satıp vitesli almak istiyorum . Aklıma 0 mondial drift , mondial vulture veya bajaj boxer geldi . Şehir dışından alma şansım yok ve honda cbf ilanlarına göz gezdirdiğimde 50bin kilometreyi geçmiş makinaları 4000 liraya satıyorlar . Haliyle farklı alternatiflere yöneldim sizin fikirleriniz nedir ?

Bence fizy ile devam et.Sonuçta üç aşağı be yukarı aynı klasmanda bir motor alacaksın, aşırı bir performans farkı olmayacak. Ha dersen ki yollar hakikaten çok kötü mutlaka büyük tekerli motor lazım haklısın. Bunun haricinde ne vites ne de sıfır motor olması için honda fizy'yi satma derim.

Şehir içinde otomatik vites gibisi yok.

EthanHunt
17 Mart 2016, 16:32

Mutlaka her malın bir alıcısı var fakat o alıcıya ne kadar kısa zamanda ulaşabildiğnde önemli. Bunun içinde piyasasına bakmak lazım. Herkesin felsefesi başka tabi. Ben cb125e alırken ola ki ihtiyaç durumunda en az zararla en kıs zamanda satabilimiyim diyerek aldım. Arkadaş hiç satmam yaptırır yaptırır binerim diyorsa tabi boxer emsallerine göre güzel bir motor.

umut34
22 Nisan 2016, 00:48
Merhaba arkadaslar 1 yil kadar mondial 150 mr vulture kullandim daha sonra satmak zorunda kaldim ama kesinlikle pismanim cunku kullananlar bilir illaki bi iz birakir baska motora binerken vulture diei motor gercekten hakkini veriyor mondialin en sevdiğim motoruydu fakat ondan sonra drift aldim gidondamidir nedir bi turlu sevemedim yani yatirmaya korkuyodum viraj vs amaa vulturede cok rahat trafik vs ve uzun yol keyfi